Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:43 21.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Вивател CLIP-мистерии  
АвторAйcбepr (Нерегистриран)
Публикувано01.01.07 11:52



За много години на всички! Живот, здраве и просперитет за всички българи.

Опитвам се да си обясня следното. Мой приятел си купи Вивател-карта с последни цифри повтарящи домашния му телефон. Когато ми звънна от Вивател на домашния телефон ми се изписа, че звъни от домашния си телефон (вкаран предварително в указателя). Това го приех - все пак двете мрежи са "братски"

Включих се на абонаментен план към Вивател с номер, различаващ се от МТелския само по едната цифра от префиска. И когато звънна на глобулския си телефон (застаряващ Сименс) се изписва, че звъня от М-телския. Това се получи и на един друг Сименс и на СЕ от нисък клас, където Мтелският ми номер е предварително вкаран. На Самсунг всичко си беше ОК и не асоциираше номера от Вивател с предварително въведения Мтелски.



Тема Re: Вивател CLIP-мистериинови [re: Aйcбepr]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано01.01.07 14:38



Проблема е в телефона, който приема обажданията.

Щирлиц



Тема Re: Вивател CLIP-мистериинови [re: Aйcбepr]  
Автор DTMF (ентусиаст)
Публикувано01.01.07 15:03



телефоните гледат последните 7 цифри, нормално е да се объркат



Тема Re: Вивател CLIP-мистериинови [re: DTMF]  
Автор svilata (реалист)
Публикувано01.01.07 16:34



Ако въведеш в указателя и двата номера - на М-Тел и Вивател, ще ще спре да ги бърка.

Спорна и щастлива 2007-а!





Тема Re: Вивател CLIP-мистериинови [re: Aйcбepr]  
Автор labarum (едряга)
Публикувано03.01.07 12:36



Това проблем ли е за теб? Аз съм по същия начин и за мен беше много приятна изненада да установя, че като двъня от новия си номер отсреща ме познават





Тема Re: Вивател CLIP-мистериинови [re: labarum]  
Автор little_android (androida)
Публикувано03.01.07 14:30



по принцип може да се окаже голям проблем - представи си следната ситуация: аз (както и ти разбирам че имаш същото) имам "един и същи" стационарен и мобилен номер (под един и същ разбирам последните 7 цифри да са еднакви); звъниш на даден човек от мобилния си номер - човека отсреща обаче има вписан стационарния номер - и съответно му се изписва името ми (тъй като повечето гсм-и не правят разлика ако последните 7 цифри съвпадат). И така приказвате си, минава време известно време и човека решава да ми звънне (нещо се е сетил например). И така човека ми звъни от списъка на приетите номера (тъй като е сигурен, че когато съм му звъннал от гсм-а си името ми е излязло на дисплея му). Обаче каква е изненадата когато след като звъни продължително никой не вдига - оказва се, че той звъни на стационарния ми телефон, а не на гсм-а ми. Представи си че това е супер важно нещо и после човека отсреща ще ме псува, къде съм ходил, защо не си нося гсм-а или защо не вдигам.
Такава ситуация е съвсем реалистична. Така че понякога може да се окаже и проблем



Тема Re: Вивател CLIP-мистериинови [re: little_android]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано03.01.07 15:48



Точно тук идва на ред, че някои по-нови модели телефони разпознават и кода. Твоя приятел да си смени телефона. ;о)

Друго, което се сещам - това все пак е телефон. Макар и мобилен, просто не мога да разбера защо всички мислят, че аз съм длъжен да държа непрекъснато телефона в себе си, дори и в тоалетната. И щом един път не съм отговорил на повикване, а телефона си е звънял ли звънял - бивам обвинен, че се крия, и тем подобни.

Щирлиц



Тема Re: Вивател CLIP-мистериинови [re: Щиpлиц]  
Автор little_android (androida)
Публикувано03.01.07 17:15



лично на мен не ми се е случвало това нещо което описах. Но съм го пробвал и просто споделих, че е възможен вариант



Тема Re: Вивател CLIP-мистериинови [re: Щиpлиц]  
Автор labarum (едряга)
Публикувано04.01.07 13:21



Точно тук идва на ред, че някои по-нови модели телефони разпознават и кода.
Забелязал съм, че високия клас на Сони-Ериксон прави разлика между номерата ми.



Тема Re: Вивател CLIP-мистериинови [re: labarum]  
АвторLudko (Нерегистриран)
Публикувано14.01.07 07:03



Това което е описано в началото като проблем е всъщност функция на мобилните апарати Сименс. Т.Е. ако аз имам домашен и мобилен (без значение вива, ментел, глобус и др,) с еднакви последни 7 цифри апарата подразбира връзката и приема, че са със споделен собственик. Идеята е не да съвпадат домашен и мобилен, а по-скоро мобилен и друг мобилен от 2 оператора примерно и така да се направи улеснение при запомнянето и невъвеждането на втория номер в указателя. А ако някой желае да разбере кой е точният номер с който се е свързал. винаги може да разгледа детайлите на конкретния разговор и да види пълният номер. Няма друг вендор (нокия, сони ЕР., моторола) който да налага опцията и може би за това не е предпочитата...




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.