Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:49 28.09.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Ей от това по-изгодно няма.....  
Автор kodena (непознат )
Публикувано11.01.07 22:54



Ей супер толкова радостен в професионален план не съм бил отдавна. Вижте какво открих

, нямам търпение да звънна утре на тази фирма (даже се изненадвам че е българска) да питам за подробности. Благодарение на skype-out БТК-то го шкартирахме за международните разговори крайно време беше да се появи нещо което ще го направи и за мобилните.

Просто за човек като мен с бизнес партньори от Италия и Испания това е нещо безценно защото по-голяма част от деня прекарвам в движение и колкото и да се старая да се прибирам в офиса да използвам skype все пак едни ~200лв. месечно отиват от мобилните ми само за международните.

И тука идва момента защо пиша в този клуб. За нова година един приятел ми подари 4 карти от бонуси безкрай за мен и цялото ми семейство като намек че от работа не можем да се чуем. И просто ако този уред успея да си го купя 2 от картите ще отидат за това.

Така че хора ако и на вас са подарили или сте си купили такива карти и се чудите какво да ги правите ей това е. 60% намаление при разговор с мобилна мрежа и над 97% при набиране на фиксирана такава в Европа

Ха-ха-ха-ха само един минус има и без това се затруднявах с мтелски и глобулски телефон идваха ми малко множко, че сега се виждам каква комедия ще съм с три телефона.

Редактирано от kodena на 11.01.07 23:11.



Тема Re: Ей от това по-изгодно няма.....нови [re: kodena]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.01.07 23:44



Стига да имаш желание - варианти безкрай - ама имай предвид че всеки от вариантите крие как да го кажем - подводни камъни които никой никъде не споменава.
Ако ползваш VoIP - освен скайп има и други решения.
Наистина можеш да постигнеш цена на разговор от мобилен към телефон в USA например - от порядъка под 5 стотинки на минута, но има и подводни камъни.
Звъниш на GSM gateway (независимо дали е към скайп или друг VoIP), и съответно правиш връзката. След това донабираш. Сбъркваш номера (не знам да има директно донабиране). Всичко от начало. Разбира се плащаш макар и няколко стотинки за неуспешен опит.
Звъниш. Донабираш. Никой не отговаря. Пак плащаш.
Е не е болка за умиралка ама все пак са си неудобства.
Екстрата е че и теб могат да те търсят на "landline" номер а да те откриват на мобилния ти. Вярно е че въпреки че теб ще те търсят, ти също ще плащаш (макар и малко) , но си е вариант.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ей от това по-изгодно няма.....нови [re: kodena]  
Автор Zo (Troglodyt)
Публикувано12.01.07 00:11



мда, добра реклама им правиш.

да ке да ке ама неке


Тема Re: Ей от това по-изгодно няма.....нови [re: Zo]  
Автор vip4o (Прям и откровен)
Публикувано12.01.07 00:21



Да ти кажа, не само че им прави добра реклама, ами те момчетата тази реклама си я заслужават!!! Няколко пъти досега съм изпробвал услугата им да звъня от скайпи и да се свързвам с мобигейтъра и след това разговора ми да се прехвърля към пренасоченият номер! Услугата предоставя разкошно качество! Винаги съм оставал доста доволен...... само цената на устройството малко ме притеснява, но с времето и нарастването на продажбите си мисля, че и тя ще се редуцира!





Тема Директното донабираненови [re: bira_more]  
Автор******* (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 01:29



<<< Сбъркваш номера (не знам да има директно донабиране). >>>>

Ами и аз никога досега не съм ползвал тази функция на телефоните но знам че има и ще ми е интересно да имам такова устройство и да е пробвам. Говоря за функцията пауза. За Nokia е като натиснеш три пъти звездата, за SonyEricsson е като задържиш звездата тогава на дисплея са появава едно "р" което значи че телефона изчаква малко не съм засичал колко секунди преди да продължи да набира цифрите и тогава набрания номер ще изглежда нещо от рода

0877123456р00491791234567 - това примерно набираш картата която е в това устройство после пауза (дефакто не ми е ясно това устройство колко време му трябва да се върже със скайпа и дали ще му стигне паузата) и после примерно някакъв номер в германия както съм го дал.

Иначе това наистина изглежда готино скайп през ГСМ-а ама задължителното в случая е да имаш някакви сим карти които имат безплатни минути помежду си че иначе все едно говориш с ГСМ (е пак е по-добре отколкото м/ународен)



Тема Re: Директното донабираненови [re: *******]  
Автор******** (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 01:53



Хм те даже хората са го написали в техният си форум

Общо взето в тел.си бележник запаметяваш номера в този формат и си готов с ридайъл-а на този в слуачая германски номер

0877123456р*00491791234567#


How to Make calls to SkypeOut number

- Dial your MobiGater SIM card number.
- Wait until conenction is established.
- Dial * for beginnig.
- Dial full international number starting with 00YYYYYYYYY.
- Dial # for end of dialing.

Tips for fast dialing:
NNNNNNNNp*XX#
NNNNNNNNp*00YYYYYYYYY#
NNNNNNNN is our MobiGater SIM card number
XX is SpeadDial
YYYYYYYYY is international format numer
p is “pause” it can be entered with “double press” or
“hold” of “*” or “0” key depending of your phone model; for
Siemens models use “+” instead of “p”.



Тема Re: Ей от това по-изгодно няма.....нови [re: kodena]  
Автор DTMF (ентусиаст)
Публикувано12.01.07 02:44



Е то можеш да си вземеш и един покет ПЦ с вграден ГСМ и директно да му инсталираш скайп ,като го ползваш с интернет пакет на вивател.
трафика е по евтин от телефонията





Тема Re: Ей от това по-изгодно няма.....нови [re: kodena]  
Авторa (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 09:05



много готина машинка

само за какво са ти 3 телефона.предполагам че си бизнес абонат на мтел и глобул.вземи си още една карта в групата и нея я сложи в машинката.хем няма да ходиш с 3 телефона, хем ще ти е по-евтино.



Тема Re: Директното донабираненови [re: ********]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.01.07 15:08



Да - така става.
Ще останат евентуални проблеми с прехвърляне на DTMF - в смисъл имал съм ядове - дали причините са били в скапан телефон или нещо друго - не знам.

Иначе за СИМ картите има варианти - има оферти (за фирми, ако не за частни лица) с 1 ст цена на минута (и вариации). С две думи имаш възможност да звъниш на landline на цената на обикновен градски разговор, а за мобилните - пак има интересни възможности.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ей от това по-изгодно няма.....нови [re: kodena]  
АвторVivata (Нерегистриран)
Публикувано12.01.07 16:31



Подобно нещо правя от доста време със СИП роутер с функция да приема входящите обаждания и да ги пренасочва през даден СИП акаунт. Има редица предимства пред тази машинка. Най-вече цената която е само 100 евро, а това чудо струва доста повече. И възможността да се използват доста повече фирми,а не само цените на SkypeOut който определено не са най-ниските. С една подходяща тарифа кзм БТК като Vivatel ISIC на 15 cт. до фиксирани могат да се спестят доста пари.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.