Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:49 26.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Проблеми с Роуминг услугата на Vivatelнови  
Автор tsveti-dir (непознат )
Публикувано12.11.07 20:55



Здравейте, скоро някой от вас да е ползвал услугите на Vivatel, но извън страната?
В момента съм във Франция ... и естествено реших да не оставам без мобилна връзка. Дотук добре, но се оказа че има малък проблем.
Не знам чия е вината ... Но по същество: Провеждането на разговори не е възпрепятствано - добре, избират ме и избирам - хубаво, сметката ми е огромна - всяко удоволствие се заплаща. НО СЛУЧАЙНО РАЗБРАХ ЧЕ НИТО ЕДНО ОТ ИЗПРАТЕНИТЕ ОТ МЕН СЪОБЩЕНИЯ КЪМ ФРЕНСКИ ОПЕРАТОР От ИЗВЕСТНО ВРЕМЕ НАСАМ НЕ Е ПОЛУЧЕНО . А аз спокойно продължавам да пращам SMS-си, мисля си че се доставят на абоната, а то ...



Тема Re: Проблеми с Роуминг услугата на Vivatelнови [re: tsveti-dir]  
Автор btc-mobile/vivatel/ (1948)
Публикувано12.11.07 21:00



Моят съвет е, да се информираш от 123 конкретно, към кои оператори можеш без проблемно да изпращаш съобщения.
Няма оператор който да ти гарантира, че ще можеш да изпращаш и получаваш съобщения от всеки мобилен(фиксиран) оператор.
Съжалявам, само с това мога да ти помогна.



Тема Re: Проблеми с Роуминг услугата на Vivatelнови [re: tsveti-dir]  
Авторaruba_man (Нерегистриран)
Публикувано12.11.07 22:20



Аз доколкото знам от престоя ми в Париж преди 5 години,нито един от техните оператори не можеше да получава смс-и от български оператори!Тогава нямаше Вивател!Мисля,че ги забраняваха защото цената на смс-ите изпратени от България била много ниска!Купи си тяхна предплатена и пращай оттам!Май на Orange бяха най-ниски цените!В смисъл единствени предлагаха такт 1/1 по мое време!Сега не знам как е!Можеш да погледнеш и в клуб "ГлоБул" темите на "vip4o" за смс-ите!Много от тях работят и към Франция!Успех!


Muenchen is mein Heim!



Тема Re: Проблеми с Роуминг услугата на Vivatelнови [re: tsveti-dir]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано12.11.07 23:05



В Гърция например няма проблем и с смс-ите.
А рапорта на телефона ти за получен СМС какво казва по случая?)))



Тема Re: Проблеми с Роуминг услугата на Vivatelнови [re: aruba_man]  
АвторFR (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 17:50



Аз също бях във Франция, Париж /преди по малко от месец/, но нямах проблем със смс-ите. Абонат на М-Тel съм





Тема Re: Проблеми с Роуминг услугата на Vivatelнови [re: tsveti-dir]  
АвторAmi... (Нерегистриран)
Публикувано13.11.07 21:15



Това, което се опитваш да направиш включва изпращане от Франция до СМС центъра на Вивател (това е роумингът) и след това изпращане на СМС-а от СМС центъра на Вивател до СМС центъра на френския оператор, до чиито абонат пращаш СМС (това е СМС интеруъркинг).

За роуминг се подписва договор веднъж, за СМС интеруъркинг се подписва допълнително друг договор.

Мисълта ми е, че роумингът не е проблем в случая, защото разговорите са ти ОК. Но е супер възможно Вива да няма СМС интеруъркинг с френския оператор, сиреч просто няма как да стане това да пратиш СМС до абонат на онзи френски оператор.

Това е както в началото не можеше да се праща СМС от Глобул на МТел и обратно например...



Тема Re: Проблеми с Роуминг услугата на Vivatelнови [re: FR]  
Автор aruba_man (Euro Kinder)
Публикувано13.11.07 23:36



Затова съм си оставил една "Прима" за резерва!



Muenchen is mein Heim!


Тема Re: Проблеми с Роуминг услугата на Vivatelнови [re: tsveti-dir]  
АвторИb3bX (Нерегистриран)
Публикувано14.11.07 15:56



В сайта на оператора си пише имали или няма четете



Тема Re: Проблеми с Роуминг услугата на Vivatelнови [re: tsveti-dir]  
Автор tsveti-dir (непознат )
Публикувано14.11.07 21:12



Благодаря на всички ви!
НО преди да си пусна роуминга -питах, според информацията няма проблеми. Интересен е факта че все пак имаше получени СМС на френски номера.
Инфото на телефона съм го изключила просто защото и без това ми се пълни с куп излишни съобщения, а не съм предполагала подобни проблеми.
Ползвала съм и продължавам да изполвам услугите на МТЕЛ, но тази карта в момента не е у мен - с тях проблеми при предишно мое пътуване извън страната не съм имала.
Към момента Вивателци нещо се излагат - а да звъня на 123 при роуминг - благодаря!! Докато се свържа у нас имам проблем та сега ли? Хубавото е че се прибирам скоро и ще си мрънкам (с основание) по техен адрес и у нас!





Тема Re: Проблеми с Роуминг услугата на Vivatelнови [re: tsveti-dir]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано14.11.07 21:41



а с рапорта от телефона нещо ? ))




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.