Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:07 10.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Смяна на оператора със запазване на номера след НГнови  
Автор Violator (майничка)
Публикувано15.12.06 00:40



Има един такъв слух (който, доколкото си спомням, преди няколко месеца съобщиха и по ТВ), че след Нова Година всеки ще може да си смени оператора като си запази номера.

Има ли нещо вярно в това? Защото онзи ден питах една служителка от офиса на Мтел и ми каза, че и при тях се носел този слух, но нямали никаква сигурна информация по въпроса. И после ме попита изнедано "Ама вие защо така?..."

Хехе, познай! :)

Но както и да е - мисълта ми е, че в момента съм на договор към Мтел (с отдавна изтекъл задължителен срок) и имам доброто желание да мина към Вивател, но хич не ми се иска да си губя номера, който ползвам от няколко години..

Предварително благодаря, ако някой може сподели сигурна информация! :)



Тема Re: Смяна на оператора със запазване на номера след НГнови [re: Violator]  
Автор Violator (майничка)
Публикувано15.12.06 01:50



А sorry за темата! Сега видях, че има същата на следващата страница.



Както и да е де, ако някой има някаква гореща информация, нека я сподели..



Тема Re: Смяна на оператора със запазване на номера сленови [re: Violator]  
АвторVivata (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 01:50



Не, няма да може. Не по-рано от средата на 2007 ще може. (И дано никога да не стане!)



Тема Re: Смяна на оператора със запазване на номера сленови [re: Vivata]  
Авторmisho (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 09:15



защо такива радикални изказвания!!!!все още ли в такъв случай да сме в ерата на Флинстоун и да не можем да се променяме!!! крайно време да можем да си говорим с другите не за сметка на половината ни заплата.



Тема (И дано никога да не стане!)нови [re: Vivata]  
Автор mimosh ()
Публикувано15.12.06 10:44



Абе пич, защо така радикално се изказваш?
От колко години се развива GSM технологията? Да не би да е съвсем нова и да струва по 50ст на мин разговора? Аз съм повече от сигурен че разговора в мрежата на всеки един от оператора излиза под 5ст, че ако не е и по-малко. Разговорите м/у операторите не би трябвало да струва повече от 10-20ст. Ако не сте забелязали тия услуги ги има от 20г, също и технологиите, а както падат цените на технологиите, цените на услугите също трябва да падат.
Да не би някой да ме убеди че за последните 10г М-тел са си подобрили отношението към клиентите или пък имат 100% териториално покритие? Нищо подобно!!! На база на какво основание тогава искат такива пари за разговори?

Едно такова премахване на ограничението на кодовете и преносимостта на номерата би позволило на фирмите да смъкнат зените до реалните, а не да се държат изкуствено надути.
Не може разговора в БГ да струва повече от международен разговор от GSM в англия до такъв в Танганайка (примерно)



Прекомерната употреба на LINUX води до пристрастяване!

Тема Re: (И дано никога да не стане!)нови [re: mimosh]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано15.12.06 13:15



Изчислението на това колко струва минутата на оператора е много по-сложна отколкото предполагате.Ако се търси реалната стойност тя зависи първо от разположението на двамата абонати,второ от инвестициите и разходите за изграждане,поддръжка и подобряване на мрежата които се правят периодично.

Та трябва да се сметнат пари в минало,сегашно и бъдеще време и реалната цена във всеки момент едва ли и самите оператори знаят.По-скоро знаят границите в които може да варира.

А цените които са за клиентите са усреднени,но на всеки мисля е ясно,че стойността на разговор от Малко Търново до Видин не е като разговор в една и съща клетка в София примерно.

Мисля,че при сметките,които си правят операторите основното нещо трябва да е Future Value а по мое мнение малко го пренебрегват и за това са ми били най-вече критиките към пазарния лидер ..

-=MaHLaN=-


Тема Re: (И дано никога да не стане!)нови [re: Nistel]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано15.12.06 13:28



Научих се да не гледам в канчето на другите. Така че операторите печелят кой колкото може.
Ама едно ми е чудно - как е възможно едно сателитно обаждане да е по евтино от GSM обаждане.

Bеer? Mоre?




Тема Re: (И дано никога да не стане!)нови [re: bira_more]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано15.12.06 13:41



Дай сравнение.



>>е няма сигнатура.

Тема Re: Смяна на оператора със запазване на номера сленови [re: Vivata]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано15.12.06 19:30



"дано никога да не стане"

;о))) Браво бре. Ти сега какво? Ще ми изтъкваш разни измислени причини, че с тази възможност ще е по-зле!?!? Как така в Европа може, а тук да не може? На какво основание? Да не би там да са се изтрепали вече, щото може да си сменят оператора? Ай стига глупости.

Щирлиц



Тема Re: Смяна на оператора със запазване на номера сленови [re: Щиpлиц]  
АвторVivata (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 20:22



Защото ми цитираш Европа:

1. Колко хора годишно ползват тази услуга там?

2. Всичко ли което ЕК ни казва да правим е добро?

3. Няма ли по-лесен и евтин начин хората да разбират че си си сменил мрежата? Евтин както за операторите (защото тия пари ги плащаш в крайна сметка ти), така и за потребителите (ти и тези които те търсят)

Помисли върху тези въпроси. Всяка монета си има две страни.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.