Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:25 25.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: измами и заблуди на телекомитенови [re: astra7]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано24.09.08 22:43



Не е баш монополизма проблем, а липсата на държава.
Щото - конкуренция уж има, а ако имаше и държава - щеше и конкуренцията да не е уж.
Другото - винаги има някакъв "дребен" текст. Някакви уловки.
Та - и аз като видя някаква оферта която изглежда добре - първо питам:
Добре де - кажете сега къде е прецаквацията. И ако почнат да ми обясняват че няма тесла - аз се зачитам и им я показвам.
Та - обикновено теслите са си описани, стига човек да иска да чете



Bеer? Mоre?



Тема Re: измами и заблуди на телекомитенови [re: bira_more]  
Автор astra7 (freelancer)
Публикувано24.09.08 22:53



браво, страхотен въпрос задаваш винаги


Българинът лудна по мобилните комуникации обаче е зле запознат с интернет, докато световната мрежа е далеч по-голямо бижу, също дава и комуникации:)



Тема Re: измами и заблуди на телекомитенови [re: astra7]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано24.09.08 23:32



Защо трябва да ме мамят?

Тоя "тънък" момент така и не ми стана особено ясен..

Имам си тарифен план.
Имам си кредитен лимит.
Имам си потребление, което мога да следя във всеки един момент.

Ще бъда прецакан, ако са ми обещали 1000 минути към глобул и международни за 1 година, а в един момент променят условията без аз да знам. Иначе няма начин да ме лъжат. Съвсем доброволно съм си подписал двугодишните договори. Както вече ти казах - следя си потреблението и всичко е наред.

Кога един път в своя собствен двор ще видите проблема?!



Тема Re: измами и заблуди на телекомитенови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор astra7 (freelancer)
Публикувано24.09.08 23:39



високите цени са измамата, техните комуникации са недостъпни докато може да се промени тази политика на телекомите, сега остава и пак да не си съгласен, ами плащай тогава аз няма:)





Тема Re: измами и заблуди на телекомитенови [re: astra7]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано24.09.08 23:42



Българинът лудна по мобилните комуникации обаче е зле запознат с интернет, докато световната мрежа е далеч по-голямо бижу

И кой точно българин е зле запознат с интернет?

Риторичен въпрос



Тема Re: измами и заблуди на телекомитенови [re: DTMF]  
Автор astra7 (freelancer)
Публикувано25.09.08 00:01



70% от българите



Тема високи цени?нови [re: astra7]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано25.09.08 06:54



Ти пак си знаеш твоето...
Цените, които нашите оператори ти дават, могат да бъдат и високи, и ниски.
За мен 10 ст на минута е скъпо. Какво говорим за 35 или повече.
По тази причина съм си направил идеална сметка на потреблението и без да се хваля, говоря средно между 2000 и 3000 минути на месец, като се вмъквам в максимум 30-32 лева обща сметка за Вивател и Глобул. Приблизително това прави 1 ст за 1 минута разговор.

Съвсем грубо де

За всеки си има по един тарифен план. Т.е. това за мен е индивидуална оферта.

И пак ще дам баналният пример от щатите. Там използвах пакет с два номера. Общото количество минути беше 2500 - верно, към всички мобилни и стационарни номера в САЩ. НО! Тук вече започват многото "но"..

Но, ако ти звънят от друг оператор - взима ти входящи минутки..
Плащаш входящ смс от порядъка на 15-20 цента..
Всяка пресрочена минута ставаше по 35 или 45 цента - нека не те лъжа..
Плащаш 100 долара месечен абонамент - повярвай ми, не е чак толкова евтино това..

И ако ти кажа какво е качеството на Т-Мобил - тия 1900 MHz хич ги няма

За съжаление човек може да бъде обективен когато е минал дълъг и изпълнен с опит път. Който виждам, че ти специално нямаш



Тема Re: измами и заблуди на телекомитенови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано25.09.08 08:00



Астра е като един наш клиент от оня ден. Остави го.


А сега аз ще ти разкажа една случка, юли месец си прави договор на Тънка. Аз му обяснявам как договора е за две години, с 5 лева месечна такса, безплатните му са 200 към БТК и Вивател. Обяснявам му, че му взимаме 15 лева при активацията, които се приспадат после от месечните такси, след първата платена фактура и ако ползва само безплатните си минути, няма да има нищо за плащане 3, 4, 5 месец. Първо зануляване мина, дойде, плати си. Идва след второто - има да плаща разговори с другите оператори - махнали му таксата, дойде, плати си, даже плати два лева повече. Трето зануляване - 08.09.2008. Идва да плаща и ми обяснява колко е недоволен. Съветвам го следното - да си получи фактурата и да дойде да говорим пак защо сметката му е 20-тина лева. Идва с фактурата оня ден, аз правех договор и го прехвърлих към колегата. Но чувам, че става аларма и ги каня да дойдат при мен да видим как са нещата. Гледаме фактурата какво е приспаднато, какво не, виждаме приспаднати 13 лева, а другите трябва да си ги плати ... Онзи вече почва да беснее, гледаме разпечатката - 45 минути разговори с други оператори, сметка 30 и няколко лева, 13 приспаднати. И ме пита - защо ще плащам, нали ми казахте, че втори, трети и четвърти месец няма да плащам ... Всичкото това се разиграва пред клиента ми, на когото правя договор. Отварям системата и му показвам кредитния баланс на майка ми, на която направих карта на Тънка същия месец. Плати 15 лева при стартирането, платих и първата фактура и понеже тя даже и безплатните се не може да изразходи, има 11 лева кредитен баланс - надвнесени. И му казвам - така изглежда в системата текущия банас на клиенти, които си ползват само безплатните минути. Онзи пак не се съгласява, нали казахте, че няма да плащам ... Е, моето търпение не е безгранично. Аз съм човек, който обяснява всичко, абсолютно всичко и не бяга от въпроси, защото знае, че утре ако клиента има проблем, поради това, че не съм му обяснила, ще се върне и ще ми вдигне на мен скандал, а аз мразя скандалите. Пада ми пердето и му казвам "Господине, какво искате? Вивател да ви плаща три месеца разговорите с другите оператори, при условие, че сте подписали договор с такива условия? Аз питах ли ви с кого говорите повече? Да. Вие си избрахте най-ниската такса и взехте Нокиа за 19 лева. Обясних ви, че при тази такса ще имате по-големи сметки, ако говорите с Глобул и Мтел. Вие се съгласихте. Точка по въпроса. Парите, които сте дал, са ви приспаднати - 15 лева дадени от вас, 15 лева приспаднати". И млъкнах.
Така че Астра-та никак не ме изненадва. Пълно е с такива хора, които не осъзнават, че безплатен обяд няма на тоя свят. Не можеш да прецакваш гигант, още в момента, в който си си помислил, че ще успееш, ти самия си прецакан.



Тема Re: високи цени?нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор astra7 (freelancer)
Публикувано25.09.08 08:29



ok дано си прав

до сега не съм ползвал мобилни комуницации



Тема всичко е яснонови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Cтaниcлaв! (Stasi)
Публикувано25.09.08 08:53



Човек, който говори колко много заблудени българи имало, които не знаели какво е интернет... А самия той плаща кеш на каса



Ужас

Аз кеш почти не виждам и съм безкрайно щастлив от това, че всичко плащам по електронен път... Явно астрата тия екстри все още не ги е усетил. А нещото, наречено Интернет го предлага от много години




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.