Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:57 11.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Един проблем  
Авторtss (Нерегистриран)
Публикувано24.02.07 16:06



От скоро забелязах, че покритието на телефона ми който е на абонаментна програма на Вивател падна от пълно, до една две чертички, което много ме озадачи защото по принцип до сега имах пълно покритие, помислих че е проблем с БС - то им, но на други телефони на Вивател покритието си беше като преди - пълно. На моя телефон обаче ту е пъно, ту пада на 1-2 чертички, сложих на апарата друга карта на Вивател да не би проблема да е в апарата, но с другата карта покритието беше без проблем - щом сложих старата карта - пак 1-2 чертички. На какво може да се дължи това - повредена СИМ или нещо друго.....?





Тема Re: Един проблемнови [re: tss]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано25.02.07 11:50



Ами щом проблема не е в мрежата - казваш,че с друга вивателска няма проблем , не е и в апарата,което пак следва от предишното - тоест остава единствено картата .. въпроса ти по-скоро е риторичен



-=MaHLaN=-

Тема Re: Един проблемнови [re: Nistel]  
Авторtss (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 12:20



Точно така, риторечен е... Исках да разбера дали и на друг му се е случвало същото нещо... Иначе се обадих на 123 и тези дни ще ми пратят нова СИМ със същия номер.



Тема Re: Един проблемнови [re: tss]  
Автор PeterP@n (Master)
Публикувано25.02.07 20:22



Аз също го имам този проблем. Силата на сигнала ми седи на една чертичка, което според мен е странно. На други апарати с тази карта - пак същото. С други карти на моя апарат - пълен обхват.
Бъгава работа...

И умната!



Тема Re: Един проблемнови [re: PeterP@n]  
Авторtss (Нерегистриран)
Публикувано25.02.07 20:28



На абонаментен план ли си или на предплатена? Обади им се и поискай да ти я сменят!



Тема Re: Един проблемнови [re: tss]  
Автор little_android (androida)
Публикувано26.02.07 10:36



аз имам отговор на твоя въпрос - значи от 2-3 месеца почти на всички БС "набучиха" допълнителни антени работещи на 1800 МHz в диапазона от 600 до към 640 канал. Софтуеъра им е така направен, че когато силата на активния канал работещ на 900 МHz намалее и наоколо има достатъчно силен канал работещ в диапазона от 600 до 640 канал (на 1800 МHz) то телефона автоматично се закача за този канал. След това обаче за да се откачи от него и да мине на канал работещ на 900 МHz разликата в Dbl трябва да е поне 20 единици. И заради това на телефона ти изписва по-слабо покритие.
И сега ще дам един пример:
телефона ти в момента е на канал работещ на 900 МHz и силата на сигнала е (- 66 Dbl). На близо също така има и канал на 1800 МHz (със сила около -80 Dbl). Нещо става и разликата между 2та канала става по-малка от 7-8 Dbl. Не зависимо от това, че все още по-силния канал е този на 900 МHz, GSM ти минава на канала работещ на 1800 МHz. След това за да мине отново на канал работещ на 900 МHz трябва разликата да стане повече от 20 Dbl. Т.е. канала работещ на 1800 MHz трябва да стане с 20 Dbl по-слаб от този на 900 MHz. Ей при това преминаване телефона ти ще ти изписва, че имаш по-слабо покритие защото той се е закачил на канал работещ на 1800 MHz, въпреки че от канала на 900 MHz имаш по-добър сигнал.
Дано съм бил ясен.



Тема Re: Един проблемнови [re: little_android]  
Автор cyg (<>)
Публикувано26.02.07 11:34



Може ли да се настрои тази разлика да е друга?



Тема Re: Един проблемнови [re: cyg]  
Автор little_android (androida)
Публикувано26.02.07 12:21



не мога да ти кажа - не съм специалист в тази област. Този въпрос е май за Чо и/или 201. Предполагам че може - при Глобул не ми е правило впечатление такова нещо. А това което казах се базира на лични наблюдения.
А най-интересния факт е:
телефона е закачен на канал работещ на 1800 МHz. Kогато силата на дадения канал падне телефона първо се опитва да се "закачи" за друг канал на 1800 МHz независимо от това, че в този момент има "по-силни" канали работещи на 900 MHz. И чак когато разликата в силата на сигнала стане тези 20 Dbl тогава преминава към канал от 900 Mhz.



Тема Re: Един проблемнови [re: little_android]  
Автор labarum (рунтав)
Публикувано26.02.07 15:56



Това означава ли, че има риск от прекъсване на връзката или влошаване качеството на сигнала?

Вѣрност и постоянство


Тема Re: Един проблемнови [re: labarum]  
Автор little_android (androida)
Публикувано26.02.07 19:22



без да съм специалист в тази област - по начина, който е направено в момента според мен е възможно. Мен все пак би ми било интересно да чуя и мнение на Чо и 201




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.