Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 21.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Кодирани ли са телефоните с договор към Вива?  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 12:34



Интерсувам се дали някой може да ми каже кодират ли се телефоните при закупуване на телефон с отстъпка при подписване на договор в магазнин на някоя от веригите, с която работи Вивател - да речем 2бе? Щото наскоро подписвах с Мтел и ми казаха че е кодиран този, дето ми дадоха.



Тема Re: Кодирани ли са телефоните с договор към Вива?нови [re: aз]  
Автор Kurti_vleze (перде)
Публикувано20.02.08 12:43



Телефоните не са кодирани,а за тези в 2бе ти гарантирам на 100 %.
Това с кодирането си го позволява само един оператор вече и ми е чудно защо.
Нито цените,на които предлага телефоните са толкова ниски,че да е оправдано кодирането им,нито има някаква възможност по този начин да накара клиента да ползва само неговата карта.
Но нека продължават все така,напоследък срещам доста идиоти,които дават по 20 лв за разкодиране на Водафон 225 да речем...



Тема Re: Кодирани ли са телефоните с договор към Вива?нови [re: aз]  
Автори aз (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 20:18



не са кодирани в 2бе, но ако ще купуваш оттам, то бъди много настоятелен във въпросите си дали наистина телефоните не са брандирани към чужд оператор; да не се окаже после че ползваш ИНет през О2 или Т-мобайл щото копчето било заключено към тях. Питай ако трябва и 10 пъти дали не са внесени като бранд от някой чужд оператор; много настоятелно се поинтересувай защо, след като те убедят че са вкарвани точно за България, то нямат бг меню, нямат бг Т9, не може да се пише на кирилица.

В МТел всички промоционални апарати са заключени към тях, но остават заключени само ако не са изплатени. Ако са вече изплатени или се купят в брой, то веднага ще ти разкодират апарата, ако поискаш. За сметка на това най-читавите, в смисъл заводски кирилизирани апарати, заводски печатани на български книжки и без каквито и да са софтуерни пунтове, свързани с чужд оператор са точно там. В допълнение сервиза им е железен - няма отказ на приемане на дефектирали апарати в гаранция и специалистите им са добри.

В крайна сметка - може би си струва да си купиш кеш телефон от МТел, без карта, без да си им абонат, за 10-15% повече пари, но да си спокоен, че апарата ти е правен за Бг, не е ползван от служителите и качествен сервиз му е осигурен.





Тема Re: Кодирани ли са телефоните с договор към Вива?нови [re: и aз]  
Автор cyg (<>)
Публикувано20.02.08 21:02



бъди много настоятелен във въпросите си дали наистина телефоните не са брандирани към чужд оператор
Бъркаш 2be с Хенди

.

оже би си струва да си купиш кеш телефон от МТел
Айде на скъпото, че свърши!



Тема и тинови [re: и aз]  
Автор n 1 (x)
Публикувано20.02.08 21:21



много добра оферта от нерегистриран потребител - или си признай че си слуга или че си тъп й требва да плащаш повече за това,

в тия форуми съм писъл как се различават телефони официален внос от контрабанда, кои аксесоари са оригинални и кои не съвсем, кои производители имат официални представители и какви формуляри са им гаранциите и т.н., като цяло информация може да се намери из мрежата, а компроментиращи писания като твоето има из всеки форум, естествено за всички вериги - http://clubs.dir.bg/postlist.php?Board=gsm - тук в момента хит са хенди например, мене ми е през антената, аз не купувам от магазини, но като си пестил цела година, та да си купиш телефона на живота си, вземи прочети това онова преди да купуваш, а не после да ревеш и да се хвалиш как си се преебал (освен ако не си в тоя бизнес и просто гледаш да насереш конкуренцията)

а за особено остроумната оферта "купи си кодиран телефон от мтел, разкодирането на *88 е безплатно, щом е без договор" - кво да напиша - да дам х% отгоре за да позвам разкодиран телефон с водафонско меню - потвърждение на първия абзац



Тема Re: Кодирани ли са телефоните с договор към Вива?нови [re: cyg]  
Автори aз (Нерегистриран)
Публикувано20.02.08 22:20



баш от 2бе си е случката. Съвсем автентична и то отскоро и с не съвсем евтин апарат.
Което не значи че и в Хенди не се случват подобни



Е, има и йовтинко - на пазара, измежду кремвиршите от месо за 2.50 може да се намерят "сувсем оригинални телефони, бате, само за 100 лева"




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.