Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:37 17.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Македонски оператор източва ваучерите на “Вивател”нови  
Авторman (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 22:13



С роуминг, все едно са в чужбина, говорят благоевградчани в центъра на града. С необичайната “услуга” за пределите на страната се ползват често абонатите на мобилния оператор “Вивател”. От две седмици насам се оказва, че тези, които са се включили в предплатените услуги на оператора, плащат солено, за да говорят, мислейки, че всъщност разговорите им са безплатни. Причината е изключително силният сигнал, който се предава от македонския оператор COSMOFON в региона.
“Докато говорех по телефона, операторка ми каза, че ми остава една минута за разговор, и то при положение, че ме бяха набрали. Така, след като връзката прекъсна, се оказа, че ваучерът ми е напълно изчерпан заради роуминга, който се е включил, без да разбера. Това се случи на центъра на града в близост до операта. Нормално ли е на 50 километра от границата да говоря по телефона, все едно съм в Делчево например”, оплака се Гергана Петрова. Допреди месец македонците заглушаваха сигнала до село Логодаж, където “Вивател” нямат все още никакво покритие. “Причината за силния македонски сигнал е, че те са поставили станцията си точно на границата на метри от ГКПП-то. Предавателите са им насочени към българската територия и излъчването им е много силно. Според нас причината за това са многото македонски студенти, които учат в Благоевград, и в стремежа си да спечелят клиенти, те предлагат такава услуга – да говорят в града без роуминг. Преди две седмици беше срязан оптичният ни кабел и дълго време нашите абонати не можеха на говорят. Имаме съмнения и за саботаж, тъй като кражбата е нелогична причина. Металът просто не може да се предаде във вторични суровини. Останалите оператори също се оплакват, че имат подобен проблем със силния сигнал, но това е положението. Не сме военна организация, за да им заглушаваме станциите, просто хората трябва да включат телефоните си на ръчен режим, за да избегнат роуминга”, коментираха от отдел “Продажби” към “Вивател” в Благоевград. Според операторите в столицата това, което се случва, е нормално, защото Благоевград попадал в гранична зона, а всички, ползващи предплатена услуга, са с автоматично включен роуминг, който няма как да бъде спрян. “Всички наши клиенти могат само да ограничат входящите повиквания в подобно положение, като трябва да наберат *351*0000# и така ще ги блокират”, посъветваха операторите.
Така всички ужилени клиенти, които са мислели, че говорят безплатно, а са плащали солено за минута международен разговор, могат да подадат жалба в София, като само така може да се погледне сериозно на проблема



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Вивател”нови [re: man]  
Авторn1 (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 01:02



да се жалват в министерства или да си купят предплатени карти на COSMOFON, макар че като им гледам тарифите, по-добре не

, за сметки или или 1.00 MKD=0.0318360 BGN или 1.00 BGN=31.4088 MKD, от друга страна като гледам страницата COSMOFON , колко напомня тая на globul, се чуда дали и те нямат нещо общо, а за цитата: “Причината за силния македонски сигнал е, че те са поставили станцията си точно на границата на метри от ГКПП-то. Предавателите са им насочени към българската територия и излъчването им е много силно. Според нас причината за това са многото македонски студенти, които учат в Благоевград, и в стремежа си да спечелят клиенти, те предлагат такава услуга – да говорят в града без роуминг. Преди две седмици беше срязан оптичният ни кабел и дълго време нашите абонати не можеха на говорят. Имаме съмнения и за саботаж, тъй като кражбата е нелогична причина. Металът просто не може да се предаде във вторични суровини. Останалите оператори също се оплакват, че имат подобен проблем със силния сигнал, но това е положението. Не сме военна организация, за да им заглушаваме станциите, просто хората трябва да включат телефоните си на ръчен режим, за да избегнат роуминга”-тоя бизнес си е война, така че да се взимат адекватни мерки дикато е време



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Вивател”нови [re: man]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано01.08.07 01:22



Чудно що няма подобни постинги в форумите на другите оператори, да не се окаже, че македонците са лесно оправдание за поредната некадърност на вивателци?

Welcome to the real world!




Тема Re:нови [re: Mopфиyc]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано01.08.07 02:09



Хора от петричко със включен роуминг съм чувал да споделят за подобен проблем още мнооооооого преди да се появи Вивател.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Mopфиyc]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано01.08.07 06:24



И аз това се чудя ... Вивател не изпращат ли съобщения на абонатите си, когато се регистрират в чужда мрежа?



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: deadreckoning]  
Автор moDem ()
Публикувано01.08.07 09:41



Изпращат, ама има ли кой да ги прочете?

Живота е низ от груби събужданя


Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Mopфиyc]  
Автор cyg (<>)
Публикувано01.08.07 10:27



...лесно оправдание за поредната некадърност на вивателци
Проблемите в граничните области са известни отдавна, както и начина за решаването им. Така че май наистина това си е само оправдание. А и 50 км не е ли малко множко за GSM-ма? Що са супер предаватели/приемници са наслагали макетата!?



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: cyg]  
Автор PeterP@n (Master)
Публикувано01.08.07 10:52



Ами не, не са множко 50 км за сигнал на GSM! Всичко е до насоченост, релеф, а колкото до мощност, то предавателят на базовата станция си го има. От връх Мусала съм се регистрирал в гръцки, сръбски и македонски оператори, а румънските се откриват, без да можеш да се регистрираш. Когато сигналът е достатъчно силен и добре насочен, 50 км са нищо!

Редактирано от PeterP@n на 01.08.07 11:42.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: cyg]  
Авторdeadreckoning (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 10:55



Според мен 50 km не са чак толкова множко за GSM. Не разбирам точно от техническата страна на въпроса, но например в района на газова платформа Галата има отлично покритие на М-тел и Глобул (за Вивател не съм проверявал), а съоръжението се намира на около 25 морски мили от брега, което прави към 46 километра.





Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Вива [re: cyg]  
Автор motek (ombre)
Публикувано01.08.07 11:11



Преди известно време, някой беше написал в клуб " М-Тел ", че е имал обхват и на Босфора






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.