Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:03 09.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема info  
Автор pure_nightlife (непознат )
Публикувано27.04.08 18:28



zdrasti hora, imam edin ogromen vupros. za6toto 6te hodq v bg i 6te mi triabva telefon, i zatova iskah da se informiram za cenite i kak vsi4ko stava. 6te imam nqkoi ujasno tupi za vas vuprosi, no infoto naistina mi triabva. merci predvaritelno.

zna4i purvq mi vupros e: tui kato 6te buda tam samo za 3 sedmici, 6te si zema karta s minuti koito da zarejdam. Koq telefonna kompaniq bihte mi predporu4ali i za6to?

vupros nomer dve: kak moga da si zema nov nomer (tova idva sus vau4era li?) i su6to taka vau4era i kartata s minutite mi edno i su6to ne6to li e ? su6to taka ako moje da mi dadete po orientirova4ni ceni 6te buda mnogo blagodarna. merci pak i do skoro.



Тема Re: infoнови [re: pure_nightlife]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано27.04.08 19:12



Мобилните оператори предлагащи услуги по GSM стандарт са

, и .

Има и една , дето не е нито риба, нито рак, нито Глобул.

За да направиш избор ще трябва да споделиш през тези три седмици къде се пребиваваш - в определени населени места или ще се движиш из цяла България и с кого ще говориш?

В България телефонните оператори са БТК, изброените мобилни и още няколко десетки други фиксирани оператори.



Тема вземи си и няколко кила 4u6ki!нови [re: pure_nightlife]  
Автор Koзaтa (блееща)
Публикувано27.04.08 20:04



5u6kite както и mi6kite са мноо полезни за такива като тебе дето не са каеали първи клас ни в България ни извън нея и не са си научили буквите! Като си вземеш 4u6kite не се връщай - нема нужда докато не си оправиш клавиатурата развалена е пише с маймунските занци на турците!



Тема Re: вземи си и няколко кила 4u6ki!нови [re: Koзaтa]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано27.04.08 20:41



Ако дойде през лятото - доматите ще й/му харесат повече.

Забравих само да кажа, че в България всички GSM оператори предлагат предплатени карти. За три седмици май това е единствения вариант. Цените са между 7 и 20 лева.

При Вивател и Глобул нонерата са изписани на опаковката на предплатения пакет и обикновено ти дават да си избереш номер в магазина. При Мобилтел трябва да поставиш SIM картата в телефона, за да разбереш телефонния си номер.

При покупката на предплатена карта не се искат документи за самоличност.

Всички мобилни оператори имат преблизително еднакво покритие. Но ... все пак кажи в кой райони ще бъдеш.

Вивател единствен таксува разговорите до 30 секунди като като 30 секунди и после на секунда. Останалите таксуват минимално 60 секунди.

Това е основното.





Тема Re: вземи си и няколко кила 4u6ki!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор pure_nightlife (непознат )
Публикувано28.04.08 03:33



blagodarq mnogo na vsi4ki koito sa mi otgovorili. ami az 6te buda predimno v sofia, 6te sum malko vreme v plovdiv su6to.
no vidqh tazi jaba i opredeleno mnogo me ustroiva. samo 4e saita im e mnogo prost - nqma nikakvo info za caller id, i voicemail i takiva ne6ta. iskam da razbera dali si4ko tva e ve4e vkliu4eno kum paketa. su6to taka ne moga da namerq adres na koito da gi namerq.





Тема Re: вземи си и няколко кила 4u6ki!нови [re: pure_nightlife]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано28.04.08 09:46



Всички български оператори поддържат caller id (CLIP).

Номерата на Вивател започват с 0877 и 0876 (говорим за предплатени услуги), на Мобилтел с 088, на Глобул с 089 и на Жабата - с 0890.

Само Вивател подържа CLIR (скриване на номера) за предплатени карти, ама това май не е съществено в случая.

Вивател, Глобул и Мобилтел имат гласова поща и май и при всичките е активирана по подразбиране. Прослушването на записаните съобщения в грасовата поща е безплатно май при всички, тук не съм сигурен много-много.
При Жабата това не е ясно. При този оператор, което не е ясно изписано, обикновено липсва или има някакъв недостатък. Ще трябва някой друг да ти каже за гласовата поща при Frog, аз не знам.

Жабите се продават по бутки за вестници, бакалии и бензиностанции.

Картите на останалите се продават освен там и в Бизнес Центровете на съответните оператори.

Имай предвид, че като си купиш Жаба на повечето от твоите събеседници когато се обажда към теб няма да им важат преференции за безплатни минути и SMS-и. Та подпитай твоите познати на кой оператор са. В края на краищата освен ти да се обаждаш на другите е важно и теб да те търсят.

Иначе Жабата наистина е създадена да такива като теб, коино преминават за кратко през България - купуваш, говориш, евентуално презареждаш 1-2 пъти и изхвърляш.



Тема Re: вземи си и няколко кила 4u6ki!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Koзaтa (блееща)
Публикувано28.04.08 10:12



в греш-ка си:-)))))))))) от няколко дена номера ми в Мтел започва с 089. А на едни ппиятелки както туко що ми се похвалиха в мрежата на vivatel пък им започвали с 088. На едно съседче чалготече пък номера му в мрежата на Планета започвал с 0879
Така че правилното е номерата на мобилните оператори започват с
+359 8Х където Х е цяло число в интервала от 7 до 9.



Тема Re: вземи си и няколко кила 4u6ki!нови [re: Koзaтa]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано28.04.08 10:22



Е, никой не е идеален.

В случая говорим за номера на GSM SIM карти от предлагани в България предплатени пакети.

Човека идва в България за три седмици. Преносимостта на номерата едва ли го интересува. Абонаментните планове - също.

Виж някои промоции може да са му интересни. Особено ако и той си има баба.



А ако трябва да сме изчерпателни към мобилните номера трябва да добавим и 048. Нищо, че Мобиком няма приложение в конкретния случай. (И още едни... ама да не разводняваме съвсем темата и да не му забъркаме главата)



Тема Re: вземи си и няколко кила 4u6ki!нови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор Koзaтa (блееща)
Публикувано28.04.08 10:36



аз не чета турска азбука и не разбирам развален хърватски и за това не съм му чела мненията и не знам какво точно го интересува де. Чета те само тебе. Ти си написал за някакви кодове на мобилни оператори. Не знам с ква цел, но него преносимостта също го интересува макар и за 3 седмции щото пък някакви предплатени има т.н. семейства и приятели и всеки може да си вкара преференциален номер с който да говори пък макар и за 3 седцмици. Колкото до +35948 като код на мобилен оператор ми такъв е, аз не съм споменала че не е. Там доколкоо си спомням имаше една тарифа Сити дето в определени градове даваше 15 стинки на минута към стационарните номера в този град, но пък май няма предплатена услуга и му трябва телефон за да ползва мрежата им различен от стандарта GSM.
Освен това има и 5та мобилна мрежа с код +359999 ли беше тя пък е по съвсем друг стандарт и също му трябва и друг телефон. Странното в случея е защо е писал в този клуб и аз не зная.
И да ако пък няма баба която да се фука пред входа тая

ли може му е изгодна, нали четохме че батерията само е на далавера? Може след 3тата седмица да я продаде и да възвърне част от парите си!


Редактирано от Koзaтa на 28.04.08 10:41.



Тема Re: вземи си и няколко кила 4u6ki!нови [re: Koзaтa]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано28.04.08 10:50



Повярвай ми, преносимостта на номерата изобщо не го интересува.

Човека иска да си вземе български мобилен номер, за да може да си общува спокойно без да се замисля за цени в роуминг и други усложнения. В такива случаи на човека обикновено му е достатъчно да прати по един SMS на най-близките си в чужбината, та да ги информира за новия си номер.

В Пловдив и София всички оператори са перфектни. Така че избора ще бъде направен по други, включително силно субективни причини. Примерно първата реклама на мобилен оператор, която види на летището. Можеш ли да познаеш на кого ще бъде тя?

А под 099 (тези за които изобщо не исках да пиша) се крият (поне) двама оператора. Това само за теб, щото ме кефиш.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.