Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:34 18.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема предплатена карта и роумингнови  
Автор oня ()
Публикувано07.10.08 09:47



Използвам предплатена карта на Вивател. Интересувам се дали Вивател предлага изходящ роуминг, т.е. дали мога да набирам тел.номера, когато съм в чужбина. Не можах да се ориентирам от сайта на Вивател и за това питам.



Тема Re: предплатена карта и роумингнови [re: oня]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано08.10.08 02:16



Можеш,на 123 го активираш



Тема Re: предплатена карта и роумингнови [re: DTMF]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано08.10.08 19:19



Абе... не е много сигурно за предплатени карти. Последния направен лично от мен с предплатени карти на Вивател и друг български оператор показа, че и двете нямаха възможност да избират изходящо. Иначе си входящите разговори бяха без проблем. Изходящите SMS-и - също.

Опита е направен миналата година. Или по-миналата. Забравих вече.

Добре е да пита 123, но най-вече да пита хора били в чужбина и пробвали да говорят изходящо с предплатена карта.



Тема Re: предплатена карта и роумингнови [re: oня]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано08.10.08 21:38



Обадих се три пъти на 123, за да питам дали предплатената има роуминг във
франция. Отговориха утвърдително. В сайта на Вивател дори са публикували цените за входящи и изходящи разговори. Уви, това се окажа лъжа. Там можех да имам само входящи, но не и изходящи. Оплаках се на 123, но от там ми казаха, че това не е възможно, защото според предоставената им информация би трябвало да имам и входящи, и изходящи разговори. Когато обясних, че не съм имал халюцинации, а наистина не е било възможно да правя изходящи обаждания, получих мъдрия съвет да пусна писмена жалба. Преди две години същото се беше получило в Германия, но тогава предположих, че съм имал технически проблем, а сега нещата са съвсем различни. Лъжа и измама. Вивател ми провали доста важни мероприятия поради липсата на възможност за координация.



Тема Re: предплатена карта и роумингнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор btc-mobile/vivatel/ (1948)
Публикувано08.10.08 22:23



наистина е възможно, когато си в роуминг, да можеш единствено да приемаш обаждания, препоръчвам на всеки който пътува зад граница, да провери в дадената страна, мрежата на кой оператор предлага full roaming services входящи/изходящи обаждания, MMS и т.н.
например в Гърция, потребителите на предплатена услуга на vivatel, за да провеждат изходящи разговори, трябва да са в мрежата на WIND, докато ако са в мрежата на cosmo, ще могат единствено да приемат обаждания.
в твоя случай, за съжаление във Франция, в която и от мрежите на SFR, Orange или BOUYGTEL, се предлага само входящи обаждания. на сайта на www.vivatel.bg или на БТК има много подробна и точна информация(правете разлика между prepaid и postpaid)



Тема Re: предплатена карта и роумингнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано08.10.08 22:25



Е като имаш важни бизнес разговори само една единствена предплатена карта ли ползваш?





Тема Re: предплатена карта и роумингнови [re: DTMF]  
Автор Heпoзнaт® (Архонтствуващ)
Публикувано09.10.08 20:15



Има и такива хора, които не желаят да се обвързват с договори, и Бонуси без край ги устройва напълно. Когато човек пътува с още няколко спътници в непознат град, постоянно се налага да се обаждат един на друг и да координират движенията и срещите си. Супер неприятно е човек да пропусне нещо важно заради неуредиците с някакъв си мобилен оператор, пък дори той да е Вивател.

Не мога да си обясня как така се случва, че в рамките на един град (Париж) операторът се променя почти във всеки квартал и притежателят на безценната вивателска карта постоянно вижда как трите френски оператора се сменят на дисплея му.

И все пак лъжата на Вивател за наличието на роуминг за предплатените във Франция не е нещо, което би трябвало да остане ненаказано. При първа възможност смятам да пусна жалба и после да проследя какво ще се случи с тези, които ми дадоха невярна информация на 123.



Тема Re: предплатена карта и роуминг [re: Heпoзнaт®]  
Автор 5rov ()
Публикувано09.10.08 20:46



За Италия ситуацията е същата. От сайта на Вивател разбираш, че има четири местни оператора с които има роуминг и от тях един с изходящи. Когато отидеш на място виждаш, че от всичките само този с който има изходящи не можеш да се вържеш.






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.