Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:00 23.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Вивател пуска нови планове  
АвторЛиcko (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 11:59



Вижте на какво интересно нещо попаднах...


Начало IT in the press CNsys За услугата


БТК, 24 март 2008

Покана за пресконференция







Уважаеми колеги,



БТК ГРУП има удоволствието да ви покани на пресконференция на Главния изпълнителен директор на БТК ГРУП Бернар Москени, който ще представи пред вас плановете за бъдещото развитие на компанията.



Ще можете да видите и тествате най-новите интернет ADSL пакети на телекома, както и новите планове на мобилния оператор vivatel. Презентация за вас ще направи Любов Кирилова, Директор "Продажби на домашни клиенти" в компанията.



Пресконференцията ще се проведе на 27 март, четвъртък, от 11.00 часа, в зала Роял 1 на хотел Шератон.



На вашите въпроси ще отговарят лично представителите на Висшия мениджмънт на БТК ГРУП.





Очакваме ви!



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: Лиcko]  
Авторrapan (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 16:09







Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: rapan]  
АвторLisko (Нерегистриран)
Публикувано24.03.08 17:55



на сайта все още няма нищо



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: Lisko]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано25.03.08 09:26



чук-чук!кой чука питам аз?как кой аз съм -преносимостта!



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: Лиcko]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 18:24



Нямам представа какви ще са новите им планове, но защо имам някакво предчувствие, че пак ще ни залъгват с безброй безплатни безполезни минути в собствената им мрежа и скъпи цени към всичко, де що е извън Вивател.



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Автор pegasO7 (:))
Публикувано26.03.08 18:45



Минутите към Вивател отдавна не са безполезни, както се изразяваш

За теб може и да са, но за много хора са си супер полезни

Редактирано от pegasO7 на 26.03.08 18:46.



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: pegasO7]  
Авторdvampire (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 21:19



Минутите ще са към всички мрежи и мога да ви кажа че ще разбият другите псевдо оператори.
Вива Вивател.



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: Лиcko]  
АвторHm (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 21:24



Новите тарифи от утре на Вивател:
Сребърна 20лв/месечна такса - 60мин към всички оператори+25мб интернет
Златна - 40лв/месечна такса - 180мин към всички оператори+ 50мб интернет
Платинена - 80лв/месечна такса - 480мин към всички оператори+100мб интернет.



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: dvampire]  
АвторToy (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 21:30



Tezi psevdo operatori durjut 90% ot pazara be chalgar :)



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: Hm]  
Автор83 (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 22:17



На пръв поглед не виждам много смисъл от сребърна, при наличието на freedom 30. За 20 лв месечно може да се говори 83 мин. към всички мрежи





Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано26.03.08 22:18



Уж си тарикат пък май не си





Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: Hm]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано26.03.08 22:25



Звучи идеално, ако изключим 9 лв за интернет пакета който винаги ползвам, остават 11 лв включващи 60 минути към всички,което пък прави 18 ст/минута до чужди мрежи, ако се запази и минималното таксуване от 30 секунди, виждам как утре ще си взема още една карта





Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: Hm]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 02:20



Поредната зарибявка, на която биха клъвнали всички лапни шарани.
20 лв такса, а насреща само 60 минути. Че то това GloBul и Mtel също го предлагат под формата на frog mobile и priMa пролет, ама с тази разлика, че не те изнудват да си плащащ тези 20 лв всеки месец, независимо 5 минути ли си говорил или 55. Как да мина на Вивател ми кажете? Едно предимство не мога да намеря в нито един план на Вивател.



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Авторд (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 07:23



Е, все пак 60 мин при вива са потенциално 120 разговора, нали



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: Hm]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано27.03.08 09:44



Potvurjdavam kazaneto ot kolegata, tova sa novite planove i moga da kaja che sa super.

Sled izrazhodvaneto na vkluchenite min. cenata kum Vivatel i Btk e 15 st./min., a kum vsichki ostanali 32 st./min. Zapazva se i purvonachalnoto taksuvane ot 30 sec.

Sushto kum tiah shte se predlaga Nokia 6120 na preferencialna cena: Sreburna tarifa (20 lv. abonament) - 249 lv., Zlatna tarifa (40 lv. abomament) - 159 lv., Platinena tarifa (80 lv. abonament) - 59 lv.

Ima uvelichenie i na skorostite na ADSL paketite na BTK - 6 mbit i 12 mbit, suotvetno za 20 i 25 lv.


P.S. Sorry za maimunicata, no niamashe dr. nachin.

Редактирано от ohluva на 27.03.08 10:11.



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: ohluva]  
Автордoбpe дe (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 10:32



Каква е файдата от тази дето е 20 лева, при положение, че сега за същите 20 лева се получават над 80 мин? Или екстрата е по-ниските цени към вивател и бетека?



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: дoбpe дe]  
Авторnixi (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 10:38



Никаква не е файдата, са ментел и глобул ако/като пуснат минути към всички в мрежата си и айдее, отече, ще се закотви пазара за няколко години напред...



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: дoбpe дe]  
Автор cyg (<>)
Публикувано27.03.08 11:03



Каква е файдата от тази дето е 20 лева
+25мб интернет. Ако не ползващ интернет новите оферти не са за теб, ползвай си досегашните, докато са налични.



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: ohluva]  
Авторs.o. (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 11:52



Отново търговски трикове с продажбата на 2 в 1. Не разбирам за какво може да се ползва мобилен интернет, след като имаш и в дома си и в работата си? Може би докато отиваш от едното място на другото?





Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: s.o.]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано27.03.08 12:57



То по тая логика за какво ти е мобилен телефон, след като имаш вкъщи и наработа.Може би докато отиваш от едното място до другото





Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: DTMF]  
Авторs.o. (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 13:08



Може да си прав наистина много не ми трябва...и доста късно, след много колебание си купих. Е, на работа имам само вътрешен.

. Така и не си отговорил на въпроса ми.



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: s.o.]  
АвторD (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 13:41



Ок,отговарям :скайп,айсикю,опера мини,сваляне на онлайн ГПС карти,имейл клиент,постоянна осведоменост, Неща без които някой не можем





Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: s.o.]  
Автор cyg (<>)
Публикувано27.03.08 13:53



Интернета е единствения плюс на тези оферти, ако не го използваш по-добре си вземи един Frog.



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: D]  
Автор cyg (<>)
Публикувано27.03.08 14:00



Неща без които някой не можем
Много сме малко тези дето ползваме тези екстри. Пък хората дето ползвате повече от няколко МБ сте още по-малко...



Тема Re: mnogo prost otgovorнови [re: s.o.]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано27.03.08 16:55



Eto ti edin mnogo prost otgovor: Ne vsichki rabotim rabota, koiato e takava che chial den sedim v ofisa i debeleem. Takava e tochno moiata. V ofisa sedia riadko. Eto ti primer - sega ne sum v ofisa i pisha ot mobilnia telefon, zatova i posta mi ne e na kirilica (oshte ne sum si instaliral). Prednia mi post sushto beshe ot telefona.



Тема Re: mnogo prost otgovorнови [re: ohluva]  
Авторs.o. (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 17:11



Ясно, тези тарифи с 2 в 1 са за определен кръг потребители, които имат нужда и от двете неща, но аз и много други не сме от тях. Не мисля, че браузването, писането, четенето и каквото и да е, е удобно на мобилен телефон и следва да се прави, при извърнедни обстоятелства. Това е мое мнение и разбира се, че хора като тебе ще ми опонират.





Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: Hm]  
Автор svilata (реалист)
Публикувано27.03.08 17:58



Платинена - 80лв/месечна такса - 480мин към всички оператори+100мб интернет.

Малка поправка минутите са 420, а не 480.





Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: Hm]  
АвторV (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 19:14



Най-накрая стоплиха, че номера с евтини (и безплатни) минути "вътре" и скъпи "навън" е удачен само при големи оператори.
И предлагат "към всички". Така почнаха и Глобул навремето и ей ги де са ся.
Подозирам, че таксите точно покриват интерконекта за безплатните минути към другите два, а ако част от тях са вътрешни - далавера





Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: V]  
Автор321 (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 22:23



http://www.vivatel.bg/bg/news_details.php?id=386



Тема Re: mnogo prost otgovorнови [re: s.o.]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано27.03.08 22:57



Да тарифите не са за всеки, а за хора които говорят по много, със средна цена около 20 ст/мин. За останалите има предплатени програми)



Тема Re: mnogo prost otgovorнови [re: s.o.]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано28.03.08 07:57



Относно мобилния телефон пак не е точно така - зависи с какъв телефон си. С едни е трудно, а с други не. На мен не ми е трудно да броузвам от телефона

.



Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: cyg]  
Авторrepи (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 09:44



Имате бонус,безплатно активиран роуминг,който по принцип струва доста скъпо да се активира,а е ужасно лесно да се дезактивира само с едно обаждане на оператора!





Тема Re: Вивател пуска нови плановенови [re: 321]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано29.03.08 20:53



предложиха ни подарък нокиа 5500 ако преподпишем от фрийдъм 30 на платинена, с 2 год.договор, но телефона го отказахме, взехме само платинената





Тема аз веченови [re: Лиcko]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано01.04.08 08:18



се претарифирах - на златна. още на 27-ми.
така си стабилизирам месечната сметка на 45 лв. (с фаворити +) и забравям всякакви чудения с кого говоря и колко говоря. устройва ме идеално - така или иначе само два пъти досега съм падал под 60 лв. сметка. просто перфектни планове.
както каза ДТМФ, те са за хора, които говорят - така че примичките и би-кънектките да не рипате мноо тука. :)

със златна се постига цена от 22 ст. на минута. 50-те МБ са просто подарък.

в тази връзка - въпрос към ДТМФ, а и към останалите дето са наясно - какво ми се тарифира, когато ползвам интернет - само свалената информация или и изпратената плюс времето на престой. на ГПРС съм.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: аз веченови [re: StefanPan]  
Автор cellfish ()
Публикувано01.04.08 08:40



Тарифира ти се само вх. трафик





Тема Re: а същонови [re: D]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано01.04.08 08:40



кажи ми като на нищо неразбиращ от тия работи - например за скайп по телефона. мога ли да си го ползвам от моя (К 770), как да го направя точно, колко ще ми струва, кое ще ми се тарифира, необходимо ли е 3Г, или става и през ГПРС...
кажи също и за ползване на мобилния нет от компютър. пак ме интересува тарифирането - дали се тълкува като ползване от мобилния тлефон или по някакъв друг начин...
въпросите ми са тъпи, но просто никога не съм се занимавал с тия неща, а хора, които питам, не могат да ми дадат изчерпателни и точни отговори.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: аз веченови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано01.04.08 08:40



какво ми се тарифира, когато ползвам интернет - само свалената информация или и изпратената плюс времето на престой. на ГПРС съм.
Свалената + качената информация. Времето не се отчита, ако щеш стой постоянно свързан

.



Тема Re: аз веченови [re: cellfish]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано01.04.08 08:51



зупа (на вълна немски съм) :)

мерси за отговора.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: аз веченови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано01.04.08 08:54



майтапа настрани - няколко пъти от 123 ми казаха, че само свалената. питах за качената, специално натъртвайки на въпроса, но ми отговаряха, че единственото свалената ми се тарифира. понеже ми звучаха неубедително, затова попитах и тука. та напълно сигурно ли е това, което ми казваш? сериозно питам.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: аз веченови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано01.04.08 09:14



Цената на услугата зависи от обема пренесени данни и използваната технология:
* обем МB – ако използваш GPRS

Това е от сайта им. Логично е да се тарифира и свалената и качена информация. Все ми се струва, че ако не беше така, все някой да се е похвалил. Щом пък от 123 твърдят обратното, кой знае. Получава се интересна възможност - ходиш из страната, снимаш и изпращаш безплатно снимките на познатите си. Не ми изглежда вероятно...



Тема Re: аз веченови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано01.04.08 09:22



именно - и моите съмнения са точно на тази основа.
ще се опитам да засека чрез проверка на изразходените МБ-ти и при първа възможнност ще кажа къф е резултата.

Цената на услугата зависи от обема пренесени данни и използваната технология:
* обем МB – ако използваш GPRS


това значи ли, че при 3Г може да е различно тарифирането от това при ГПРС?

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: аз веченови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано01.04.08 10:08



това значи ли, че при 3Г може да е различно тарифирането от това при ГПРС?
Не, поне досега никой не правил такава разлика

.



Тема Re: аз веченови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано01.04.08 10:11



тарифира ти се трафика,а той е свалена +предадена информация. Дали е през 3Г няма значение,все си е интернет,просто през 3Г скороста с к770 стига до около 40 кб/с и ако решиш да сваляш МР3-ки с телефона ще ги тегли за няколко минути.
За скайп има програми на джава които стават за чат,навъртат много малко трафик дори и да стоиш цял ден онлайн



Тема Re: аз веченови [re: DTMF]  
Автор cyg (<>)
Публикувано01.04.08 10:49



тарифира ти се трафика,а той е свалена +предадена информация.
Благодаря за потвърждението, 1:0 за мен срещу поддръжката на Вивател!



За скайп има програми на джава които стават за чат, а също има програми за ICQ, Jaber... Има ли обаче програми за говорене под Java?



Тема Re: аз веченови [re: cyg]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано01.04.08 14:47



Да, може би имат предвид "предадената" информация, защото за "upload" би трябвало да се плаща. А "предадената" информация е постоянно явление (служи за потвърждение на обратната връзка) и няма как да се отдели/разграничи от "получената" ("свалената"). Може би тук трябва да има някакво разграничение на самите понятия за тези "информации" - в смисъл, че "upload"-натата информация зависи от теб самия, докато "предадената" си е автоматична и няма как да я контролираш. Така, че операторите са наполовина прави - ако се ползва нета само за разглеждане и сваляне - не се таксува "предадената" информация.

Лично мое мнение и не ангажирам никого с него. Просто така ми изглежда най-логично.





Тема Re: аз веченови [re: cyg]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано01.04.08 17:03



джава версията ИМ+Скайп има и опция избиране чрез скайп аут, как точно работи не съм тествал



Тема трафик тарифираненови [re: cyg]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.04.08 08:18



от 123:
оставащи КБ - 45 406 (от общо 50 МБ)

отчетени на телефона:
изпратени - 1 377 591 байта
получени - 4 541 600 байта

на някой смята ли му се? но като гледам, отчита май само получените.
не съм ъплоудвал нищо. само разглеждах дира. доста го разглеждах. :)

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: трафик тарифираненови [re: StefanPan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано02.04.08 08:39



(50*1024^2-4541600-1377591)/1024=45419,5кБ - това се получава, а при теб е 45 406 кБ.
Разликата от 13,5 кБ се дължи на инертността на системата или на различен начин на отчитане от телефона





Тема Re: аз веченови [re: StefanPan]  
Автор little_android (androida)
Публикувано02.04.08 09:50



категорично се тарифира свалена+изпратена информация. Всички оператори процедират така. Всеки месец проверявам това.



Тема Re: аз веченови [re: Mинaвaщ]  
Автор little_android (androida)
Публикувано02.04.08 09:57



абсолютно те подкрепям в разсъжденията. За съжаление операторите не мислят като теб, т.е. те таксуват и "предадената" информация.



Тема Re: аз веченови [re: little_android]  
Автор StefanPan (М&М)
Публикувано02.04.08 09:59



явно е така - засичанията показват именно това.

------------------------
Слушай беззвучието...


Тема Re: аз веченови [re: DTMF]  
Авторнekoй (Нерегистриран)
Публикувано02.04.08 15:06



Tочно с нея съм, работи пефектно!
Качеството на разговор е същото както от компютър, чат-а работи безпроблемно.

А и всеки може да се тества 7 дни безплатно, ако има желание, преди да даде смешните 10$ за покупка.

http://www.shapeservices.com/en/products/details.php?product=skype&platform=midp2



Тема Re: трафик тарифираненови [re: StefanPan]  
Автор DTMF (ветеран)
Публикувано02.04.08 17:17



има и нещо друго, обикновенно не дават точно 50 мб, а малко отгоре аванта




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.