Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:14 23.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема AIGTel  
Автор motek (ombre)
Публикувано03.05.07 11:58







Тема Re: AIGTelнови [re: motek]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.05.07 14:23



Значи все пак отново отива в щатски инвестиционен фонд, а не в стратегически инвеститор.
С тази разлика, че се плаща реална цена, а не се подарява.

Мисля, че горните два ремарка трябва да накарат бигбосовете ви да ви дадат по една хубава премия или да ви увеличат заплатата...явно фалирането ви, следствие бурното развитие на евтиния и качествен оператор, се отлага поне за 2-3-5 години, когато тези милиарди са избити, а щатските пенсионери получат дивиденти за вложението си



бтв, обърна ли внимание, че част от портфейла на тези юнаци са недвижими имоти? А всички имоти на бТК, включително инфраструктурата на релейките и антенните ретланслаторни комплекси по Стара планина се отделиха в отделна фирма преди 2 и нещо години. И тази фирма може да оперира с активите си както намери за добре, а тези активи не са "предоставяне на телекомуникационни услуги"; няма вече и предпазни клаузи от приватизационния договор.
Ще стават интересни неща, ще чакам с любопитсво



Тема Re: AIGTelнови [re: Cтepн™]  
Автор motek (ombre)
Публикувано03.05.07 15:11



Мога само да кажа........евала на Тор-чо


Намерил е подходящите хора на които да " кихне " и сега ще направи голяма "гуша"........а и " подходящите " българо-великденски царчета покрай него

Иначе, вече се появиха " експертни " мнения, че ХАмериканците ще изсипят манната небесна над новопридобитите си абонати
Ще е е любопитно как една застрахователна компания ще развива телекомунукационен бизнес.

ПП: Повече от ясно е, че това няма да е последната покупко-продажба.



Тема Re: AIGTelнови [re: Cтepн™]  
Автор cyg (<>)
Публикувано03.05.07 15:18



Значи все пак отново отива в щатски инвестиционен фонд, а не в стратегически инвеститор. Mtel кога бе купен от фирма в телекомуникационни бизнес? Доста след като ОТЕ създаде Глобул...
..явно фалирането ви, следствие бурното развитие на евтиния и качествен оператор, се отлага поне за 2-3-5 години,
Как развитието на Вивател ще фалира Мтел за 2-3 години!? А и на кого е нужно това? Да бъдем реалисти все пак, за Мотек свръхпечалбата на Мтел може и да е добре дошла

, но за нас, клиентите, е по-полезна конкуренцията между операторите. Знам, че в случая това не е твоето мнение, но все пак подобни твърдения са твърде невероятни за да бъдат дори осмивани.
Ще стават интересни неща Всичко тече, всичко се променя



Тема Re: AIGTelнови [re: cyg]  
Автор motek (ombre)
Публикувано03.05.07 15:22



за Мотек свръхпечалбата на Мтел може и да е добре дошла

Сигурно, но ако бях акционер





Човек на деня

Редактирано от motek на 03.05.07 15:23.



Тема Re: AIGTelнови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.05.07 15:26



за теб и за следващите недоразбрали - това за "фалирането" се нарича ирония, сарказъм и насочено към многото "експерти", дето периодично предвещават най-скорошен фалит за МТел.
И тука не става дума за МТел, а за препродажбата на бТК...но все пак не мога да не отбележа, че за който и да е телекомуникационен оператор да се повдигне въпрос, то неизбежно се сравнява ситуацията с тази в МТел...да ти кажа ли на това как му викат в литературата, а и не само там?





Тема Re: AIGTelнови [re: Cтepн™]  
Автор cyg (<>)
Публикувано03.05.07 15:42



за теб и за следващите недоразбрали Май четеш през ред

, мнението ми беше че няма смисъл да иронизираш едно толкова глупаво твърдение, като това за бързото фалирането на Мтел.
...за който и да е телекомуникационен оператор да се повдигне въпрос, то неизбежно се сравнява ситуацията с тази в МТел..
Естествено, все пак са първия GSM-оператор и засега най-големия и най-печелившия. Мкар че както Мотек намекна по-горе, голямата печалба е за акционерите.



Тема Re: AIGTelнови [re: motek]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.05.07 15:46



ХАмериканците ще изсипят манната небесна над новопридобитите си абонати - може, ако направят филм по темата...в него манната ще я има. Но извън Холивуд няма такъв прецедент.
Леко отклонение - вероятно това са същите "експерти", дето твърдяха, че Митал за месеци ще направи един "Коледен" отбор в балканския Челси...само дето май-май извън Боливуд е същото, както и извън Холивуд.



Все пак е жалко, че не я взе ТК компания, но явно такава не може да си позволи такива суми...все пак една ТК компания няма спекулативен, а реален и дългосрочен интерес в сектора.
Ако съм прав в най-скоро време ще се създаде специално фирма с регистрация на някои от обичайно заподозрените места, която ще придобие акциите, досущ като Адвент Интернешънъл създаде дъщерната Вива Венчър.

А за споменатите от теб лица работата е ясно - "страницата е затворена, забравете" и напред...нещо се мъти около Булгартабак и няма да е по-различно от това с бТК. Но и тук имам щастието да съм страничен наблюдател; не ползвам продуктите на Булгартабак...знаеш какво димя



Тема Re: AIGTelнови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.05.07 15:53



верно чета през ред, сега схванах



ми за кого искаш да са печалбите? Естествено, че за акционерите. В коя фирма не е така? А, сетих се, според някои експерти Вива венчър е такава фирма - само гледа как да налее пари за да спечелят абонатите й, а Любо няма и миг покой за да им угажда. Същински Робинхудовци в телекомуникациите - вземат паричките на мазните щатски пенсионери и ги влагат(раздават) в осигуряване на безплатни и качествени услуги на пъпчивите бг-тийнейджъри



Тема Re: AIGTelнови [re: cyg]  
Авторman (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 16:04



Alooo golemite kapaciteti golemi zlobari ste

mai samo vie 6te si ostanete v tupite operatorine si mislete 4e horata sa maloumni da gi ebavate sus tarifiraneto i t.n.mnogo qsno ako ne si opravite skapanite tarifi 6te si ostanete samo sus korporativnite klienti a te sa malko ha ha ha



Тема Re: AIGTelнови [re: Cтepн™]  
Автор cyg (<>)
Публикувано03.05.07 17:11



...Вива венчър е такава фирма - само гледа как да налее пари за да спечелят абонатите й


Да, засега е така, БТК налива пари във Вивател. Кога ще получи възвращаемост, ами те вече я получиха. Въпросът е кога новите собственици на свой ред ще спечелят нещо от Вивател. Дали ще продължат да наливат пари, за да го направят по-атрактивен за продажба, или ще се ориентират към по-бързо излизане на печалба?



Тема Re: AIGTelнови [re: man]  
АвторHиkakъв kaпaцитeт (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 17:37



Опа





Тема Re: AIGTelнови [re: Cтepн™]  
Автор C_H (непознат )
Публикувано03.05.07 19:11



Самозабравяш се с приказките.
И отново си безкрайно тенденциозно настроен, спри се за момент и погледни фактите за момент, после излагай безкрайните си компетенции за бъдеще минало и т.н.



Тема Re: AIGTelнови [re: C_H]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.05.07 19:19



Дай Боже и ти да поумнееш малко и да ти се отдаде да събереш 2+2...но, едва ли



Тема Re: AIGTelнови [re: Hиkakъв kaпaцитeт]  
Авторvodafon (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 20:22



а де

http://www.babt.com/metering-billing.asp


за инфо -основен показател за този сертификат са ... процент жалби за определени услуги ? некой да е пускал жалба в М-тел че не му се е получил SMS -а в БГ или нещо такова -щото това са гледаните услуги ... регулираните .не се заяждам ама е така



Тема Re: AIGTelнови [re: C_H]  
Автор DTMF (пристрастен)
Публикувано03.05.07 22:01



Стерн по инерция си плюе по бтк и вивател, аз просто не му обръщам внимание:)



Тема Re: AIGTelнови [re: motek]  
Авторnovobranec (Нерегистриран)
Публикувано03.05.07 22:16



Защо ми се струва че тая тема няма място тука, все си мисля че БТК и Вивател са две различни компании. И в случая става въпрос за продажбата на акциите на БТК собственост на ВиваВенчърс т.е. вече двете компании официално нямат нищо общо...



Тема Re: AIGTelнови [re: novobranec]  
Автор PeterP@n (Master)
Публикувано03.05.07 23:25



Бъркаш се - БТК е 100% собственик на "БТК Мобайл" ЕООД, която се явява Вивател.



Тема Хъм - хрумна ми една идеянови [re: motek]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано04.05.07 01:30



Може да почнат да дават безплатни телефони и много безплатни минути, но със задължителна застраховка :)

Bеer? Mоre?




Тема Re: AIGTelнови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.05.07 10:11



За уточнение - не ми обръщаш внимание само защото доводите ти свършват на втория пост...вече от два дебата ми се измъкна като пръдня, не знаейки какво да кажеш.

Така, че продължавай да не обръщаш внимание, освен ако не те осени някаква трезва мисъл...може пък и някой мормот да ти я увие в станиол



Тема Re: AIGTelнови [re: Cтepн™]  
Автор DTMF (пристрастен)
Публикувано04.05.07 10:29



ne moga da sporya s ograni4ena radioto4ka,koyato osven Mtel drugo ne 4uvala. I po umnia otstypva

Редактирано от DTMF на 04.05.07 10:33.



Тема Re: AIGTelнови [re: Cтepн™]  
АвторПeнчo (Нерегистриран)
Публикувано04.05.07 10:39



Стерн, ти не разбра ли, че DTMF е един ... .И не мога да разбера как един обикновен техник в БТК се прави на на най-големия специалист по телекомуникации.

Моля, без обиди.

Редактирано от Чo :) на 04.05.07 21:01.



Тема Re: AIGTelнови [re: DTMF]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.05.07 10:46



само че по-умния отстъпва аргументирано, а и ти в спор не си влизал...спор не става само с говорене, трябва и акъл



Тема Re: AIGTelнови [re: Пeнчo]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.05.07 10:50



няма значение какъв е и не мисля, че е редно да се изказваш по този начин.
верно че мисли ... и го интересуват само включените 83 мин., но пък живота ще е скучен без такива хора

Моля, без обиди.

Редактирано от Чo :) на 04.05.07 21:04.



Тема Re: AIGTelнови [re: motek]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано04.05.07 12:53



ЕВАЛАТА !!

Сега поне знам,че някоя и друга стотинка от парите които им давам всеки месец ще отива за любимия отбор.Сега ако дават аксесоари като подаръци ще е супер ;)

По ирония на съдбата Водафон не успяха да си позволят спонсорството на същия този отбор за който статистиката казва,че е отбора с най-много фенове в световен мащаб - над 60 милиона ..

-=MaHLaN=-


Тема Re: AIGTelнови [re: Nistel]  
Автор cyg (<>)
Публикувано04.05.07 13:30



Вивател спонсорира ЦСКА и няма печалба за да отделя и за друг

. Виж от печалбата на БТК може да се възползва и някой друг, но надали ще излезе да играе с това лого:




Тема Re: AIGTelнови [re: Nistel]  
Автор motek (ombre)
Публикувано04.05.07 13:36



По ирония на съдбата Водафон не успяха да си позволят спонсорството на същия този отбор за който статистиката казва,че е отбора с най-много фенове в световен мащаб - над 60 милиона

Не, че им знам отделения бюджет за реклама и спонсорство на Vodafone, но предполагам, че им е достатъчна рекламата в ШЛ и F1 ( Macklaren Mercedes )




Редактирано от motek на 04.05.07 14:08.



Тема Re: AIGTelнови [re: Cтepн™]  
Автор Kurti_vleze (перде)
Публикувано04.05.07 14:19



верно че мисли ... и го интересуват само включените 83 мин., но пък живота ще е скучен без такива хора

"Боравещия с аргументи" и изключително "компетентен" пак се изказа.Момченце,преди време ти бях казал да спреш да сереш на видно място,че освен нелицеприятния ефект и доста мирише...но ефект нулев.
Между другото,ти явява ли се на ТЕЛК скоро?Чух че от тая година ... вече се оценява като I категория инвалидност и се надявам да ти дадат подобаваща пенсия вече,защото това което ти даваха досега си беше живо оскърбление за всички обречени от съдбата психически разстроени мъже и жени.
Ако решиш имам една позната,която работа с бавноразвиващи се деца,може да и се обадя ако искаш да поработи с теб,методите и са впечатляващи наистина,и като нищо ще те научи къде точно се ака,как се борави с вилица и други много полезни за теб дейности.
Не ми благодари,мисля че е мой обществен дълг да помагам на хора като теб

Моля, без обиди.

Редактирано от Чo :) на 04.05.07 21:05.



Тема Re: AIGTelнови [re: motek]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано04.05.07 15:01



рекламата в ШЛ и F1 ( Macklaren Mercedes )
а преди Макларън логото им седеше на Ферари



Тема Re:Ние това....много добре го знаемнови [re: Cтepн™]  
Автор motek (ombre)
Публикувано04.05.07 15:08



а преди Макларън логото им седеше на Ферари





Тема Re: AIGTelнови [re: Пeнчo]  
Автор DTMF (пристрастен)
Публикувано05.05.07 00:16



От инженер до инженер има разлики от небето до земята .Някои вчера се научиха да ползват имейл и интернет и това им е най голямата гордост за последните 10 години,като не пропускат да се похвалят на подчинените си "прости " техници колко са напредмали. Ти от коя група си?

Предпочитам да не ме занимаваш с отговора си)

Редактирано от DTMF на 05.05.07 00:21.



Тема Re: AIGTelнови [re: DTMF]  
Авторonzi (Нерегистриран)
Публикувано05.05.07 01:37



Какво се връзваш. Пенчо сигурно е от Варна също, може да е от същият квартал, а може и съвпаденията да са повече. Cho може да каже със сигурност.
А дежурният на лайномета по Вивател както винаги си е на поста и си "заработва" привилигированата тарифа. Или поне така си мисли, горкият.





Тема Re: AIGTelнови [re: motek]  
Авторmisho (Нерегистриран)
Публикувано05.05.07 14:26



zasto chovek ot mtel pishe za vivatel i to v tehniq club? Ne e li malko nahalno



Тема Re:Мисли....нови [re: misho]  
Автор motek (ombre)
Публикувано05.05.07 14:54



...ако можеш!



Тема Re:Мисли....нови [re: motek]  
Авторmisho (Нерегистриран)
Публикувано06.05.07 13:17



kakvo................???????????? predi marmoreshe che ti pishat v kluba za dr. operatori!!!!!!!!!!!!



Тема Re:нови [re: Cтepн™]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано16.05.07 01:38



Сичко хубаво, само не мога да разбера отде си я насъбрал тази горчилка към БТК и ставащото с нея. Откакто стана частна не виждам качеството на услугите да е паднало, а цените да са се повишили.

И още не ми е ясно какъв точно ти е проблемът с това кой какво и за колко купува или продава съответно.

Примерно, мене снощи много ме учуди като разбрах, че „Телефоника” до вчера е бил основният собственик в „Ендемол”.





Тема Re:нови [re: Zo]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.05.07 11:34



Az по същия начин се изказвам и за БГА, и за външния дълг, и за РМД-ата, и за АМ "Тракия", и за непродадения БТ...схващаш ли логиката?
Хич и не ми пука за услугите на бТК...от доста години не ги ползвам...друг е проблема



Тема Re:нови [re: Cтepн™]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано16.05.07 19:32



Е то нито БТК, нито БГА са виновни, за това което държавата направи с тех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.