Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:52 27.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Несъвместимост сим-карта и Самсунг  
Автор SunLight* (раче)
Публикувано04.03.07 02:04



Да споделя и аз проблема си. Невероятно ми се струва, но факт.. Не разбирам от тия неща и затова не мога да си обясня какво става, но дано има решение.
Вече втори ден никой не може да бе набере, когато някой ми звъни получава съобщение, че ще ми бъде предадено за обаждането - както при изключен тел. В същото време не получавам никакви известия за пропуснатите повиквания. На това отгоре аз мога да набирам без проблем. И в добавка, ако водя разговор - мога да бъда набрана на втора линия - единственият вариант да бъда набрана всъщност е да ме улучат по време на разговор


Говорих с куп хора от Обслужването и Поддръжката, докато накрая се стигна до извода (който ми казаха и преди месеци), че ИМА несъвместимост между сим-картата и Самсунга ми.
Преди 2-3 месеца посмъртно не можеха да ми активират WAP - т.е. не тръгваше на Самсунга ми, а на Нокиата ми със същата карта вървеше перфектно. Както и да е - преживях го..
Ама сега да се окаже, че не могат и да ме търсят - ееееееее, не мога да го преглътна вече! Най-вероятно щели да ми подменят сим-картата. А това гарантира ли ми, че нема ми се издъни и тя след известно време - щото в този случай точно това се получи??
Всъщност, някой от вас имал ли е подобен проблем?
Само за инфо - пробвах си картата в друг телефон - набираха ме перфектно. Сложих си карта на друг мобилен оператор в Самсунга - също го набираха перфектно съответния номер. Сложих си обаче отново после картата в Самсунга - и тцццццц - Вивател ще предаде за обаждането ви...... Да, ама вече 6 часа нищо не е предало и аз съм забравена от всички (поне до понеделник)
Сори, че ви напълних главите, но много се изнервих!



Тема Re: Несъвместимост сим-карта и Самсунгнови [re: SunLight*]  
АвторSSB (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 13:16



Абе тия карти на Вивател...

Аз съм с карта от фирмата и Sony-Ericsson K300i .
Около година след старта започна да чурулика и дава "Inactive SIM".
Тия кютуци от техническата поддръжка ми "обясниха", че ставало така поради недобра съвместимост м/у картите и някои марки телефони.
Ако искам - ще ми подменят картата, но познай как - дезактивират ми тази, и в рамките на 5 (пет!!!) работни дни пращат новата на шефа по DHL!!! Той като чу тази работа, изпадна в "неистов възторг" - сещаш се, че ни е купил телефони и ги плаща, за да има денонощна връзка.
Абе хора, викам им, не може ли да подготвите новата карта, като сте готови, идвам при вас, давам ви старата, проверявате я, давате ми новата, проверявам я и отивам да си гледам работата (не повече от 10 мин.).
Да, ама не могло! Сега чурулика, изтощава батерията за 2-3 дни без да говоря, и не можем да се разберем.

Европейски съюз ли - доколкото разбрах, и в Африка няма такава дивотия.



Тема Re: Несъвместимост сим-карта и Самсунгнови [re: SunLight*]  
АвторSSB (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 13:19



Забравих да добавя - в личния ми телефон няма проблеми - т.е. разменям картите (личната ми е Б-конект от около 5 години) и всичко е наред.



Тема Re: Несъвместимост сим-карта и Самсунгнови [re: SSB]  
Автор SunLight* (раче)
Публикувано04.03.07 13:35



не знам какво да кажа
всички други карти от нашата група работят безотказно, май само при мене е дефектирала нещо
И като си помисля и на мен колко главоболия ще ми струва това!
най-вероятно и аз ще си "загубя" картата и ще поискам нова - друго не виждам!
Само че къде е гаранцията, че сложена пак в Самсунга ми няма да ми направи подобен проблем?!?





Тема Re: Несъвместимост сим-карта и Самсунгнови [re: SSB]  
Автор SunLight* (раче)
Публикувано04.03.07 13:38



Предполагам, че телефонът ти няма проблем с други карти!
А аз направо недоумявам (най-вероятно защото нищичко не разбирам) КАК ТАКА няма да ми работи телефона с картата? Ква тая несъвместимост бе, да не използват карти произведени в Сусурлево? (нищо лично към Сусурлево)





Тема Re: Несъвместимост сим-карта и Самсунгнови [re: SunLight*]  
Автор DTMF (пристрастен)
Публикувано04.03.07 14:52



По добре смени самсунга с друга марка))) то УАП-а им със всякаква карта е голям проблем



Тема Re: Несъвместимост сим-карта и Самсунгнови [re: DTMF]  
Автор SunLight* (раче)
Публикувано04.03.07 14:56



разбира се, мога да го сменя, но само ако те ми го подарят!
как пък не! къде се чуло и видело! баси и работата :)



Тема Re: Несъвместимост сим-карта и Самсунгнови [re: SunLight*]  
АвторSSB (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 16:46



Личния ми телефон е Панасоник.

Нали казвам - разменям картите и няма проблем.

От 4 такива телефона във фирмата 3 чуруликат.


Вивател май са купили евтино бракувана партида карти.



Тема Re: Несъвместимост сим-карта и Самсунгнови [re: SunLight*]  
Авторvodafon (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 23:40



има модели на самсунг които се правят точно за определени региони,също така операторите от тези региони подават на производителите параметрите на сим-картите .обикновенно в европа несъвместимостм-у апарат и карта е между азиатски софтуер и европейска сим.с две думи или му смени софт. или чакай 8 март



Тема Re: Несъвместимост сим-карта и Самсунгнови [re: SunLight*]  
Авторvodafon (Нерегистриран)
Публикувано04.03.07 23:49



произведени са в дания




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.