Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:06 20.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Вивател и VoIP операторитенови  
АвторNasko (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 18:44



Оказва се, че от GSM с Вивателска карта, човек не може да се обади на телефонен номер (например 439хххх ) даден от VoIP оператор. Отговора от оператор на Вивател беше "еми няма да можете". Странно е, защото обаждането е изходящо т.е. Вивател ще вземат пари за проведения разговор. От Мобилтелския ми телефон мога, но за служебни разговори не е необходимо да ползвам личния си телефон. А и обратното е възможно т.е. от такъв номер мога да се обадя на Вивателски GSM.
Защо ли е така???



Тема Re: Вивател и VoIP операторитенови [re: Nasko]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано18.03.07 23:02



Явно още нямат договор за взаимно свързване. Доколкото знам такива проблеми имаше с Орбител. . Вината е във воип оператора. И най-големия от вече многобройните воип оператор няма и 10% от броя на клиентите на Вивател. Логично е по-малката фирма да поеме инициативата за сключване на договор за взаимно свързване с по-голямата.

Редактирано от JoroH на 18.03.07 23:02.



Тема Re: Вивател и VoIP операторитенови [re: Nasko]  
АвторБaxтиKeфa (Нерегистриран)
Публикувано18.03.07 23:27



Верно, и аз не мога да избера домашния си номер от Вива картата ми. Одавна си търсех причина да им я върна :) Е сега си намерих



Тема Re: Вивател и VoIP операторитенови [re: JoroH]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.03.07 02:04



И аз съм забелязал - преди време Спектрум нямаха взаимна свързаност - по скоро от Спектрум към вива май имаше, в обратна посока нямаше.
Сега съм към друг - voiplink.biz имат и в двете посоки. Интересното е че като дрънча от VoIP към Вива - получавам обаждане от вивателски номер, всеки път различен (направил съм няколко опита). Ясно е какво правят :)

Bеer? Mоre?




Тема Re: Вивател и VoIP операторитенови [re: bira_more]  
Авторvvlado (Нерегистриран)
Публикувано20.03.07 15:09



и от щатите (VoIP) като ми званят е същото. обясни на лаика какво правят?



Тема Re: Вивател и VoIP операторитенови [re: JoroH]  
Автор T-Mobile (Вече в България)
Публикувано20.03.07 16:42



А защо си мислиш, че по-малките фирми не са поели инициативата за сключване на подобни договори? Навярно, обаче, Вивател има по-големи разходи от другите мобилни оператори за терминиране на трафик и затова иска 5 пъти по-високи цени от тях. И тъй като "Вивател няма нищо общо с БТК", не подлежи на регулация. Технически няма никакъв проблем веднага да се пусне двупосочен трафик, обаче цени от 2 лв/мин., едва ли ще се харесат на някого...



Тема Re: Вивател и VoIP операторитенови [re: T-Mobile]  
Автор Ascona_83 (минаващ)
Публикувано20.03.07 19:53



Струва ми се че говориш за М-тел с тия цени.
Според КРС цените за интерконек не могат да бъдат различни от тези предлагани на конкурентие. КРС счита това за нелоялна конкуренция.
Ако мислиш че интерконекта е на различни цени между мобилните оператори се лъжеш жестоко.



Тема Re: Вивател и VoIP операторитенови [re: Ascona_83]  
Автор T-Mobile (Вече в България)
Публикувано20.03.07 22:06



Малко не те разбирам. Не говоря за Мтел. Разликата между Мтел и Вивател е, че по все още действащия закон Мтел е оператор със значително влияние и цените му подлежат на по-строга регулация, докато Вивател - не.

Абсолютно прав си, между мобилните оператори интеркънекта е на еднакви цени. Да, Мтел има една и съща цена за интеркънект с другите мобилни оператори - Вивател и Глобул. Същото важи и за Вивател, и за Глобул.
Обаче осъществяване на интеркънект между фиксиран и мобилен оператор се приема за по-различно и по-сложно нещо. В този смисъл интеркънекта между Мтел и БТК е на по-различна (по-висока) цена от интеркънекта между Мтел и Вивател. За да няма нелоялна конкуренция, Мтел има еднакви цени за интеркънект с всички фиксирани оператори - БТК, Некском, Орбител и т.н.
Не знам колко "плаща" БТК на Вивател за терминиране на разговори в тяхната мрежа. Може би (тук гадая) цената клони към 2 лв/мин. И за да няма нелоялна конкуренция, интеркънект между Вивател и Некском, Орбител и т.н. ще има при подобна цена.



Тема Re: Вивател и VoIP операторитенови [re: T-Mobile]  
Автор Ascona_83 (минаващ)
Публикувано20.03.07 22:12



Грешиш и то сериозно. Цените с в стотинки.



Тема Re: Вивател и VoIP операторитенови [re: Nasko]  
АвторTaka e (Нерегистриран)
Публикувано21.03.07 12:26



Абсолютно е така. Аз продавам постоянно телефония от TPN на крайни клиенти. Всеки ден ме питат що не могат да ги избират от вивател.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.