Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:32 04.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема турих си го,нови  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано15.11.08 16:10



интернето. пуснах дявола вкъщи.
по бтц-то.
нямам лоши вЧепетления, да ви кажа.
и с вифи-то, дет дават - благодат.
само не знам къф му е обхвата и дали не мога да вържа някой комшия - и без тва по цел ден ме нема дома.
кози, като минаваш с тамвая по нашия край, Обади се,
да ти пусна мрежа. безплатно.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: турих си го,нови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.11.08 16:46



Обхвата през железобетонни стени няма да е голям ама съседите все требе да ги огрее.

Bеer? Mоre?




Тема Re: турих си го,нови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано15.11.08 17:43



железобетона не ме плаши.
плаши ме разстоянието - тука сичко е къщи. с дворове.
в Сф ако си бях, там голямата къща е тухлена. дет викаш, се некой комшия ше го огрее.
ама на - тука май нема да стане, а където може да стане - мене ме нема.
направо си е 'бало м-та.

е те това е,
катко викаше лелята в рекламата на ментела.
са се сеих, таа реклама въобше не е верна - с бтц-то става точно както се фалят, че ставало с техния хомобокс - тикаш шнура у розетката и пущаш нета. може да си тотално технически неграмотен - пак никакви проблеми.
а пускането на кабелчетата го нема - на пркатика почти у сека къща е имало телефон. и са викат от бтц-то, там дето е имало пак ще има, без инсталационна такса. почнаха да се молят вече, дет се вика. и има и некаква такса за 3-4 лв. ако може да се ползава нета с нея, сичко е бомба.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: турих си го,нови [re: StefanPan]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано15.11.08 19:54



Хармонийка ли си взе?


Сложи си пас, щото ще ти бави много ако се закачат комшиите, а може ...

Ние в магазина виждаме някои потребители с wi-fi.



Тема Re: турих си го,нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано15.11.08 20:05



аз мрежата съм я скрил, така или иначе.
но на козата ще я покажа, ако мине с трамвая.


как в магазина виждате потребители с ви-фи?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: турих си го,нови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.11.08 20:29



Пускаш рутера, взимаш лаптопа и обикаляш. Може да се окаже че 50 - 100 метра се покриват, ама на повече от 100 - неразчитай.

Bеer? Mоre?




Тема Re: турих си го,нови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано15.11.08 23:23



Например от 10 до 100 метра, в коридора покривам около 10 метра през 2 стени, а иначе в отсрешния блок също се хваща през прозорците))



Тема Re: турих си го,нови [re: StefanPan]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано16.11.08 09:51



Виждаме.


Всички си пробваме Wireless-а на лапопите в магазина, има една мома, Вили, на която винаги и виждаме заключената мрежа.
Отделно от това пробваме и Wi-Fi на телефоните.

Ние сме баш на главната улица - срещу нас има блокчета, зад нас - също ... Нормално е от някъде да хванем сигнал И без да викаме - колежкеее, пусни сигнал

Зад нас пък има едно кафе, което е точно нет кафе, с лаптопи и wireless, така че ... все от някъде идва. Ние сме си с реални ip-та, още не сме си сменили модема в магазина.



Тема Re: турих си го,нови [re: StefanPan]  
Автор koзaтa (блееща)
Публикувано17.11.08 09:43



Хаа кат почнах да лая като глуа кучка, че защитата на тея модеми с WEP е непосилно за потребители, никой не ми верва. Иначе тури си го наистина. честито! Аз са сега изчаквам. Оня ден пуснаа неква брошура за 6 мегабита от ЕКК за 9.90 и едно съседче взе че мина на него - за сега хвърчи сваля от китай некъв си ТВУ плейер с ~256 КБ/с. Въпреки че аз се отказах от ЕКК именно преди време, започнах да се чудя. Безжичния модем от бТК не ми е нещо лукс, аз и са имам рутер - каквато съм скоклива и игрива да не мислите че се спъвам у кабеляк дома?
Очаквам от тебе да кажеш наистина ли слагането на WEP ключа например преминава през my.contact.bg ???
Иначе просто алтернативата е таква - или гасиш модема и не даваш на преминаващи с трамвая кози да ловят кат те няма или им подаряваш

. В интерес на истината очаквам тези дни HiComm да се изкаже по случея!



Тема Re: турих си го,нови [re: koзaтa]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано18.11.08 01:18



с риск да не те разбрах точно - да, турга се някакъв ключ през му-контакта, дето и отмяташ, че мрежата е скрита. след туй отмяташ и там ква защита избираш (аз избрах препоръчваната от бтц-то), отмяташ и още кво беше за криптирането и тъй. мрежата се крие и дори и собственият ми лаптоп не я види. нагъва я автоматично минута две три след включването през създадената специално за целта ви-фи мрежова връзка с конкретните настройки, с които да кльопа именно моята мрежа и респективно тя да му се пуска именно и само на него.
та тъй де - като гледаш за мрежи, мойта не се показва. а лаптопа автоматично си я такова.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.