Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:39 25.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Гoлемата Jeff-ska драманови [re: 5rov]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано01.11.08 13:15



Какъв позор по точно?Не ставайте смешни



Дори и да е имало план с цена лев два за минута от бтк към мобилни, най вероятно е някой ограничен план за пенсионери или цинцари,дето Cyg го изкопал с лопата след много дълго търсене



Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: Mopфиyc]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано01.11.08 23:47



Хич не си прав. Това си е твой частен случай.
Блока в квартал Гео Милев където работя, МТел и Глобул по стълбището обхват нямат (разпадат ми се разговорите всеки път като влезна) Вивател са идеални.
Сега мога ли и аз от това да заключа за МТел/Глобул?



>>е няма сигнатура.

Тема Re: Профита ... и разни други!нови [re: toia_be]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано02.11.08 09:05



Аз между операторите сравнявам само цени и минути, не сравнявам обхват.
Защото не виждам смисъл. На различни места, различните оператори нямат обхват. Факт е, че Вивател работят по въпроса с оправянето на техния и щом техните критични райони намаляват, мога да си позволя да кажа, че всичко е о.к.
По-жалкото е, че оператори, които са от доста години на нашия пазар, не го правят. Хората в селата не са никак за пренебрегване. Идва скоро един младеж от село Ботево (край Варна) и казва - искам карта и телефон на Вивател, защото там Глобул и Мтел нямат никакъв обхват, а аз няма как да говоря с майка ми.

Мисля, че в това отношение Вивател добре се ориентират с обхвата. Хората, дори и да работят в града, децата им да учат в града, да излизат в града, сякаш предпочитат по-безлюдни места за живеене, по-спокойни. Града уморява.

Не искам да кажа нищо лошо за колегите, защото ядем от една и съща баница, но лежейки на стари лаври, ежедневно губят клиенти... А доверието на клиента се печели трудно - не само качествена услуга е необходима, Морфи, но и добро обслужване - не само за солидни хора, с добри професии, които си купуват скъпи телефони и устройства, които правят големи сметки, защото не само те са клиенти, а всички.



В тази посока, да ти разкажа на теб специално една случка ... Колегите от Германос пращат клиентка при нас, за разкодиране на телефона, защото картата и изведнъж спира да работи на нейния телефон и те и казват, че телефона е кодиран. Елементарната логика - от кога телефоните се кодират ей-така, случайно и между другото? Идва при нас една притеснителна женичка на средна възраст, иска да си остави апарата за софтуер. Само че колежката, която я обслужва, нали е чапата, пробва и телефона с друга карта на Глобул и вижда, че телефона работи. После с карта на Мтел - пак работи. После с карта на Вивател - пак работи. Установяваме, че липсва проблем в телефона и почваме да сменяме апаратите с нейната карта - при всички не работи. Пращаме клиентката в Германос да и сменят чипа. Връща се жената при нас и казва - ами те не могат, защото нямат клиентския ми код. Колежката се чува с оператор, казва телефонния номер на клиентката, която обслужваме, кават и клиетснкия код, връща се в Германос и им вдига луда аларма. И колегите я питат - а, ама вие от къде го имате този код? от къде го разбрахте? ...
Елементарно, Уотсън. Хората като тая женичка какво правят в случая? Разхождат се от магазин в магазин и се чудят как да си решат проблема.

Какво спечелихме ние и по-специално колежката от тая работа? Нищо!
Сервиза ни изгуби 20 лева от мнимо разкодиране, примерно, отделно, че колежката нямаше какво да спечели в случая, но изпратихме една жена, която ще може да продължи да си ползва картата на Глобул.



Тема Re: пак ни мъ разбранови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.11.08 21:24



при положение, че харчиш 20 лв. за месец и половина, съвсем спокойно можеш да харчиш 10 лв за 1 месец (по малко е нали?).
та, като харчиш 10 лв. месечно, ще получаваш редовно 3 лв. бонус. което, сметнах го току що, ти прави точно 34 ст./мин.
ето ти я новата, по-ниска тарифа, без да си сменяш номера.
е това е полулоялността, ако не щеш да я наречем лоялност, за която ти говорех. при другите това го нема, нали?
за договорите съм съгласен, при положение, че имаш намерения да "изневеряваш". към момента аз нямам, и се чувствам като на предплатена. още повече че съм на безсрочен.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: пак ни мъ разбранови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.11.08 22:57



Мисля че подробно обясних, защо договора въобще не е опция за мен.
При условие че вивател в момента предлага да си сменя номера за по ниска тарифа при РАВНИ ДРУГИ УСЛОВИЯ, следователно не са лоялни. Договора - не са равни условията!
Ти искаш аз да бъда финансово принуден да бъда лоялен към компания която не е лоялна към мен?
За 5 кинта на месец - няма да се обвържа с подобна компания.
Защото тези 5 кинта означават:
1. Вивател да ме облъчва с идиотски СМСи - когато им е кеф както им е кеф, а аз ще трябва да ги търпя и да им плащам за да ме облъчват, и няма да мога да направя нищо, без да ме накажат.
2. Искат аз да бъда задължен, а няма никакви задължения за тях нито отговорности.
3. Може да включат някоя услуга. Преди - когато МТел включиха гласовата поща, аз ги напуснах.
4. Нямам контрол върху нито един аспект на договора. Нямам възможност да огранича кредитния лимит на 25 лв например. А ако бъде надхвърлен - няма да мога да им платя само в рамките на лимита - а колкото кажат.
Може да си загбя телефона, а картата я държа без ПИН. И сега - ще се увътря максимум 20 кинта. Какво ще стане ако съм на договор? Е телефона е доста по скъп, но мога ли да имам въобще някакви гаранции за каквото и да е било?
Те не са в състояние да ми гарантират че НЯМА ДА МИ ПРАЩАТ НЕЖЕЛАНИ СМСи - какво остава за останалите неща.
Казах вече - Вивател не ме кефи. Просто останалите действат още по грубо.
Ще изчакам да се появи следващия оператор и ще видя.
Псевдо операторите - не ме интересуват.

Bеer? Mоre?




Тема Re: пак ни мъ разбранови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано03.11.08 08:31



явно аз не те разбирам.
ако по-ниската тарифа е свързана с преминаване на договор, то няма да се наложи да си сменяш номера.
ако искаш да преминеш на по-ниска тарифа, запазвайки си предплатения статут и без да си сменяш номера - реално това става с използване на бонусната система, което използване не струва някакъв допълнителен разход.
за договорите, неравнопоставеността и т.н. няма какво да си говорим, там спор няма, абсолютно съм съгласен с тебе.
от опит само мога да ти кажа, че нежелан спам от вивател на практика няма. две години и половина съм им вече абонат.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: пак ни мъ разбранови [re: StefanPan]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано03.11.08 18:00



В момента като стар клиент на предплатена услуга съм на тарифа 44 ст.
Ако си купя ОПА - ще бъда нов клиент на предплатена услуга на тарифа 34 ст. Бонусите могат да намалят допълнително цената, но без бонуси пак е по ниска.
За мен не е лоялно към онези които са клиенти на предплатената услуга от почти самото начало, да ползват условия които са по лоши от онези които стават клиенти сега.
Сравняваме предплатени услуги - старата, и новата. Условията за ползване са идентични. Цените са различни.
СПАМа е на кампании. И аз не съм получавал от доста време, но когато го получавах, разбрах че няма начин да им го ЗАБРАНЯ.
И не знам кога пак ще почнат поредната идиотска кампания.
ПП
Жената като лоялен клиент на МТел я набутали 100 кинта, и тя се чуди как баш са навъртяни, като е ползвала само "екстрите" - безплатни минути към семейство и приятели.
Е става въпрос за МТел, ама ....
Никакви договори.



Bеer? Mоre?



Тема Re: пак ни мъ разбранови [re: bira_more]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.11.08 10:50



И тия 100 лева от какво са - имате електронна фактура ... ползвайте я!

Welcome to the real world!




Тема Re: значи наистина лоялността към старите клиентинови [re: bira_more]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано04.11.08 11:41



я няма никаква, независимо дали са на предплатена или договор.
е тва никога няма да мога да го проумея. не ми се връзва на никаква логика.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: значи наистина лоялността към старите клиентинови [re: StefanPan]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.11.08 14:45



Връзва се, логиката е - босия се е*е в тръните... подписалия клиент вече е вързан - търсят се нови шарани (а при предплатените, се трупа бройка за имидж и висока "цена" на самия оператор).

Welcome to the real world!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.