Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:50 29.09.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нещо страннонови  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано25.05.07 16:06



Преди 3 дена се върнах от командировка в Йордания и имах 2 телефона в мен, единия на вивател с предплатена карта, а другия ми беше служебния към Глобул (абонамент). На сайта на Вивател се вижда, че предплатените карти нямат роуминг в Йордания, но успешно успях да се вържа към една от мрежите там, което много ме зарадва и можех да получавам входящи разговори и СМС-и. Изходящите ми бяха забранени.
Но на сайта на Вивател пише, че предплатените карти имат роуминг в Израел с оператора Celcom, и тъй като бях на брега на Мъртво море, а отсреща е Израел се вързах към въпросната мрежа Celcom. И ето го странното нещо - имах двупосочен роуминг (получавах и осъществявах обаждания) само под 3G. Кратките кодове (*101#, *102#, *104#) също си работеха без проблем под 3G. Обаче под 2G можеха само да ме търсят - изходящите ми обаждания бяха забранени, а също така и кратките кодове не работеха.
Нали и при двата случая съм вързан към един и същ оператор, защо се получава тогава това? Мрежата на Celcom има един и същ Network Code за 2G и 3G.

Само да добавя, че роуминга на глобул беше ужасен. Явно прекарват разговорите през някакви gateway-и защото ужасно много прекъсваше. От 10 разговора 3 бяха долу горе добре, останалите 7 - нищо, просто нищо не можеше да се разбере.

Редактирано от ohluva на 25.05.07 16:13.



Тема Re: Нещо странно [re: ohluva]  
АвторMидичkaтa (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 18:43



Оле боже! Какво ни интересуват проблемите ти? Ако икаш отговор получи го на 123 а не от нас.
И искам да те питам това поречи ли за гей срещите ти по някакъв начин та се вълнуваш толкова????



Тема Re: Нещо страннонови [re: ohluva]  
Автор16:28 (Нерегистриран)
Публикувано26.05.07 00:57



Към различни оператори ли се закачаха глобулската и вивателската карти?



Тема Re: Нещо страннонови [re: ohluva]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано26.05.07 01:08



Интересно. Аз все още не съм изпробвал роумнига на вивател, защото съм на предплатена, а с гло съм на договор и съм ползвал само него досега само в две държави и не ми е прекъсвало, не че много съм говорил, на са ми дълбоки джобовете.

и като стана въпрос:

Редактирано от Zo на 26.05.07 01:11.



Тема Re: Нещо страннонови [re: Zo]  
Авторman (Нерегистриран)
Публикувано26.05.07 10:23



Rouming-a na mentel i globul minava prez VOIP za da imat po golemi prihodi i zatova se oplakvat mnogo ot tiah su6to mtel v bulgaria izpolzvat nai niskia bitrate za razgovori toest ne gi intersuva ka4estvoto a samo parite vivatel zasega ne praviat takiva prostotii





Тема Re: Нещо страннонови [re: ohluva]  
Авторman (Нерегистриран)
Публикувано26.05.07 10:26



Sled kato si polzval rouming s prepaid na vivatel interesno e da kaze6 dali cenite v saita otgovariat na istinata?Toest sled kato si provezdal razgovor i si proveri6 smetkata s kratki kodove kakvo pokazva?



Тема Re: Нещо страннонови [re: man]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано27.05.07 03:27



Ти изобщо като говориш глупости мислиш ли?
Как си я представяш тая работа да прекараш САМО роуминга през ВОИП


Нали картата се регистрира към мрежата на оператор Х и връзката от БГ операторите до нея минава през мрежата на Х, какво ще прекарваш през ВОИП, че не разбрах... всички връзки до Х, У, Z или само роуминга на тъпчо???
А глупоста с битрейта за цифрови сигнали просто няма да я коментирам, още си на ниво мобифони явно

Welcome to the real world!

Редактирано от Mopфиyc на 27.05.07 03:28.



Тема Re:нови [re: Mopфиyc]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано29.05.07 19:56



Абе не ги разбирам тези неща, но един приятел от Гърция като му звънях преди време ме пита дали случайно не му се обаждам от Скайп, защото съм му прекъсвал все едно му звъня от скайп.



Тема Re: Нещо страннонови [re: man]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано29.05.07 20:49



Цените отговарят на тези написани на сайта, поне за Celcom (Израел). Входящия ми беше 1.44 лв/мин. когато съм към Celcom и 1.92 лв./мин когато съм към Йордански оператор.



Тема Re: Нещо страннонови [re: ohluva]  
Автор little_android (androida)
Публикувано07.06.07 10:13



по принцип аз също съм констатирал част от твоето "учудване/констатация" - за това че предплатените карти могат да се вързват към всички оператори, с които Вивател има сключени договори. И могат да се получават само входящи смс-и и разговори.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.