Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:48 27.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Македонски оператор източва ваучерите на “Вивател”  
Авторman (Нерегистриран)
Публикувано31.07.07 22:13



С роуминг, все едно са в чужбина, говорят благоевградчани в центъра на града. С необичайната “услуга” за пределите на страната се ползват често абонатите на мобилния оператор “Вивател”. От две седмици насам се оказва, че тези, които са се включили в предплатените услуги на оператора, плащат солено, за да говорят, мислейки, че всъщност разговорите им са безплатни. Причината е изключително силният сигнал, който се предава от македонския оператор COSMOFON в региона.
“Докато говорех по телефона, операторка ми каза, че ми остава една минута за разговор, и то при положение, че ме бяха набрали. Така, след като връзката прекъсна, се оказа, че ваучерът ми е напълно изчерпан заради роуминга, който се е включил, без да разбера. Това се случи на центъра на града в близост до операта. Нормално ли е на 50 километра от границата да говоря по телефона, все едно съм в Делчево например”, оплака се Гергана Петрова. Допреди месец македонците заглушаваха сигнала до село Логодаж, където “Вивател” нямат все още никакво покритие. “Причината за силния македонски сигнал е, че те са поставили станцията си точно на границата на метри от ГКПП-то. Предавателите са им насочени към българската територия и излъчването им е много силно. Според нас причината за това са многото македонски студенти, които учат в Благоевград, и в стремежа си да спечелят клиенти, те предлагат такава услуга – да говорят в града без роуминг. Преди две седмици беше срязан оптичният ни кабел и дълго време нашите абонати не можеха на говорят. Имаме съмнения и за саботаж, тъй като кражбата е нелогична причина. Металът просто не може да се предаде във вторични суровини. Останалите оператори също се оплакват, че имат подобен проблем със силния сигнал, но това е положението. Не сме военна организация, за да им заглушаваме станциите, просто хората трябва да включат телефоните си на ръчен режим, за да избегнат роуминга”, коментираха от отдел “Продажби” към “Вивател” в Благоевград. Според операторите в столицата това, което се случва, е нормално, защото Благоевград попадал в гранична зона, а всички, ползващи предплатена услуга, са с автоматично включен роуминг, който няма как да бъде спрян. “Всички наши клиенти могат само да ограничат входящите повиквания в подобно положение, като трябва да наберат *351*0000# и така ще ги блокират”, посъветваха операторите.
Така всички ужилени клиенти, които са мислели, че говорят безплатно, а са плащали солено за минута международен разговор, могат да подадат жалба в София, като само така може да се погледне сериозно на проблема



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Вивател”нови [re: man]  
Авторn1 (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 01:02



да се жалват в министерства или да си купят предплатени карти на COSMOFON, макар че като им гледам тарифите, по-добре не

, за сметки или или 1.00 MKD=0.0318360 BGN или 1.00 BGN=31.4088 MKD, от друга страна като гледам страницата COSMOFON , колко напомня тая на globul, се чуда дали и те нямат нещо общо, а за цитата: “Причината за силния македонски сигнал е, че те са поставили станцията си точно на границата на метри от ГКПП-то. Предавателите са им насочени към българската територия и излъчването им е много силно. Според нас причината за това са многото македонски студенти, които учат в Благоевград, и в стремежа си да спечелят клиенти, те предлагат такава услуга – да говорят в града без роуминг. Преди две седмици беше срязан оптичният ни кабел и дълго време нашите абонати не можеха на говорят. Имаме съмнения и за саботаж, тъй като кражбата е нелогична причина. Металът просто не може да се предаде във вторични суровини. Останалите оператори също се оплакват, че имат подобен проблем със силния сигнал, но това е положението. Не сме военна организация, за да им заглушаваме станциите, просто хората трябва да включат телефоните си на ръчен режим, за да избегнат роуминга”-тоя бизнес си е война, така че да се взимат адекватни мерки дикато е време



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Вивател”нови [re: man]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано01.08.07 01:22



Чудно що няма подобни постинги в форумите на другите оператори, да не се окаже, че македонците са лесно оправдание за поредната некадърност на вивателци?

Welcome to the real world!




Тема Re:нови [re: Mopфиyc]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано01.08.07 02:09



Хора от петричко със включен роуминг съм чувал да споделят за подобен проблем още мнооооооого преди да се появи Вивател.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Mopфиyc]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано01.08.07 06:24



И аз това се чудя ... Вивател не изпращат ли съобщения на абонатите си, когато се регистрират в чужда мрежа?



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: deadreckoning]  
Автор moDem ()
Публикувано01.08.07 09:41



Изпращат, ама има ли кой да ги прочете?

Живота е низ от груби събужданя


Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Mopфиyc]  
Автор cyg (<>)
Публикувано01.08.07 10:27



...лесно оправдание за поредната некадърност на вивателци
Проблемите в граничните области са известни отдавна, както и начина за решаването им. Така че май наистина това си е само оправдание. А и 50 км не е ли малко множко за GSM-ма? Що са супер предаватели/приемници са наслагали макетата!?



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: cyg]  
Автор PeterP@n (Master)
Публикувано01.08.07 10:52



Ами не, не са множко 50 км за сигнал на GSM! Всичко е до насоченост, релеф, а колкото до мощност, то предавателят на базовата станция си го има. От връх Мусала съм се регистрирал в гръцки, сръбски и македонски оператори, а румънските се откриват, без да можеш да се регистрираш. Когато сигналът е достатъчно силен и добре насочен, 50 км са нищо!

Редактирано от PeterP@n на 01.08.07 11:42.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: cyg]  
Авторdeadreckoning (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 10:55



Според мен 50 km не са чак толкова множко за GSM. Не разбирам точно от техническата страна на въпроса, но например в района на газова платформа Галата има отлично покритие на М-тел и Глобул (за Вивател не съм проверявал), а съоръжението се намира на около 25 морски мили от брега, което прави към 46 километра.





Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: cyg]  
Автор motek (ombre)
Публикувано01.08.07 11:11



Преди известно време, някой беше написал в клуб " М-Тел ", че е имал обхват и на Босфора





Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: cyg]  
Авторcмъpф (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 11:14



За GSM не знам, но за разстоянието от Благоевград до границата 50 км определено са си множко. Като гледам картата, до ГКПП-то има не повече от 20 км



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: motek]  
Автор PeterP@n (Master)
Публикувано01.08.07 11:18



Аз пък съм чувал, че и на обратната страна на Луната има покритие на Мтел!





Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: motek]  
Авторdeadreckoning (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 11:26



Аз бях!


Но писах, че мрежата на М-тел само се засича, но не е възможна регистрация в нея. То тогава се засичаше и една украинска мрежа, ама ... Тогава, доколкото си спомням, Чо:-) беше обяснил, че теоритично телефона може да засече сигнал и от по-голямо разстояние, но не и да се регистрира.
Съвсем скоро (този месец) ще имам възможност да проверя пак какво е положението с покритието на българските оператори там (на входа на Босфора).

П.П.: Бате, от доста време не се беше вясвал из клубовете. Да не би да са ви спрели интернета в службата?



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: PeterP@n]  
Автор motek (ombre)
Публикувано01.08.07 11:38



Мани,мани......колко тестове с чичко Армстронг сме провели.....





Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: cмъpф]  
Автор cyg (<>)
Публикувано01.08.07 11:40



50-те километра ги взех от изходния пост, по картата ми излизат някъде 25-30 км, приблизително. Сигнал се хваща наистина от десетки километри, но от какво разстояние е възможно регистрацията в мрежата? Ако не се лъжа ставаше въпрос за 32 км само.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: deadreckoning]  
Автор motek (ombre)
Публикувано01.08.07 11:44



Спомних си, че имаше такава тема.



П.П: Нямам време, а и нищо не съм пропуснал като гледам " обичайните" теми с "обичайните заподозрени"



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: cyg]  
Авторcмъpф (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 11:53



Аз съм чел, че ограничението за гсм е 35 км.
А тези 25-30 км предполагам си ги сметнал по пътя. Сега премерих внимателно с линийка върху картата, по права линия от центъра на Благоевград до ГКПП-то е 19 км.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: cмъpф]  
Автор cyg (<>)
Публикувано01.08.07 12:35



Образовах се малко, първоначалното ограничение е било 35 км, но вече има възможност и за двойно (или по-голямо) увеличение на обхвата. Излиза че с добре подбрани антени, от границите ни чуждите оператори могат да покрият половин България.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: motek]  
Автор JustV ()
Публикувано01.08.07 13:11



май беше стерн.аз като съм бил там не съм открил сигнал на Бг оператор,ама все пак не съм бил с моторола





Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: JustV]  
Автор motek (ombre)
Публикувано01.08.07 13:22








Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: cyg]  
Автор Draco (Огън и жупел)
Публикувано01.08.07 13:35



Е то това ограничение от 35 км не беше ли наложено от времето, за което сигналът пътува от BTS-а до телефона и обратното? не съм особено компетентен, ама това ми се върти в главата. Не можеш да накараш електромагнитните вълни да тичкат по-бързо по никакъв начин, така че антената няма голямо значение в конкретния случай. Пак повтарям - не съм специалист и най-вероятно бъркам, ама все пак...

Ахаааа, и аз се образовах

. Huawei ползват за тая цел double time-slot. Хитро

Nihil tam munitum quod non expugnari pecuna possit

Редактирано от Draco на 01.08.07 13:40.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: motek]  
Автор JustV ()
Публикувано01.08.07 16:38



мда,ама късно го видях





Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: JustV]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано01.08.07 20:03



нееее, скоро не съм минавал Босфора.

Моята Моторола направи обратното - на Емине се закачи за Телсим ли беше турския оператор, а когато се върнах на шосето за Бургас МТел ме приветства за добре дошъл в Родината и веднага след това ми прати втори СМС, че отивайки в Турция мога да ползвам услуги на МТел...еди какви си...а уж вече се "бях върнал" в Бг.



И още ме е яд, че не опитах да проведа разговор...професионално любопитство дали щеше да се осъществи или само прихвана сигнала

Редактирано от Cтepн™ на 01.08.07 20:06.



Тема Re:нови [re: motek]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано01.08.07 20:09



Аз във влака на път за Букурещ много след Гюргево си бях в мрежата на Глобул, така че не са чак толкова невъзможни нещата.



Тема Re:нови [re: Zo]  
АвторUMTS-traffic (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 21:11



значи да кажа и аз на черни връх на витоша съм успявал да се регистрирам в сръбска мрежа. аз защо со мисля че ако има обхват на родната мрежа гсм-а автоматично се регистрира в нея и ако я няма чак тогава се логва през роуминг.
И още нещо за тоя дет каза че вивател били некадърници - според мен ти си някой некадърен агент на ментел или злобул.
Вивател е най добрия оператор в българия.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Draco]  
Автор16:28 (Нерегистриран)
Публикувано01.08.07 22:56



така е - 35км
може да достига и 70 и повече... ако си в пустинята или в морето



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: 16:28]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано01.08.07 23:29



(по стандарт) 35км нормално и 70км при ползване HR.
Измерено с Google Earth най-краткото разтояние м/у границата и центъра на Благоевград е 17.5км




Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Cтepн™]  
Автор deadreckoning (г-н Двутактов)
Публикувано02.08.07 07:51



Много си назад с материала ...


Аз съм засичал турски оператор от последния етаж на сградата на бившата ти месторабота.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: deadreckoning]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано02.08.07 09:40



Сигнал (от надути базови станции) може да се засече от много далече, но дори телефона да може да изпрати обратния сигнал до клетката - е необходимо сигнала да не е закъснял повече от стандартното. Това максимално време на закъснение умножено по скоростта на сигнала прави 35 (70) км максимум.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Чo :)]  
Автор cyg (<>)
Публикувано02.08.07 09:49



След като уточнихме разстоянието и възможностите на GSM-клетката, остава въпроса струва ли си специално да се покрива Благоевград от чужд оператор или това е провокационна статия, целяща оправдаването/оплюването на Вивател?



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: cyg]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано02.08.07 10:27



Това е провокационна статия, целяща оправдаването/оплюването:
1) На Вивател
2) На абонатите/потребителите на Вивател, които са описани като хора неуки и непознаващи особеностите на мобилните комуникации

Статията отразява и неадекватни изказвания на хора от БЦ, на които изобщо не им е работа да обсъждат заглушаване на станциите.

Публикацията може да се разглежда и като реклама на македонския оператор COSMOFON.





Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Чo :)]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано02.08.07 11:10



Е до тук добре, обаче се питам...
- как при наличие на собствена/домашна мрежа, телефона ще скочи на чужда, дори и да я има в наличност (собствената не е ли винаги с предимство)?
- като как така само предплатените скачат на роуминга?
Абе има нещо гнило в тая статия...

Welcome to the real world!




Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор cyg (<>)
Публикувано02.08.07 11:18



Оригинала на статията -

.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: deadreckoning]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано02.08.07 13:01



А, това става лятото, така е...едно от момичетата пусна търсене и се засече.
Но само се засича...а при мен направо изхвърли МТел и регистрира тела ми в турската мрежа (автом. режим).
Това, което казва Чо по-долу (май сега ще е над мен мнението му

) е така, ама някой тук спомена, че имали станции с променлив таймаут на върнатия сигнал...той пише за 70 км (35 + 35)...ако е вярно и този времеви диапазон се удвои стават 140 км...което почти покрива разстоянието до Босфора (100 м.м.)...да не говорим, че Емине-Игнеада (където не може да нямат турците БС) е под 60 м.м. и изцяло над морето



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Mopфиyc]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано02.08.07 13:03



Определено, написаното в статията не звучи сериозно.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: cтpaннa птицa]  
Автор PeterP@n (Master)
Публикувано02.08.07 13:56



Определено написаното в статията си звучи сериозно, правдоподобно и логично! По границата с Румъния има същия проблем. А колкото до това защо мобилните телефони се връзват в чужда мрежа, при наличие на собствената - ами много просто, закачат се на по-силния сигнал, ако не са зададени приоритети в листата с предпочитани мрежи.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: PeterP@n]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано02.08.07 14:28



Аз определено не съм специалист в тази област, но все пак ми е трудно да повярвам, че може да се хване по-силен сигнал от базова станция отдалечена на 17-18 км от такава примерно на няколко стотин метра от телефона ти (говорим си за Благоевград).



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: cтpaннa птицa]  
АвторCтaниcлaв (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 16:16



Скоро минавах покрай Благоевград и по пътя малко преди града реших да проверя наличните мрежи сред които беше и "Космофон". Закачих се ръчно за него и сигнала беше пълен! На "М-Тел" съм.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Cтaниcлaв]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано02.08.07 16:46



Да.
През месец юли бях на седемте рилски езера. Като бях до хижата (на открито) телефона ми показваше максимален обхват (Глобул), но при опит да говоря, аз чувам този, който ми говори, но не и той мене. Щом се влезе в хижата сигнала се изгубва. Когато базовата е далече малко са относителни тези максимални обхвати.

П.П. Там дори вътре в хижата при сканиране за мрежи с телефон моторола се откриваха два сръбски оператора, с нокия обаче не става.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: cтpaннa птицa]  
Авторman (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 18:17



Tezi 4erti4ki kadeto gi gledate ne pokazvat realno nivo i sa inertni za tova si trqbva servizno ili netmonitor menu kato siemensME45 togava 6te moze da napravite diagnostika na mrezata...ako bazovata stancia e na visoko mqsto kato vruh na planina/ima takiva v surbia/i e s naso4ena diagrama na izlu4vane niama problem da razgovariate daze i na 20km.

a za6to samo predplatenite sa se ka4vali na makedonskia operator ami elementarno na tqh e aktiviran avtomati4no rouminga a na postpaid ne



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: cтpaннa птицa]  
Автор little_android (androida)
Публикувано02.08.07 19:15



няма какво да те учусва - и аз потвърждавам същата информация: в района на град Рила (и не само там а в цяката оместност на около) когато се регистрирам към някой македонски оператор(май съм се регистрирал в COSMOFON) обхвата ми е бил винаги 5/5(абсолютно пълен). и съм провеждал разговори

Редактирано от little_android на 02.08.07 19:17.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Чo :)]  
Автор16:28 (Нерегистриран)
Публикувано02.08.07 22:49



HR? сигурно имаш предвид някакво друго съкращение extended cell
за да работи на 70км, се активира горния фичър и се намаляват таймслотовете наполовина. някъде може и повече /като разстояние/
принципно има ограничения докъде и на какви нива чужд оператор може да блъска... принципно
за морето - то и атмосферните слоеве над него образуват вълновод, ама разстоянието си е разстояние. въпреки това, то не пречи да пречи



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: 16:28]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано03.08.07 23:35



@Mopфиyc

Домашната е с предимство.
Извод: има "дупки".

Относно предплатение, от статията:
... а всички, ползващи предплатена услуга, са с автоматично включен роуминг, който няма как да бъде спрян
Извод: би трябвало да помислят за възможност за спиране

И аз се чудя защо и е на предплатена карта авоматино активиран роуминг!?



@Cтepн™

Няма как да те "изхвърли" от домашната мрежа и да те регистрира принудително в чужда.
Не може повече от 70км, защото закъснението става голямо. Ако това се е случило турския оператор е настроил непозволено/незаконно клетките си и твоя телефон е с огомно излъчване (замисли се за здравето си и това на околните), за да изпрати сигнал чак до Турция, за да те регистрира.



@cтpaннa птицa

В автоматичен режим на търсене на мрежи, телефона се регистрива в чужда мрежа, ако няма поне 5 секунди "домашна мрежа".
Ако я има домашната му мрежа дори да е нищожна (а чуждата максимална) - ще си ползва своята.

Извода: Мрежата има "дупки" (липса на покритие).

"Чертичките" на телефоан показват ниво на премания сигнал от клетката.
Това, че не може да се провежда разговор при наличие на чертички, може да се дължи на:
- клетката е далече и пращания от телефона сигнал се губи от време на време.
- клетката е настроена да "изгражда" разговори само до определено закъснение, т.е. умишлено е ограничена до определено разсточние (прави се с цел гарантиране на капацитет за определено място)
- клетката е със запълнен капацитет (няма свободен time slot), макар телефона да показва "чертички" (случва се и в града, Network Busy)




@16:28

На всяка честота има 8 time slots - т.е. до 8 разговора (или до 7, ако едната е broadcast - грижи се за обмяна на информация с телефони, които са в idle режим (не са в разговор)).
Максималното време за закъснение * скоростта на сигнала дава малсималното 35км дистанция.

HR е съкращениe от Half Rate

При HR честотата пак е 8 time slots, но предава и приема през един инервал.
Tова прави два пъти по-голямо закъснение ... сътветно разтоянието вече е 70км.
Също така може да облужва два пъти повече разговори.

Има максимани мощности, но явно някои оператори не ги спазват.

Да, над морето сигнала може да стигне по-далече, но той пак ще е закъснял и няма да може да се регистрива телефона, само ги засича.




Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Чo :)]  
Автор16:28 (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 00:17



http://en.wikipedia.org/wiki/Broadcast_Control_Channel
един вид винаги си го има

сигурен ли си за халф рейта?



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Чo :)]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано04.08.07 10:06



Ha sega te hvanah nepodgotven

Ne HR, a ECell i ne 70 a povechko ne se umnojava po 2, prosto dali zakqsnenieto ste se kompensira

A tova s pogranichnite raioni sme go govorili mnogo, ama ni e kqsa pametta

Mai ne si spomniate edna statia predi godini za viatqra koito beshe dovial signala na makedontsite i MTel abonatite triabvashe da platiat goliam roaming

Za registratsiata ne ti triabva samo DL a i telefona da moje da otgovori v UL

Takiva ti mi raboti

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you


Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: 2O1]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано04.08.07 11:33



Добре де Huawei имат TA 219 (т.е. 120км)



Точно това съм написал и на Стерн, че и телефона му трябва да може да прати обратно.

Къде се беше загубил?




Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Чo :)]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.08.07 11:36



Няма как да те "изхвърли" от домашната мрежа и да те регистрира принудително в чужда.
Което с други думи казва, че МТел нямат сигнал на Емине



Не може повече от 70км, защото закъснението става голямо.
Съгласен съм, но съм си българче и докато не проверя...
Впрочем вече написах някъде - разстоянието м/у Емине и Игнеада (един важен за турците нос на Ч. море, веднага след Резово) е около 70 км. над морето. Ако имат станция там, то закачането е съвсем възможно



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Вивател”нови [re: man]  
Авторьeзeeeeee (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 17:43



трябва да се премине на ръчно избиране на мрежа и тогава ВИВАТЕЛ и няма да има проблеми, не минава през друг оператор, това може да стане и с румънски оператор в крайдунавските градове



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Чo :)]  
Автор little_android (androida)
Публикувано04.08.07 21:31



имам такъв въпрос към Чо: Даден канал се използва от доста БС. Интересно ми е дали дадения канал има определен капацитет (и колко е той - колко разговора едновременно могат да се провеждат от даден канал)?



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Чo :)]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано05.08.07 12:15



Zatrupan sqm s strashno mnogo rabota

No vi sledia Sled vodeshtite operatori sega sqm se zahvanal da opraviam drygite

Vinagi ste ima zoni v koito drygite operatori ste imat pokritie a bqlgarskite ne zamislete se za severna Bg, tam vsichki dolini sa kqm romqnskiat briag (dunav), za tiah e mnogo po lesno da proniknat v tiah i obratnoto bg operatorite obslujvat ogromni teritorii v romqnia

Zapadnite i Ujnite granitsi sa zle zaradi voinite, ima po visoki bila v makedonsko, srqbsko, i v dadeni chasti na tursko i grqtsko No i tyk bg operatorite otgovariat podobavashto kato sqshto sa pokrili pogranichnite raioni s tsel, zaradi bg maltsinstvata v sqsednite dqrjavi.

CRC zaedno s drygite balkanski regylatori triabva da se namesi, to e sezirano mnogokratno, pone za chestotno oregylirane na pogranichnite raioni
po dobre da ne komentiram kakvo e napravilo do sega

Ima i oshte edin moment, prekqsvaniata na mrejata vinagi ima takiva, povredi, losho vreme, tok i tn. ta togava moje da te zakachi chujd operator za da se vqrnesh ima edin taimer v SIM kartata, na kolko vreme da proveriava za home PLMN

Taka che ne se palete mnogo, takiva neshta sa normalni bg operatorite po kachestvo v nikakqv sluchai ne otstqpvat na zapadnite

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you


Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: little_android]  
Автор Чo :)Модератор (търси Дипл. раб)
Публикувано05.08.07 13:55



Има 125 канала на 900MHz band и 375 канала на 1800MHz band.
Операторите ни имат по 1/3 от двата обхвата.

Всеки канал се разделя на 8 по време (timeslot) и може да се провеждат 8* разговора, или 7, когато едниния се ползва за поддръжка на телефоните, които не са в разговор.
*възможни са и 16 разговора, при ползване на HR (Half Rate)

GPRS ползва от 2 до 8 timeslots

Клетката може да се представи като нещо подобно:


Една клетка примерно може да се състои от 3 сектора покриващи по 120° (условно). Така клетката с 3 канала покрива 360° на определено разстояние от нея (в зависимост от мощността). Тези ползвани канали не могат да се използват в клетките около нея. Но могат по-нататък.
Ако е нужен капацтет, може да се сложат допълнителни клетки. Примерно работещи на по-малка мощност, но по-начесто могат да се преизползват каналите.
Разбира се схемата е един идеален случай, разположението им зависи от релефа, отраженията, интерференциите, затихването и т.н. влияния върху разпространението на сигнала.




Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Чo :)]  
Автор little_android (androida)
Публикувано05.08.07 16:27



Операторите ни имат по 1/3 от двата обхвата.

Ако трябва да бъдем абсолютно коректни това е малко фигуративно - защото съм забелязал че вива използват канали от 0 до 26 (т.е. по-малко от 1/3), мтел от 27 (или 28ми) до 77 (или 78ми) и от там на татък - до 124 - са за Глобул.

И все пак да разбирам ли че на даден канал може да се приказват примерно 100 едновременни разговори (естествено от различни БС)? Няма ли някакво ограничене за дадена честота?



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: little_android]  
Автор16:28 (Нерегистриран)
Публикувано05.08.07 22:18



наблюденията ти за честотните канали, макар и верни до някъде, не са пълни

относно колко разговора можеш да водиш - http://en.wikipedia.org/wiki/Erlang_unit
и http://www.stttelkom.ac.id/staf/UKU/Buku%20Referensi%20Cellular/Table%20ERLANG.pdf
дават ти трафика в зависимост от броя канали

п.с. не трябва да се бъркат честотните с трафичните
п.п.с. няма ограничение. стига да не си пречат много



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: 16:28]  
Автор little_android (androida)
Публикувано05.08.07 23:27



е за вивател знам още че използват канали от 1018 до 1024. Не знам какво още трябва да се добави за вивател (за честота 900 Мхц)



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: 16:28]  
Автор 2O1 (?)
Публикувано06.08.07 09:36



Znachi ima ogranichenie

i to e dadeno ot GSM standarta

Spektralna efektivnost = 2.71 (Erl/MHz/km2)

Taka che tova e zavisimostta na trafika, kqm spektqra, kqm pokritieto

Trite operatora imat ednakvi spektri, samo deto na Viva ima opredelena broika v EGSM

Ta litsenziite sa: 47 channels 900MHz + 50 channels 1800MHz

Takiva mi ti raboti

Do you, don't you want me to love you
I'm coming down fast, I'm right here above you


Тема Re: cygнови [re: cyg]  
Автор LSASS (непознат)
Публикувано07.08.07 21:57



значи прав си че с тази тема някой петни името на оператора ако за 5мин време е спрял сигнала то всички които имат роуминг ще се регистрират в космофон или мобимак без значение дали използваш мтел глобул или вивател при всички може да се получи





Тема Re: cygнови [re: LSASS]  
Автор JustV ()
Публикувано08.08.07 09:38



с тази разлика че роуминга на прима и бкънект не е активиран със закупуването на картата и човек трябва сам да го пусне.също и има възможност да се изключи.докато при вивател такава възможност няма.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: 2O1]  
Авторnn (Нерегистриран)
Публикувано09.08.07 19:58



Dai link kum dokument (standart, TS, EN etc) ili statiya v koito e poso4ena tazi efectivnost, pls :(

A ne e li po korectno da se meri v "bit/s / Hz / km2"....
Shtoto erlangite sa budava rabota...vednaga mojesh da gi vdignesh s HR naprimer....t.e. za kakvo to4no se otnasyat tezi 2.71 ? ....A dali ne sa 271.... i to v "kbit/s"....i to da se otnasyat za neshto drugo....;)

Pozdravi





Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: 2O1]  
АвторMилeнa (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 01:28



Защо няма и буква от нашата азнбука в постинга ти но за сметка на това понякога и точки и запетай няма а има само някакви


След като си затрупан с много ранота как успя да натискаш с мишката на символа по-долу? Ако беше добър работник щеше да знаеш азбуката и нямаше да натискаш имотиконите.



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: nn]  
Автор1O:1C (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 13:14



тук има подобни сметки:
http://www.sis.pitt.edu/~dtipper/2720/2720_HW5_sol.pdf
човека, явно е даскал /този от линка/

обаче е взел за радиус на клетката 2.6km
броя носещи също е променлива

не мисля, че HR ще е такава манна небесна, ако да кажем, скачаш и клъстера ти е 1/1.

Аз не намерих къде е зададено, но Р.830 /или поне така твърди един друг документ/ препоръчвал колко може да са грешките между енкодера и декодера, които могат да се пресметнат на базата на FER-а, който от своя страна може да се вземат от отношението сигнал шум, а то, грубо казано, зависи от преизползването на честотите. И това е за определен грейд ъф сървис. Мен ме мързи да го смятам. Не знам дали съм го разбрал криво и дали не съм влязал в някакъв филм. Поровете се и вие (:



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: 1O:1C]  
Авторnn (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 17:26



10ks
Film nyama, prosto pitam

Misulta mi e, che nyakakvo 4islo moje da se prieme za merodavno ako sa definirani nachalnite usloviya.
T.e. v sluchaya za spektralnata efectivnost mogat da se poluchat edva li ne kakvito si poiskash stoinosti, v zavisimost ot postanovkata na zadachkata, mernite edinici i t.n.
I vseki moje da manipulira rezultatite kakto mu e kef - takiva sluchki imashe po edno vreme v prepirnite mejdu TDMA i CDMA fenovete ....i to mejdu istinski kalpaci i razbirachi





Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: Mилeнa]  
Автор2O1 (Нерегистриран)
Публикувано12.08.07 18:54



Sigyrno zashtoto obrqshtam poveche vnimanie na sqdqrjanieto, a ne na opakovkata

Primerno ima postingi pqlni s bykvi ot nashta azbyka, no pqk niama sqdqrjanie Dali sqm dobqr slyjitel, tazi pretsenka ia ostavi na rabotodatelite mi



Тема Re: Македонски оператор източва ваучерите на “Виванови [re: 2O1]  
АвторKpeми (Нерегистриран)
Публикувано14.08.07 08:54



да наистина, но щом смяташ, че трябва да налагаш турската азбука в българския език, не мисля, че това е твое право!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.