Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:21 10.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема не могат да се набират номерата с 0891...нови  
Авторkpaн (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 00:28



Пробвам да набирам глобулски телефони от вивателската карта, но... връзка не може да се осъществи, изобщо достъп няма!
става въпрос за 089 170900, 089 170180, 089 110610, 089 110611...
Ще обясни ли някой защо е сложено това ограничение? Предполагам, че това важи за всички телефони на глобул, започващи с 1. Те май могат да бъдат набирани само от Глобул, Мобиком, БТК и Кейбъл Тел, но от МТЕЛ и Вивател НЕ СТАВА



Тема Re: не могат да се набират номерата с 0891...нови [re: kpaн]  
Авторджиджи (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 00:55



Импулсни телефони на Глобул можеш да си набираш само от глобулската карта!!! И случайно от БТК, ако имат изричен договор! За Кейбъл не знам, но е съвсем нормално от друг мобилен да не можеш!!!



Тема Re: не могат да се набират номерата с 0891...нови [re: kpaн]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано18.03.06 05:06



Наистина ли искаш да набираш тия телефони.Това направо си е голям плюс ..

-=MaHLaN=-


Тема Re: не могат да се набират номерата с 0891...нови [re: Nistel]  
Авторkpaн (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 12:02



това са телефоните на 3 радиостанции и това е единствената връзка с тях. А има много телевизии и радиостанции с такива телефони. ОК Такси с 08911121 . същата работа. Добре че имат и 088 12 12 и стационарен, на който чакаш мелодийка поне 3 минути.

А колкото до термина "импулсни телефони", това НЕ СА импулсни телефони, струват си пак толкова, колкото и когато набираш нормален глобулски телефон, не повече! но с тази разлика, че са с поделен трафик, тоест този, който получава входящото обаждане си дели печалбата, заедно с мобилния оператор, това важи за всички телефони, започващи с 0481, 0881, 0891... Не знам дали има 0871.

А за Кейбъл Тел и Мобиком, със сигурност има свързване, защото съм пробвал от домашния ми тел. 02/480 xxxx и от мобифон. Имам вивателска карта, но не и на глобул и мтел, не съм им фен, няма и да бъда.
Но... знаете, че някои хора Вивател още не го признават. Снощи пак гледах Сделка или не шапката, в която казват "изпратете СМС на номер хххх за ДВАТА мобилни оператора" (при условие, че отдавна са 4 мобилните оператори). По-правилно е да каже "за трите GSM оператора". От Вивател може да се пращат СМСи за игрите на Гарелов, Ники Кънчев, Зара и не знам си кви, но някои хора дори не си правят труда да си сменят рекламката с "двата" мобилни оператора



Тема Re: не могат да се набират номерата с 0891...нови [re: kpaн]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано18.03.06 12:17



Телефони с 0891 могат да се набират само от абонати на същия оператор (т.е. Глобул). Набирането от други оператори (стационарни или мобилни) става само при допълнителна уговорка между операторите.



Тема Re: не могат да се набират номерата с 0891...нови [re: ohluva]  
АвторO48 (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 12:31



да, от 4 оператора може да се набират, а от други 2 не може. Много логика има в това! и какво печелят Глобул от цялата тази работа?



Тема Re: не могат да се набират номерата с 0891...нови [re: kpaн]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано18.03.06 12:56



Еми много хора не взимат вивател на сериозно и с основание.То някои все още се наричат българския гсм оператор.Все едно са сами в страната...а пардон откакто има 3г мрежа е българският мобилен оператор.



Тема Re: не могат да се набират номерата с 0891...нови [re: kpaн]  
Авторmentel (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 15:42



da, i az se shashkam kak v chakalniata na letishteto ima bilboard i pishe MTEL THE BULGARIAN GSM OPERATOR (vse edno e edinstven) i chujdencite kato doydat v Bulgaria i iskat bulgarska sim karta, da pitat za MTEL. Brao... dobre izmisleno



Тема Re: не могат да се набират номерата с 0891...нови [re: mentel]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано18.03.06 16:20



И "българският мобилен оператор" е с най-високи цени за международни разговори.



Тема Re: не могат да се набират номерата с 0891...нови [re: ohluva]  
Авторджиджи (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 23:35



Точно така!
Извинявам се, не знаех, че не са импулсни, но като са с поделена стойност пак е същото!/Така стои положението и с 0700.../ Трябва си договор, който от Вива и Мтел едва ли ще сключат- просто за какво им е?? Който иска да си се свързва с тези телефони- да си набира от Глобул!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.