Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:19 08.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Re: Пегасус!нови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано26.10.08 16:39



батка, прекаляваш нещо, чини ми се.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Пренасяненови [re: pegasus®]  
Автор cyg (<>)
Публикувано26.10.08 17:20



Само дето не са малцина
Линкче? Или поне някакви цифри?

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: aruba_man]  
Автор astra7 (freelancer)
Публикувано27.10.08 06:54



vivatel must go



the truth is out there

Тема не ставай смешеннови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано27.10.08 11:48



виждаш, че световни лидери като нортъп груман, кавенди оод и майнцумпф Янко гезелшафт работят САМО с МЕТЕЛ!)))





Тема Re:Пренасяненови [re: Чo :)]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.10.08 14:26



входящо повикване (когато някой го търси) се изпраща първо при предишния оператор, който му пуска служебно съобщение (безплатно), че "абоната е пренесен ..." и изцяло повикването (все още няма "разговор") се препраща към оператора, чийто клиент е търсеният (както получава повикване всеки ваш клиент).

Е то като чета това и се е опитал да обясни някой, но е разбирал от това което обяснява като осмоного от парфюмерия.
(Типичен пример за лоша структура)
Какво става в такъв случай със СМС/ММС е интересното, все пак това не е обаждане?
СМС до колкото разбирам се праща до някакъв сървър на оператора и от там заминава или към телефон или към сървър на друг оператор, тук е чуденката ако номера е преместен накъде ще запрати СМС сървъра - към стария оператор или към новия и как ще го таксува?

А какво ще се получи с Мтел абонат, мигриран в Глобул, после от Глобул във вивател - ще ходи обаждането от централа в централа да слуша повикващия, че номера е преместен 2 пъти ли?
(До колкото схващам идеята на портирането е като на мрежовото рутиране - местене на машина от един комутируем сегмент в друг)

Welcome to the real world!




Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: aruba_man]  
Автор shadowman28 (непознат )
Публикувано27.10.08 20:48



Нещо не се връзва, защото SMS от карта "Бонуси Безкрай" към други мобилни мрежи в България поне от 02.10.2008 се таксува по 0.12 лв с ДДС (както е за пакета ОПА). Многократно съм пращал SMS-и, които са ми били таксувани по 0.12 лв.

Редактирано от shadowman28 на 27.10.08 20:49.



Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: Coтko]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано28.10.08 16:07



Сотко, аз не съм специалист по тарифните планове на Вивател - предплатени или договорни. Да речем, че грешно съм се изразил. Каквото и да е - глупаво е, заради такава грешка да се правиш на обиден. Но така ще е - има 3 мобилни оператора и се правиш на важен. Ако беше само един, какво щеше да правиш?



Защо никой досега не се е отказал от енергоразпределителните дружества? Защото отворковците лаят, но знаят че нямат избор



Тема Re: не ставай смешеннови [re: Дekcтъp]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано28.10.08 16:09



Въпрос на лична преценка кой с какъв оператор работи.
Ако робувах на глупави предразсъдъци за обхват и качество - все още щях да съм абонат на Мобилтел. За радост не съм такъв тип човек и промяната на един номер (защото тогава нямаше преносимост на номерата) няма толкова пагубно да се отрази на каквото и да било





Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано28.10.08 16:47



Не се правя а и не съм обиден. Просто се опитвам да си изясня за какво става дума, защото има разлика между тарифите на предплатените карти и тези на договор. Както и да е. Днес пуснах от "Бонуси без край" към пренесен от Глобул номер във мрежата на Вивател и не ми взе пари а приспадна от безплатните СМС-и.

Think Positive !


Тема Re: не ставай смешеннови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано28.10.08 21:55



То така се почва,като си взех вивателска карта все още имах мтелска и вивателската ми беше като втора помощна карта. После видях че всичко е наред(покритие , качество и т.н.) и си изключих мтелската. За покритието на Мтел нямам какво да кажа понеже от 2 години не съм ползвал техни карти, и няма изгледи да ползвам






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.