Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:24 17.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема дати за отчитане - голям проблем!нови  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано11.11.06 11:51



последните дни на октомври си взех карта на Вивател и АДСЛ за месечна такс а 28 лева и двегодишен договор. Сега си получавам сметката и какво да видя - 29 лева и нещо! Звъннах да питам откъде идва тая сума като на фактурата ми с големи букви пише период на отчитане 28.10. - 31.10 и не би следвало да платя повече от 3 лева. Според жената от 123 това било нормално, през ноември плащам разговорите за октомври и таксата за ноември, дата за плащане - до 16.11. Това правилно ли е, или те са се объркали нещо?



Тема Re: дати за отчитане - голям проблем!нови [re: selski_tarikat]  
Автор cyg (<>)
Публикувано11.11.06 12:58



Абонатната такса се плаща предварително! При всички оператори...
Така че си платил за първия месец, пропорционално за дните от 28 до 31 октомври, плюс цялата такса за следващия месец, ноември. Допълнително се плаща потреблението за предходния месец октомври (ако има такова разбира се).



Тема Re: дати за отчитане - голям проблем!нови [re: selski_tarikat]  
Автор labarum (Hе позна!)
Публикувано11.11.06 17:44



през ноември плащам разговорите за октомври и таксата за ноември
Това е принципа на плащане.



Тема Re: дати за отчитане - голям проблем!нови [re: selski_tarikat]  
Авторtss (Нерегистриран)
Публикувано11.11.06 18:05



Аз също не мога да разбера нещо - Тази седмица минах на абонаментен план и както знаете за стартовия пакет платих 15 лв. които ще бъдат възстановени във втората фактура - но вчера -няма и три дни (договора сключих на 6 -ти) ми пристигна СМС в който ми съобщават че до 10 дни ще пристигне новата ми фактура и баланса ми до тук е 15,97 лв. Срок за плащане 23.11.2006.
Не мога да разбера защо след 3 дни ми издават нова фактура с такса от 15 лв. Нали началното отчитене е от всяко първо число. Или те искат да вземат 15-те лв. за ноември и изговореното до сега......?



Тема Re: дати за отчитане - голям проблем! [re: labarum]  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано11.11.06 19:08



"през ноември плащам разговорите за октомври и таксата за ноември
Това е принципа на плащане"
това само за първия месец ли е, или за винаги? Това значи че последния месец на договора ще плащам само разговорите но не и таксата? А защо това не е отбелязано във фактурата? Извинявайте за въпросите, но тъкмо се прибирам от чужбина след много години отсъствие от Бг и първата мисъл която ми мина през главата е че нещо Вивател се опитват да ме мамят!



Тема Re: дати за отчитане - голям проблем!нови [re: selski_tarikat]  
Автор proffit (непознат)
Публикувано11.11.06 20:23



Това с плащането с една такса напред важи за всички мобилни оператори.Првилно си разбрал един ден когато си прекратиш договора ще платиш само разговорите без такса.Иначе вива не лъжат поне за сега :)



Тема Re: дати за отчитане - голям проблем!нови [re: tss]  
Автор Desho (The one)
Публикувано11.11.06 22:58



дати на отчитане 1,8,16,24 !!!!! тебе са те засекли некаде там !!!

Аз съм Вашият среднощен кошмар!!!
Аз съм ЧЕРНОКРИЛИЯТ ПАТОК !!!


Тема Re: дати за отчитане - голям проблем!нови [re: Desho]  
Автор labarum (Hе позна!)
Публикувано12.11.06 14:34



До колкото знам Вива отчитат на 1-во число. А по отношение на тези 15 и нещо, които трябва да платиш - еми много просто: стотинките ти са таксата за дните до края на месеца, а 15-те лева са таксата за следващия. Вторият месец няма да имаш такса.



Тема Re: дати за отчитане - голям проблем!нови [re: proffit]  
Автор selski_tarikat (пристрастен)
Публикувано12.11.06 20:51



аз нямам против да е така, но защо това не го пише във фактурата? Как мога след 2 години да докажа с документ че първото ми плашане е било за част от първия и целия втори месец от договорния срок, като на фактурата пише "период на отчитане 27.10 - 31.10". Никъде официално не се споменава че се плаща и такса ноември. Просто първото ми впечатление от Вивател не е добро!



Тема Re: дати за отчитане - голям проблем!нови [re: selski_tarikat]  
Автор VANDAL (арийски герой)
Публикувано12.11.06 21:01



то да беше само първото

дано да е само това де,но не вярвам

my next?


Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.