Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:46 10.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 10:05



80 безплатни минути до всички мрежи в страната само за 29 лв. на месец

Това изречение само по себе си си противоречи.
Как разбирате примерно следните думи?

8 яйца за 2 лева
Аз ги разбирам като 8 яйца = 2 лева.

А как разбирате следните думи?


80 минути за 29 лева
Аз ги разбирам като 80 минути = 29 лева. Но тези 80 минути изрично са упоменати като безплатни. А колко лева е цената на нещо, което е определено като безплатно? Аз думата безплатно я отъждествявам с числото 0. От тук следва, че
80 минути = 0 лева

Следователно 29 лева = 0 лева ???????????????
Тука вече математическите ми познания не достигат, за да осмисля как е възможно едно число да е равно на друго число в същата бройна система.


Ептен ни взеха за будали. Толкова са си повярвали, че се опитват и сами себе си да излъжат. То и аз продавам безплатни монети от по 1 лев за 2 лева. Проблемът е, че нямам толкова пари, за да си направя такава мащабна рекламна кампания.



Източник:





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Авторextra (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 11:24



Еййй от тъпотията отърване няма



Та пишеш 8 яйца за 2 лв. значи... а да си се замислял че като ги взимаш тези 8 яйца те са в кутийка, пликче или нещо друго? Защото хайде да те видя как ще носиш 8 яйца само с двете си ръце??? Без да ги слагаш по джобове, в устата си или в гъ*а си.

Но за Вивател е темата все пак. Това е абонаментен план на договор към Вивател, който е с месечна такса 29 лв. И включва 80 мин.
Математиката която не разбира е следната:

месечна такса --> 29 лв. И не говориш нито една секунда месечно (и не ползваш никакви други услуги!) ---> плащаш 29 лв.

месечна такса --> 29 лв. И говориш 80 мин. на месец или по-малко (и не ползваш никакви други услуги!) ---> пак плащаш 29 лв.

Имаме 29 = 29, или цена на изговорените (максимум) 80 мин. --> 0 (нула) лева.

Нещо явно или си зле с мозъка или елката ти не смята вярно, макар че второто ми се струва малко вероятно.





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: extra]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.04.08 11:49



Наистина няма отърване


Това е чист пример за заблуждаваща реклама, ползват го всички оператори у нас.
Коректния изказ трябва да е, 29 лева първоначална такса включваща абонамент за 80 минути до всички мрежи.
Те тия минути хич не са безплатни, я смятай при план с 9 лева такса колко струва едната... точно са абонамент - ползвал не ползвал, плащаш си ги.
Защото и на децата е ясно, че безплатен обяд няма... но на такива реклами се връзвате?!?

Welcome to the real world!



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: extra]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 11:50



Какво значение има в случая пък как ще нося яйцата, дали ще е в консервна кутия или в щайга или все едно с какво.

Абе с те хората са го написали - 80 БЕЗПЛАТНИ минути за 29 лева, което само по себе си си противоречи отвсякъде. Как така хем са безплатни, хем са за 29 лева. Нещо не мога да вдяна??? Да го бяха написали 29 лева месечна такса с 80 ВКЛЮЧЕНИ МИНУТИ. Ама те са написали 80 БЕЗПЛАТНИ минути. Кое им е безплатното, като струват 29 лева? И няма какво да намесваш торбичката на яйцата или елката, защото те в случая нямат НИЩО общо с темата. Аз не искам да сметна колко ще ми излезе минутата, че да използвам елка. Просто се чудя защо трябва да плащам за нещо, което е безплатно??? Като платя на кабеларката 20 лева примерно, получавам кабелна телевизия. И ако гледан денонощно телевизия не доплащам нито лев. А на Вивател хем има месенча такса (която в повечето случаи нищо не включва), хем трябва да си заплатя разговорите? Е не мога да го разбера това ценообразуване на какъв принцип е?



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Авторcмъpф (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 12:20



На "безплатни минути" ще клъвнат повече шарани, отколкото на "задължително заплатени минути".
Няма да разваляме рекламата я!



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: cмъpф]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 17:23



типична недомислица в тъпашкия стил на Вивател

То това не е ГСМ оператор а просто сбирщина от некадърни кадри събрани под един покрив. Наистина се чудя как някой им се връзва и им ползва така наречените "услуги"



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: XXL]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 18:00



Както съм казвал и преди - посочи ми един абонаментен план на М-Тел или Глобул еквивалентен на "Симпатия" на Вива, ама не ми шиткай някакви с 100, 200, 300, 500, 1000 и незнам си колко безплатни минути! Аз искам да си говоря неограничено САМО с един-единствен номер - което ще рече, че достигам потребление от порядъка на 5000 - 7000 минути месечно с този номер. Хайде, посочи ми такъв план на останалите оператори с 15 лв. такса и пак се "чуди кой им се връзвал на услугите на Вивател".





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: XXL]  
АвторXXX (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 18:36



Ми не им се вързват.
За 2 и кусур години си останаха на бройката, натрупана от ББ, която си беше хубава оферта.
После има само пищни реклами, тарифа след тарифа, но не и нарастване на абонатите



Е, изключвам ДТМФ, той е служител и им дават карти вместо премии и човека рекламира, нали все с някой трябва да говори. И продава.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Mинaвaщ]  
Автордeдo ти (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 19:42



Уф,ти си пълен лунатик!
7000 минути на месец с 1 номер - явно вече си говориш сам и по GSM-a !





Тема Za sujalenieнови [re: XXX]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано16.04.08 19:47



Morfius i drebniq sa pravi - tvurdenieto za bezplatni min. e nekorektno. Zatova i kazah - sus zlatna postigam cena ot 22 st./min. I v slu4aq - naistina podaruk 50 MB. Koy drug operator predlaga takava cena? I to na 4astni klienti. A ostanalite revlyovci sa ili celenaso4eni provokatori, ili zabavlqva6ti se veselqci, ili drebni 4ikidjii, deto puskat evreyski sms-i.

------------------------
Слушай беззвучието...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.