Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:51 17.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема отчитане на трафика в "Вивател Трафик"нови  
АвторUMTS-traffic (Нерегистриран)
Публикувано20.07.07 21:36



Здравейте на всички в клуба.Този месец бях доста изненадан от фактурата ми. Значи без да се усетя бях направил 1360 МБ трафик за таксуващия период, и доста се ядосах като погледнах брояча на телефона си защото ми се очертаваше да платя кам 110 лв сметка

.
Днес си получих фактурата и бях много учуден когато видях че са ми отчели 815 МБ трафик и последните няколко дни до края на отчетния период в които направих най много трафик изобщо не беше отразено влизане в интернет.
Струва ми се че и предните месеци така ми бяха отчитали винаги по малък трафик но не бях обърнал внимание, но сега разликата е най фрапираща.

При МЕНТЕЛ и ЗЛОБУЛ всички се оплакваха от надписани сметки а при ВИВАТЕЛ даже да намалени.
Искам да попитам някой друг забезал ли е подобна разлика в отчитането на трафика



Тема Re: отчитане на трафика в "Вивател Трафик"нови [re: UMTS-traffic]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано20.07.07 22:08



мисля че се получава нещо такова когато наближи времето за засичане на фактурите, може липсващия трафик да се отрази на следващата фактура



Тема Re: отчитане на трафика в "Вивател Трафик"нови [re: UMTS-traffic]  
АвторMидичkaтa (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 04:51



боже не знаех че някой свалят по един филм месечно на мобилния си телефон.



Тема Re: отчитане на трафика в "Вивател Трафик"нови [re: Mидичkaтa]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано21.07.07 07:55



А да се сещаш, че тоя телефон става и за модем или те мързи да мислиш?

Welcome to the real world!




Тема Re: отчитане на трафика в "Вивател Трафик"нови [re: UMTS-traffic]  
Автор1 (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 12:17



Да, не си ли личи, че са забелязали?
Погледни през прозореца и ще видиш тълпи абонати на МТел и Глобул да бягат да стават абонати на оператора, който им дават да говорят без пари и им поема 30% от трафика, дето и той почти без пари.

Момко, рекламата си е цяла наука и тя далеч не е това да мечтаеш на глас



Тема Re: отчитане на трафика в "Вивател Трафик"нови [re: UMTS-traffic]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 12:27



"последните няколко дни до края на отчетния период в които направих най много трафик изобщо не беше отразено влизане в интернет."

Тоест или им е издухан билинга, или ще бъде отразено в следващата фактура... Щото обемът трафик да е различен на фактурата и телефона е ок, ама изобщо да не са отразени сесии вече не е ок





Тема Re: отчитане на трафика в "Вивател Трафик"нови [re: ...]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано21.07.07 18:16



Да не говоря наизуст, но е възможно да има служебен трафик до Вивател, който се отчита като трафик по софтуера, но да не е реален изходящ/входящ трафик към интернет.

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."


Тема Re: отчитане на трафика в "Вивател Трафик" [re: KlD]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано21.07.07 21:55



Е да, обаче става дума, че изобщо не са регистрирани във фактурата сесии. Все едно не е ползвано нищо... Което не е коректно.

А за обема трафик винаги може да има отклонения от това, което отчита терминала, това да.



Тема Re: отчитане на трафика в "Вивател Трафик"нови [re: ...]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано22.07.07 22:08



Гледай сега... ако държиш (или който там) свържи се 123 и питай да ти разяснят повече...
Преди около месец на клиент, който имаше претенции към едни сметки за АДСЛ за сторниране и т.н. се оказа, че за да му бъде начислена сметка трябва да му бъде пуснат наново АДСЛ (след закриване по неплащане) и освен това трябваше да се говори с финанси, билинг и т.н. за да му бъде начислена фактура за услугата, която реално по документи той не е ползвал (не ме питай как, сложно е :) ). Въпреки всичко те решиха да търсят под вола теле и искаха да си платят, на което им казах простичко "Приемете, че е било подарък и не ме карайте да правя излишни упражнения, които ще изгубят много време. Дайте да минем напред" и те се съгласиха... така че дерзайте

"Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертета."


Тема Re: отчитане на трафика в "Вивател Трафик"нови [re: KlD]  
Автор... (Нерегистриран)
Публикувано23.07.07 07:40



Е щом Вивател може да си позволи да има билинг, който не отчита всички сесии ок



Но аз все си мисля, че ония трафик, дето го няма ще се появи в следващата фактура. Щото тва билингът да ти е окалян е прекалено сериозно...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.