Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:11 28.04.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Още няколко дребни предложения към Вивател...нови  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано20.10.06 11:31



На абонаментен план "Бизнес 1" съм, имам 50 безплатни минути към абонати на Вивател и БТК, но няма никакъв начин да разбера колко от тях съм изговорил. И на 123 звънях - нямало възможност. На мен ми е ясно, че системата много добре знае колко минути съм изговорил, щом пристига сметка за това, но защо не го казват на потребителите? Според мен не е правилно да се отказва тази информация.

Като абонат на "Бизнес 1" искам да ползвам и GPRS-а в момента, но никъде в сайта им не намерих да пише на каква цена ще е. Пише за "ПАКЕТИ ЗА МОБИЛЕН ИНТЕРНЕТ", пише и за "ПЛАН VIVATEL ТРАФИК", но аджиба аз без да съм предплатил пакет, на "Бизнес 1" каква ще е цената??? 1.20 лева? 6.00 лева? 15.00 лева???

За покритието в по-слабо населените места - не коментирам, а просто чакам да си довършат работата. Дано стане някога.

Щирлиц


Тема Re: Още няколко дребни предложения към Вивател... [re: Щиpлиц]  
Автор mombo (непознат)
Публикувано20.10.06 14:27



Начало » Бизнес клиенти » Тарифи »
SMS, MMS И ДАННИ



SMS, MMS И ДАННИ



Услуга


Цена

SMS в мрежата на vivatel


0.14/съобщение

SMS към други оператори в България


0.14/съобщение

SMS към международни оператори


0.21/съобщение

MMS в мрежата на vivatel


0.60/съобщение

MMS към други оператори


0.60/съобщение

Мобилен достъп до Интернет, WAP през CSD


0.06/минута

Мобилен достъп до Интернет, WAP през GPRS




0 – 1 МВ 4.80/МВ

1 – 5 МВ 3.60/МВ

5 – 15 МВ 2.40/МВ

15 – 30 МВ 1.80/МВ

> 30 МВ 1.20/МВ



Тема Re: Още няколко дребни предложения към Вивател...нови [re: mombo]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано20.10.06 17:50



Ааааахаааааа-а-а-а. Ето го къде било. ;о)

Ок, ето още едно предложение. Да активират поне услуга "Mail2SMS" както всички други. Има много хора, които биха искали такава алтернатива.

Щирлиц


Тема Re: мрежатанови [re: Щиpлиц]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано20.10.06 17:53



Не бъди толкова критичен. Съпостави колко бързо развиха Мтел и Глобул своите мрежи за същия период след стартирането им и какви норми на печалби са имали тогава при онези цени.



Тема Re: относно ценитенови [re: Щиpлиц]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано20.10.06 17:58



Търговецът, който те е обслужил е длъжен да ти даде брошура за плана. В нея са описани цените. Ако няма брошура той е длъжен да те информира за тях устно.



Тема Re: относно ценитенови [re: Жopo]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано20.10.06 18:08



<изтрито>

Щирлиц

Редактирано от Щиpлиц на 20.10.06 21:24.



Тема Re: относно ценитенови [re: Жopo]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано20.10.06 18:17



Вярно, стига да бях питал - щяха да ми кажат. Но когато активирах картите на фирмата си - тогава не само не ми беше така необходим GPRS, ами и не работеше баш баш... ;о)))

Пък сега дай да се разберем. Можех да звънна на 123, или да отскоча до офисчето на Вивател, дето е на 4 преки, но аз съм човек на новите технологии. Имам лаптоп, кабелен интернет с висока скорост, WiFi, което макар и на малко места, но пак мога да ползвам... Иска ми се всичко да е подредено, и човек да може да си го прочете с две кликвания на мишката.

Та пробвам аз да пусна телефона си като модем, и през блутутутката или IR порта да включа към него лапни-топа, и да браузна в Интернет. Ама тцъ. За CSD никакви проблеми, направих го веднага. За Dialup number писаш там 08781000 ли беше, забравих вече, но за GPRS все ми се струва, че няма да е баш така. След n-тия опит вече срам не срам, звъннах на 123. Мацето беше доста търпеливо, и внимателно ми прочете настройките, че даже повече отколкото трябваше. Някой в техническия отдел може би е опитал да унифицира настройките на Extra settings на модема на телефона, а тези настройки може да са различни за всяка марка модем. Както и да е. Не стана, зарязах го, и ползвам Opera mini. Но някак си щеше да е по-интелигентно да можех да прочета всички настройки в страницата им, и с малко труд може да се направят отделни бележки за всяка марка телефони поотделно (или поне тези, които имат условности).

Да, съгласен съм, че на 1 година М-Тел и Глобул бяха като малки пухкави зайчета в сравнение със старта на Вивател, но откакто е пусната мрежата им - в целия регион тук наоколо не се и чува помен, че работят по довършването на покритието. В повечето селца няма нито базови станции, нито са чували кога ще се почне по правенето им. За междуградските пътища - покритие като швейцарско сирене. Аз съм наясно, че регион Монтана обикновено го приемат като последна дупка на кавала, ама както се казва в една хумореска - защо трябва техния кавал да е последния за нашата дупка!?!?

Щирлиц


Тема Re: относно ценитенови [re: Щиpлиц]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано20.10.06 21:09



Какви настройки ти казаха за GPRS на лаптопа - и аз съм се опитвал няколко пъти неуспешно ама не съм стигал дотам да им се обаждам - има ли някакъв по-специфичен скрипт,който трябва да се слага за модема ?

-=MaHLaN=-


Тема Re: относно ценитенови [re: Nistel]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано20.10.06 21:23



За настройки на лаптопа:

Modem extra settings:
AT+CGDCOMT=1,"IP","internet.vivatel.bg"

Следва "Create new connection", избор "Connect to the Internet" - "Set up my connection manually" - "Connect using dial-up modem", нататък с настройки:
user: vivatel
pass: vivatel
DialUp number:
--За CSD: +359871000
--За GPRS: **99# или *99***1#
Модем: избираш телефонния модем

В телефона:
apn: internet.vivatel.bg

Имай впредвид, че понякога се случва докато телефона не е свързан с компютъра - системата да промени настройката "модем" с вградения на компютъра, ако имаш такъв.

Ако подкараш - свиркай тука. Не е лошо да се знае. ;о) Аз съм с Windows XP pro SP2, но може нещо да съм нацъкал където не трябва, щото и без това в Network Connections имам 5 кънекшъна вече.

Щирлиц



Тема Вивателнови [re: Щиpлиц]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано20.10.06 23:04



Съгласен сам с теб. Има какво да се желае по въпроса с информацията как човек най-бързо и без звънене до оператора да се оправи с настройките.
Иначе за пренос през ГПРС би трябвало само да се напише за Dial-up номер **99# или *99***1# и всичко да е наред. Със Сименс S65 обаче номера не става, а с Нокия 62 30 тръгва от раз и поддържа 8К.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.