Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:13 27.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема как е в Холандиянови  
Автор astra7 (freelancer)
Публикувано05.09.08 18:24



В спокойната и уредена Холандия бях за няколо седмици на екскурзия, но знаете ли с кои две най-големи впечатления останах. Там има една непонятна за нас българите ''Свобода'' и прекалено достъпните мобилни комуникации. Обикновените граждани на прелестната Холандия говорят с часове на своите GSM-ми.
До кога Ние вечно пасивните българи ще се съгласяваме с високи цени???



good luck have a nice day

Тема Re: как е в Холандиянови [re: astra7]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано05.09.08 23:38



май си сбъркал клуба,виждал ли си тарифните планове някога?

Редактирано от DTMF на 05.09.08 23:42.



Тема Re: как е в Холандиянови [re: astra7]  
Автор moDem ()
Публикувано05.09.08 23:51



Незнам но в германия положението не е така. На мен са ми супер скъпи разговорите за предплатена програма. Каквото и да си говорим цената ми е 25 цента на минута към германия и 2 евро на минута международни. Таксуването е 60/1 смс ми към българия е по евтин да го пиша от роуминг картата ми. GPRS, UMTS ми е 9 цента на минута. А кажи ми къде е евтиното. Само на договор е евтино тука.

Живота е низ от груби събужданя


Тема Re: как е в Холандиянови [re: moDem]  
Автор ¤ Cтeфaн ¤ (мълчалив)
Публикувано06.09.08 00:14



В Германия достатъчно масово се предлагат предплатени карти с цени от порядъка на 9 цента/минута във всички мрежи с таксуване 60/60. Ако целта е разговори към международни, има предплатени карти с цена 9 цента към бг стационарни, и 29 цента към бг мобилни с таксуване 60/1. Допълнителна екстра и в двата случая: 24 цента/мегабайт за интернет.



Тема Re: как е в Холандия [re: ¤ Cтeфaн ¤]  
Автор moDem ()
Публикувано06.09.08 00:27



тука съм от 5 месеца и такова нещо не съм открил. Единственото по евтино са на супермаркетите ама честно да ти кажа не ми се занимаваше като го открих че попаднах на луд професор и имам много работа. А и всички българи са на о2. Я ми кажи за такива оферти.

Живота е низ от груби събужданя


Тема Re: как е в Холандиянови [re: ¤ Cтeфaн ¤]  
Автор echelon (непознат )
Публикувано06.09.08 10:00



Всички тези предплатени карти които са на 9 цента на мин са на виртуални/MVNO/ оператори и интернет базирани такива затова е такава цената,разговора ти минава през нета и е с отвратително качество както и междунарадните,затова често липсва CLIP когато ми звънят от там,това е истината,иначе тарифите са както казва modem,може да ги разглeдаш подробно на линка,иначе по добре си вземи предплатена на мтел закачи се на vodafon и може да звънкаш до българия за 1.08лева


http://www.prepaidgsm.net/en/germany.html



Тема Re: как е в Холандиянови [re: moDem]  
Автор ¤ Cтeфaн ¤ (мълчалив)
Публикувано06.09.08 17:05



Щом искаш да си на о2, иди в кой да е Lidl или dm и си вземи Fonic. 9 цента/минута, таксуване 60/60, 24 цента/мегабайт, таксуване 100/100 кб, валидност 6 месеца, мин. зареждане май 10 евро. Мисля, че в момента картата е 10 евро и при регистрацията получаваш 10 евро кредит. Когато ти звънят, ти си в мрежата на о2, в случай, че ти звънят хора с флатрейт към о2.



Тема Re: как е в Холандиянови [re: echelon]  
Автор ¤ Cтeфaн ¤ (мълчалив)
Публикувано06.09.08 17:12



MVNO не е мръсна дума и не значи лошо качество. Имам както оригинални карти, така и такива на MVNO оператори. Разлика в качеството поне за национални разговори няма. Международни като цяло не водя често от мобилния, така че нямам толкова наблюдения. Но доколкото чета из форумите, много по-често хората се оплакват за роуминг разговори, прекарани през VoIP (т.е. лошо качество и липса на CLIP), отколкото за лошо качество на разговорите през MVNO (имам поне няколко карти от различни MVNO оператори, и нито веднъж не ми се е загубил CLIP-а при звънене до България или в рамките на Германия). Уточнявам, че става дума за директно набрани номера от мобилния, без ползване на VoIP Callthrough доставчици.



Тема Re: как е в Холандиянови [re: astra7]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано08.09.08 00:55



"Обикновените граждани на прелестната Холандия говорят с часове на своите GSM-ми. "
Незнам къде си го видял това, но за разлика от България, обикновените граждани на Холандия са заети с прекалено много други неща, че да започнат да водят безсмислени разговори... както например тук при нас!





Тема Re: как е в Холандиянови [re: ¤ Cтeфaн ¤]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано08.09.08 01:05



Не знам как е в Германия, но ще ти кажа как е в Холандия/ontopic/. Подобни оператори, предлагащи същите като горните цени са Лебара и още едни Изи нещо си. Когато пратиш смс на някой, ако въобще го получи, това обикновено става с минимум 1 час закъснение...
Обаждания до България са сполучливи, но само ако ти е ден и луната е застанала зад зодиакалния ти знак. В противен случай от 10 обаждания 1 е ОК, освен ако случайно не те дропне 30-40 секунди по късно... В останалото време чуваш ураганни ветрове, пращенета и прочее, при което в това време си те таксува...
Не са рядкост и случаите от рода на: "...текущата сума по вашата сметка не е достатъчна за провеждането на този разговор. моля презаредете" или пък се включи гласовата поща на някоя прима използвата за гейт до БГ.






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.