Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:27 11.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема покритие  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано06.12.06 10:55



сори за тъпия въпрос, но има ли някъде карта на покритие или поне някакъв план - списък с нови градове и села които ще бъдат покрити? В сайта нищо не намерих. Взех си предплатена карта на Вивател и въпроса ме интересува.



Тема Re: покритиенови [re: selski_tarikat]  
Авторman (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 11:03



Kato hodi6 nasam natam s gsm-a 6te razbere6





Тема Re: покритиенови [re: selski_tarikat]  
Автор labarum (едряга)
Публикувано06.12.06 12:03



За съжаление неясно по какви причини още няма официална карта на покритието





Тема Re: покритиенови [re: man]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано06.12.06 15:15



"Kato hodi6 nasam natam s gsm-a 6te razbere6" - колко е кофти.



Тема Re: покритиенови [re: cтpaннa птицa]  
Авторman (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 15:31



Spoko ima i to daze po dobro ot globul





Тема Re: покритиенови [re: selski_tarikat]  
Авторrpaдckи тapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 16:49



скоро няма и да има...че ако пуснат ще стане много конфузно с приказките им колко са лоялни към клиентите си...нали се сещаш - все пак най-лоялното на един мобилен оператор е да осигури покритие за клиентите си



Тема Re: покритиенови [re: man]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано06.12.06 17:05



Само за пример ще дам, че в Плевен Вивател нямат и на половината на базовите станции на Глобул (като бройка) и една трета от тези на М-Тел. В другите градове и извън населените места не е по-различно. Наскоро пътувах в троянско, покритие си имаха само М-Тел и Глобул, от Вива няма и помен и не само там е така. Това, че са сложили предаватели някъде на високо извън населени места където има инфраструктура от Мобиком и имат на някои необичайни места покритие, а пък точно там Глобул или М-Тел нямат не означава, че са по-добри. На много повече места ги няма, а тези места са много по-важни. Те работят по въпроса, но не става с едно щракване на пръсти.



Тема Re: покритиенови [re: rpaдckи тapиkaт]  
Автор labarum (едряга)
Публикувано06.12.06 17:44



И все пак покритието на Вива не е чак толкова лошо, колкото се опитват някои да го представят





Тема Re: покритиенови [re: cтpaннa птицa]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано06.12.06 18:14



Възможно е да нямат в троянско, където предполагам релефът е планински и нагънат, но например емзел нямат в района около Бяла слатина, където е само поле. По принцип вивател вече има покритие на всички важни точки. срещал съм иначе места - рядконаселени, но все пак населени, където никой оператор няма покритие.

Редактирано от JoroH на 06.12.06 18:16.



Тема Re: покритиенови [re: labarum]  
Автор little_android (androida)
Публикувано06.12.06 18:39



особено в софия - за последния месец-два са сложили БС поне на 20 нови места. Лошото е че те са главно из центъра.



Тема Re: покритиенови [re: selski_tarikat]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано06.12.06 19:05



Защо са ви тези карти.Както МТел така и Глобул дават 100% покритие в градовете и 99% покритие в цялата страна. поне като гледам картата бели петънца има само по върховете на планините.А реалността е коренно различна.Има много села без покритие от нито един оператор също във всички градове има дупки и всеки е попадал в такива ситуации.И все пак питам защо ви са тези карти.Предполагам Вивател не слагат понеже на всеки малко по-запознат ще е ясно,че това е лъжа.

-=MaHLaN=-


Тема Re: покритиенови [re: cтpaннa птицa]  
АвторBOSS (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 20:48



Строят още 3 - Дружба, Сторгозия и Скобелев.
На кое място в троянско не е имало покритие?



Тема Re: покритиенови [re: Nistel]  
АвторSCC (Нерегистриран)
Публикувано06.12.06 21:45



И таз добра

Покажи ми един нормален оператор който няма показана карта на покритие... Вива първи се светнаха ,че тези карти са лъжа и измама. Как пък другите не мислят така. Или сигурно клиентите на Вива са предимно"по-запознати"



Тема Re: покритиенови [re: SCC]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано07.12.06 10:15




Ето един.

Още един.

И още.

И още.

И още.

И още.

И още.
Някои от операторите в тези страни нямат карти на покритието.

>>е няма сигнатура.

Тема Re: покритиенови [re: cтpaннa птицa]  
Автор labarum (едряга)
Публикувано07.12.06 11:25



Специално в троянско, в частта Бели Осъм - Чифлика покритието е на мах.



Тема Re: покритиенови [re: toia_be]  
АвторSCC (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 11:40



Ако си беше направил труда да погледнеш сайтовете на тези оператори, а не инфото в GSM word, щеще да забележиш , че всички имат карта на покритие.





Тема Re: покритиенови [re: SCC]  
АвторШeбek (Нерегистриран)
Публикувано07.12.06 14:01



Не е необходимо да си запознат или технически грамотен, за да си в състояние пътувайки из страната да се увериш, че картите за покритие са пълно менте. Аз мога да свидетелствам за тази на Мтел - изобщо не отговаря на истината. Даже се чудя как не се е намерил някой юрист да заведе дело, че изнасяйки невярна информация за покритието си Мтел нарушава правата на своите клиенти. Също дълбоко ме съмнява тиражираната информация, че 70% от фирмите били на Мтел. Отворих един стар брой на М-телския вестник Стандарт на обявите. Очевидно най-голям брой фирми бяха дали телефон към БТК. Парадоксално но там, където беше оставен мобилен номер на фирма, глобулските глобулските бяха малко повече от тези на Мтел, а имаше и 2 вивателски. Броях само телефоните, които очевидно са на фирма, като пропусках частните обяви. Ако ви се занимава, пробвайте и вие, може пък да излезе друг резултат. Освен това не знам как се измерва броя абонати. Аз имам 5 активни прими и 2 бикънекта, като нито една не е на апарат, сега ще си взема "История на света" и ще имам още 2 мтелски. Ще се броя ли се за 7-мина от четирите милиона абобати на мтел и за 2-ма от 3,5милиона на глобул?
Та думата ми беше за заблуждаването на клиентите.
Покритиерто е нещо, за което не ми е известно да има точни критерии за измерването му. Някога в картата на Мобиком имаше цветово разграничаване на няколко степени за степента на покритие и това като че ли беше най обективно. Сега всеки хвърля в публичното пространство някакви цифри, които не подлежат на проверка.



Тема Re: покритиенови [re: Шeбek]  
Автор labarum (едряга)
Публикувано07.12.06 15:18



Ами те са си вързали гащите с уговорката, че качеството на сигнала зависи от модела на апарата, релефа и още разни неща май.



Тема Re: покритиенови [re: SCC]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано08.12.06 10:21



Е колко запознат трябва да си - примерно от едно излизане извън големия град в който живееш и вече си достатъчно запознат с това,че тия огромни 99%-ни покрития са напълно нереални.Предполагам те са изчислявани без да се взима под внимание особеностите на релефа.Ако всичко беше една голяма равнина - нямаше никакви гори,планини,сгради .. и при такъв случай пак ме съмнява да имаше такова покритие по картите.

Най лесната работа е Вива да пльоснат една карта тип 99% и толкоз .. но едва ли ще са останали будали които ще вярват все още ..

-=MaHLaN=-


Тема Re: покритиенови [re: Nistel]  
Автор little_android (androida)
Публикувано08.12.06 10:36



идеята е да "пльоснат" карта с реалното покритие:)))



Тема Re: покритиенови [re: little_android]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано10.12.06 14:37



Няма да е добър маркетингов ход при положение,че на сайтовете на другите два оператора са пльоснати карти със 99.9% покритие на страната .. мисля,че всички оператори имат достатъчно средства да направят тестване в цялата страна и да дадат реално къде има и къде не.Дори мисля,че със сигурност те имат такива карти,но са под щрих "строго секретно"



Но това не можем да очакваме да стане по тяхно желание а по-скоро държавния орган да ги принуди да дадат реална карта на покритието а не идеалните които те предоставят.Това,че Вивател не се включват сега в тази перфектна лъжа стартирана от първите 2 оператора може да им даде добра позиция за евентуална офанзива срещу нереално голямото покритие показано като официална информация макар и не директно а от страна на някоя новопоявила се организацийка защитаваща интересите на потребителите

-=MaHLaN=-

Тема Плевеннови [re: BOSS]  
Автор cтpaннa птицa (без крила)
Публикувано13.12.06 16:05



Тази на Скобелев я видях, но сигурно ли е, че е на Вива ?



Тема Re: покритиенови [re: selski_tarikat]  
Автор mimosh ()
Публикувано14.12.06 12:52



Ама не се самозалъгвайте, те дават покритие 99,9% на населението на БГ

не на площта!!!

Прекомерната употреба на LINUX води до пристрастяване!

Тема Re: покритиенови [re: mimosh]  
Автор _XлaпeтO_ (непознат)
Публикувано14.12.06 13:01



За чие покритие говориш, че е 99.9% от населението?



Тема Re: покритиенови [re: selski_tarikat]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано15.12.06 11:13



http://www.mobilebulgaria.com/home/operator.php?operator_id=5



Тема Re: покритиенови [re: ivan]  
Автор labarum (едряга)
Публикувано17.12.06 17:21



Това е от старта на Вивател. Мисля че в момента е малко по-добре положението.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.