Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 29.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема ДА НЕ ВИ ИЗГОРЯТ ВАУЧЕРИТЕ И НА ВАС  
Автор Nikchobg (непознат )
Публикувано15.07.08 11:52



Здравейте,

Както знаете, закриват мрежата на Мобиком. Имам предплатен мобифон със 190 лв в сметката. От кол центъра ми казаха, че не могат да ми възстановят парите и че трябва да си изговоря парите до 5-ти август, когато закриват мрежата.

Толкова време съм бил лоялен клиент Мобиком, и после на БТК, и накрая БТК образно казано ми показаха среден пръст.

Поне да ми бяха дали съответстващо количество ваучери на Вивател...

Мисля, че не е човешко да накараш някой да изговори 200 лева за един месец при условие, че не се нуждае от това да говори толкова.





Тема Re: ДА НЕ ВИ ИЗГОРЯТ ВАУЧЕРИТЕ И НА ВАСнови [re: Nikchobg]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.07.08 13:37



Напиши една смислена жалба до бТк с копие до КРС и КЗП!
Опиши кога и как са закупени тия ваучери, кога е обявена официално датата на закриване на Мобиком и отказа да ти бъдат предоставени ваучери за неизговорената сума или възстановена неизговорената сума след спирането на услугите на Мобиком.
Задължително искай входящи номера и на 3 те места.

Welcome to the real world!




Тема Re: ДА НЕ ВИ ИЗГОРЯТ ВАУЧЕРИТЕ И НА ВАСнови [re: Nikchobg]  
Автор Schizo Deluxe (Maximum Satan)
Публикувано22.07.08 18:09



А кой те би през ръцете да даваш 200 лв. за ваучери? И то при положение, че явно говориш по 5-10 лв. на месец?

"Имал си бол пари - платил си!"



Защо тогава не си купиш кисело мляко за 1 месец напред, щом си толкова предвидлив, друже? Защото след 10 дена ще се наложи да изхвърлиш останалото... ама ако го върнеш в магазина дали ще ти върнат парите?

Ми дайте да съдим държавата, че инфлацията постоянно ни яде парите, без нищо да правим - те кротко си стоят на пачки под дюшека - от какъв зор ще се обезценяват???

Предплатената услуга е именно това - предплащаш, за да ползваш нещо! А колко (и дали въобще) си го ползвал си е твой проблем вече.

Абе хората с къде-къде суми "изгарят", ти за 190 лв. си се размрънкал...

И то още не си "изгорял", срока е до 5-ти август... Има още 10-ина дена - толкова ли няма с кого да говориш по 30-40 мин. на ден?


Прекомерната употреба на LINUX, води до пристрастяване... към WINDOWS !!!

Редактирано от Schizo Deluxe на 23.07.08 00:09.



Тема Re: ДА НЕ ВИ ИЗГОРЯТ ВАУЧЕРИТЕ И НА ВАСнови [re: Schizo Deluxe]  
Автор LSASS (минаващ)
Публикувано25.07.08 19:02



Изговори ги че може и да ги загубиш което е най лошото 1 стотинка не бих оставил на мизерниците от БТК





Тема Re: ДА НЕ ВИ ИЗГОРЯТ ВАУЧЕРИТЕ И НА ВАСнови [re: Schizo Deluxe]  
Автор Nikchobg (непознат )
Публикувано28.07.08 10:32



Schizo Deluxe, когато престанах активно да ползвам мобифоните, вече бях натрупал към 160 лева. Имах 2 предплатени и трябваше да вкарвам по 20 лева на 6 месеца, за де не загубя баланса си. Така че не ми оставаше нищо друго, освен да вкарвам още пари и за чакам да закрият мрежата, така, че да ми върнат вече вкараните пари.

Трябва да отбележа, че Мобиком имат добра история на коректно отношение към клиентите си. Явно сега при закриването на мрежата има нещо недомислено от страна на БТК. Сигурно изобщо не са предполагали, че има такива като мен.

Ето нещо, което написах във форума за Мобиком.


На сайта на БТК отново цъфнаха "Общи условия за уреждане на взаимоотношенията между Мобиком и абонатите и потребителите на далекосъобщителна услуга по стандарт NMT", които изглеждат актуални, т.к. Мобиком там е ЕООД.

http://btc.bg/public/files/gen_conditions_articles/75/file.pdf


Вижте Раздел VIII член 58, 58.1.

"РАЗДЕЛ VIII
ОТГОВОРНОСТ НА МОБИКОМ

58. МОБИКОМ отговаря пред абонатите и потребителите за виновно неизпълнение на задълженията си, поради причини, върху които има контрол и носи отговорност както следва:

58.1. за надвзети суми - възстановява сумите;"

Предизвестеното спиране на мрежата според мен определено е виновно неизпълнение на поетите задължения на Мобиком да предоставя предплатена услуга Мобилик на потребителите си, които имат неизразходван баланс към момента на спирането на мрежата. Лицензията за NMT мрежа продължава да бъде валидна, дори може да се ползва за цифрова мрежа.

Балансът на предплатените абонати, който е валиден към момента на затварянето на мрежата, би трябвало да се третира като надплатена сума - чл. 76 - 76.4 . Мобиком е приел зареждането на сумата, и следователно е приел да осигури услугата. Тук може да има спор дали предплатените абонати са абонати и дали за тях важат тези членове. Тук може да помогне

http://www.mobikom.net/uslugi_mobilik.htm

"За да станете абонат на Mобилик, трябва да закупите карта Мобилик от 10, 20, 45 (със разговори за 55 лв) или 90 (със разговори за 120 лв) лева, в зависимост от вашите нужди."

т.е. самият Мобиком нарича предплатените си клиенти "абонати".

Е, дали ще ми възстановят или компенсират баланса.

Поздрави,





Тема Re: ДА НЕ ВИ ИЗГОРЯТ ВАУЧЕРИТЕ И НА ВАСнови [re: LSASS]  
Автор Nikchobg (непознат )
Публикувано28.07.08 10:36



Трябва да намеря някакви секс телефони, които имат договор с Мобиком, и да се разбера с тях да си разделим парите, след като издумкам целия си баланс към тях.

Някой познава ли такива (да почват с 048- )?

А БТК дали ще им платят на тях?





Тема Re: ДА НЕ ВИ ИЗГОРЯТ ВАУЧЕРИТЕ И НА ВАСнови [re: Nikchobg]  
Автор Schizo Deluxe (Maximum Satan)
Публикувано28.07.08 18:09



Ами пожелавам ти успех в начинанието и дано си върнеш парите!




Прекомерната употреба на LINUX, води до пристрастяване... към WINDOWS !!!

Тема Re: ДА НЕ ВИ ИЗГОРЯТ ВАУЧЕРИТЕ И НА ВАСнови [re: Nikchobg]  
Автор moDem ()
Публикувано28.07.08 19:20



Добре че изговарях винаги парите след като зареждах поредния ваучер от 20 лева. Особено след като изравниха цените за мобилиците с вивателската предплатена. иначе сега определено щях да изгора че не се очертава да се прибера в бг преди октомври.

Живота е низ от груби събужданя


Тема разбирам мъката ти, но ...нови [re: Nikchobg]  
Автор Пчeличeтo (И)
Публикувано29.07.08 14:37



Защо не я изля

Написана на това място предизвиква само смях а не съчувствие!



Тема Re: разбирам мъката ти, но ...нови [re: Пчeличeтo]  
Автор Nikchobg (непознат )
Публикувано30.07.08 10:14



Хехе и там съм я излял.

Имайки предвид, че Мобиком и Вивател са компании от БТК груп и следователно се управляват от едно и също място, сметнах, че е редно да я излея и тук.

Смятам, че некоректното отношение към потребителите на Мобиком би могло много лесно да се транслира към потребителите и на Вивател.

Представяте ли си някой да ви се обади и да ви каже - "променяме нещо по услугата и трябва да си изговорите ваучерите за 1 месец", а ваучерите са ви валидни още 11 месеца - мноо кофти, нали.



Не случайно казвам "променяме" - не съм чул Мобиком или БТК да се отказват от НМТ 450и лиценза си, който им дава право да развиват ЦДМА 450 мрежа - т.е. запазват активите, но се опитват да се отърсят от пасивите. Всъщност това поведение май си е естествено.

Може би наистина със зареждането на ваучерите не трябва да се прекалява.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.