Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:18 26.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Re: Проверка на минутинови [re: Щиpлиц]  
Автор little_android (androida)
Публикувано05.12.06 09:37



Таймера на телефона взема ли впредвид първоначалното таксуване - 30 секунди

Някои хора явно не се научиха, че системата на всеки оператор отчита РЕАЛНАТА дължина на абсолютно всеки разговор - тоест ако имаш 100 разговора по 10 сек. системата ще покаже, че имаш 1000 сек разговори, а не 3000 сек(при минимално тарифиране 30 сек). Чак след това билинг системата прави тези отсявания и прави някаква минимална продължителност на разговора.

Що се отнася до правилното задаване на въпроса - кажи ми какво друго да задам като въпрос след като аз съм на FREEDOM 30 и при тази тарифа са включени абсолютно всички ползвани услуги?!? А и плюс това както вече поясних - след нейния отговор аз й поясних, че искам да бъдат отсяти разговорите към безплатните номера (в случая става въпрос само за 123, тъй като гл. поща съм я деактивирал)



Тема Re: Проверка на минутинови [re: Щиpлиц]  
Автор labarum (едряга)
Публикувано05.12.06 09:43



Хахаха, много як виц!





Тема Re: Проверка на минутинови [re: little_android]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано05.12.06 10:45



Във фактурите обаче пишат с минималното таксуване 30сек дори и да си говорил 1 .. в крайна сметка ако ти кажат реално колко си изговорил и ти си направиш сметка колко ти остават е повече от ясно,че няма да ти е правилна сметката.

-=MaHLaN=-


Тема Re: Проверка на минутинови [re: Nistel]  
Автор little_android (androida)
Публикувано05.12.06 11:02



ъв фактурите обаче пишат с минималното таксуване 30сек

Явно не си гледал достатъчно добре фактурите. Напротив - и във фактурите пишат реалната продължителност на разговора. Пример: тарифиране 0.37 лв/мин (без ддс - тъй като ддс се начислява след това) с такт 30/1. Разговор продължил 17 сек. В фактурата срещу продължителност на разговора ще стои 17 сек (а не 30), но срещу стойност ще бъде 0.19 лв - именно заради такта 30/1. Е мен ме интересува реално колко минути разговори съм изговорил - а това че такта 30/1 ще го взема в предвид след това (а и напоследък не знам дали имам по-къс разговор от 30 сек)



Тема Re: Проверка на минутинови [re: little_android]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано05.12.06 13:26



А пък други хора така и не се научиха, че ВИНАГИ има и надпис с дребен шрифт. За което и да било. ;о))

Ето, погледни само тарифирането на GPRS:
0 – 1 МВ = 4.80/МВ
1 – 5 МВ = 3.60/МВ
5 – 15 МВ = 2.40/МВ
15 – 30 МВ = 1.80/МВ
> 30 МВ = 1.20/МВ

Ако изхарча 7 мегабайта, колко трябва да платя, и защо? При М-Тел има подобни цени. ;о)) Там ако изхарча 7 мегабайта - колко трябва да платя, и защо?

Сега въпрос:
Някой проверявал ли е как се отчитат безплатните минути, които остават от сметката? Например ето сега, аз имам 50 безплатни минути на месец към Вивател и БТК. Хващам се за телефона, звъня, говоря 17 секунди. След този разговор, колко безплатни минути ми остават? 49:43 минути, или 49:30 ?

Щирлиц



Тема Re: Проверка на минутинови [re: little_android]  
Автор _XлaпeтO_ (непознат)
Публикувано05.12.06 13:28



Kогато си на Freedom 30, не можеш ли да си провериш сметката на 123? Питам съвсем сериозно, защото смятам да премина на този план. И в този смисъл, знаеш, че имаш 30лв за всякакъв вид мобилни услуги, с малко изключения. Необходимо е просто да се осведомиш за сметката, която си направил до момента, да извадиш сумата от 30(лева) и ще знаеш с колко парички оставаш. Оттам, ти решаваш за какво ще ги харчиш тези пари, при положение, че може да не са само за обаждания.

....или поне аз така смятам да постъпвам, когато им стана редови клиент.





Тема Re: Проверка на минутинови [re: Щиpлиц]  
Автор little_android (androida)
Публикувано05.12.06 14:09



въпроста ти gprs трафика е интересен - не ми се проверява, но мисля че на web страницата на вивател не е написано много ясно дали целия трафик се тарифира по определената цена (или както примерно при глобул и мтел стъпаловидно).

Сега на втория ти въпрос - една "умна" система за оповестяване на оставащите безплатни минути би трябвало да ти каже при проверка, че имаш 49:30 мин останали (ако тарифирането е 30/1) - както между другото е при Глобул. Но след това в фактурата ти няма да пише че разговора е продължил 30 сек, а ще пише, че е продължил 17 сек.



Тема Re: Проверка на минутинови [re: _XлaпeтO_]  
Автор little_android (androida)
Публикувано05.12.06 14:20



Необходимо е просто да се осведомиш за сметката


Ами в интерес на истината и аз се опитвам да направя това от известно време ама е невъзможно - поне засега. цялата бъркотия идва от факта, че системата за проверка на сметка ще бъде през 123 (т.е. набираш номер), а не с USSD кодове както е при предплатената услуга. И това според мен би било много по-удачно (USSD кодове), защото вивател (както и мтел;при глобул не е така) са решили,че системата им трябва да записва абсолютно всички разговори (включително и разговорите към безплатните номера) и объркването става огромно после.
А това което ти казваш не знам до колко е удачно - по-удачно би било системата да осведомява какъв обем (минути, кб, бр. смс-и, ммс-и и т.н.) от всяка услуга си ползвал. Така можеш да правиш някакъв контрол.

И още нещо - в момента единствения начин да провериш какво си изразходвал е връзка с оператор на 123 - обаче трябва да имаш здрави нерви и пак не е сигурно дали ще научиш това, което те интересува.

Редактирано от little_android на 05.12.06 14:24.



Тема Re: Проверка на минутинови [re: little_android]  
Автор _XлaпeтO_ (непознат)
Публикувано05.12.06 14:33



Ако правилно съм те разбрал, не мога да си проверя сметката на 123, на Фрейдъм 30?



Тема Re: Проверка на минутинови [re: _XлaпeтO_]  
Автор little_android (androida)
Публикувано05.12.06 14:42



На кратко за сега си ме разбрал абсолютно правилно.

Надявам се това положение да се оправи колкото може по-скоро.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.