Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:26 18.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Пладнешки грабеж от Вивател!  
Автор aruba_man (Euro Kinder)
Публикувано24.10.08 01:48



Абонат съм на "Българският GSM оператор" МТел!

Но също близо 2 години ползвам предплатена карта на Вивател - "Бонуси безкрай"! Презареждах винаги с ваучери от 20 лева защото по принцип пращам смс-и само в чужбина, но преди няколко дни заредих и 10 кинта за да имам и безплатни смс-и, тъй като Вивателските номера в регистъра ми значително се увеличиха! Тази вечер ми се наложи и пратих смс от горе-долу 400 символа на баща ми, което прави три смс-а! Той е абонат на Вивател(Аз го навих!) с пренесен номер на Мтел(088). След като получих доклад, че смс-а е доставен, по навик си проверих сметката, защото от опит знам, че в "Булгаристан" само сиренето в капана е безплатно! Забелязах, че липсват 0,57 лв. от сметката ми! Обадих се на 123 за да попитам къде аджеба са ми отишли стотинките! Операторката ми обясни че преди 5 дни съм звънял на номер 87233747 и съм забравил да сложа 0 отпред и това било фиксиран номер и ми е таксувало 3 лв! Обясних и, че трябва да добавя и код на населено място и е абсурд да съществува такъв номер 87233747! Но тя много беше много сигурна в себе си и се опитваше да ме убеди, че имало населени места с код 87, 88 и т.н.
Обясних и, че това е моя карта на тарифа Опа с номер 0876233747 и от картата си "Бонуси Безкрай" съм прехвърлил сумата на "Опа" картата, защото я ползвам за разговори към други мрежи на цена 0,34 лв./мин. Операторката се съгласи с мен и ме помоли да се обадя след 30 минути, защото нямало други таксувани услуги и вероятно не били отчетени! След като затворих сметнах, че 0,57:3=0,19 и предположих, че вероятно ми е таксуван този смс и тъй като не знам колко е цената на смс се обадих пак на оператора и попитах колко струва смс-а от картата ми "Бонуси Безкрай"! Отговориха ми веднага: 0,19 лв. Обясних за случая, че съм таксуван неправилно и т.н.! Помолиха ме да изчакам малко за да направят справка! След 1 минута чакане се включиха и ми съобщиха поредната банална истина:
- Да, Господине прав сте! Таксуван сте! Засега системата не разпознава пренесените номера и ви таксува смс-ите към пренесени номера на Вивател с кодове 088 и 089, въпреки, че имате 488 безплатни смс-а в мрежата!!! Колегите работят по въпроса! Попитах, дали ще ми възстановят сумата! Отговорът бе железен! - НЕ! Но ми дадоха безплатен съвет! Да не пращам смс-и на номера от мрежата на Вивател с кодове различни от 087! защото пак съм щял да бъда таксуван, въпреки, че имам 488 безплатни смс-а в мрежата на Вивател!... Онемях! Не става въпрос за 57 стотинки! Въпросът е принципен! Уж ми дават 500 безплатни смс-а в тяхната мрежа след като презаредя картата си, а после най-нагло ми ги таксуват и отказват да ми възстановят сумата! Имал съм подобен и с Мтел, но ми възстановиха сумата! Ако не се бях обадил, нямаше да го направят но това е друг въпрос! Преди месец се обадих да им се "скарам" защо аджеба не съм включен в Мтел Клуб, след като съм навършил 6 месеца като техен абонат! Компенсираха ме с една месечна сметка и се извиниха за неудобството, въпреки че не съм заритал за Мтел Клуб, даже не знам как се ползват точките, но на бебе, което не плаче, не му давали да суче!
Декември месец ми изтича договора и мислех да си пренеса номера в мрежата на Вивател на "Златна"! Но след този случай се отказвам и мисля да си остана на Българският Оператор, въпреки че и той таксува неправилно понякога, но си оправя грешките след като им се поскараш на кол центъра, че даже и Бонуси дава! ...
За Българският ДжиЕсЕм Оператор! За Мобилтел! Мощно българско Ура!
- УРААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААААА!!!

Ред е да си свалим розовите очила от Вивател! Да ви е честит такта 30/1! Ползвайте си го със здраве! Загубихте абонат с 50-100 лв. месечно потребление! Въпросът не опира само до евтинията! Не случайно фирми като Карлсберг АД, Кавен Орбико ООД, Авенди ООД с които работя са клиенти на Мтел и правят месечни сметки от 30-40 000 лв. и не се оплакват! Вивател да трупа клиенти на Тарифа "Тънка"!





Muenchen is mein Heim!

Редактирано от aruba_man на 24.10.08 01:59.



Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: aruba_man]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано24.10.08 08:43



То беше ясно, че с тази преносимост на номерата ще има проблеми..
Но причината за такава глупост да прекратяваш договорни отношения с Вивател ми се вижда най-малкото детска.
Ти си знаеш де.



Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор aruba_man_ban_delete (*антитрол*)
Публикувано24.10.08 10:24



Малиии, 57 стотинки, арубата обедня. Така е, който все още праща смс сам си е виновен. Има много по-изгодни и напредничави средства за комуникация, ама арубата не се е светнал



Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: aruba_man]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано24.10.08 13:07



Е поне е ясно че работят по смс-ите с пренесените номера.

При мен има друга грешка, от стария ми план тогедър преминах на сребърна тарифа, но са забравили да ми изтрият 1000 -та минути от тогедъра , и сега при проверка на минутите вместо 50 , имам 1050





Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано24.10.08 23:00



Какви договорни отношения. Писал е че има "Бонуси безкрай" Между другото аз много често говоря с пренесени от Глобул към Вивател колеги и няма проблеми. Също съм с "Бонуси безкрай". СМС не съм пробвал, но ще пробвам и пиша

Think Positive !


Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: aruba_man]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано25.10.08 08:43



Тези фирми работят с Мтел, защото имат дългогодишни отношения с тях и ползват отстъпките им, заради това, че са работили с тях дълги години. Ако не бяха допълнителните отстъпки, нямаше да продължават да са техни клиенти.
За разлика от Вивател, ако решиш да пренасякш фирмени номера и са над 40, 50 или повече, не знам някой оператор дали ще ти поеме част от неустойката.
Колкото до твоите 57 стотинки - радвай се, че са ти го обяснили. Ако не се беше обадил на оператор, а се беше набухал с 20 смс-а, щяха да ти липсват няколко по 57 стотинки и щеше да оревеш света.


Когато се пренасят номера от друг оператор, така или иначе сигнала го приема старата клетка и го праща към новата, това няма как да се случи при смс-а. За него сигнализация няма - пращаш - получават.

В крайна сметка, живеем с свободна държава. Всеки избира това, което му харесва, като услуга и стока. Щом не искаш на златна - стой на Мтел. А ако ще си на златна, по-добре бъди на Профи 180, защото таксата е 28.80 и пак имаш три часа безплатни, само че си на бизнес тарифи. Бизнес тарифите са обвързващи точно толкова, колкото всички частни абонаменти, на всеки опеатор. Но са доста по-изгодни.



Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: DTMF]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано25.10.08 08:54



А дали тия минути не са от фаворити?
Защото ако бяха тугедър, нямаше да са повече от 1000. Нали знаеш условието - повече от безплатните в абонамента х 2 няма как да станат.


Ако си сключил тугедър-а скоро, откакто е промоцията, може, но ако си на обикновен ... няма как.



Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано25.10.08 16:15



Фаворити нямам, иначе сметката е елементарна- 1000 мин от тогедър+ 50 от сребърна. От повече глава не боли))))



Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: DTMF]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано25.10.08 17:17



Определено, нека да има ...
Всички очакваме да няма, защото сме песимисти.
Време е това да се промени.





Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано25.10.08 18:09



В отговор на:

Когато се пренасят номера от друг оператор, така или иначе сигнала го приема старата клетка и го праща към новата, това няма как да се случи при смс-а. За него сигнализация няма - пращаш - получават.



Каква "стара клетка" приема сигнала?!

Като си пренесеш номера ти дават нова карта на новия оператор, обслужва те новия ти оператор с неговото си покритие.
Като пращаш SMS той отвива с SMS центъра на новия ти оператор.
При изчисляване на сметката за изпратения SMS за техен клиент смятат:
- в момента явно чийто префикс е +35987
- а би трябвало да направят и поне още две проверки:
= дали не е пренесен клиент от друга мрежа.
= дали не е изнесъл се клиент и вече не е техен.

Въпрoсчета:
Колко време отнема писането на тези допълнителни проверки?
Колко допълнително ще натоварят те SMSC?
Защо отказват да коригират сметката на клиентите си при положение, че сами признават, че проблема е техен.




Тема Re: Алооо Арубатанови [re: aruba_man]  
Автор chalgatel___ebetaka (непознат)
Публикувано25.10.08 19:14



Хайде стига си лъгал.

Ако искаш да знаеш, Вивател имат техническа готовност с преносимостта още от 2007 година. Те разполагат с най-добрата техника, с най-добрите оферти и най-добрите магазини (можеш да провериш в Jeff).
Не вярваш ли? А, а?
Вервай ми



Така че за Вивател или добро или нищо



Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: Чo :)]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано25.10.08 23:33



Специално сме говорили по този въпрос, клиенти правиха пренос от Глобул към Вивател и сме поставили въпроса за по-обстойно разяснение. Първо обаждането минава през глобулската клетка и идва към нашата.



Тема Re: Алооо Арубатанови [re: chalgatel___ebetaka]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано25.10.08 23:35



Интелигентните хора използват споровете, за да стигнат до истината.
За всички останали важи правилото, което важи и за мъртвите - или добро, или нищо.


Ти от кои си, как смяташ?

Бас държа, че си пререгистрираната Астра



Тема Re:Пренасяненови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор pegasus® (:))
Публикувано26.10.08 08:02



Няма как да е така както казваш в този случай. Не може пренесен глобулски номер към вивател да минава през клетка на Глобул! Когато се пренася номер в случая Вивател издава собствена СИМ на абоната идващ от Глобул. С тази СИМ абоната прави оттук нантатък връзка единствено с базовата станция на Вивател която формира клетката в региона в който се намира абоната. Новият абонат фигурира в HLR и VLR (Home and Visitor location register) бази данни на Вивателската цифрова мрежа и чрез тях се локализира движението му в цялата мрежа като така се осъществяват съответно повикванията към и от него.



Тема Re:Пренасяненови [re: pegasus®]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано26.10.08 09:19



Може и така да е, но нали се запазва кода на оператора донор?


Значи виж, да обясня част от нашата работа ...

Активиране на нова сим карта на Вивател. Идва клиента, иска договор. Имаме куп с карти, попълваме данните на клиента в системата, чак след минаването на кредитна проверка, взимаме една карта от купа, пишем и серийния номер, пишем номера, с който ще се ползва, изпращаме документите към Вивател и директно картата се активира.
Извършване на пренос. Идва клиент, носи сертификат, попълва се в кода на сертификата, номера сам излиза, отмята се и до два дни преноса е готов.
При пренос на една бизнес група към Вивател, клиентите искаха да знаят дали разговорите ще минават през клетките на донора и дали донора ще може да следи обажданията, които се извършват от картите и към самите карти. Тогава се свързахме с мениджър Вивател и той обясни и на нас, и на тях, че при входящи обаждания, сигнала първо ще отива при глобуската клетка, после глобулската ще я препраща към нашата.

Затова имам съмнения, че е станал и проблема със смс-ите. Сигнала стига до Вивателската клетка, но Вивател не ползва кодовете на Глобул и допускам, че системата наистина не е познала, че въпреки кода, номера е в нейната собствена мрежа.



Тема Re: Пренасяне - технически характеристикинови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор pegasus® (:))
Публикувано26.10.08 09:41



За първи път чувам такова нещо

, интересно ми е от техническа гледна точка! По твоята логика независимо от това, че клиента е с карта на Вивател с пренесен номер от Глобул той зависи от покритието на Глобул там където се намира, защото първо обаждането минава през BTS на Глобул?... нещо не ми се вързва! Аз си мисля, че логически е по-приемливо директно номера с префикс 089 да се добави към HLR на Вивател и не зависи с нищо от мрежата на Глобул!

Редактирано от pegasus® на 26.10.08 09:55.



Тема Re:Пренасяненови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор 16.28 (06.10)
Публикувано26.10.08 09:54



Въпросният "мениджър" те е заблудил лошо. За да се обадиш през вече чуждата мрежа, ще трябва да имат роуминг споразумение с нея. Нашите оператори нямат такива. Не че това е причината. Енивей, всяка карта има уникално IMSI, което се транслира в MSISDN(твоя номер). Това е причината да може да си избираш номера. Tез неща са ти записани в HLR/VLR. MSCто(централата) те рутира накъдето трябва и толкоз.



Тема Re:Пренасяненови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано26.10.08 10:30



Това за "първото обаждане" ще има се разправя като виц


Няма такова нещо.

На "мениджъра от Вивател", с който сте се свързали му кажете да отиде на обучение в технически отдел, за да не се излага като разправя глупости.
Напълно сериозно.
Може и вие (като офис) да си поискате обучение/разяснение, но от някой от технически отдел, а не от "мениджър (търговец)" или от "call центъра".

Пренесен клиент е идентично с нов клиент.
Обслужва се изцяло от вашата мрежа като всеки ваш клиент.
Единствената разлика е, че при входящо повикване (когато някой го търси) се изпраща първо при предишния оператор, който му пуска служебно съобщение (безплатно), че "абоната е пренесен ..." и изцяло повикването (все още няма "разговор") се препраща към оператора, чийто клиент е търсеният (както получава повикване всеки ваш клиент).


"Телефонния номер: на технически език MSISDN (Mobile Subscriber Integrated Services Digital Network Number) се обвързва с номерa на SIM карта:IMSI (International Mobile Subscriber Identity) в централата (HLR) на оператора.

При пренос, това което се прави технически е:
В стария оператор: Премахване на записа в HLR за MSISDN към IMSI на старата SIM.
В стария оператор: Поставянето му в списък за препращане на повикванията към новия оператор.
В новия оператор: Нов запис в HLR с MSISDN обвързан със IMSI на SIM от новия оператор. Това е същата процедура както и обикновен нов клиент:
Телефонен номер се присъединява към SIM.

Още един пример като се изгуби/дефектира картата на клиент.
Давате му карта, а в HLR се се сменят IMSI и Ki на новата SIM.




Тема Re:Пренасяненови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Mинaвaщ ® (мозъчноувреден)
Публикувано26.10.08 11:53



спри са, ма, млъкни.
сички разбраха колко си проста, само ти не и продължаваш да ни убеждаваш.

я кажи де се намира тоз магазин че имам скоро път у варна. да намина. сигур ша са окаже, че в магазина ти си лелката с парцала и кофата - кат ти чета писанията, толкова тий акъла.



Тема Re:Пренасяненови [re: Чo :)]  
Автор Mинaвaщ ® (мозъчноувреден)
Публикувано26.10.08 11:55



Това за "първото обаждане" ще има се разправя като виц
Няма такова нещо.

На "мениджъра от Вивател", с който сте се свързали му кажете да отиде на обучение в технически отдел, за да не се излага като разправя глупости.


само мениджъра ли? те сички са за обучение кат чета лелката



Тема Re:Пренасяненови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор 16.28 (06.10)
Публикувано26.10.08 11:57



Като минеш от там, ще я набиеш или ще я наплискаш с мозък?



Тема Re: Алооо Арубатанови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Mинaвaщ ® (мозъчноувреден)
Публикувано26.10.08 11:59



ти пък какво разбираш от интелект?
я първо дообясни Когато се пренасят номера от друг оператор, така или иначе сигнала го приема старата клетка и го праща към новата и Първо обаждането минава през глобулската клетка и идва към нашата. че още ни напушва смех и не схванахме гениалността на идеята.

и после беги да изчистиш пода на магазина



Тема Re:Пренасяненови [re: 16.28]  
Автор Mинaвaщ ® (мозъчноувреден)
Публикувано26.10.08 12:05



то на таквоз акъл не мойш налейш.
ама колкот повече я чета, толкоз по-проста се показва. и или е дърта лелка-помиярка или е блондинка-връзкарка. акуи е второто поне за 1 нещо стаа



Тема Re: Пренасяненови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор pegasus® (:))
Публикувано26.10.08 12:10



Абе я остави момичето и бегай щото си личи колко е твоя мозък!
А относно това което казва момичето - понеже не е на ти с техническата част, така е разбрала частта от обяснението на Чо - Единствената разлика е, че при входящо повикване (когато някой го търси) се изпраща първо при предишния оператор, който му пуска служебно съобщение (безплатно), че "абоната е пренесен ..." и изцяло повикването (все още няма "разговор") се препраща към оператора, чийто клиент е търсеният (както получава повикване всеки ваш клиент).

какво толкова!
Важното от всичко до тук е, че пренесения номер си е в HLR на Вивател и си оперира изцяло във вивателската мрежа.

Редактирано от pegasus® на 26.10.08 12:14.



Тема Re: Пренасяне - технически характеристикинови [re: pegasus®]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано26.10.08 12:25



Е, виж, аз пък точно с техническата част не съм много наясно, но ще се поинтересувам, обещавам!



Надолу от твоя постинг няма да чета, някак простаците ги подминавам с леко пренебрежение.



Тема Пегасус!нови [re: pegasus®]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано26.10.08 12:31



Аз обичам да убивам глупаците с мълчание, на мен не ми пречат.



Да, вярно е, не съм технически грамотна и се позовавам на информация, с която разполагам. Въпроса е, че и аз търся решение, като този, който има 57 стотинки взети за три смс-а към Вивател. В крайна сметка, освен служители, сме и потребители, така че ... Истината за нас е някъде посредата! И аз се опитвам да я търся, като всички вас.

Само че тая простащина не ми е присъща ... Човек с подобно отношение към онези, които имат различно мислене, може само да копае лозята, аз не виждам за какво друго може да става, с подобен речник.



Тема Re: Пегасус!нови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Mинaвaщ ® (мозъчноувреден)
Публикувано26.10.08 13:00



нъл не четеше ма. отде разбра какво има писано? да ни го изсънува? както сънуваш бягащите към вива бизнес клиенти.

море си четеш ти, ам вече не ти стиска да отговаряш щот с всеки отговор ти лъсва малоумието и мазния език, дет забърсваш г*зо на чорбаджията си.
мухахахахаха.



Тема Re: Пренасяненови [re: pegasus®]  
Автор cyg (<>)
Публикувано26.10.08 13:55



От всичките обяснения досега излиза, че вината си е на вивател. Може би не искат да правят разходи за нов софтуер за малцината пренесени към тях абонати.



Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Пренасяненови [re: cyg]  
Автор pegasus® (:))
Публикувано26.10.08 14:57



Само дето не са малцина

Глобул доста поолекна след преносимостта

Редактирано от pegasus® на 26.10.08 14:58.



Тема Re: Пренасяненови [re: cyg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано26.10.08 15:42



Напълно възможно е ...





Тема Re: Пегасус!нови [re: Mинaвaщ ®]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано26.10.08 16:39



батка, прекаляваш нещо, чини ми се.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Пренасяненови [re: pegasus®]  
Автор cyg (<>)
Публикувано26.10.08 17:20



Само дето не са малцина
Линкче? Или поне някакви цифри?

Удрям ПИН-а, иска ПУК...Удрям ПУК-а и картата спрЕ!


Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: aruba_man]  
Автор astra7 (freelancer)
Публикувано27.10.08 06:54



vivatel must go



the truth is out there

Тема не ставай смешеннови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Дekcтъp (батко-психопат)
Публикувано27.10.08 11:48



виждаш, че световни лидери като нортъп груман, кавенди оод и майнцумпф Янко гезелшафт работят САМО с МЕТЕЛ!)))





Тема Re:Пренасяненови [re: Чo :)]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.10.08 14:26



входящо повикване (когато някой го търси) се изпраща първо при предишния оператор, който му пуска служебно съобщение (безплатно), че "абоната е пренесен ..." и изцяло повикването (все още няма "разговор") се препраща към оператора, чийто клиент е търсеният (както получава повикване всеки ваш клиент).

Е то като чета това и се е опитал да обясни някой, но е разбирал от това което обяснява като осмоного от парфюмерия.
(Типичен пример за лоша структура)
Какво става в такъв случай със СМС/ММС е интересното, все пак това не е обаждане?
СМС до колкото разбирам се праща до някакъв сървър на оператора и от там заминава или към телефон или към сървър на друг оператор, тук е чуденката ако номера е преместен накъде ще запрати СМС сървъра - към стария оператор или към новия и как ще го таксува?

А какво ще се получи с Мтел абонат, мигриран в Глобул, после от Глобул във вивател - ще ходи обаждането от централа в централа да слуша повикващия, че номера е преместен 2 пъти ли?
(До колкото схващам идеята на портирането е като на мрежовото рутиране - местене на машина от един комутируем сегмент в друг)

Welcome to the real world!




Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: aruba_man]  
Автор shadowman28 (непознат )
Публикувано27.10.08 20:48



Нещо не се връзва, защото SMS от карта "Бонуси Безкрай" към други мобилни мрежи в България поне от 02.10.2008 се таксува по 0.12 лв с ДДС (както е за пакета ОПА). Многократно съм пращал SMS-и, които са ми били таксувани по 0.12 лв.

Редактирано от shadowman28 на 27.10.08 20:49.



Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: Coтko]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано28.10.08 16:07



Сотко, аз не съм специалист по тарифните планове на Вивател - предплатени или договорни. Да речем, че грешно съм се изразил. Каквото и да е - глупаво е, заради такава грешка да се правиш на обиден. Но така ще е - има 3 мобилни оператора и се правиш на важен. Ако беше само един, какво щеше да правиш?



Защо никой досега не се е отказал от енергоразпределителните дружества? Защото отворковците лаят, но знаят че нямат избор



Тема Re: не ставай смешеннови [re: Дekcтъp]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано28.10.08 16:09



Въпрос на лична преценка кой с какъв оператор работи.
Ако робувах на глупави предразсъдъци за обхват и качество - все още щях да съм абонат на Мобилтел. За радост не съм такъв тип човек и промяната на един номер (защото тогава нямаше преносимост на номерата) няма толкова пагубно да се отрази на каквото и да било





Тема Re: Пладнешки грабеж от Вивател!нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Coтko (Apple user)
Публикувано28.10.08 16:47



Не се правя а и не съм обиден. Просто се опитвам да си изясня за какво става дума, защото има разлика между тарифите на предплатените карти и тези на договор. Както и да е. Днес пуснах от "Бонуси без край" към пренесен от Глобул номер във мрежата на Вивател и не ми взе пари а приспадна от безплатните СМС-и.

Think Positive !


Тема Re: не ставай смешеннови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано28.10.08 21:55



То така се почва,като си взех вивателска карта все още имах мтелска и вивателската ми беше като втора помощна карта. После видях че всичко е наред(покритие , качество и т.н.) и си изключих мтелската. За покритието на Мтел нямам какво да кажа понеже от 2 години не съм ползвал техни карти, и няма изгледи да ползвам





Тема Re:Пренасяненови [re: Mopфиyc]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано29.10.08 14:21



SMSите си "ходят" където трябва.
Те стоят в SMS центъра на оператора, от който ги изпращаш (по точно SMS центъра в настройките, който е ползван при изпращането) докато получателя (на който и оператор да е) не потвърди, че са приети успешно, откаже ги (има забрани) или не изтече периода.
(SMS не се съхранява в SMS център на оператора на получателя.)

Проблема е в billing-а за тези SMSи, който (явно) работи само по префикс +35987... и не прави проверка (или има грешки в реализацията) за приети (вероятно и за заминали си) клиенти.




Тема Re:Пренасяненови [re: Чo :)]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано29.10.08 14:43



Те, че стигат накрая е ясно... чудех се пътя им какъв е след сървъра на оператора на изпращача.
Ей ме на абонат на Мтел, пращам СМС на колега мигрирал Глобул номер към вивател... къде ще иде СМС а от Мтелския СМС център?

Welcome to the real world!




Тема Re: не ставай смешеннови [re: DTMF]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано29.10.08 14:45



С тази разлика, че аз преди да започна с Вивател се отказах от МТел. Т.е. нямаше преходен период





Тема Re:Пренасяненови [re: Mopфиyc]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано29.10.08 23:03



Аз ли обяснявам неразбираемо

незнам

Централата на МТел (както и останалите) си имат списък с "пренесените" номера.
Мтел SMSC "казва" директно на централата на Вива, че има "писъмце" за нея. Вива се пробва да го доставии и ако не може, вкъша "йок". SMSC на Мтел решава колко и докога ще опитва.




Тема Re:Пренасяненови [re: Чo :)]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано30.10.08 11:11



Явно нещо не съм разбрал добре - трансферите на абонати м/у кои да е 2 оператора се отразяват в централите на всички оператори (вкл. стационарните)?

Welcome to the real world!




Тема Re:Пренасяненови [re: Чo :)]  
Автор 741 (ветеринар)
Публикувано30.10.08 16:35



А ако смс-ът идва от абонат на оператор в занзибария? Знае ли тамошния смс-център, че +35989.... е пренесен, та да го прати директно във вивател, или първо пробва с глобул?



Тема Наистина трогателно!нови [re: aruba_man]  
Автор koзaтa (блееща)
Публикувано08.11.08 21:47



аз сега ще се обадя да питам!



Тема Питах на 123 нямало такова нещо!нови [re: koзaтa]  
Автор koзaтa (блееща)
Публикувано08.11.08 21:52



Ако искате и вие Питайте!



Тема И при М-Тел го има този проблемнови [re: aruba_man]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано02.12.08 13:26



Аз съм с пренесен номер от Глобул към М-Тел. Изпратих си ммс, за да активирам услугата. В подробната разпечатка пише "ммс Глобул", т.е. системата смята, че номера ми е глобулски. Обадих се на *88 и говорих с оператор, от тестова карта ми изпратиха ммс и смс и явно има проблем, защото ми казаха, че до няколко дни ще ми се обадят отново, за да кажат какво са открили и направили по въпроса.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.