Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:01 02.07.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: турих си го,нови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано18.11.08 14:06



и друго се сетих - нормално ли е едно забавяне от две, три, че и пет минути след включването на компа за установяване на връзката?
и това забавяне свързано ли е с нивото на зашита и другите подобни настройки на мрежата?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: турих си го,нови [re: StefanPan]  
Автор koзaтa (блееща)
Публикувано18.11.08 18:01



така де така. Само дето една сръчна приятелка още септември като си взе пудриерата така си я "скри", че после сама не можеше да си я намери. А на всичкото отгоре си беше поканила и някакъв тъпкач да интернетстват и оня се пулил пулил, не видял безжична btc Adsl мрежа както му беше описла в офертата че я има, и най накрая я остави. И оная като ревна, като писна, като се затръшка за Колю. Абе доста и се заклати мензиса с тези защити. И тъпата горката кво направила? включила пудриерата чрез синия кабеляк, и влезла в my.conntact.bg и манаала всички защити. Сега излъчва в радиус на поне целия мегдан на селото (тва е малко софийско село квартал но в северната част на София, до което се стига с маршрутка например) :-))))



Тема Re: турих си го,нови [re: StefanPan]  
Автор koзaтa (блееща)
Публикувано18.11.08 18:05



Не бе! Заключена има "катинар" - кат съседките ми въпутани в монашество дето си го слагат на гащичките и им мухлясват катеричите. та би трябвало да има: защитена с wep и скрита ssid да не се вижда!



Тема Re: турих си го,нови [re: StefanPan]  
Автор koзaтa (блееща)
Публикувано18.11.08 18:09



На всичките отговора е ДА! И на горното: Значили че ако и знаеш името може да се вържеш - ДА ако не е заключена с wpa или wep!



Тема тука си прав... но...нови [re: 741]  
Автор koзaтa (блееща)
Публикувано18.11.08 18:31



Имам няколко НО-та.
1. По падразбираме настройките са за отключена мрежа и то с име btc-adsl.
2. ако не я заключиш с WEP от сорта на - da_ti_go_naporq_w_ustencata_i_sliwkata т.е. нещо дълго има програми дето снифват и за няма от минута кратък ключ с 5 символа.
Така че, и аз не знам как се реагира на тази ситуация. Те руснаците могат да ползват и някоя пицария за целта си. или докторската градинка...



Тема Re: турих си го,нови [re: koзaтa]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано18.11.08 18:39



виж са.
първо, мерси за отговорите на въпросите ми.
освен това - наистина нема никакви проблеми да се оправиш сам. от разпечатването на кашона с пакета до създаване на нарочна мрежова връзка на компа си. сичко ти е описано стъпка по стъпка до окончателните настройки на мрежата. а след това гледаш линка съветник и за конфигуриране на мрежовата си връзка в два варианта - при скрита и при нескрита мрежа. елементарно дори и за такива като мене, кво остава за блондинките.
единственото важно е да не си забравиш ключа на мрежата.

а на твоята френдка й кажи да не реве за разни такива, дето могат да тъпчат само в безжична адсл среда.

пък у наше село влака минава наблизо. можеш да додеш с двайстката, ма само й смени гумите да може да върви по релсите. че били по-широки. :)

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: турих си го,нови [re: koзaтa]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано18.11.08 18:49



те, съседките ти... карат ли трамвая?
да наминат къмто дома да разгледаме некои телогични и религиозни теми.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: тука си прав... но...нови [re: koзaтa]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано18.11.08 21:13



МИ заключи я с WPA и няма да те снифват, никой вече не заключва с WEP. ...е който е наясно де))

Към питащия : Ако някой види че има скрита мрежа е възможно да предположи че се казва BTC ADSL , и ако не си сменял името спокойно ще си я ползва ако се без ключ

За модема да-след всяко ново включване му е необходима около минута две да се свърже и синхронизира с централата, а не зацепва веднага

Редактирано от DTMF на 18.11.08 22:24.



Тема Re: тука си прав... но...нови [re: DTMF]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано18.11.08 21:32



кхм, ако е скрита, как ще я види?
за предположението за името си прав - затова има и смяна на името.
и, какво е впа, какво е веп, защо вече никой не заключва с веп? (аз съм от тия дето не са наясно) :)
в самата книжка пише, че бтц препоръчват защита впа.
а, и какво е снифвам? :)
прощавай, неграмотен съм. и се опитвам малко да поправя това.
затова ти задавам досадни въпроси.
впрочем, като ме натири у гугъла сам да си търся как на к770 да обърна бялата листа на черна, не можах да се оправя. така си стоя в неведение, колкото и да разпитвам тоя и оня. хрумна ми дали няма да има някоя джавка блеклист, дето да ми сане на телефона, но и такова жуотно не мога да открия.
не мога да се начудя производителите на телефони как може да слагат бели листи, а черни да не слагат. като от вторите реално има много по-осезаема нужда.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: тука си прав... но...нови [re: StefanPan]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано18.11.08 21:49



WEP е стар протокол и се пробива лесно, даже и с дълга парола. Затова слагай задължително поне WPA, и паролата я избирай с максималната дължина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.