Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:25 01.07.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИ  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 10:05



80 безплатни минути до всички мрежи в страната само за 29 лв. на месец

Това изречение само по себе си си противоречи.
Как разбирате примерно следните думи?

8 яйца за 2 лева
Аз ги разбирам като 8 яйца = 2 лева.

А как разбирате следните думи?


80 минути за 29 лева
Аз ги разбирам като 80 минути = 29 лева. Но тези 80 минути изрично са упоменати като безплатни. А колко лева е цената на нещо, което е определено като безплатно? Аз думата безплатно я отъждествявам с числото 0. От тук следва, че
80 минути = 0 лева

Следователно 29 лева = 0 лева ???????????????
Тука вече математическите ми познания не достигат, за да осмисля как е възможно едно число да е равно на друго число в същата бройна система.


Ептен ни взеха за будали. Толкова са си повярвали, че се опитват и сами себе си да излъжат. То и аз продавам безплатни монети от по 1 лев за 2 лева. Проблемът е, че нямам толкова пари, за да си направя такава мащабна рекламна кампания.



Източник:





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Авторextra (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 11:24



Еййй от тъпотията отърване няма



Та пишеш 8 яйца за 2 лв. значи... а да си се замислял че като ги взимаш тези 8 яйца те са в кутийка, пликче или нещо друго? Защото хайде да те видя как ще носиш 8 яйца само с двете си ръце??? Без да ги слагаш по джобове, в устата си или в гъ*а си.

Но за Вивател е темата все пак. Това е абонаментен план на договор към Вивател, който е с месечна такса 29 лв. И включва 80 мин.
Математиката която не разбира е следната:

месечна такса --> 29 лв. И не говориш нито една секунда месечно (и не ползваш никакви други услуги!) ---> плащаш 29 лв.

месечна такса --> 29 лв. И говориш 80 мин. на месец или по-малко (и не ползваш никакви други услуги!) ---> пак плащаш 29 лв.

Имаме 29 = 29, или цена на изговорените (максимум) 80 мин. --> 0 (нула) лева.

Нещо явно или си зле с мозъка или елката ти не смята вярно, макар че второто ми се струва малко вероятно.





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: extra]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано16.04.08 11:49



Наистина няма отърване


Това е чист пример за заблуждаваща реклама, ползват го всички оператори у нас.
Коректния изказ трябва да е, 29 лева първоначална такса включваща абонамент за 80 минути до всички мрежи.
Те тия минути хич не са безплатни, я смятай при план с 9 лева такса колко струва едната... точно са абонамент - ползвал не ползвал, плащаш си ги.
Защото и на децата е ясно, че безплатен обяд няма... но на такива реклами се връзвате?!?

Welcome to the real world!



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: extra]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 11:50



Какво значение има в случая пък как ще нося яйцата, дали ще е в консервна кутия или в щайга или все едно с какво.

Абе с те хората са го написали - 80 БЕЗПЛАТНИ минути за 29 лева, което само по себе си си противоречи отвсякъде. Как така хем са безплатни, хем са за 29 лева. Нещо не мога да вдяна??? Да го бяха написали 29 лева месечна такса с 80 ВКЛЮЧЕНИ МИНУТИ. Ама те са написали 80 БЕЗПЛАТНИ минути. Кое им е безплатното, като струват 29 лева? И няма какво да намесваш торбичката на яйцата или елката, защото те в случая нямат НИЩО общо с темата. Аз не искам да сметна колко ще ми излезе минутата, че да използвам елка. Просто се чудя защо трябва да плащам за нещо, което е безплатно??? Като платя на кабеларката 20 лева примерно, получавам кабелна телевизия. И ако гледан денонощно телевизия не доплащам нито лев. А на Вивател хем има месенча такса (която в повечето случаи нищо не включва), хем трябва да си заплатя разговорите? Е не мога да го разбера това ценообразуване на какъв принцип е?



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Авторcмъpф (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 12:20



На "безплатни минути" ще клъвнат повече шарани, отколкото на "задължително заплатени минути".
Няма да разваляме рекламата я!



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: cмъpф]  
АвторXXL (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 17:23



типична недомислица в тъпашкия стил на Вивател

То това не е ГСМ оператор а просто сбирщина от некадърни кадри събрани под един покрив. Наистина се чудя как някой им се връзва и им ползва така наречените "услуги"



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: XXL]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 18:00



Както съм казвал и преди - посочи ми един абонаментен план на М-Тел или Глобул еквивалентен на "Симпатия" на Вива, ама не ми шиткай някакви с 100, 200, 300, 500, 1000 и незнам си колко безплатни минути! Аз искам да си говоря неограничено САМО с един-единствен номер - което ще рече, че достигам потребление от порядъка на 5000 - 7000 минути месечно с този номер. Хайде, посочи ми такъв план на останалите оператори с 15 лв. такса и пак се "чуди кой им се връзвал на услугите на Вивател".





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: XXL]  
АвторXXX (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 18:36



Ми не им се вързват.
За 2 и кусур години си останаха на бройката, натрупана от ББ, която си беше хубава оферта.
После има само пищни реклами, тарифа след тарифа, но не и нарастване на абонатите



Е, изключвам ДТМФ, той е служител и им дават карти вместо премии и човека рекламира, нали все с някой трябва да говори. И продава.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Mинaвaщ]  
Автордeдo ти (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 19:42



Уф,ти си пълен лунатик!
7000 минути на месец с 1 номер - явно вече си говориш сам и по GSM-a !





Тема Za sujalenieнови [re: XXX]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано16.04.08 19:47



Morfius i drebniq sa pravi - tvurdenieto za bezplatni min. e nekorektno. Zatova i kazah - sus zlatna postigam cena ot 22 st./min. I v slu4aq - naistina podaruk 50 MB. Koy drug operator predlaga takava cena? I to na 4astni klienti. A ostanalite revlyovci sa ili celenaso4eni provokatori, ili zabavlqva6ti se veselqci, ili drebni 4ikidjii, deto puskat evreyski sms-i.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: XXX]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано16.04.08 21:23



много ти поздрави.Взех си и една на сребърна тарифа за разговори до Глобул и Мтел, нищо че имам и две на смартгруп,просто не стават



Редактирано от DTMF на 16.04.08 21:28.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: DTMF]  
Автор cyg (<>)
Публикувано16.04.08 22:29



Взех си и една на сребърна тарифа, ...предполагам защото предлага по-малко минути от Freedom 30?



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: cyg]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 22:39



Включено нет-че си има



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Mинaвaщ]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 23:06



То тези 5000-7000 минути към 1 номер ти излизат много повече от 15 лева на месец, защо ни лъжеш? Я си признай колко общо даваш на месец за психиатър и психотерапевт? Защото определено не се развиваш нормално.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 23:29



Както и очаквах - като няма какво да кажеш (в случая - като не можеш да предложиш еквивалентна оферта, просто защото другите ти възхвалени оператори НЯМАТ такава!) - започват обидите. Защо ли не се очудвам - тя простотията не ходи по гората!

Ти като се развиваш толкова нормално, стой си вечно прецакан и цял живот търси "най-подходящата оферта".

Дори и Морфей не може да ти дръпне кабела.

7000 мин. са приблизително 120 часа. Таксата на Симпатия е 15 лв. на месец - това всеки го знае - не ме карай да ти давам директни линкове - влез в сайта на Вива и виж сам. Кое е лъжа??? Хайде кажи, кое? Чакам да ме опровергаеш и да кажеш за кое съм излъгал! Келеш! Това, че не можеш да четеш и не можеш да смяташ си е изцяло твой проблем.





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: дeдo ти]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 23:32



Някои хора си ползват телефона за работа. Виж, ако на теб ти стигат 100 мин. за да си бараш пишката, това е друг въпрос.





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Mинaвaщ]  
Автордeдo ти (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 23:43



Офф . Фък офф.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Mинaвaщ]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 09:54



Ми няма как 5000-7000 минути към който и да е номер да ти излизат само 15 лева на месец. Че то 15 лева ти е само месечната такса. Защо не кажеш колко лева доплащаш всеки месец за посещения при психолог, психиатър и психотерапевт?



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 11:16



Дребен тарикат - ти наистина си малоумник! И си тотално незапознат с офертите на операторите. Или си ги разбираш така както само на теб ти вдява. Къде съм написал "към който и да е номер"? Написал съм "САМО към един номер"! И единствено със Симпатия, към ТОЗИ номер мога да говоря нон-стоп и да платя само месечната си такса от 15 лв. В един месец има средно (30 х 24 х 60) минути. Ще ти помогна и ще го сметна вместо теб (понеже ти наистина имаш сериозни проблеми с елементарните аритметични действия и явно психиатъра трябва да го посещаваш точно ти) - това са приблизително 43000 минути, които ИМАМ ПРАВО да изговарям всеки месец САМО към един номер (този, на който е 2-рата сим-карта) и САМО за 15 лв. Аз изговарям едва 1/7 от тях, понеже са ми предостатъчни, за да си свърша работата. Въпросът е, че ИМАМ ПРАВО да ги изговоря всичките (отново САМО към същият номер), ако желая. И пак ще платя само 15 лв.

И понеже дори след това обяснение едва ли ще разбереш нещо, ето ти и линк към страницата на Вивател, където черно на бяло (или в случая - оранжево) пише, че разговорите между 2-те сим-карти са 0.00 лв.:

http://www.vivatel.bg/bg/consumer_promo.php?promo=66

http://www.vivatel.bg/bg/consumer_tarrifs.php?t=42

Повече по тази тема няма да пиша. Даже вече съжалявам, че го направих и се принудих да се обяснявам на малоумници, които изпитват затруднения да отворят конкретна страница и да проверят конкретна оферта.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Mинaвaщ]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 13:08



Тей де, към един номер имах предвид, не към който и да е номер. Ама в сайта на Вивател пише САМО месечната такса колко е. Никъде не пише колко ти излиза на месец посещенията при психотерапевт, психолог и психиатър. А тези разходи би трябвало да се калкулират. Не знам кой нормален човек говори по GSM 5000-7000 минути месечно, освен ако не е на длъжност телефонист или нещо подобно. А пък да говори само с един човек 5000-7000 минути на месец, не знам какъв трябва да е. Излез малко се поразходи сред природата, в GSM апарат да живееш не ти ли е тясно? Особено пък в последно време като направиха GSM апаратите малко по-големи от запалка.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Автор cellfish ()
Публикувано17.04.08 17:14



Всички спорове относно това кой оператор е изгоден са безмислени! Всеки има различни нижди и е свободен да избира! Налагането на собственото мнение на друг не говори добре за Вас!



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 19:19



Ти не бери грижа аз как си ползвам потреблението. Това си е лично моя работа. Ти пък си заделяй стотинките там, че да съумееш да си плащаш месечната такса навреме, а не всеки път да врънкаш майка си и баща си да ти я плащат.





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Mинaвaщ]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано17.04.08 19:48



Аз месечна такса на мобилен оператор ИЗОБЩО не плащам по простата причина, че не ми е изгодно. И за твое сведение аз НИКОГА не съм врънкал майка ми и баща ми да ми плащат. ВИНАГИ аз с мои пари съм си плащал разходите за разговори от GSM.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: cellfish]  
Автор LSASS (минаващ)
Публикувано21.04.08 18:26



напълно си прав





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Авторxaxoтo (Нерегистриран)
Публикувано26.04.08 02:24



Па Ментел кой се опитват да излъжат в рекламната си брошурка "Стандарт"?

http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2008-04-25&article=230673

И по-точно:

Така например за месечна такса от 69 лв. абонатите на "М-Тел Бизнес Класа D" ще разговарят безплатно 300 мин.





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Mopфиyc]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано29.04.08 20:06



Здрасти Морфи



Първо - такъв абонаментен план няма. Има абонаментен план 20 лева, който е с 60 минути към всички оператори и 500 безплатни минути към пет номера, които може да сложите като свои фаворити (задължително Вивател) - номера към приятели и други, като един от тях може да бъде БТК.
Хубавото е, че освен 500 минути към Вивател, получаваш и още 60 към всички останали. Тези фаворити могат да се прибавят към всеки абонаментен план.

Много ясно - безплатен обяд няма. Аз за 15 лева месечна такса към Глобул имам 500 минути към 10 номера от мрежата на Глобул, но нямам 60 към Мтел, Вивател и Бтк. Е те това е лошото в абонаментите на другите мрежи - ограничават те. А Вивател към момента срещу конкретна сума ти дават и към своите абонати доста минути, та и към другите, пак немалко.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано29.04.08 21:19



Първо - такъв абонаментен план няма. Има абонаментен план 20 лева, който е с 60 минути към всички оператори и 500 безплатни минути към пет номера, които може да сложите като свои фаворити (задължително Вивател) - номера към приятели и други, като един от тях може да бъде БТК.


-И как се казва този план ако не е тайна?





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: DTMF]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано29.04.08 22:28



Сребърна тарифа.
http://www.vivatel.bg/bg/consumer_promo.php?promo=121

Консултирах се с колеги. Даже съм подвела за броя на минутите. Не са 500, а 1000, срещу още 5 лева на месец, към абонаментния план, независимо какъв е.

Значи обощение 25 лева - 1000 минути към пет вивателски номера, един от които може да е БТК и 60 минути към всички Мтел, Глобул и номера извън фаворитите.

Пак питам - кой го предлага това? Щото аз съм била на сметка към Мтел. Била съм на сметка и към Глобул. И не се сещам да съм имала такава оферта.


Редактирано от Maлkaтa3aмyндa на 29.04.08 23:40.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано29.04.08 23:58



за 25 лв мога да се съглася)), иначе съм на сребърна тарифа още като я пуснаха,има и 25 МБ интернет ако не знаеш

Редактирано от DTMF на 29.04.08 23:59.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Авторr (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 01:05



"Значи обощение 25 лева - 1000 минути към пет вивателски номера, един от които може да е БТК и 60 минути към всички Мтел, Глобул и номера извън фаворитите"
---------
az otgovarjam s ritorichen vapros-
za 15,90 poluchavash ot MTEL 1000 min kam 12 nomera
do 25 lv ostavat oste 9,10 lv,koeto se ravnjava ~30 min kam grugi mreji

ta vaprosat e kak se izgovarjat 1000 min s 5 nomera ot Vivatel?!?!?!?
dalech po polezni sa 1000 min kam 12 nomera ot Mtel





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: DTMF]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано30.04.08 07:40



Знам, знам, но на мен не ми трябват.





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: r]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано30.04.08 07:43



Добре, че се появиха Глобул, та да се разчупят малко Мтел.

Това, че са много, е само плюс за нас. На мен лично Мтел не ми трябва. Почти всеки втори от познатите ми отдавна се е отказал от тях.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано30.04.08 09:05



Значи обощение 25 лева - 1000 минути към пет вивателски номера, един от които може да е БТК и 60 минути към всички Мтел, Глобул и номера извън фаворитите.
Ами да сравним, за 30 лв. 100 мин към всички+300 към 10 номера от Глобул. За тези пари имаш 60+15=75 минути към всички+1000 към 5 (пет) номера от Вивател. Сега накъде?





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: cyg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано30.04.08 11:57



От къде идва 15-тицата?


Поясни ...



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано30.04.08 12:40



От къде идва 15-тицата?
Абонамент 20 лв, фаворити 5, до 30 остават още 5. При цена на минута 32 ст получаваме още 15 минути за говорене към всички.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: r]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано30.04.08 12:54



по добре 500 към цялата мрежа,отколкото 1000 до 12 номера





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: DTMF]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано30.04.08 13:35



И аз съм на това мнение.


Само че хилядарката при Вивател е към всички вивателци

И хубавото е, че не те карат да сключиш втори договор, за да получиш 1000 минути, а доплащаш само 5 лева към настоящия абонаментен план и са твои!

Редактирано от Maлkaтa3aмyндa на 30.04.08 13:36.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: cyg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано30.04.08 13:43



Вярно, но тия пет лева никой не те кара да ги изговаряш, освен това и безплатните се прехвърлят, за разлика от Глобул и Мтел. При последните се нулират минутите всеки месец, а при Вивател ако остатъка от 60 е 20, следващия месец ще имаш 80


С малката подробност, че не можеш да ги трупаш безкрай, но ти позволяват до двойна доза безплатни минути да събираш през месец.




Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано30.04.08 14:06



тия пет лева никой не те кара да ги изговаряш
Разбира се, можем да сравним и за 25 лв, и за 20 лв, и за 15 лв.

безплатните се прехвърлят
Коректно е да се каже "включените" минути

. Прехвърлянето е полезно, но когато имаш много останали минути, значи просто не си улучила правилния тарифен план.

Виждам че 1000 мин до всички в мрежата те изкушават, но :
Брой включени номера към група Фаворити 1 бТк** и 4 vivatel или 5 vivate
Само 5 (пет) броя.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: cyg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано30.04.08 15:53



На българина вечно нещо му липсва





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано30.04.08 16:02



Липсват и достатъчно абонати на Вивател, с които да си изговаряте многобройните "безплатни" минути. Защото 5 или 12 или 15 номера от мрежата на Mtel или GloBul пак са повече отколкото всички номера от телефонния ти указател в мрежата на Вивател. Защо в моя телефонен бележник липсват номера на Вивател??? Не го отдавам на случайността със сигурност. Защото и в телефонните бележници на моите познати също няма повече от 2-3 номера от мрежата на Вивател.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Автор cyg (<>)
Публикувано30.04.08 18:02



многобройните "безплатни" минути
Вивател има 2 плана с по 100 и 500 минути към всички от мрежата си. Цената на минута обаче е 38-40 ст към другите оператори.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: cyg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано30.04.08 21:44



Аз, понеже единия ми абонамент е към Глобул, говоря на 32 стотинки с всички, но като ми се сложи ДДС-то върху общата сума ... стотинките стават неизчислими, така че ...
И не само 100 и 500 безплатни към всички вивателски номера.
В момента ме кефи промоцията им, при която като заредиш ваучер до 30-тия ден след последното зареждане на друг такъв, ти дават паричен бонус. Така ти позволяват да избираш с кого да го изговориш.


Сравнение с Мтел и Глобул - Мтел - към номера от семейство и приятели, Глобул - 15 минути срещу смс, струващ 2 лева, които минути трябва да изговориш в рамките на деня.
Надявам се Вивател да подхождат все така новаторски



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано30.04.08 22:10



но като ми се сложи ДДС
Цените са с ДДС

, не се увличай. Пък и средната цена на минута при Глобул е под 20 ст. Когато я достигнеш с вивателска предплатена, ела ми се обади. Ако съм се ориентирал правилно в сайта им с предплатена мания може да постигнеш цени от 31 до 34 ст/мин. Това евтино ли ти изглежда?



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: cyg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано30.04.08 22:27



Айде бе!


Защо тогава винаги има разлика от 20-тина, че и малко повече лева при последните дни преди зануляването и след него? Мани я месечната такса, нея съм я отчела отдавна и си я прибавям винаги!
А за Глобул ми не говори, абонат съм им от две години! Полза има само да ползваш безплатните минути от там нататък си губещ отвсякъде, ако си техен абонат.
Освен това правят и нещо доста грубо към клиентите си - ако си почнал на една тарифа, си на нея, докато не ти изтече договора. При Вивател винаги можеш да смениш тарифата си. Все пак си техен абонат и на първо място са им твоите нужди

За разлика от някои тук - аз не мажа очите на четящите. Правя елементарни сравнения, защото вече съм обходила всички оператори и виждам как таксуват, паричките излизат от моето джобче. И то не пари за предплатени услуги, така че ... айде молим ти се



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано30.04.08 22:52



Защо тогава винаги има разлика от 20-тина, че и малко повече лева при последните дни преди зануляването и след него?
Елементарно, Уотсън (или руса госпожице, по твой избор). Бъркаш цената в сайта на Глобул (или в другите им рекламни материали), която е с ДДС и информацията за текущите ти разходи, които са без ДДС. Допълнително инфото е с малко закъснение, за две години би трябвало да си го научила.

При Вивател винаги можеш да смениш тарифата си.
Сигурна ли си в това? Или важи за всички оферти? За някои оферти само двегодишен договор, само за нови клиенти. Тъжно...

И то не пари за предплатени услуги,
Що тогава ми рекламираш манията? Давали ти били бонус, но явно не ти е изгодно, нали

...

аз не мажа очите на четящите
Виждам, просто не си достатъчно информирана.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: cyg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано30.04.08 23:08



Идеално съм информирана. Коментираме си Вивател - услугите, а не конкретен абонаментен план. Както виждаш, не говорим за Симпатия, нито за Тънка тарифа, нито за Раз-Два конкретно, хвърляме щрихи само.
Цените в сайта на Глобул не ме интересуват. Интересуват ме цените от договора, който съм сключила, защото там съм се подписала за нещо конкретно, а не за променлива виртуална информация, която утре някой пич може да хакне и да я няма вече. Няма да тръгна да си ровя фактурите, но съм знам, че ако го направя, ще открия как две минути са ми таксувани за повече от 64 стотинки :-) Само че тази фактура не е пред теб, а пред мен и да спориш по тоя въпрос е безмислено. Няма от къде да си сигурен, че си прав.
Не говорим за периода на договора, а за смяна на тарифните планове. Това са две различни неща. При Глобул мога да мина от по-ниска към по-висока тарифа, но не бих могла да сменя абонаментния си план от един на друг. Примерно от Смарт 500 да стана ТаксАут. А де?
Аз не ти рекламирам Манията, бях на предплатени преди договора с Мтел, а това беше преди години. Говоря ти, че никой досега не е давал бонус в пари, а само в минути. Това исках да сравниш, ама явно не схвана за какво говоря ...





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано30.04.08 23:25



темата се измести

някой почна да ми хвали релакси,и споменах тогедър. А че дребния тарикат не успял да си намери вивател номера никой не му е крив.Навремето зарибих няколко приятрели с бонуси безкрай, те пък докараха други

Редактирано от DTMF на 30.04.08 23:26.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: DTMF]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано01.05.08 09:34



Ако някой седне да чете, ще каже следното - антирекламата също е вид на реклама


Така че споменавайки всички, правим на всички реклама. Държа да се знае. Никой няма да отиде да си пусне вивателска карта, защото е прочел в някой си форум, че тарифите им били добри, но четейки сравненията - е те тогава може да отиде да се поинтересува кое, как и защо

Беше ми приятно да поговорим!



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: LSASS]  
Автор Koзaтa (блееща)
Публикувано01.05.08 10:02



тука се присъединявам и аз и вдигам нагоре и 4 си крака и пиша: При гласуването за прекратяването на спора гласувам "ЗА" поради същите доводи.
въпроса обаче "примами" потребител за една, две, или три годинки с "кьорава" рекламка и недомлъвки, все пак остава.
И най лошото е че ако някой от нас вече са се опарили и не искат за вбъдеще да се лъжат, то има още ~ (5*10^6)+(3*10^6)+(10^6) такива дето се връзват на въдицата. Некои са се закачили на повече от 1 кука!



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано01.05.08 12:17



ще открия как две минути са ми таксувани за повече от 64 стотинки :-)
Възможно е, зависи с кого си говорила, на каква тарифа си...

А де? Премини към тънка тарифа, а де!



Говоря ти, че никой досега не е давал бонус в пари, а само в минути.
Нима? 5% отстъпка за клиенти над една година, това познато ли ти е? Пък и както вече казах, с тези отстъпки да стигнеш нивото на жабата, плащайки всеки месец, почти като абонамент.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: cyg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано01.05.08 13:39



Става въпрос за парични бонуси при ПРЕДПЛАТЕНА УСЛУГА.


32 ми е минутата към всички извън групата от 10 номера.
Сигурно по-нататък ще си взема и една тънка+5 лева за 1000 минути към 4 вивател и един БТК. Засега съм на друга тарифа.
За 10 лева на месец 1100 минути, перфектно!
Комбинирано с друг абонаментен план е супер, защото в един момент става така, че заедно за две-три карти плащаш толкова, колкото плащах до скоро аз на Глобул - за една карта. С два или три телефона, но си заслужава -говориш повече, а плащаш пак толкова.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Koзaтa]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано01.05.08 13:46



Вервай ми, човек когато е недоволен от дадена услуга, не я рекламира на приятели, познати, не я и ползва





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано01.05.08 14:21



Ами ориентирай се за какво говорим, ту говориш за предплатени, ту твърдиш че не те интересуват защото си на договор

.

Щом си на GLOBUL SMART GROUP, няма как минутата да ти е повече от 32 ст с ДДС, освен за номера с добавена стойност. Търси, намери, снимай и ни покажи. Спокойно можеш да съдиш оператора, ако намериш.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: cyg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано01.05.08 16:03




Ташак мое си прайш с някой друг, не си попаднал на човека



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано01.05.08 20:26



тънка+фаворити е най добрия избор за средностатистическия потребител, ако нямах служебна карта сигурно щях да съм на тази тарифа



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: DTMF]  
Автор cyg (<>)
Публикувано01.05.08 21:28



тънка+фаворити е доста безсмислена комбинация за средния потребител. Обажданията към другите оператори са доста скъпи, по-скъпи дори от предплатените. Става за втори телефон - да говориш много с ограничен кръг от хора.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: DTMF]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано01.05.08 22:02





Не знам дали вече си видял с какви цени избухнаха днес Вивател, но С/Е К510 за 69 с абонаментен план, У600 от 419 на 299 с абонаментен план ...
Направо съм шах и мат! Отсекъде



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано02.05.08 00:54



к510 имах за малко преди 2 години,бързо ми омръзна понеже бях с к750.Скоро си взех тогедър които смених за сребърна тарифа, в комбинация със самсунг ц170 за 49 лв, не че ми трябваше обаче ме радва че е много тънък и червен

сложих му бонусите безкрай и го ползвам от време на време като ми свършат минутите до цялата мрежа много тънко телефонче,почти като в880



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано02.05.08 09:26



С/Е К510 за 69 с абонаментен план
Къде го видя това? На сайта им е 150 лв с едногодишен и 130 лв с двугодишен договор. Телефончето не е лошо за дете, но механично е много зле. Панелите са подвижни и скърцащи, бутоните неудобни...



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: cyg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано02.05.08 11:48



Отиди в Джеф и ще видиш какво цениса изкарали специално в техните магазини





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано02.05.08 15:12



Аха, значи промоцията е на Джеф. За колко години е абонамента за тези цени? Питам, защото нямам наблизо (до 50 км) такъв магазин....



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: cyg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано02.05.08 17:04



Ако избереш "Тънка" тарифа, договора задължително е две години. Ако е друг абонаментен план, може и с една.
От къде си? Ако искаш пиши на бележки, ще те опътя къде ти е най-близкия Джеф


При всички тарифи актуални към момента - тогедър, симпатия, сребърна, златна, платинена,можеш да сключиш договор за година и да се възползваш от ниската цена



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор cyg (<>)
Публикувано02.05.08 17:50



Благодаря, но най-близо ми е в София, погледнах в сайта на фирмата. Попитах за продължителността на договора защото при Вивател цената зависи от него. При Джеф явно е различно... Понякога цените (и условията) при партньорите на операторите са доста по-изгодни



Редактирано от cyg на 02.05.08 17:51.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: cyg]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано02.05.08 19:26




Успех в избора!



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Koзaтa (блееща)
Публикувано04.05.08 08:50



не знам, първоначално в началото на периода я рекламира, препоръчва и даже се фука. Например имах колежка дето взе 2001 един "супер" триум марс от Мтел на изплащане за цели 3 години! Мноо и беше сладък телефона, само дето сладострастието тря нема и 7 месеца щото благодарение на овалната му форма си го изпусна в кенефа полупияна на един пролетен бал. Към края вече е оттегчен от кукичката на която виси.
а дали не я ползва, също не моем ти кажем дали не разсъждава -> така и така всеки месец плащам, са пък и да не ползвам.
това и по темата на супер изгодните телефони на Джефф и Вива. Само след неколко месеца нема да (им)"стават" ... като супер големия КУР опс супер голямата USB "пишkа" от 512 мб която беше хит на пазара само до преди 1 година! Вече и на мъжете им е "малко" такова пишелнце и вече не си го завират дори и те по дупките а седи некъде у шкафо и чака да бъде евентуално използвано... да ама едва ли "ще ги задоволи"
Технологиите се развиват... развиват...

Редактирано от Koзaтa на 04.05.08 08:55.



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Koзaтa]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано04.05.08 12:22



Разбира се. Аз самата си купих 6300 и го продадох след три месеца на половин цена. Не е само при мъжете така, при всички хора е, само че някои го правят с телефоните, други с дрехите, трети с обувките. Вярно е, технологиите се развиват. Хората задоволяват някаква своя нужда с тях, не е задължително да имат нужда от добър фотоапарат, за да си купят N95 на Нокиа, нито от Wi-fi, за да си купят Е51 на Нокиа пак.
Но знаеш ли, рядкост са тези, които си купуват много скъпите телефони скъпо. Аз съм се занимавала с продажба на апарати и знам какво се търси масово. Предвид това и че в училищата много се краде, което докарва родителите до ужас и започват да купуват на децата си евтини оборотни телефони, колкото да ги намират. Предвид това, че вече и пенсионерите с малките си пенсийки също ползват телефони, по необходимост. А като сложим децата, пенсионерите и средностатистическия българин, който ползва телефон по необходимост, процента на ползващите скъпи телефони, значително намалява. Но всеки се стреми да има по-хубавото. Знаеш, че никой не подарява скъп телефон. Ако ти си производител или посредник в един такъв бизнес, никога няма да продадеш нещо на такава цена, че да не покриеш собствената си инвестиция в него. Колкото и да ти пука, че купувача ще даде последните си "жълти" стотинки за него, все пак ще си избиеш инвестицията, защото иначе няма смисъл да се занимаваш с това.
Проблема не е, че телефоните и услугите в България са скъпи. Проблема е, че заплатите ни са малки. Според мен е така.


А своите малки красти всеки ги има. Въпроса в тая посока е, кой, освен, че те вързва с абоментен план, ти дава и нещо повече от това. Защото абонаментния план е заплащане на услугите, а не избиване на стойността на продукта, който си купила с намаление, заради абонаментния план. Получава се като 2 в 1. Хем ти дават да говориш, хем ти дават престижа, който може да ти донесе скъпия и добре функционален телефон.




Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: cyg]  
АвторYy (Нерегистриран)
Публикувано05.05.08 14:35



Че кой ще говори с тънка до чужди мрежи,за това се ползва втори тел с сребьрна ..златна. От мтелски и глобулски карти няма нужда



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Yy]  
Автор cyg (<>)
Публикувано05.05.08 17:42



...за това се ползва втори тел...
А защо не трети или пети?





Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Maлkaтa3aмyндa]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано05.05.08 18:52



Здравей


Точните минути и такса не са от значение, говорим за рекламни трикове.
Абонамента предполага, че ще ползваш повече от тия 60 мин. всеки месец, иначе цената им става такава, че прави абонамента набутване.
А и не винаги най-евтиното е най-подходящо, поне не за всеки.

Welcome to the real world!



Тема Re: Вивател опитват да излъжат СЕБЕ СИнови [re: Mopфиyc]  
Автор Maлkaтa3aмyндa (катерач)
Публикувано05.05.08 21:08



Здрасти






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.