Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:31 30.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Nokia E51 & Skypeнови  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано23.09.08 10:21



Появиха ми се някакви мераци да си купя такава Нокия. Зетчето ме зариби. Но не разбрах всички ли Нокии от този модел имат качен Скайп или това е някаква допълнителна платформа, която трябва да се инсталира след покупка. Той утвърждава, че така е купил телефона отвъд океана..

И още нещо - имат ли някакви проблеми тези телефони? Работи ли стабилно Скайпа? Някакви отзиви?



Тема Re: Nokia E51 & Skypeнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор aruba_man_ban_delete (*антитрол*)
Публикувано23.09.08 11:55



Скайп не е инсталиран, допълнително можеш да си сложиш - Fring или Nimbuzz се казват програмите. Качеството на звука не е прекрасно, особено ако говориш през UMTS или EDGE.

Препоръчвам ти вградения клиент за интернет телефония на телефона - там имаш много повече настройки и със доставчик като Бетамакс можеш да настроиш да ти се показва мобилния номер примерно като звъниш на други мобилни или домашни номера и да настойваш кодека което е най-важното. За интернет с висока латенция какъвто е мобилния това си е направо необходимо. Аз лично ползвам iLBC кодек - доста пестелив и качеството е доста по-добро от Фринг и тям подобни



Тема Re: Nokia E51 & Skypeнови [re: aruba_man_ban_delete]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано23.09.08 12:33



Здравей!

Благодаря ти за компетентния отговор - поне така звучеше. Аз отдавна съм зарязал всичките тия новости, които ни затрупват напоследък и нямам никакво време да се образовам.

С няколко думи накратко - нямам намерение да "пестя" пари, водейки разговори през Скайп. Идеята ми е семпла - на работа, у нас и навсякъде, където ходя, има Wi-Fi. Ще бъде ли това достатъчно Скайп приложението да се свързва (мрежите са отворени) и да водя разговори със Скайп абонати. А също така и да получавам съобщения. Мисля, че тогава би трябвало всичко да е ок и да няма проблем с качеството на звука. Нали? Или се бъркам?



Тема Re: Nokia E51 & Skypeнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано23.09.08 13:39



Не е задължително да си с нокиа за да инсталираш скайп в телефона,програми има за всички смарттелефони, както и скайп за обикновенни телефони, но без телефония.

Ако си с някой план с включен интернет от металните тарифи, изобщо няма да ти трябва пестелив кодек и подобни))

Айфай няма навсякъде

И аз съм с е51 и с настроен скайп и за чужди СИП доставчици, но това не значи че става само с този телефон.


Ако ползваш пък искоот и имаш включени минути до бтк, тогава скайпа излиза без трафик понеже се свързва чрез бтк телефон точка за достъп в бг



Тема Re: Nokia E51 & Skypeнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор aruba_man_ban_delete (*антитрол*)
Публикувано24.09.08 16:36



През ВЛАН и Фринг и Нимбузз вървят бомба, няма да имаш проблеми. Но имай предвид, че при активиран ВЛАН батерията държи много малко. Това за версиите за Съмбян. С Java версиите нямам опит, но при всички случаи не са толкова комфортни като Съмбян-а.

През UMTS латенцията е висока и често се получават прекъсвания и лош звук. Но както ДТМФ ти е написал, през UMTS се пестят пари само ако имаш пакет за интернет.

През СИП (например Бетамах както писах по-горе) могат да се спестят доста пари, особено ако ти се налага да говориш често до чужбина. До мобилни номера в България за съжеление терминирането през интернет се осъществява от гарашни фирмички през ДЖИ-ес-ем Гатевай-и и качеството е неприемливо. До БТК работи обаче добре.



Тема Re: Nokia E51 & Skypeнови [re: aruba_man_ban_delete]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано24.09.08 19:55



Батерията никога не ми е била проблем и не съм се вманиачавал за батерия, която кара по 6-7-10-15 дена

Гледам ведро на живота - имам зарядно, имам ток. Проблем?

Информацията ти е много полезна. Благодаря и на DTMF. Остава последно да попремисля нещата - плюсове, минуси и да реша окончателно какво да правя..

Трудно ли се инсталират иначе двете програми?



Тема Re: Nokia E51 & Skypeнови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор aruba_man_ban_delete (*антитрол*)
Публикувано26.09.08 12:20



6-7-10 дена без WLAN. При пуснат WLAN и най-вече активен трафик просто виждаш как батерията се стопява. 2-3 часа държи моята ако оставя примерно интернет радио да върви (имам Е65)

Програмите се инсталират много лесно, просто си копираш *.sis файла на картата на телефона, кликаш, това е... после в опциите на програмата си въвеждаш името и паролата за Скайп.



Тема оказа се, че..нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано04.11.08 09:19



за да се обаждам от скайп на скайп през wif-fi в действителност се иска да имам кредит

ОК, няма проблем. Не е болка за умиране, пък и лесно се решава.

Имам друго питане. Ако се свързвам към скайп през мобилната мрежа на някой от двата оператора - глобул или вивател, и скайп ми стои активен да кажем 12 часа на ден, колко трафик приблизително ще ми генерира? Знам, че въпросът ми звучи много абстрактно, но мисля че все пак някой знае приблизителните стойности като минимум и максимум.





Тема Re: оказа се, че..нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.11.08 11:11



През мобилния интернет само чат с друг клиент - че скайпа се саморетранслира, току решил през твоя скъп нет да вози разговор на някой друг и после сметка до небесата!
Скапаняка само ако си сигурен, че си вързан през уайрлес... ама много сигурен



Welcome to the real world!



Тема Re: оказа се, че..нови [re: Mopфиyc]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано04.11.08 12:33



Тук вече не съм много съгласен с теб.
По простата причина, че специално при Е51 изрично посочваш през коя мрежа може да се свърже скайп.


Тук като ми изгуби wi-fi сигнала (че много железа и бетон) и скайпа увяхва. Казва ми да си проверя wireless точката С две прости думи - колкото и други мрежи да има около мен - мобилни или някакви други, скайп отказва да се свърже, освен ако в настройките не му задам друго...

Все пак остава висящ въпроса с консумирания трафик..


P.S. типичен пример от вчера - сядам на едно заведение до нас с безплатен интернет. Скайп обаче ми е настроен на фирмената мрежа.. Проверявам си пощата, чета новин, но скайп няма :)

Редактирано от Cтaниcлaв! на 04.11.08 12:50.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.