Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:09 01.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Проблем с вивателнови  
Автор slan4ogled (узрял)
Публикувано03.12.07 10:55



Здравейте!Искам да разкажа за моя слу4ай,който го определям за парадоксален!Та,имах договор с вивател с продължителност 1 година,КОЙТО изте4е май месец тази година.Обажда ми се много любезна операторка,която ми казва,4е ве4е като лоялен клиент имам право на отстъпки в процент от сметката или безплатни минути.Тъй като не говорех с никой от вивател избрах отстъпката.След няколко месеца оба4е ми изпада друга изгодна оферта и исках да се откажа от вивателската си карта.Обадих се на оператор за да питам за процедурата,откъдето ми казаха 4е трябва да пиша молба до обслужване на клиенти .Оттам щели да вземат решение по моя въпрос и пак да ми се обадят,за да ми кажат решението?!?защо трябва да е толкова сложно?!Оказва се също,4е договорът ми е продължен до май др.година?!?Питах ги как става,тъй като аз нищо не съм подписвала?!Запо4наха едно прехвърляне на топката от един на друг некомпетентен оператор.Един ми казва,4е договорът се подновява за неопределено време,друг ми казва,4е щом съм се съгласила на преференциите,договорът се подновява автомати4но.
Под4ертавам,4е за тези условия не съм била предупредена,тъй като щях да се откажа от картата си на мига!
Междувременно продължават да ми пращат фактури на цената на таксата ми - 5% и ме заплашват,4е ще ме съдят и ще трябва да платя вси4ки сметки до края на договора ми?!?!който ве4е изте4е!
Някой имал ли е подобен проблем и какво е решението?Аз няма да се откажа от намисленото и ако трябва аз ще ги съдя!Много са некомпетентни!



Welcome to the real world!

Тема Re: Проблем с вивателнови [re: slan4ogled]  
АвторCилвия (Нерегистриран)
Публикувано03.12.07 17:14



Здравей.Не са некомпетентни,а са супер нагли! След като си приела преференциите са ти удължили договора.Със сигурност обаче може да се оспори,освен ако нямат запис с гласа ти,където казваш,че си сългасна да се удължи договора.Отвратително навици имат в това отношение.Надминават и Мобилтел по наглост. Дано КЗК и КЗП вземат малко да ги стегнат.



Тема Re: Проблем с вивателнови [re: Cилвия]  
Автор pegasO7 (:))
Публикувано03.12.07 18:05



"Надминават и Мобилтел по наглост. Дано КЗК и КЗП вземат малко да ги стегнат." - Пълни глупости,като ги надминават да вземе да сключи договор с друг оператор да видим после какви ще са новите й проблеми.



Редактирано от pegasO7 на 03.12.07 18:06.



Тема Re: Проблем с вивателнови [re: pegasO7]  
Автор slan4ogled (узрял)
Публикувано03.12.07 19:29



Работата е там,4е не са ме уведомили 4е така се удължава договорът.
Ако има запис със сигурност ще лъснат не4ии пропуски.
А за Pegas: до сега съм имала договори с вси4ки оператори,но такова 4удо не е било!!!



Welcome to the real world!

Тема Re: Проблем с вивателнови [re: slan4ogled]  
Авторtry (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 09:51



Да ти кажа все още не съм се отказвала от Вивател, но не искам да си спомням за времето, когато се отказвах от М-тел. Изпитанията през които минах не ги пожелавам на никой. Писма не съм писала, но трябваше да отида 4 пъти до офиса, където съм сключила договора, а пък той беше в друго населено място, та пътуване до София, ползване на отпуск съответно, та по-скъпо от едно писмо.



Тема Re: Проблем с вивателнови [re: slan4ogled]  
АвторMинaвaщ (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 12:24



"А за Pegas: до сега съм имала договори с вси4ки оператори,но такова 4удо не е било!!!"


"Такова чудо" при другите оператори не е било при теб май само. Айде да не ти разправям за перипетиите, които имах с LOOP-договора (M-Tel). Да не мислиш, че на мен някой ми каза, че договора щял се удължи автоматично след като срока изтече и при условие, че не се обадя изрично да ми го прекратят??? Добре, че има източници от които да го науча, за да взема мерки навреме. И не стига това, ами 1 месец преди изтичането на договора (и след подаване на молба за прекратяването му, когато изтече срока), ме увериха, че всичко е наред. Мина се 1 месец след изтичане срока на договора - и оп - получавам фактура за предходният месец - все едно въобще не ми е прекратен договора, а си продължава. Да не ти казвам колко обаждания имах към *88 и колко време съм изгубил в глупости - с цялата си наглост ме караха да плащам тази новополучена фактура - да плащам нещо, което въобще не съм ползвал (защото системата така го била отчела?! - мен какво ме бърка каква им е системата и как отчита нещата???) - на фактурата имаше само таксата, без никакви разговори, защото реално картата беше спряна веднага след като изтече срока на договора. Е как така хем картата ми е спряна, поради изтекъл срок на договора, хем имам фактура за период след като е спряна картата???!!! Накрая, след неколкократно обясняване на ситуацията, оправиха всичко, платиха фактурата "служебно" и кандисаха, ама загубеното време и нерви на мен никой не ми ги плати, нали?

Така, че каквито и да са Вивател в това отношение, другите оператори са същият дол дренки, дори и по-зле!



Тема Re: Проблем с вивателнови [re: Mинaвaщ]  
Автор cyg (<>)
Публикувано04.12.07 12:48



Защо трябва Вивател да копира най-лошото от Мтел? При Глобул няма автоматично продължаване, договора се прекратява за 15 мин.





Тема Re: Проблем с вивателнови [re: cyg]  
Авторrapan (Нерегистриран)
Публикувано04.12.07 13:46



не подвеждай цуг знаеш че не е така при смяна на тарифа се подновява автоматично за още 1година а освен това на колко часа билинга ви отчита потреблението на абонатите на договор?



Тема Re: Проблем с вивател [re: rapan]  
Автор cyg (<>)
Публикувано04.12.07 14:36



смяна на тарифа се подновява автоматично за още 1година
Не говорим за смяна на тарифа, а за изтичане на договора!А и договора не се удължава автоматично

, нужен е подписан от абоната документ.



Тема Re: Проблем с вивателнови [re: cyg]  
Автор pegasO7 (:))
Публикувано04.12.07 14:43



При Вивател договора не се подновява автоматично както е при МТел, а след изтичането на една година може да бъде прекратен по всяко време, стига да не е подновен при нови условия по заявка на абоната!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.