Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:24 17.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Профита ... и разни други!  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано25.10.08 09:11



Онзи ден се видях с една приятелка. Неин роднина има бизнес група на Мтел и си говорихме какво им предлагат, за 14.00 лева. Каза ми - 1000 минути в бизнес групата и 40 към всички оператори. Една бърза сметка си направих, нали бизнес офертите на Вивател са ми до болка познати, та нямаше как.
14.40 = 80 минути към всички оператори и неограничено в групата.
И се замислих ... кой слага ограничения на бизнеса?

Или хайде, да се изкажа по-меко, как в бизнес група ще има 1000 минути? Това ми прилича на едни стари тарифи на Глобул, на които беше баща ми. Бяха с безумно високи такси и имаха също ограничения - 300, 600 мисля бяха ... и това пак в бизнес групата.

Това е все едно да кажеш - ние уважаваме вашите служебни разговори, но ако надхвърлите лимита - ще плащате. А всички знаем, че за да има успех една фирма, е необходимо да се работи ефективно и да има добър вътрешен диалог и съгласуване на решенията и действията.

Аз съм в бизнес групата на баща ми. Ползвам си телефона да говоря с него, от групата, отделно от това ползвам и много безплатни минути към всички оператори за разговори с моите клиенти. Така имам двойна полза - с него се чувам всеки ден, можем да си говорим колкото си искаме, съответно и с безплатните към всички оператори, си върша моята работа, т.е. печеля си заплатата с нея.

Стана ми много чудно ... просто реших да го споделя с вас - 1000 минути в групата? Същевременно най-младия оператор у нас дава за същата като тяхната такса повече безплатни към всички оператори и колкото са ти необходими разговори в групата ...



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор pegasus® (:))
Публикувано25.10.08 10:50



Напълно съм съгласен с теб и аз се чудя какви са тези бизнес оферти не само от МТел но и Бизнес Флекси от Глобул - съпоставени с Профитата на вивател офертите на Глобул са смешни - с двойно по малко включени минути към всички мрежи спрямо Вивател ограничени безплатни минути в бизнес групата и не на последно място първоначалното таксуване.
Ето и линкове за бизнес плановете всеки може да открие разликите










Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Mинaвaщ ® (мозъчноувреден)
Публикувано25.10.08 13:41



ми как да не ти е чудно, нъл не си в бизнеса.
бизнесмените не лапат по евтинджосите на вива, те търсят гарантирано качество и надежна връзка. не като теб - щом у твоето село имаш сигнал от вива, кво повече ти требе?
дали можеш да седнеш (за да освободиш единствената си мозъчна гънка от задачите й по пазене на равновесие) и да си зададеш прост въпросец - защо щом вива са толкова добри и евтини абонатите им не растат, а сички сериозни хора и бизнеса продължават да надуват другите два?
бас слагам че не мойш изкара смислен отговор.



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано25.10.08 16:21



МИ елементарно,щото хората са мазохисти и са свикнали да ги доят.

Гарантирано и качество и надеждна връзка търсели, их как качествено прозвуча





Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор pegasus® (:))
Публикувано25.10.08 17:01



Това с качеството и покритието НЕ минава вече! Вивател отдавна е на едно ниво с другите два и по покритие и по качество, клиент съм и на Мтел така че отдавна съм сравнил!
Проблема е с масата потребители и психологията им като такива. Повечето изобщо не си правят труда да сравняват и да смятат и са със закостенели и стари заблуди за Вивател като теб!
И още нещо защо не коментирате цените от линковете които съм дал! Те са очевадни! И още веднъж да повторя - това че другите два оператора са по качествени от Вивател е остарял МИТ!

Редактирано от pegasus® на 25.10.08 17:03.



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: pegasus®]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано25.10.08 17:22



Понеже аз се занимавам с бизнес клиентите в Джеф Варна, намиращ се на Владислав 38, съм си направила сравнителна извадка и съм наясно с това.
Чудно ми е само защо хората си седят на Глобул и Мтел.
Отделно и че Вивател поемат част от неустойките, ако картите са повече, към стария оператор ... Обяснявам си го само така - имат остатък време от договорите и заради това си седят там.





Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано25.10.08 17:25



Напротив, бизнес клиентите на Вивател непрекъснато растат. И ти го казвам, защото аз се занимавам с една част от тях, във Варна.


А най-добре за дадена услуга може да говори този, който я ползва, защото е наясно с ползите и недостатъците и.

Понеже мнението ти не е компетентно, те оставям да пасеш тревичка.



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: pegasus®]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано25.10.08 17:38



Именно, не си правят труда.
Когато идват клиенти в магазина и им предлагам бизнес оферти, ми казват - "аз плащам за 6-7 карти около 500-600 лева сметка и говоря много".
Предлагам им, от жив интерес, да си донесат фактурите, просто ми е интересно да видя колко много говорят за тези пари, но така и никой не се е върнал. Аз си го обяснявам така - понеже тези 500-600 лева не ги бъркат, не им вадят кой знае какво от джоба, не си правят труда.
Същевременно завърнах контакт с управител на добричка фирма, която предлага машини и съображение за обработване на земеделски ниви. Много готин пич. Дадох му оферта и понеже твърдеше, че из добричките села, където главно се подвизавал ежедневно, нямало обхват, му подарих една предплатена карта и го помолих да я остави в някой стар апарат. След един месец се чухме и се оказа възхитен, че обхвата му не се губи. Каза, че таксите от нашата оферта са по-ниски, а минутите повече. Говорим за две фирми в едно, каза, че имат около 300 карти. Естествено е големия бизнес да се опитва да намали разходите си, докато фирми с по десетина карти - 100 лева, 200 лева, 300, че и повече, явно не ги притесняват и не го отчитат въобще като разход.
За мен истинския бизнесмен, като въпросния описан от мен потенциален клиент, наистина разбира от бизнес, нормално е да се опита да намали разходите, с цел приходите да са по-големи и стабилни.





Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор btc-mobile/vivatel/ (1948)
Публикувано25.10.08 18:12



продължавай в същия дух.

-че януари награда,
от вивател те чака.

успех!



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор immortal_bg (Българин)
Публикувано25.10.08 18:34



Как ще хапят ръката, която ги храни се питам аз?!?! Това за тези планове при М - Тел и Глобул разговори без ораничения в групата си ги има още Вивател да е била идея за нейното съществуване...просто това си е чиста проба пристрастие не обективност защото който плаща той поръчва музиката...!!!



България над всичко

Тема Гoлемата Jeff-ska драманови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор chalgatel___ebetaka (непознат)
Публикувано25.10.08 19:05



Мамо, мамо....ний сме най-добрите, ний сме най Ентелегентните, ний сме най...най...най, а пък те...хлъц....хлъц...те не ни разбират мамо

.

Ами толкова си можете бе миличка.
И продължавайте да мислите за потребителите в България за мазохисти и неуки.
Те пък си казват мнението за вас

Редактирано от chalgatel___ebetaka на 25.10.08 19:08.



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор pegasus® (:))
Публикувано25.10.08 19:20



Разбира се че е така както казваш. Жалкото е че повечето се носят инертно по течението и не сравняват оферти с цел оптимизиране на разходите от мобилни комуникации. Затова се радвам че има хора като теб които им показват предимствата на профитата. Тук ще повторя отново че оправдание с лошо покритие на вивател отдавна не минава, защото то е напълно съпоставимо с това на другите два оператора!



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: pegasus®]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано25.10.08 23:16



Аз съм достатъчно широко скроен човек, за да виждам всичко, което се очаква от мен да видя. Не обвинявам никого за избора му да ползва услугите, които са му удобни и му харесват! Клиенти има за всички ни!


Въпроса е кое е по-добро за тези клиенти ...



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: btc-mobile/vivatel/]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано25.10.08 23:21



И ... стига ми тая награда!
Умря сиромах за правда,
за правда и за свобода!





Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: immortal_bg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано25.10.08 23:27





Уили, нещо ти бяга тематиката на разговора, така че не се изказвай от коневръза, моля те!

Редактирано от Maлkaтa3aмyндa на 25.10.08 23:28.



Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: chalgatel___ebetaka]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано25.10.08 23:29



Ако бях на мястото на родителите ти, бих те пратила в първи клас, да се научип да пишеш първо ...





Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: chalgatel___ebetaka]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано25.10.08 23:31



Това за мазохистите беше мое мнение , не на замундата .. Помня че като бях абонат на Мтел сметки от 100-150 лв си бяха нещо нормално за мен, сега плащам 3 пъти по -малко и говоря 3 пъти повече.

Абонати на Мтел и Глобул тайно ги съжалявам, мислят си че като ми кликат и затварят за да ги избера ще ме набутат много





Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: DTMF]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано25.10.08 23:40



Споко, Ветеране. Аз знам, че си спокоен, ама да си кажа ...

Аз точно това написах по-горе, че съм била абонат на всички оператори. И за разлика от досега, плащам не 100-150 лева, а няма и 60 лева и говоря шест часа с всички тия, на които съм плащала големи сметки. Остави хората да живеят в заблуда, на мен не ми пречат. Но ми се вижда, че за нацията е зле да има такива хора, мислят на дребно, това не води до нищо добро.





Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Mинaвaщ ® (мозъчноувреден)
Публикувано26.10.08 11:29



Напротив, бизнес клиентите на Вивател непрекъснато растат. И ти го казвам

е, щом ти го кайш нема никакво съмнение, че е истина от последна инстанция. не мой да не е вярно. Мухахахаха.

Ей, дребната, що не се фанеш да движиш с мекерето от бтк. И двамата сте си лика прилика - който похвали къмпанито му облизвате г*за, който исказе критик - бой у чутурата.
явно милионния абонат на вива още е мираж щом сяка проста продавачка от прованса й плащат за адвертисмън.



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано26.10.08 12:23



Научи се да пишеш грамотно, тогава може и да те прочета ...





Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: DTMF]  
Автор immortal_bg (Българин)
Публикувано26.10.08 13:46



Простете на нас неуките, неграмотните и простите и обикновенни хорица....вие от висшето общество сте така изтънчени и умни че ние не можем да се мерим с вас...даже и позволение за да ви попитаме нещо трябва да поискаме за да не безпокоим вашата кралска особа....!!

Аман от превземки!!

България над всичко

Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор immortal_bg (Българин)
Публикувано26.10.08 13:52



Всичко си е на място...какво да бяга?!?! Просто всичко си е пристрастие от твоя страна а не обективност!! Защото собствениците на Джеф ти дават заплатата за което няма лошо и ти как да изкажеш лошо за тях и Вивател - БТК....а ако искаш мога да докажа, че и при М - Тел и Глобул има Бизнес тарифни планове където няма ограничение за минути разговори в групата...за да спреш да досаждаш!! А и нещо ти бяга азбуката щом те затапят като гледам някои отговори!! Хайде кажи ми да пиша грамотно...



България над всичко

Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: immortal_bg]  
Автор pegasus® (:))
Публикувано26.10.08 15:12



За нея може да е пристрастие защото работи за Вивател, за мен пък няма такова нещо, обаче мога да кажа че досега от Вивател съм видял само по добро качество на много по добри цени от другите два въпреки че имам и абонамент на Мтел!



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: immortal_bg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано26.10.08 15:35



Не те дочетох ... Мисля, че нямаше да прочета нищо интересно.


И да кажа лошо за фирмата, в която работя или за Вивател, с които имаме по-тесни отношения, какво мислиш, че ще ми се случи?
Дали ще ме обесят?



Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: immortal_bg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано26.10.08 16:08





Ти нещо се изнерви май?
Я се усмихни и възприеми, с ОБИДИ нищо не постигаш!

Да обясня сега на прост български език, че се прибрах и вече ми е по-спокойно, няма висше общество, няма интелект, изтънченост и висота, както и превзетост в това, което си говорим тук. Говорим си за прости и обикновени житейски неща, за да намерим решение на някои въпроси, за да си споделим мненията.

Едва ли някой, който работи било във Вивател, било във верига, която работи с Вивател, би седнал тук да ви се обяснява. Правя го, защото виждам, че повечето, които се жалвате от това и онова всъщност не познавате услугите, от които се жалвате. Затова хората, които познават материя в дълбочина, никак не ви обръщат внимание, ако не съм се изразила правилно, нека го нарека с обикновена и простичка дума - това вашето е празнословие.

Тук има точно няколко ника, с които може да се води нормален диалог. И, както се вижда, го водим с тези никове, независимо че понякога сме на различни мнения.

Ако имате крайни позиции по въпроси, свързани с Вивател, отстоявайте ги по интелигентен начин, както прави Чо и аз не му възразявам, защото осъзнавам техническата си неграмотност, по простата причина, че съм търговец. И функциите ми са доста по-широки от спектъра на Вивател, така че ...

Дайте да си говорим като големи хора ...

Винаги съм знаела, че дир-а е пълен с всякакви ... разностранно надарени личности. Но не си позволявам да използвам грозен език дори срещу тези, които го ползват в постингите си към мен.

Това е разковничето. Ако е трудно за схващане, не намирам по прости думи да го обясня, така че съжалявам. За неразбралите - в петък.

Редактирано от Maлkaтa3aмyндa на 26.10.08 19:37.



Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: DTMF]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано26.10.08 19:45



Именно, че тука сме се събрали няколко човека, които сме ползвали услугите на всички оператори и в крайна сметка, най-младия и уж закъснял с появата си, оператор, ни предлага всичко, за което другите се сещат чак сега ... Или са се сетили чак когато се е появила конкуренция, а преди това - не, нали народа няма избор, ще го доим, защото сме единствени и нямаме конкуренция ...



С такива хора няма смисъл да се спори. Минават години, докато си променят мисленето, както вече написах някъде по-горе, лошо за обществото, защото има нужда от млади и напористи хора, които отстояват позициите си и имат идеи как нещата да бъдат по-добре, а не само да се жалват, че са прецакани. А те висят по кафенетата, в най-честия случай.

Звучи бабешко, но представете си, съм едва на 23.

Де да бях и блондинка, нали казват, че русо гладно нема, ама на ... Роди ме мамо с късмет и ме фърли на смет

Поздрави!



Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано26.10.08 20:22



Разбира се, на теб ти е нужно да знаеш наизуст всички тарифи,къде как. че и даже тарифите на конкуренцията за да можеш да ги сравниш за да се видят разликите. Не си длъжна да знаеш чрез чия клетка минавал разговора,смс-а и т.н.

Да те подкрепи батко )



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор btc-mobile/vivatel/ (1948)
Публикувано26.10.08 20:23



Поне за ADSL, не трябва да имате конкуренция!
всяко Q има поне един шампион от Варна, ако трябва Митко(не вашия) да помага.



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: btc-mobile/vivatel/]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано26.10.08 20:32



Хехе, имаме награда, да!


Точно за ADSL-и на магазина, защото двама колеги са доста активни.
Аз се занимавам с други неща - ежедневни продажби и бизнес клиенти.

По стечение на обстоятелствата, имаме двама Митковци - единия ни е вивателския, другия си е от нашата фирма. Не знам за кого говориш - ние и двамата си ги чувстваме наши, защото и двамата помагат достатъчно.

Редактирано от Maлkaтa3aмyндa на 26.10.08 20:42.



Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: DTMF]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано26.10.08 20:34





Благодаря.

Тук репликите не могат да ме съборят. Защото ежедневните успехи ме радват! И съм достатъчно позитивен човек, за да отговарям и на лошото с усмивка!

Дали човек ще вижда чашата почти празна или ще я вижда почти пълна, избора е индивидуален. Сега се сетих за една реклама на ADSL, беше много добра!



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор btc-mobile/vivatel/ (1948)
Публикувано26.10.08 21:03



Митко Ш и Митко Д, да са живи и здрави, и да те почерпаи за ЧИД макар и на патерица :)



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: btc-mobile/vivatel/]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано26.10.08 21:13



Митко Ш не си вдигна телефона днес, звъннах да го поздравя, ама може да е запразнил от рано.



А Митко Д каза да пазарим с фактура, после щял да осребрява ...

Питам го дали Вивател няма да направят този подарък за него, да осребрят всички фактури от това естествено, той се пошегува нещо ...

Митко Д е златце ненагледно. Тормозя го еднолично всеки ден, с телефонни обаждания, но той е готин и казва - това ми е работата!

А за М. Ш. има поздрав по пощата, щом не вдигна телефона

Момчетата ни са страшно готини. Всички сме много позитивни.

Чудно, как съм се хванала тук да се обяснявам като грешен дявол. Но така, де, докато има интелигентни хора тук, дори да са 4-5 човека, ще пиша, защото ми е приятно!



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор btc-mobile/vivatel/ (1948)
Публикувано26.10.08 21:21



важно е, че са готини, и аз съм приготвил фактурки и на двамата

.

пожелавам ти, спокойно и на 200% изпълнение на таргета за Q4.




Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: btc-mobile/vivatel/]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано26.10.08 21:25





Благодаря за пожеланията!

Аз вярвам в себе си и в хората, с които работя!

Съдбата обича смелите!



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор btc-mobile/vivatel/ (1948)
Публикувано26.10.08 21:31



keep walking!



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: btc-mobile/vivatel/]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано26.10.08 21:38



Това го бях сложила като сигнатура някъде, ама май не е било тук ...



В скайпа, мда.

Редактирано от Maлkaтa3aмyндa на 26.10.08 21:40.



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор btc-mobile/vivatel/ (1948)
Публикувано26.10.08 21:51







Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: btc-mobile/vivatel/]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано26.10.08 22:01



Хехе,
аз ще лягам засега ...

Утре пак.





Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор immortal_bg (Българин)
Публикувано27.10.08 00:51



Кой е казал, че се нервя?!?! Просто догуша ми дойде от пристрастия а не от обективизъм...и от гоямото самочувствие на някои хора тука да ги цитирам ако трябва...?!?! Има една малка подробност какво ще стане с Вивател ако БТК фалира?!?! Така че всичко при тях си е изкуствено поддържано...тяхната лесна дойдоха на готово изградена инфрастурктура и хоп хайде на добрите оферти ами лошо няма...но това не ги прави по - добри защото както казах в един мой постинг другите два оператора са имали същите оферти като тях доста преди да са замислени като идея и като име Вивател...така че всичко си е пристрасттие не обективизъм тука!! Но няма смисъл да се обяснявам повече!! Всеки си има право на мнение и това да ползва което му харесва...!! А да попитам аз да съм се жалвал от нещо...освен в клуб Глобул за това че проверката на сметката през MY GLOBUL менюто не е безплатна но вината може и да е в мен може и в тях...!!
Re: Гoлемата Jeff-ska драма [re: chalgatel___ebetaka]
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано 25.10.08 23:31 следващо непрочетено мнениеОтговор на мнението



Това за мазохистите беше мое мнение , не на замундата .. Помня че като бях абонат на Мтел сметки от 100-150 лв си бяха нещо нормално за мен, сега плащам 3 пъти по -малко и говоря 3 пъти повече.

Абонати на Мтел и Глобул тайно ги съжалявам, мислят си че като ми кликат и затварят за да ги избера ще ме набутат много

А ето и цитата до точност да не кажете че е фалшифицирано...DTMF нещо започна много да хвърчи нагоре трябва да се поспре че падането няма да приятно все пак!!

България над всичко

Редактирано от immortal_bg на 27.10.08 00:55.



Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: immortal_bg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано27.10.08 07:24



БТК няма да фалира скоро, не очаквай ...


Знам, че ви се иска, но няма как да стане това.
Не знам кой кого храни, а и трябва ли да ме интересува?
Като краен потребител, като всеки краен потребител, какъвто си и ти, би трябвало да се интересуваш само от ползите и от вредите, които засягат теб.
Доколкото разбирам, ти не си даже абонат на Вивател и не разбирам как очакваш мнението ти да се възприеме като отправна точка?



Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор immortal_bg (Българин)
Публикувано27.10.08 09:18



Кой е казал, че ми/ни се иска да фалира БТК?!?! Защо пишеш неща които нямат връзка с реалността?!?! Тука никой не е споменал това аз само казах, че ако БТК фалира и Вивател си отива също просто и ясно!! Както ти казах там положението е на командно дишане от страна на фирмата майка...има начин има начин гледай как вървят нещата по света така, че и БТК може да последва и другите...поне бъди реалистка но ти не искаш и не искаш но аз проблем нямам!! А мога да ти кажа че от БТК само вреди съм видял така че не ме кръщавай даже и интернета не е чак на това ниво на което го рекалмират и това обвързване с телефон...за това голяма е грешката да стана някога абонат на Вивател!!

Просто нямат нищо на ниво а да не говоря че покрай мен има 1 - 2 абонати на Вивател но и естествено със карта на някой от другите оператори така че тънка златна профи и жълти оферти не ми вършат работа те и без това си вземат достатъчно само от таксата на телефона който не го ползвам никак даже ама карай да са живи и здрави!! То се вижда!!

България над всичко

Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.10.08 11:13



Понеже по-горе се изписаха маса глупости, да ви помогна да слезнете на земята.
Досегашния опит на повечето клиенти с бТк е тотално негативен, а това оказва влияние на решения от този тип.
Самите вивател колкото и да ги хвалите още са далеч от покритието и качеството на Мтел, даже в София, имам познати с по 2 карти (вивател/Глобул) и трябва да гадая на кой от двата да им звъня, че да мога да проведа разговор (на същите места аз проблеми с Мтел нямам).
Бизнеса воден само със стратегия за минимизиране на разходите не генерира печалби, а затъва - виждал съм го неколкократно.
А да сте чували за едно нещо наречено тотална стойност на употреба - в което влизат и загубите от неработеща техника/услуга?
В момента звучите като група Линукс ентусиасти обясняващи наред колко по-евтинко е да си направиш бизнеса под Линукс, без да кажат обаче колко струва такава каскада със персонала ако се прави интегрирана система.

За мен конкретно риска да се окажа с 2 годишен договор и калпава услуга е прекалено голям за да се вържа на йовтинкото.
По същата причина отдавна отказвам всеки мераклия за АДСЛ, напатих се от представата на бТк за Интернет и поддръжка.
Домашния го държа само заради родата... в продължение на месеци му плащам само таксата.

Welcome to the real world!




Тема тук грешиш)нови [re: pegasus®]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано27.10.08 11:45



Не съм фен на Метел, обаче покритието им си е покритие-кажи-речи са около нивото на Мобиком в златните им години, а на места и по-добре. Пътувах 1300 км около уикенда и се нагледах на покрития.


Признавам, че Вивател имат също навсякъде покритие, но на места е доста рехаво. Освен това има села, където ОПРЕДЕЛЕНО не са избрали най-удачното място за антените- нищо лично.



Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: immortal_bg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.10.08 13:11



морти, кое точно му е обективното на твърдението, че вивател се къпят в море от супер благоприятни обстоятелства за навлизане на пазара?
щото за мен един наситен пазар, където потенциалните ти клиенти вече са клиенти на утвърдени конкуренти-мастодонти, никак не е райски.

какво ще станело, ако фалирала БТК? ми същото, дето ше стане с ментел, ако фалира водафон - или ликвидация, или продажба на друг собственик. да, дам, съгласен съм, не рипай - БТК не е водафон, да. :) но принципът е един и същ. пък БТК са е на американското правителство. ахъм. найш ли тая работа?

както и да е де. тия оферти, дето ги предлагат не са от нямане какво да си правят парите, а към момента са наливане в разсъхнато буре. с идеята да наливат, да наливат и пукнатитните да се запълнят и бурето да почне да се пълни, че да почнат и да гребат от него. какзано по-простичко: средно- и дългосрочни инвестиции :)

и, понеже сме на вълна обективност - покажи ми, че нещо язе не довиждам, предплатена карта с цена 26 ст./мин. и 100 смс-а към сички мрежи (и минутите, и смс-те), при едничкото условие да вкарваш 10 лв. месечно, демек 3 кутии цигари.

и, сам го каза - покритията са изравнени, с уговорката, която правиш (и към която и аз се присъединявам, впрочем), че на места сигнала на вивател отстъпва по качество. между другото ги има и обратните случаи. уверявам те, защото аз също ползвам и ментел, и вивател и сравнявам.

та тъй де. туй за обективността.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Mopфиyc]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано27.10.08 13:13



Морфи, не си обективен


Скоро ми се случи да ходя до едни пещери край Добрич. Минахме села и паланки, дето никога не съм знаела, че съществуват и пак си имах обхват. Немислимо е в столицата да няма.
Не знам колко са негативни впечатленията на абонатите на БТК, но аз, в работата си вижам абсолютното противоречие на това, което говориш!

Какво значение има какво съм казала тук аз в някакъв си форум? Аз съм човек без лице, така че каквото и да кажа, вероятно няма да има значение, похвала или хули, идеята е просто да си говорим ...



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.10.08 13:23



писал съм вчера две бири на твоята сметка у "петте кьошета", да минеш да ги платиш.


ЧИД.

иначе, за качеството на покритие и за некои други неща - не си твърде обективен. разликата вече не е толкова драстична, да не говорим, че в много случаи е в полза на вивател. дет се вика, парен каша духа, разбирам отношението ти, ама не е съвсем обективно, ша знайш.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.10.08 13:42



И защо да не съм обективен, защото ти в някаква пещера си намерила сигнал?
Или защото фактите не ти харесват


Столицата поради спецификата на сградите и терена си е по-трудна за покриване от открити площи, не го забравяй.
Не хуля никого, казвам как стоят нещата, не аз съм този дето слага етикети и диагнози тук (то не бе на тема акъл, на тема мазохизъм и т.н.), а написаното не важи конкретно за теб, а за всички по-горе.

Welcome to the real world!



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.10.08 14:12



И кое не е обективното да питам, фактите ли?
Може за теб или за друг да е друго, никого за нищо насила не карам, просто някои хора е добре да си мерят малко приказките и етикетчетата.
А с кашите на бТк достатъчно мерси...

Welcome to the real world!




Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: StefanPan]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано27.10.08 14:33



Липсваше ми!



Много си демократичен, винаги е удоволствие да се спори с теб!



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Mopфиyc]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано27.10.08 14:35



В пещерите не съм казала, че имам обхват, не съм и гледала ...



Ти не хулиш, но много хора го правят.



Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.10.08 15:09



2 условия за благоприятност:
- Монопол на кораба майка над фиксираната телефония.
- Затваряне на очите от органите пред нееднократните примери за кроссубсидиране позволяващо бТк да издържа вивател за да поддържат най-ниски цени.

Welcome to the real world!




Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.10.08 15:14



ке ке.
това ме радва.
не че съм демократичен.
а че с мен е удоволствие. дори и само да се спори.



------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.10.08 15:20



Който хули си е за негова сметка...
Вивател щяха да привлекат повече абонати, ако не бяха наследили мисленето в стил монопол ала бТк... и не искаха обвързаност за договорите си.
Не, че само те го правят, но ако наистина имат качеството което твърдят хода би бил печеливш.
Прост пример със Интернет доставчиците и по-точно Спектрум нет и новата им услуга - Оптика вкъщи (ПОН), договора ми е месец за месец, мога да сменям всеки месец скороста или ако видя, че не могат да ми дадат услугата която искам да го прекратя - е докато получавам услугата, няма да го прекратя.
Бонуси безкрай и подобните им оферти за предплатени няма защо да ги коментираме - те са или изчерпани или затворени в малката им мрежа (е някои + фиксираната, ама тя хич не ме топли).

Welcome to the real world!




Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.10.08 15:27



морф, какво предимство е тва да държиш монопол, който практически вече не е пълен, над фиксираната телефония.
не забелязваш ли колко отчаяно ни разпряват от телевизора, че имали нужда от нашата помощ, да постигнели еди какво си. а само преди броено време таксите им за разкриване на пост бяха 180 лв. и тогава не си спомням да имаха нужда от "нашата помощ".
стига, че старата ми неприязън към държавното БТК (което на практика си остана такова, колкото и пъти да го приватизираха и препродаваха) се пробужда отново.

мисълта ми е, първо, монопола над фиксираната телефония вече не е кой знае какво предимство. и второ, ако ше си ги мерим, предимствата, то ментела имаха пълен монопол години наред благодарение на бат Ваньо Костов и продаваха симките за две минимални работни заплати едната. на ментел му наливаше не БТК, а ти и стохилядите като тебе, не от добро сърце, а защото не сте имали никакъв избор.
така че да не се връщаме на темата за монополите, че е дъвкана и предъвквана, та нищо ново няма да си кажем.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.10.08 16:26



Прихода от монополния позволява дъмпинг на цените в немонополния сектор.
Не, че Мтел са ми много мили и драги... не ми се сменя оператор заради риска 2 годинки да имам некадърна услуга (нещо което до сега с Мтел поне не ми се е случвало) иначе и те имат много за бой по канчетата.

А това за което говорят, че искат помощ - смешно или не но е доста важно, цените на интерконект държат и цените на разговорите високи.
Ако паднат те, ще паднат и крайните, а и ще има все повече планове с "безплатни" минути до всички мрежи в страната.

Welcome to the real world!




Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: StefanPan]  
Автор immortal_bg (Българин)
Публикувано27.10.08 17:21



По точно Мобилком Австрия трябва да фалира за да има проблем за М - Тел и Космоте Гърция за да имат проблем Глобул но както и да е няма спор че си прав в това отношение и ми е пределно ясно че БТК е американска собственост но се вижда в САЩ какво е положението сега...както и да е!! Просто МалкатаЗамунда пише не от обективност и да види каква е реалността а от това че работи в Джеф а те с Вивател и просто няма начин да каже на бялото черно и на черното бяло!! Може и да не я обесят ама колкото и да е сигурен съм че срещу ръката която я храни не се лае и не се хапе...на мен ми е все едно кой кой оператор ползва всичко е въпрос на желание и малко или много на обкръжението около мен...не може 99% от хората покрай мен да ползват Глобул а аз да съм на Вивател или М - Тел и обратното!! А малко DTMF малко ми полази по нервите с неговия пост който имам копиран в един друг!! То големи превземки от негова страна големи чудесии той не лети а прехвърча...както и да е негова си работа тука трябва да се говори прави диалог все пак нали...там се ражда истината и в спора също!! Но все пак Вивател и БТК имат още трески са дялкане че да достигнат М - Тел и Глобул като клиенти е като покритие Глобул доста изостават но това си е техен проблем за оправяне!!

България над всичко


Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: StefanPan]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано27.10.08 18:02




Хехе!



Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: Mopфиyc]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.10.08 19:52



тъй де, цените на интерконекта са високи и в този смисъл подкрепям плачкането им за "нашата помощ".
примера го дадох във връзка с идеята, че делът на фиксираната телефония намалява. паралелно с този процес върви и намаляване на дела на БТК в самия сектор. та монополизма им не е чак такъв актив вече.
от друга страна - ок, БТК печели. от основната си дейност. не раздава всичко за дивиденти, а налива във една своя дългосрочна инвестиция, каквато е вивател. не виждам нищо лошо в това. и нищо несигурно и предвещаващо кризи. даже напротив. в не толкова далечно време не виждам фиксираната телефония да просъществува сама по себе си. бъдещето е другаде, знаем го всички. предполагам, знаят го и стратезите на БТК и АИГ. аз да съм, и аз така ще правя със парите си. стига, разбира се, да съм сигурен, че качето ще спре да тече и ще почне да се пълни. а след това и да прелива.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: immortal_bg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано27.10.08 20:42



малката замунда е преди всичко малка, освен това и замунда.


и най-вече симпатяга (не че я познавам, ама каза, че с мен било удоволствие). та дай го по-великодушно към нейната младост и ентусиазъм.
факт е, тя работи за вивател. с вивател. нейното внимание е посветено най-много на услугите, предоставяни от вивател. с тях е най-запозната. и част от работата й, всъщност основното, е да ги предлага. а за да може да го прави най-добре, трябва да е настроена позитивно. което не я прави необективна. със сайг уточнихме нещо важно, което трябва да е основа на всякакви нормални разисквания - има най-различни потребителски сегменти. и за всеки един от тях определена услуга, пакет от услуги, или даден оператор е най-доброто. в този смисъл аз й вярвам за нещата, които казва - ми при нея идват хора, чиито потребности се удовлетворяват именно от вивател. и БТК. аз бих бил един от тях, ама ми е много далече. пък и не обичм да се занимавам с гишета, всичко си договарям по телефона.
та, за пореден път ще дам примера със себе си - половината ми контакти са към ментел, другата половина - към глобул. ами няма да бъда абонат нито на ментел, нито на глобул, които искат да ме клатят с нахални цени към другите оператори, докато ми тикат в устата биберончето на разни включени минути към няколко номера от собствената си мрежа. освен това съм с нагласата да плащам за личния си телефон сметки около 50 лв. ето, за мен отговорът е вивател, които ми предлагат за 45 лв. цена от 22 ст./мин. (по ниска от непакетираните минути в собствените мрежи на другите два оператора) + хиляда мин. към 5 вивателски номера, да си си ги лафкам с няколко души, с които няма как другояче да контактувам, а са част от моето близко обкръжение. за работа ползвам ментелския служебен.
има други сегменти - Морфей твърди, че качеството и сигурността на ментел супер превъзхождали тези на вивател. не съм много сигурен в това - по обхват са сравними, за разните там други услуги не мога да кажа, мобилен нет ползвам само през личния си вивателски и нямам база за сравнение. затова не бих се впуснал в категорични спорове с него. но все пак наистина се съмнявам, че превъзходството на ментел като качество отговаря в същата степен на по-високите цени, с които товари.
за ДТМФ какво да кажа, той е веселяк, прагматичен, доста в час с нещата, с които се занимава, лоялен към тези, при които си изкарва хляба. намерил е най-доброто, което са му предоставили обстоятелствата, вероятно не е бивал ощетен от настоящия оператор, нормално е да защитава това, от което е доволен. и пак да кажа - веселяк. отпуща се да го раздава лежерно и с превъзходство - особено като има кой да се връзва.
та немай си ядове, като попаднеш на такива тонове, влизай и ти в тона и се забавлявай. докато едновременно събираш и полезна информация.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: StefanPan]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано27.10.08 22:01





На мен всички сте ми готини. Не защото използвате услугите, които продавам ежедневно, а защото мненията ви за тях са обосновани на практиката. Аз не харесвам празнословци. А тук е пълно с дървени философи, които чули, разбрали, неразбрали, водят някакви битки, които не са техните битки и не виждам защо се палят въобще. Виждам само как аз се обяснявам с цел да погледнат от друг поглед на нещата и да се опитат да разберат и моето мислене, като цяло, но не срещам разбиране. Което не ме огорчава, защото нямам нужда от разбиране. Приемам и техните мнения, но не виждам какво ми пречи да ги оспорвам, когато ползвам дадени услуги и осъзнавам, че съм права ежедневно, виждайки качеството на тези услуги.

Аз харесвам позитивни хора, които дават реалистични предложения за това как нещата да са по-добре, а не по-зле. А като само си припомняме старите рани и ги ближем и плачем по тях, не виждам какво може да се постигне с това.
Стария лик на БТК умира. Вече почти няма недоволни лелички, които те обслужват с отегчение на гишето, понеже си им нарушил спокойствието, а ти си чакал половин час по опашки, за да не ти справ връзката със света. Вече има избор, има интернет, има достъп до почти всякаква, да не казвам всякаква информация. Всеки може да предяви претенции и да получи това, от което се нуждае.

Малката разлика между мен и част от присъстващите тук е, че аз не ходя да се жалвам по форумите на Глобул и Мтел от техните услуги. И не пиша лошо за никого - аз само виждам цифри пред себе си ежедневно и сравнявам.
Виждам как за едни и същи парите, едните предлагат пълна чаша сок, другите предлагат половин чаша сок, третите предлагат комплект чаши, китайско производство, чупливи след третото миене.

И не виждам какво е лошото в това човек да препоръчва услуги, които на самия него са му изгодни, а вижда, че и на доста други хора.



Тема Чакай сеганови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано27.10.08 22:12



А тук е пълно с дървени философи, които чули, разбрали, неразбрали, водят някакви битки, които не са техните битки и не виждам защо се палят въобще.
Аз съм дървен философ (по мението на доста народ). Ама си се заяждам в упоение, само когато съм добре подкован, и особено ако ме предизвикат.
За съжаление, твои колежки често ме предизвикват. Отивам аз да си купя поредния ваучер - и те почват да ме убеждават колко по на далавера ще съм ако мина на договор. И от там се почва.....

Bеer? Mоre?




Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано27.10.08 22:17



цените на интерконекта са високи и в този смисъл подкрепям плачкането им за "нашата помощ".
Доколкото разбирам, БТК се интересува от намаление на цените БТК към мобилен, област в която слагат надценка до 6 пъти цената на интерконекта.

не раздава всичко за дивиденти
За миналата година раздаде всичко, инвестициите на БТК са за сметка на заеми. Процесът на източване на компанията е в пълен ход.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Чакай сеганови [re: bira_more]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано27.10.08 22:37





Това е задължение, обикновено задължение.
Не го приемай остро, недей да се бориш, няма смисъл.

Просто благодари за офертирането и подмини, аз така правя, когато мнението ми не съвпада с това на околните.



Тема Re: Чакай сеганови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано27.10.08 22:56



Като сте се разговорили за предплатени карти, би ли ми казала дали има такива, които да приказват безплатно помежду си?

е на 0.06 лева за минута.



Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: cyg]  
Автор 16.28 (06.10)
Публикувано27.10.08 23:05




"надценка до 6 пъти цената на интерконекта"

Ти това как го реши? Цената им от фикс към "други мобилни мрежи" е 59 ст. за стандартен абонамент и без надценка за сребърна и тугедър (понеже тез проверих).

Каква част от бизнеса позлва мобилни телефони? А по исторически и маркетингови причини "бизнеса" чии абонати са? Мтел неотдавна го рекламираха това. И какво се получава? Имаш секретарка в офиса, а ти си в новата си корса и бързаш за някъде. На нея й е скъпо да ти звънне от фикса, ама и на теб не ти е евтино. Ти фикс не можеш да си вземеш. Даваш й и на нея мтелски. Та какво се получава. ебетека върви надолу, а мтел не си дават баницата. Доминото продължава и всичко живо си седи на мтел, които не пропускат да затворят кpъга и не ти дават да говориш евтино с тях, сеш'се...

Въпросът е... ние що са не сетиаме за таа далавера порано?



Тема Re: Чакай сеганови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано27.10.08 23:36



Бонуси Безкрай!



А ако трябва да погледнем по-мащабно, бих казала, че с тези бонуси от манията, всички карти говорят комбинирано, т.е. платено+безплатно. Ако 10 лева ваучер е определен брой минути, то 3-те лева допълнение, също са определен брой минути и сам избираш към кого да ги ползваш. Вярно, от джоба ти излизат 10 лева, а подаръка е едва една трета от сумата, която си платил за ваучера, но поне ти се дава възможност да избереш с кого да изговориш тази една трета от сумата на дадените пари. Струва ми се по-подходящо от политиката - зареди ваучер, за да ти дадем безплатни минути. Защото го няма този момент, при който хора си купуват предплатени, техните приятели също си купуват предплатени и накрая примерно 5 човека си говорят безплатно помежду си, купувайки си ваучери, същевременно увеличават цифрите в рекламите на операторите. Това, последното, е една въртележка, в която клиента си мисли, че е ударил кьоравото, а всъщност храни един джоб.



Тема Re: Чакай сеганови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.10.08 00:43



Значи - аз отивам за конкретен продукт. Ако в техните задължения влиза да ме тормозят с очевидно неизгодни оферти, то в моите задължения влиза да им разясня подробно колко неизгодни са офертите които ми предлагат, така че всички околни клиенти също да разберат как точно ще бъдат прекарани.
Всеки който се е наел да работи като СПАМаджия се е наел да работи като СПАМаджия - а моята реакция към СПАМаджиите е бурна. За мен СПАМаджия е всеки който ми предлага неща които не желая да ми бъдат предлагани.
Така че с кеф обеснявам бавно (щото говоря бавно) подробно на сравнително висок глас (щото по принцип говоря по високо) колко неизгодни са офертите им, и какво точно бих искал да получа.....
Това че някой се е наел да ме тормози - въобще не означава че ще му позволя да си върши работата (тоест да ме тормози) без да реагирам. Да не се е наемал. Той получава пари (за да ме тормози) но аз не получавам пари (за да бъда тормозен).

Bеer? Mоre?




Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано28.10.08 08:14



е, ако е така - за източването казвам, наистина би било много жалко.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Чакай сеганови [re: bira_more]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано28.10.08 08:16





Решението как да реагираш си е твое.
Само че за мен и хората като мен, това не е спам, какъвто е за хората като теб, които наистина не се интересуват от тази услуга, а част от работата.

Освен това, когато Вивател нямаше тази услуга - преминаване от предплатен, към абонамент със запазване на номера, на ден поне по три пъти отговаряхме на въпроса защо все още не може. Сега отговаряме защо може и офертираме. Аз не виждам нищо лошо в това.

А замисляш ли се, че служителите, които ти предлагат тази услуга, не са длъжни да те помнят, понеже през техните глави денем минават по сто човека за ваучери (и куп други клиенти, за сметките, свободни продажби и всичко останало, което се включва в работата на такъв служител), като теб и няма как да помнят всички. Най-вероятно ако пазариш ваучери от едно и също място, или те офертират различни хора, или забравят, че предния път си им отказал.

Май не всички осъзнават каква е ролята на анонимния човек и каква е ролята на човека с лице - човека с лице бива помнен и обслужван, а анонимния човек бива офертиран непрекъснато. Двете не се изключват взаимно, така че може и да се комбинират - човек с лице плюс офертиране, но най-често хората с лице са се убедили в качеството на услугата и само като им кажеш ... така и така, директно са склонни да те изслушат, защото ползват друга подобна услуга и са сигурни в качеството и ползата и.



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Mинaвaщ ® (мозъчноувреден)
Публикувано28.10.08 18:09



Ето къде бачкала замундата.
Как ли ще се зарадват шефовете й от мейл, линкващ им как тяхна служителка лъже клиентите си, а после обвинява шефовете, че така са я научили?
А как ли ще се зарадват да разберат, че й плащат заплата за да виси по цял ден в клубовете?
М?



Тема Re: Чакай сеганови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано28.10.08 18:10



Колкото повече различни услуги - толкова по добре. Ако питам - няма лошо да ми отговарят. Като не питам - значи не питам.
Не съм олигофрен, мога да се информирам и сам. Подход на продавача към мен като към олигофрен ме дразни много.
Влизаш в магазин (Техномаркет или Технополис) и през 5 метра ти предлагат кредити. Ти не знаеш дали имат това което търсиш - те ти ръчкат кредити в носа. Та - случвало се е и да обясня така че половината магазин да ме чуе че не желая кредити.
Абонаментните ви договори са прецакващи клиента. Аз като клиент нямам никакъв контрол върху нищо. Нямам никакви права. А Вивател се е доказала като нелоялна спрямо клиентите си компания. Тоест сключа ли договор - Вивател ще ме прецака. Не знам как, ама знам че ще ме прецака, защото Вивател не е лоялна към клиентите си.
Не пазарувам само от едно място. И не се случва често, ама ме запомват за дълго, ако имат глупостта да започнат да ми предлагат неща които не ми трябват, и не млъкнат на време.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано28.10.08 18:38





Давай линковете смело. Не ми пречи.

Интересното е, че ти си информиран как са всъщност нещата.
От къде ли?


Има начин, просто не ти е ясен ... Прави се от магазина, като жест, не от Вивател ...

Редактирано от Maлkaтa3aмyндa на 28.10.08 18:57.



Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: 16.28]  
Автор cyg (<>)
Публикувано28.10.08 19:25



16.28: и това как го реши? Цената им от фикс към "други мобилни мрежи" е 59 ст. за стандартен абонамент...
Може би знаеш, но БТК има доста тарифни планове, включително и такива с цени над 2 лв/мин



StefanPan: е, ако е така - за източването казвам, наистина би било много жалко.
За миналата година взеха огромен дивидент, а задлъжнялостта им нарасна. За първите тримесечия тенденцията се запази.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Mинaвaщ ® (мозъчноувреден)
Публикувано28.10.08 20:15



нъл не ма четеш ма.
море четеш ти, хитра прованске.
че почваш са и оправдайш вече. ама мандалото лопна и постовете ти седят по дни и часове. в бачкаторския тайм. радост за всеки чорбаджия.
мухахахаха.



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано28.10.08 22:40



Чета всички. Но много от вас не ми правят впечатление.





Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Boдeндyx® (Народен будител)
Публикувано29.10.08 05:46



Миличка, няма смисъл да спориш с чугунени глави... "Вивател" и план с неограничено време за разговори към всички мрежи за пет лева месечна такса да пуснат, те пак ще твърдят, че "Вивател" са обирджии, а "Ментел" и "Гробул" - най-добрите и с най-изгодните оферти.
Това са платени клакьори - хора, които получават пари, за да оплюват "Вивател", та белким някой заблуден човечец си помисли, че "Вивател" не предлагат най-добрите оферти и за предплатени, и за обикновени, и за фирмени абонати, и се излъже да стане абонат я на "Ментел", я на "Гробул".



Тема Въпрос към всички?!?!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор immortal_bg (Българин)
Публикувано29.10.08 15:43



Много интересно от кога са пуснали интернет в изолатора по лудниците?!?!



България над всичко

Тема Re: Въпрос към всички?!?!нови [re: immortal_bg]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано29.10.08 16:49



А - много отдавна



Bеer? Mоre?



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Boдeндyx®]  
Автор Mинaвaщ ® (мозъчноувреден)
Публикувано29.10.08 18:42



В отговор на:

Това са платени клакьори - хора, които получават пари, за да оплюват "Вивател", та белким някой заблуден човечец си помисли, че "Вивател" не предлагат най-добрите оферти и за предплатени, и за обикновени, и за фирмени абонати, и се излъже да стане абонат я на "Ментел", я на "Гробул".



яяяя и си заработват добре платено май, май. веч почти 3 лета, а вива още бленува балък No 1000000.
в туй време мтел и глобул дебелеят от абонати.
мухахахаха



Тема Re: Чакай сеганови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано30.10.08 08:31



оппа, от тука нема да се съглася с твърдението ти.
вивател е именно доказала се като лоялна спрямо клиентите си компания.
обаче са не ми се изтъкват доказателства.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Чакай сеганови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.10.08 16:09



Имам предплатена карта от самото начало почти.
Отивам да си купя поредния ваучер и ми обясняват че вместо ваучер мога да си купя нова карта която е с по изгодни условия.
Тоест вивател предлагат по изгодни условия за нови клиенти от колкото за старите. Или казано с други думи - ако сменя номера ще говоря на по ниска тарифа.
За мен това е нелоялно отношение.
Е има го и при останалите оператори.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Чакай сеганови [re: bira_more]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано30.10.08 19:53



Не разбирам, предния път ти досаждали с това, че можеш да преминеш на абонамент и да си запазиш номера, сега ти предлагат друг номер?

Кое е вярно, в крайна сметка? Защото ти ако преминеш от предплатена на абонамент със същия номер, промоциите за нови абонати важат и за теб с пълна сила.

Не ми се вярва да ти предлагат друга предплатена, защото от това да си купиш предплатена от тях, печелят толкова, колкото печелят и ако си купиш ваучер

Редактирано от Maлkaтa3aмyндa на 30.10.08 19:56.



Тема Re: Чакай сеганови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано30.10.08 22:41



Ми аз определено не ходя при едни и същи дилъри (дилъри - добре звучи). Картата ми я предложиха когато излезнаха новите карти, а договор - когато излезна договора. Различни времена, различни дилъри.
Та - говорим за предплатените карти. И "промоциите" при предплатените карти. За мен, както споменах, да бъдат пуснати карти на по ниски цени, с цел да те накарат да си смениш номера, е нелоялно към онези които са клиенти.
За договорите - също споменах. Много прости и елементарни неща искам:
1. Да имам правото да не получавам рекламни СМСи.
2. Да имам правото да прекратя договора без да се обеснявам защо го прекратявам. Разбира се Вивател няма да има правото да ме наказва защото не съм харесал услугите им.
3. Кредитния лимит да е гарантиран, и да имам възможност да го контролирам.
4. Нови услуги да бъдат включвани само с мое предварително съгласие.
Щом като Вивател може да предлага по добри условия на нови клиенти, от колкото за старите - това е нелоялно към старите клиенти. И аз предпочитам да плащам малко повече, но да запазя номера си. И Вивател може да ме прекара най-много с 20 кинта.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Чакай сеганови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано31.10.08 11:24



да, има го и при останалите оператори.
но при тях, останалите, няма друго - предлагане на бонуси, засягащи всички предплатени карти.
има бонуси за новите, има и за тези преди тях.
е тва е лоялно отношение. или поне частично лоялно.
съгласен?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: а, и още нещонови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано31.10.08 11:29



на мен, като на стар абонат ми предлагат безплатна злъгалка, ако си подновя договора като срочен. вярно, телефончето не ме интересува, и за това не се връзвам, ма като погледнеш, свободно по магазините си струва 160 -170 лв.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Чакай сеганови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано31.10.08 16:47



Бонусите са си бонуси. И слабо ме интересуват.
Интересува ме цена на минута. А за мен тя в момента е 44 ст. Ако бях хвърлил старата карта и взел нова - щеше да е 34 ст. При условие че харча 20 кинта за около месец и половина - ясно е че при новата тарифа щях да спестявам фантастичните 4 -5 кинта на месец.
За 4 -5 кинта на месец - няма да си сменя номера. Но е напълно достатъчно да реша че Вивател не са лоялни, и гледат да прецакат балъците които са им станали клиенти.
До колкото другите оператори прецакват по агресивно - ще си стоя при Вивател, но ме е страх да сключа договор, защото тогава Вивател ще може да ме прецаква по наедро и по начини които не мога да предвидя.
А и от договор - ще мога да спестя твърде малко - 5 - 6 кинта максимум.
Виж - ако бяха лоялни, и имаха адекватна политика за данни - тогава спестяването щеше да бъде в това че ползвам един телефон.
Бонусите в повечето случаи са нещо като червейчето на кукичката. Е по някога има и реални бонуси, които са си само бонуси.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: cyg]  
Автор 16.28 (06.10)
Публикувано31.10.08 19:08



Може би знаеш, но БТК има доста тарифни планове, включително и такива с цени над 2 лв/мин

Зная, има. Искаш ли да си подкрепиш твърдението с линк за такъв план за 2 лв./мин, защото нещо не го намирам на страницата им?



Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: 16.28]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано01.11.08 01:58



Предполагам ще му стане много неприятно като разбере че включените минути на стационарните телефони, вече важат и до вивател и международни 1-ва зона





Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: DTMF]  
Автор 16.28 (06.10)
Публикувано01.11.08 09:48



Не става дума за това какво му е приятно, а за интерконекта и кой колко папа от баницата, всъщност.
бтк също не са светци.



Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: 16.28]  
Автор 5rov ()
Публикувано01.11.08 12:20



Разреши ми аз да го направя вместо него





Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: 5rov]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано01.11.08 13:15



Какъв позор по точно?Не ставайте смешни



Дори и да е имало план с цена лев два за минута от бтк към мобилни, най вероятно е някой ограничен план за пенсионери или цинцари,дето Cyg го изкопал с лопата след много дълго търсене



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Mopфиyc]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано01.11.08 23:47



Хич не си прав. Това си е твой частен случай.
Блока в квартал Гео Милев където работя, МТел и Глобул по стълбището обхват нямат (разпадат ми се разговорите всеки път като влезна) Вивател са идеални.
Сега мога ли и аз от това да заключа за МТел/Глобул?



>>е няма сигнатура.

Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: toia_be]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано02.11.08 09:05



Аз между операторите сравнявам само цени и минути, не сравнявам обхват.
Защото не виждам смисъл. На различни места, различните оператори нямат обхват. Факт е, че Вивател работят по въпроса с оправянето на техния и щом техните критични райони намаляват, мога да си позволя да кажа, че всичко е о.к.
По-жалкото е, че оператори, които са от доста години на нашия пазар, не го правят. Хората в селата не са никак за пренебрегване. Идва скоро един младеж от село Ботево (край Варна) и казва - искам карта и телефон на Вивател, защото там Глобул и Мтел нямат никакъв обхват, а аз няма как да говоря с майка ми.

Мисля, че в това отношение Вивател добре се ориентират с обхвата. Хората, дори и да работят в града, децата им да учат в града, да излизат в града, сякаш предпочитат по-безлюдни места за живеене, по-спокойни. Града уморява.

Не искам да кажа нищо лошо за колегите, защото ядем от една и съща баница, но лежейки на стари лаври, ежедневно губят клиенти... А доверието на клиента се печели трудно - не само качествена услуга е необходима, Морфи, но и добро обслужване - не само за солидни хора, с добри професии, които си купуват скъпи телефони и устройства, които правят големи сметки, защото не само те са клиенти, а всички.



В тази посока, да ти разкажа на теб специално една случка ... Колегите от Германос пращат клиентка при нас, за разкодиране на телефона, защото картата и изведнъж спира да работи на нейния телефон и те и казват, че телефона е кодиран. Елементарната логика - от кога телефоните се кодират ей-така, случайно и между другото? Идва при нас една притеснителна женичка на средна възраст, иска да си остави апарата за софтуер. Само че колежката, която я обслужва, нали е чапата, пробва и телефона с друга карта на Глобул и вижда, че телефона работи. После с карта на Мтел - пак работи. После с карта на Вивател - пак работи. Установяваме, че липсва проблем в телефона и почваме да сменяме апаратите с нейната карта - при всички не работи. Пращаме клиентката в Германос да и сменят чипа. Връща се жената при нас и казва - ами те не могат, защото нямат клиентския ми код. Колежката се чува с оператор, казва телефонния номер на клиентката, която обслужваме, кават и клиетснкия код, връща се в Германос и им вдига луда аларма. И колегите я питат - а, ама вие от къде го имате този код? от къде го разбрахте? ...
Елементарно, Уотсън. Хората като тая женичка какво правят в случая? Разхождат се от магазин в магазин и се чудят как да си решат проблема.

Какво спечелихме ние и по-специално колежката от тая работа? Нищо!
Сервиза ни изгуби 20 лева от мнимо разкодиране, примерно, отделно, че колежката нямаше какво да спечели в случая, но изпратихме една жена, която ще може да продължи да си ползва картата на Глобул.



Тема Re: пак ни мъ разбранови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.11.08 21:24



при положение, че харчиш 20 лв. за месец и половина, съвсем спокойно можеш да харчиш 10 лв за 1 месец (по малко е нали?).
та, като харчиш 10 лв. месечно, ще получаваш редовно 3 лв. бонус. което, сметнах го току що, ти прави точно 34 ст./мин.
ето ти я новата, по-ниска тарифа, без да си сменяш номера.
е това е полулоялността, ако не щеш да я наречем лоялност, за която ти говорех. при другите това го нема, нали?
за договорите съм съгласен, при положение, че имаш намерения да "изневеряваш". към момента аз нямам, и се чувствам като на предплатена. още повече че съм на безсрочен.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: пак ни мъ разбранови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.11.08 22:57



Мисля че подробно обясних, защо договора въобще не е опция за мен.
При условие че вивател в момента предлага да си сменя номера за по ниска тарифа при РАВНИ ДРУГИ УСЛОВИЯ, следователно не са лоялни. Договора - не са равни условията!
Ти искаш аз да бъда финансово принуден да бъда лоялен към компания която не е лоялна към мен?
За 5 кинта на месец - няма да се обвържа с подобна компания.
Защото тези 5 кинта означават:
1. Вивател да ме облъчва с идиотски СМСи - когато им е кеф както им е кеф, а аз ще трябва да ги търпя и да им плащам за да ме облъчват, и няма да мога да направя нищо, без да ме накажат.
2. Искат аз да бъда задължен, а няма никакви задължения за тях нито отговорности.
3. Може да включат някоя услуга. Преди - когато МТел включиха гласовата поща, аз ги напуснах.
4. Нямам контрол върху нито един аспект на договора. Нямам възможност да огранича кредитния лимит на 25 лв например. А ако бъде надхвърлен - няма да мога да им платя само в рамките на лимита - а колкото кажат.
Може да си загбя телефона, а картата я държа без ПИН. И сега - ще се увътря максимум 20 кинта. Какво ще стане ако съм на договор? Е телефона е доста по скъп, но мога ли да имам въобще някакви гаранции за каквото и да е било?
Те не са в състояние да ми гарантират че НЯМА ДА МИ ПРАЩАТ НЕЖЕЛАНИ СМСи - какво остава за останалите неща.
Казах вече - Вивател не ме кефи. Просто останалите действат още по грубо.
Ще изчакам да се появи следващия оператор и ще видя.
Псевдо операторите - не ме интересуват.

Bеer? Mоre?




Тема Re: пак ни мъ разбранови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.11.08 08:31



явно аз не те разбирам.
ако по-ниската тарифа е свързана с преминаване на договор, то няма да се наложи да си сменяш номера.
ако искаш да преминеш на по-ниска тарифа, запазвайки си предплатения статут и без да си сменяш номера - реално това става с използване на бонусната система, което използване не струва някакъв допълнителен разход.
за договорите, неравнопоставеността и т.н. няма какво да си говорим, там спор няма, абсолютно съм съгласен с тебе.
от опит само мога да ти кажа, че нежелан спам от вивател на практика няма. две години и половина съм им вече абонат.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: пак ни мъ разбранови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.11.08 18:00



В момента като стар клиент на предплатена услуга съм на тарифа 44 ст.
Ако си купя ОПА - ще бъда нов клиент на предплатена услуга на тарифа 34 ст. Бонусите могат да намалят допълнително цената, но без бонуси пак е по ниска.
За мен не е лоялно към онези които са клиенти на предплатената услуга от почти самото начало, да ползват условия които са по лоши от онези които стават клиенти сега.
Сравняваме предплатени услуги - старата, и новата. Условията за ползване са идентични. Цените са различни.
СПАМа е на кампании. И аз не съм получавал от доста време, но когато го получавах, разбрах че няма начин да им го ЗАБРАНЯ.
И не знам кога пак ще почнат поредната идиотска кампания.
ПП
Жената като лоялен клиент на МТел я набутали 100 кинта, и тя се чуди как баш са навъртяни, като е ползвала само "екстрите" - безплатни минути към семейство и приятели.
Е става въпрос за МТел, ама ....
Никакви договори.



Bеer? Mоre?



Тема Re: пак ни мъ разбранови [re: bira_more]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.11.08 10:50



И тия 100 лева от какво са - имате електронна фактура ... ползвайте я!

Welcome to the real world!




Тема Re: значи наистина лоялността към старите клиентинови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.11.08 11:41



я няма никаква, независимо дали са на предплатена или договор.
е тва никога няма да мога да го проумея. не ми се връзва на никаква логика.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: значи наистина лоялността към старите клиентинови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.11.08 14:45



Връзва се, логиката е - босия се е*е в тръните... подписалия клиент вече е вързан - търсят се нови шарани (а при предплатените, се трупа бройка за имидж и висока "цена" на самия оператор).

Welcome to the real world!




Тема Re: пак ни мъ разбранови [re: Mopфиyc]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.11.08 18:12



Ще я видим, ама жената си е титуляр - тя трябва да си знае номера и т.н.
Но и да я видим и да не я видим - файда йок. Дори и да има възражения - ще може да ги прати успешно на арменския поп.

Bеer? Mоre?




Тема Re: значи наистина лоялността към старите клиентинови [re: Mopфиyc]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.11.08 18:13



Е ми аз за тва си стоя на предплатена. И се заяждам с упоение когато някой тръгне да ми пробутва договор.

Bеer? Mоre?




Тема Re: пак ни мъ разбранови [re: bira_more]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано05.11.08 09:49



Не е точно така... вижте я и ако има нещо питай!
Мтел (и не само) си разглеждат жалби ... за да не стигат до КРС, че там боли.

Welcome to the real world!




Тема Re: значи наистина лоялността към старите клиентинови [re: bira_more]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано05.11.08 09:50



Не е проблема в договора, а в странното разбиране у нас за идеята - предвидимост на доходи/разходи.

Welcome to the real world!




Тема Re: пак ни мъ разбранови [re: bira_more]  
Автор cyg (<>)
Публикувано05.11.08 12:39



...файда йок.
Тук не си прав, ако има грешка на оператора, би трябвало да ти я оправят. Мтел дори давал бонуси при откриване на грешки, поне така се хвалят някои участници във форума. Май само при вивател има проблеми с връщането на надвзети суми.

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: пак ни мъ разбранови [re: cyg]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.11.08 23:15



Мерси и на двамата. Ще я накарам да я погледне и да види. После - ще докладвам.

Bеer? Mоre?




Тема Re: значи наистина лоялността към старите клиентинови [re: Mopфиyc]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано05.11.08 23:18



Баш в договора е проблема. Имаш задължения - права нямаш.
Мога да приема 1 годишен договор. Но ако мога да контролирам някои неща: Какви СМСи ще ми пращат, кредитен лимит, услуги.
Те искат предвидимост, аз изкам също предвидимост.

Bеer? Mоre?




Тема четох четох и се изморихнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор koзaтa (блееща)
Публикувано21.11.08 19:08



Но няколко неща ще кажа:
1. Ако бузнесмените се осъзнават че са в световна криза, биха си сивли всички възможни разгоди. Например ако Акумолаторката беше го направила може би щеше да спаси поне 100 от 200те уволнени.
От дръга страна дъщеричката на фалиралото американско пенсионно дружество пък нямаше да премахне 1500 ако пък оферата и не беше по яка от останалите.
Така, че на някой им е широко около врата но има криза - кат дойде и при вас ще видете как ще се чудуте за Ипотечката или за телефончето ще трябва да заделите или за други разходи.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.