Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:39 28.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Блокирах си телефона!нови  
Автор bezdelnica (непозната)
Публикувано17.12.06 00:54



Днес сложих друга карта в телефона си (Сименс) и ми поиска ПИН код. Въведох този на новата карта. После, обаче, понеже съм изключително умна... съм си сложила и код на телефона, за да не може друг да го ползва

..., само че забравила тази "дребна" подробност, като ми поиска код на телефона, си викам, че може би, иска да въведа и втория ПИН код от онази карта и го блъсках, блъсках, докато ми изписа, че телефона ми е блокиран и сега ни приема, ни предава. Когато се стигна до това отчайващо положение, се сетих (представете си), как ми беше кода на телефона, но вече - нъц - не става номера. Обадих се на оператор, въпреки, че знаех, какво ще каже - не може да помогне.
Какво да го правя този телефон сега? Трябва да го нося в сервиз да го разкодират ли? И колко струва това? След това не се ли разваля?

Един авер ми каза, да го бутна във фризера за 12 часа и някакъв чип вътре забравял и майка си, и баща си (+кода, който иска, съответно:)) :() Някой друг знае ли тази "малка тайна"... или така ще го съсипя съвсем, като замръзне!?

Редактирано от bezdelnica на 17.12.06 01:02.



Тема Re: Блокирах си телефона!нови [re: bezdelnica]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано17.12.06 01:46



Не знам за другото, но това с фризера е стар мит за касови апарати и изобщо не работи


"Разкодирането" в сервизите е свързано с операторски кодове за заключване към мрежи, та не знам дали помага при клиентско заключване.
Предполагам има начин в сервиза да го отключат, но какъв и колко струва не знам.


Welcome to the real world!



Тема Re: Блокирах си телефона!нови [re: bezdelnica]  
Автор DTMF (член)
Публикувано17.12.06 01:49



Пробва ли да му върнеш старата познатата му карта, може пък да се отключи . знам ли)) Не съм ползвал сименси



Тема Re: Блокирах си телефона!нови [re: DTMF]  
Автор bezdelnica (непозната)
Публикувано17.12.06 01:57



Не става. Върнах старата му карта, но не бафка...

Просто е заключен, все едно съм го откраднала:).



Тема Re: Блокирах си телефона!нови [re: bezdelnica]  
Автор DTMF (член)
Публикувано17.12.06 01:58



има програми за отключване , но трябва да имаш поне кабел за връзка между компа и тел-а



Тема Re: Блокирах си телефона!нови [re: Mopфиyc]  
Автор bezdelnica (непозната)
Публикувано17.12.06 02:00



Ами казаха ми за фризера, че се е случвало да оправи така телефон. Сложих го вътре вече, да стои да му дойде акъла малко... Дано, че изобщо не ми се дава в сервиз да го бъзикат

.



Тема Re: Блокирах си телефона!нови [re: bezdelnica]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано17.12.06 07:50



Какъв ти е телефона?

Т'ва с фризера го забрави. Най-много да го съсипеш. ... Ако се е овлажнил от престоя си в изтрезвителното - като го извадиш - в никакъв случай не го включвай преди да се "аклиматизира".

И аз в петък си заключих моя телефон, ровнах в нета, и открих - трябва Master code на телефона, който имам право да го поискам от фирмата-производител/вносител, и след като ми проверят телефона дали не е обявен за откраднат - ми дават кода, с който го отключвам. Или поне за Siemens е така. Те си имат представителство в България (

), в понеделник ще звъня да видя какво ще стане.

Щирлиц

Тема Re: Блокирах си телефона!нови [re: Щиpлиц]  
Автор Aver™ (обикновен)
Публикувано17.12.06 08:37



Не съм съвсем сигурен, но в оригиналните документи, с които е купен телефона, кодът за отключване трябва да го има.



Тема Re: Блокирах си телефона!нови [re: Aver™]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано17.12.06 08:51



Е, аз разбира се проверих в гаранционната карта, в кутията на телефона и всичките му прилежащи книжки - не намерих Mastercode. Затова ще го искам от вносителя. Доколкото се запознах с правилата - длъжни са да ми го дадат.

В това число и за един телефон от М-Тел на промоция - естествено заключен само за М-Тел мрежата... След като му мина задължителния договор и всички документални щуротии - поисках кода за отключване - и ми го дадоха. Така че щом телефона не е краден и документите му са редовни - няма причина за паника. Туй девойче що се забърква с фризери и глупости - все още не знаем. ;о) ... Производителите на Flash паметите гарантират, че при изправен чип информацията се пази не по-малко от 10 години, а някакъв идиот и казал, че за 24 часа ще го изтрие във фризера. За такива митове си има "Mythbusters". ;o)) Гледах им едно предаване за компакт-дисковете дето се чупели в устройствата. ... Със CD-ROM не можаха да счупят диск, но докопаха един по-здрав електродвигател, и докато не изпочупиха цял шпиндел с дискове - не мирясаха.

Щирлиц



Тема Re: Блокирах си телефона! [re: bezdelnica]  
Автор Cпoмeниии (минаващ)
Публикувано17.12.06 10:58



Привет!
Все още не е ясно какъв е моделът...но въпреки това - отиди в сервизче, ще струва 10тина лева, прави се за не повече от 10..20 минути.
Не мисля, че си заслужава да се вкраваш в приключение с подобни "изпробвани" теории с фризер...
Да, има програмки, но те биха ти свършили работа, ако имаш и нужния кабел...
Ако пък ти се занимава - ще се опитам да помогна с каквото мога.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.