Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:16 09.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Проблем между SIM карта и телефон  
Автор femina (Mис Kаприз)
Публикувано25.12.06 14:06



Телефонът ми е Samsung x100. 2 години работи без проблеми с карта на Глобул. Работи и с карта на Мтел. Но с картата на Вивател има проблем. Телефонът по няколко пъти на ден забива и дава съобщение "Сложи SIM" или "SIM карта разбита", рестартирва се сам и само проблеми. Слагах SIM картата в един стар Сименс - работи си, не се изключва. Носих Самсунга за преинсталация на софтуера, но няма промяна, пак забива. Наложи се да си взема трети телефон - LG, с който вивателската карта работи без проблем. Иска ми се да мога да я слагам и на Самсунга. Имали ли сте подобен проблем и вие?

Държавата България - невъзможни неща няма!


Тема Re: Проблем между SIM карта и телефоннови [re: femina]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано25.12.06 14:33



Имам стар модел на Ericsson при който се проявява подобен проблем. Но в моя случай това е следствие от непрекъснатото сменяне на SIM картите. Не знам дали контактните пластини на картите се замърсяват или нещо подобно, когато стоят извън телефона, но обикновено след като избърша видимо чистите контактни повърхности проблема изчезва. Помага и слагането на още една SIM карта върху "чекмеджето" със SIM картата, така че да има попълнителен натиск.

Нека някой специалист провери как контактува SIM картата в този телефон - това е съветът ми.

За информация - аз само ползвам телефоните, не се занимавам с ремонти и подръжка.





Тема Re: Проблем между SIM карта и телефоннови [re: femina]  
Автор DTMF (ентусиаст)
Публикувано25.12.06 20:21



пробвай да изключиш пин кода . понякога помага и изтриването на телефонния указател , и после го възстанови пак

И няма гаранция да се оправи)

Редактирано от DTMF на 25.12.06 20:22.



Тема Re: Проблем между SIM карта и телефоннови [re: femina]  
АвторDust (Нерегистриран)
Публикувано30.12.06 13:53



Май Samsung-a е за смяна:)
Наблюдавам, че при Sony Ericsson-ите се получава същото, след като са ползвани 1 година или около 2.Просто така се случва.



Тема Re: Проблем между SIM карта и телефоннови [re: femina]  
Автор alys (*** :) ***)
Публикувано30.12.06 22:48



Преди няколко години със сина ми си купихме един и същи телефон Сименс С45, но от различни магазини, като моя си го купих 2-3 месеца след този, на сина. За мое учудване имаше малки разлики. И като се почна едно ходене по мъките... моят телефон губи мрежа и реших, че е от телефона. Носих го в сервиза (беше в гаранция). Техниците казват, че работи. Няма да ви описвам колко ме беше яд. Но нали сме нация техническа, решихме да раменим телефоните. Ами проблемът отпадна автоматично. В момента, в който реших да върна телефона на сина ми и да си взема моя, отново старата песен на нов глас се почна. Както споменах, имаше разлика в телефоните и синът ми си предпочиташе неговия. Е да, ама картата ми работеше само с неговия телефон (мъжът ми не си даде неговия телефон за експерименти

). Така си и останахме. По-късно мъжете у дома се сдобиха с по-хубави телефони, а аз си кретам със Сименса - работи си.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.