Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:57 06.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Разговори в стационарни мрежи, но не на БТК  
Автор Pocu (жизнена)
Публикувано03.10.07 17:16



Някой опитвал ли е да звъни на номера от стационарни мрежи, чиито централи са оперирани от друга компания, която да не е БТК. Имам предвид т.нар. Интернет-телефони. В Пловдив някои номера на таксита са оперирани от не-БТК компании, във Варна - цели компании. И ако си абонат на Вивател, нямаш достъп до тях (операторката възпитано казва "Разговорът не може да бъде осъществен"). Ако искаш да се обадиш на интернет доставчика си и той поддържа собствена централа, а ти си абонат на Вивател, нямаш никакъв шанс да се свържеш от своя телефон. Е, освен ако не сложиш карта на друг оператор :-)

Някой да сподели своя опит?

Хубавото вече е тук, по-хубавото - предстои


Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: Pocu]  
Автор cyg (<>)
Публикувано03.10.07 17:41



Има цяла тема посветена на твоя въпрос. Казано накратко, с някой може, с други не.
Виж





Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: cyg]  
Автор LSASS (новак)
Публикувано03.10.07 19:10



ЗА ВИВАТЕЛ СЪЩЕСТВУВА САМО БТК И ТОВА Е А ЗА ДРУГИТЕ ФИКСИРАНИ МАЙ............. ИМ



Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: Pocu]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано03.10.07 20:38



не съм се опитвал защото всичките ми контакти са на мобилни номера


пет пари не давам за фиксираните мрежи, това е отживелица според мен



Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: Пeтъp_]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано03.10.07 21:48



точно, даже и таксиметровите компании вече имат и вивателски



Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: DTMF]  
Авторrapan (Нерегистриран)
Публикувано04.10.07 08:10



поредната грозна пиар джмоч болшинството хора не използват алтернативни оператори





Тема сигурна ли си?нови [re: rapan]  
АвторCпaca (Нерегистриран)
Публикувано04.10.07 13:04



Поредната заблуда, но много хора вече започват. дори

нема свободни номера в някой градове вече!



Тема Re: сигурна ли си?нови [re: Cпaca]  
Авторrapan (Нерегистриран)
Публикувано04.10.07 15:40



направо в целия миден свят



Тема Re: сигурна ли си?нови [re: Cпaca]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано04.10.07 21:13



КОи са те? Даже и работещ сайт нямат))



Тема Re: сигурна ли си?нови [re: DTMF]  
Авторn1 (Нерегистриран)
Публикувано04.10.07 22:05







Тема Re: сигурна ли си?нови [re: n1]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано04.10.07 22:54



Видях го.А защо да плащам за бгопен нет вместо да платя за скайп аут ? И някой от мобилните оператори може ли да избира абонати на скайп?





Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: cyg]  
Автор Pocu (жизнена)
Публикувано05.10.07 10:52



Не знаех, благодаря



Вече подадох жалба до Комисията за защита на потребителя. От там са пренасочили жалбата до Комисията по далекосъобщенията (май така се казваше). Исках да знам как е в другите градове и дали и други имат този проблем. Защото заради Вивател не мога да звъня на телефоните на работа, а имам причини да се обаждам точно на стационарни телефони. Това вече е проблем и никак не отговаря на мотото "Всички говорят".

Хубавото вече е тук, по-хубавото - предстои

Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: Pocu]  
Автор cyg (<>)
Публикувано05.10.07 12:45



Така, по-добре кажи с кой точно оператор ти е проблема, може да се окаже че и другите мобилни оператори нямат връзка. Някой клубар може да има опит с него. Пиши как върви с жалбата ти, ще бъде интересно на мнозина.



Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: cyg]  
Автор Pocu (жизнена)
Публикувано05.10.07 13:45



А как да разбера кой е операторът?
Другите мобилни оператори нямат проблем, само Вивател имат. Жалбата стоя 1 месец в КЗП и точно преди месец я изпратиха до Комисията за регулиране на съобщенията. Колко време могат да я разглеждат - не зная, а и нямам време да търся. Отначало си мислех да самосезирам и Комисията за защита на потребителя, защото ми изпратиха копието от отговора във формат .doc, но и за това не ми остана време. Ако науча нещо ново, ще се обаждам, разбира се :-)

Хубавото вече е тук, по-хубавото - предстои


Тема Re: сигурна ли си?нови [re: DTMF]  
АвторCaшa (Нерегистриран)
Публикувано05.10.07 16:08



in му е майката



Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: Pocu]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.10.07 17:45



Хм, има смущаващи неща в поста ти.
мислех да самосезирам и Комисията за защита на потребителя - може да се самосезира комисия или орган като юридическо лице, никой не може да я "самосезира". Това е все едно да те самоубият.

Това може и да е грешка при писане, но твърдението ти Жалбата стоя 1 месец в КЗП и точно преди месец я изпратиха до Комисията за регулиране на съобщенията.
Или ти послъгваш или публично обвиняваш КЗП в некомпетентност или в бездействие.
Въпросът ти е именно към КЗП...отнася се за заблуждаваща реклама (...към всички фиксирани мрежи), а всъщност само към една или само към някои. По този въпрос КРС няма отношение...тя може само да консултира експертно КЗП какво е фикс. мрежа и кои са лицензирани, т.е. официално опериращи. (Щото ако се окаже, че от всички действащи само бТК е с лиценз...нали се сещаш.)

Я развий тезата какво не ти харесва в защото ми изпратиха копието от отговора във формат .doc? Не харесващ М$ ли? Щото това е официалния електронен формат за текстови документи в ДА.



Тема Re: сигурна ли си?нови [re: n1]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.10.07 17:50



Е, те това стационарна (фиксирана) мрежа ли е?
Нали за такива е темата





Тема не знамнови [re: Cтepн™]  
Авторn1 (Нерегистриран)
Публикувано07.10.07 00:35



темата не ми е проблем, включих се за да поправа грешка, ако ти си забелезал друга, оправи я, нема аз да върша всичко





Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: Пeтъp_]  
АвторBBP (Нерегистриран)
Публикувано08.10.07 08:33



Я стига си дрънкал глупости


"пет пари не давам за фиксираните мрежи, това е отживелица според мен"



Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: BBP]  
Автор Пeтъp_ (професора :))
Публикувано08.10.07 10:53



съвсем не са глупости, а мрънкащите за тях са палячовци





Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: Cтepн™]  
Автор Pocu (жизнена)
Публикувано08.10.07 11:32



Стерн, наистина не съм се изразила ясно за някои неща :-)

Под "самосезирам" имах предвид да изпратя жалба срещу самите тях и те да се самосезират. Защото ми изпращат официален отговор по e-mail във формат .doc. Този файлов формат е затворен стандарт, можеха без проблем да го изпратят в .pdf и да не ме затрудняват в отварянето му. Може би у дома изобщо не ползвам MS Windows ХХ и не мога да прочета отговора им? Не ме интересува кой какъв софтуер ще ми препоръча, за да прочета отговора. Изобщо не съм длъжна да търся и инсталирам софтуер, с който да отворя затворен, собственически файлов формат при положение, че могат да си свършат работата, както трябва. Има си общопризнати стандарти, да ги следват, а не да се превръщат в проводник на интересите на частни фирми, при това - чуждестранни.

Да, жалбата стоя 1 месец в КЗП. Толкова е законовото време за разглеждането й и излизането със становище. Те потърсиха Комисията за регулиране на съобщенията, тъй като явно това е от тяхна компетентност. И не е въпросът дали разговорите ми към фиксирани мрежи са безплатни, колкото - дали изобщо са възможни. В моя случай - не са. Не мога да се обадя на стационарен телефон в сградата, в която работя, защото Вивател не са подписали договор (вече цяла година) с оператора на тази мрежа. "Разговорът не може да бъде осъществен" е последното нещо, което искам да чуя, когато ми се налага спешно да се свържа с определен човек, а нямам номера на мобилния му телефон..

Хубавото вече е тук, по-хубавото - предстои


Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: Пeтъp_]  
Автор Pocu (жизнена)
Публикувано08.10.07 11:36



Някои хора просто се трудят и се налага да правят неща, които вие наричате отживелици.

Струва ми се глупаво и незряло да упрекваш хората в това, че си вършат работата, както трябва според това, което имат. Различни сме и това е съвсем нормално. За щастие, има място за всички ни под слънцето.

Освен това - предпочитам БТК да записва гласа ми и телефонните ми разговори, защото все пак са локален доставчик на услуги. Докато Skype и други все още не се ползват с доверието ми. За voip все пак съм избрала OpenWengo. Но както казах - място за всички ни под слънцето има

Хубавото вече е тук, по-хубавото - предстои

Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: Pocu]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.10.07 18:42



Аха, Под "самосезирам" имах предвид да изпратя жалба срещу самите тях и те да се самосезират.
С ума сашла? Да си виждала държавен орган да си го набива сам?

Но за .doc не си права. Както казах това е официалния електронен формат за текстови документи в ДА. Платихме луди пари за да локализираме ОС и Офиса. Пък и вероятно твоето писмо също е в такъв формат. А и да не е , никой не те задължава да ползваш Уин и М$ Офис - ООО под Линукс спокойно си чете Уордовски файлове...едва ли в писмото има макроси.
Пък и не си длъжна да ползваш електронен формат, писмото все още си е законно средство





Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: Cтepн™]  
Автор Pocu (жизнена)
Публикувано09.10.07 10:37



Напротив, самосезирането е съвсем в реда на нещата. Друг е въпросът дали изобщо ще има полза от него.

За .doc съм напълно права. Вече казах, че не съм длъжна да търся и инсталирам програми, за да чета кореспонденцията по e-mail. Моята жалба беше подадена чрез електронната форма на КЗП, посочила съм e-mail за обратна връзка. Ако някой е неграмотен и не знае как да напише електронно съобщение на кирилица, то това не е мой проблем. Плащам си данъците (начислени са върху брутната ми заплата) и очаквам да си вършат работата. Ако не приемат писма в електронен вариант, значи ще пиша в хартиен.

Спирам да ти отговарям, защото темата беше съвсем друга. Ако ти имаш време за общи приказки, то аз нямам.



Хубавото вече е тук, по-хубавото - предстои

Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: Pocu]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано09.10.07 18:55



твоя воля е дали ще отговаряш или не.
Но налудничавото ти твърдение Жалбата стоя 1 месец в КЗП и точно преди месец я изпратиха до Комисията за регулиране на съобщенията. седи без да си дала разяснение...от което продължавам да считам, че оплакването ти тук, в клуба, е балон.



Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: Cтepн™]  
Автор Pocu (жизнена)
Публикувано10.10.07 10:08



Проста аритметика е, Стерн. Подадох жалбата до КЗП в началото на август (07.08). В началото на септември (04.09) тя беше препратена до Комисията за регулиране на съобщенията. Сега е началото на октомври. Мога да ти напиша и изходящия номер на КЗП, обаче как това ще ти помогне да ми повярваш, че не пускам балони - не знам

Във всеки случай квалификациите ти за "налудничавото ми твърдение" са обидни. Ако не разбираш нещо, обидите няма да ти помогнат да го разбереш.

Сполай ти и ако обичаш, не пиши повече в темата, ако нямаш нещо за казване. Не съм писала тук, за да бъда обиждана, а за да помогна на себе си и вероятно - и на други хора.
Хубавото вече е тук, по-хубавото - предстои

Редактирано от Pocu на 10.10.07 10:14.



Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: Pocu]  
Автордeбилизми (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 12:45



Голяма тема, много глупости... и никаква полезна информация! Аз имам номер на Войслинк и преди няколко месеца не става6е от Вивател.

Ако някой иска да помогне и да напи6е ПОЛЕЗНА информация да го направи. Другите - Миди4ки, Аруби и тям подобни да си направят собствен форум.



Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: Pocu]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.10.07 18:39



твоя воля е да се обиждаш.
така или иначе ти обясних, че такава жалба не е от компетенциите на КРС...не ги засяга хич.
Въпросът ти е именно към КЗП...отнася се за заблуждаваща реклама (...към всички фиксирани мрежи), а всъщност само към една или само към някои. По този въпрос КРС няма отношение...тя може само да консултира експертно КЗП какво е фикс. мрежа и кои са лицензирани, т.е. официално опериращи.



Тема Re: Разговори в стационарни мрежи, но не на БТКнови [re: дeбилизми]  
АвторKoнcaнтa (Нерегистриран)
Публикувано10.10.07 22:03



за какво му е на НЕГРАМОТНИК - ПОЛЕЗНА информация????

В отговор на:

става6е от Вивател.

Ако някой иска да помогне и да напи6е



Колкото и да е ПОЛЕЗНА, човек не бива да пише така както ти си писал! Буквата "Ш" "ш" ли не познаваш???




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.