Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:03 19.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Супер! имейл от телефон = 1 лв.нови  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано15.06.07 20:24



та значи съм си настроил една от пощите в Яху на телефона и днес установих, че като пращам през РОР3 ми струва един цел лев!



Тема Re: Супер! имейл от телефон = 1 лв.нови [re: Zo]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано15.06.07 21:05



струва ти колкото ти в трафика, този 1 лев как го измисли?



Тема Re: Супер! имейл от телефон = 1 лв.нови [re: DTMF]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано15.06.07 21:58



Ако си ползвал половин мегабайт, може. Зависи какво си правил с това POP3. Може да си теглил много от яху към апарата и обратно. Ако не си на Трафик не е разумно да ползваш POP3, а по добре си проверявай мейла от wap.yahoo.com. Директния адрес до wap варианта на яху меил е http://wap.oa.yahoo.com/raw?dp=mail&src=mail1&Referer=yahoo . Може да си го сложиш в bookmarks.



Тема Re: Супер! имейл от телефон = 1 лв.нови [re: DTMF]  
АвторZo (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 23:28



този 1 лев как го измисли?

Еми и аз си мислех, че плащам само трафика, но не е така. Измислих го по следния начин: *102# —> 4.39 лв., пращам имейл с картинка, целото нещо 99 килобайта, *102# —> 3.40 лв.

После влязох в m.abv.bg, отворих си пощата и поцъках малко и пак проверих колко ми е балансът и ми беше взело само 4 стотинки.



Тема Re: Супер! имейл от телефон = 1 лв.нови [re: Zo]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано15.06.07 23:49



нета ти струва 6 лв за мегабайт понеже си с предплатена, за да ти вземе 1 лв значи е минал трафик 166 килобайта. Ако снимката е била 100 кб ,когато се вкара в имейл трафика се увеличава винаги . Освен това вградения имейл след като изпрати съобщението обикновенно озтегля и получените писма, от там още се вдига трафика





Тема Re: Супер! имейл от телефон = 1 лв.нови [re: DTMF]  
АвторZo (Нерегистриран)
Публикувано15.06.07 23:55



Ако имаше теглене на п-ма щех да го забележа, по това, че входящата ми кутия от 0 входящи щеше да има повече от нула, но дори и да предположим, че леко недовиждам телефонът ми така или иначе не дърпа п-ма, ако изрично не цъкна на retrieve.



Тема Re: Супер! имейл от телефон = 1 лв.нови [re: Zo]  
Автор DTMF (старо куче)
Публикувано16.06.07 00:10



ок,значи е нормално .

ако имаше интернет пакет същия имейл щеше да ти струва 5 стотинки





Тема Re: Супер! имейл от телефон = 1 лв.нови [re: Zo]  
АвторMидичkaтa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.07 08:10



аз само не резбрах какво му е супер на това?
Но искам също така и да кажа че безсмисленото цъкане по менюта винаги води до безсмислени разходи.



Тема Интересно....нови [re: Zo]  
Авторmimosh (Нерегистриран)
Публикувано17.06.07 00:25



....чи стана как пращаш през POP3. Аз винаги съм си мислел че POP3 е за получаване на писма а SMTP е за изпращане.

Ама явно съм в грешка





Тема Re: Интересно....нови [re: mimosh]  
АвторBio (Нерегистриран)
Публикувано19.06.07 17:53



Не грешиш, но това няма значение в случая.

Иначе относно таксуването на 3лв...

Всичко ти го пише в трафик брояча на телефона! За да ти таксува 3лв, означава, че си изхабил около 5к. Аз иначе ползвам ПрофиМейл (за симбиян) и едно проверяване на пощата ми е около 500 байта до няколко К. Пращането на картинка от 100к ще ти генерира толкова трафик. Виж, ако си отвярял онлайн сайта на яху - с картинки и глупости - тогава има резон, иначе с мейл клиент пращане на 100к картинка просто няма как да ти излезе 3 лв.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.