Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:49 24.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Nokia 1100  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано06.10.06 22:08



Днес закрих стационарния си телефон у нас и си купих карта на вивател - тия, с 500 безплатни минути към БТК и Вивател.

Понеже нямам свободен апарат, реших да купя най-евтиното възможно в съответния бизнес цетър - Nokia 1100.

Но никъде не виждам опцията Summary after call в менюто.. Не би ли трябвало да има?





Тема Re: Nokia 1100нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано06.10.06 22:16



Само Вивател - без БТК



-=MaHLaN=-

Тема Re: Nokia 1100нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано06.10.06 23:27



май си се прецакал.ако говориш за тогедъра минутите са само към вива.ти така да не мислиш че бтк са толква луди

ако бяха и към бтк всичко живо ще си закрие стационарните.



Тема Re: Nokia 1100нови [re: Nistel]  
Авторxим (Нерегистриран)
Публикувано07.10.06 09:00



а може да говори за служителските карти от бтк



Тема Re: Nokia 1100нови [re: xим]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано07.10.06 20:45



тц , те са с 300 минути



Тема Re: Nokia 1100нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор C_H ()
Публикувано08.10.06 08:51



Този телефон няма такава опция.



Тема Re: Nokia 1100нови [re: C_H]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано08.10.06 18:12





Няма такава опция? Баси, значи смята входящи, изходящи и не знам си още какви, а след приключване на разговора - не можа. Баси

Иначе за минутите - не ме мислете



Тема Re: Nokia 1100нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Чo :)Модератор (търся дипл. зад)
Публикувано08.10.06 22:43



След приключване на разговора натисни един след друг бутоните Меню-3-5-1



Тема Re: Nokia 1100нови [re: Чo :)]  
Автор Cтaниcлaв! (пешкеш)
Публикувано08.10.06 23:08



Ногу трудно бе, Чо


Я така нИ щем



Тема Re: Nokia 1100нови [re: DTMF]  
Авторxим (Нерегистриран)
Публикувано10.10.06 18:50



има и такива с 500мин.



Тема Няма такава карта с 500 безплатни минути.нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 09:24



Абе няма такива карти с по 500 безплатни минути към Вивател бе. То ако имаше всеки щеше да си вземе такава карта.



Тема Re: Няма такава карта с 500 безплатни минути.нови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано12.10.06 09:43



Ти чуваш ли се какво говориш, а това какво е:





Тема Re: Няма такава карта с 500 безплатни минути.нови [re: ohluva]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано12.10.06 11:34



безплатни за 15 лв на месец





Тема Re: Няма такава карта с 500 безплатни минути.нови [re: ohluva]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано12.10.06 11:58



Прегледах внимателно линка, който даде, но НИКЪДЕ не видях да пише за каквито и да било безплатни минути.

Единствените безплатни минути, които Вивател предлага са при бизнесплановете.



Тема НЕ СИ ГЛЕДАЛ ВНИМАТЕЛНОнови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Автор Cтaниcлaв! (пешкеш)
Публикувано12.10.06 14:22



Стартов пакет


15.00*

Месечен абонамент


15.00

Включени минути


500**

Включени SMS


100**

Цена на минута разговор към всички национални мрежи


0.38

*Покупната цена от 15 лв. ще бъде възстановена във втората месечна фактура, при заплатена първа месечна сметка.
**Включените минути и SMS са в мрежата на vivatel.

Тарифирането е на секунда. Разговори до 30 сек. се тарифират като 30 сек.
Всички цени са в лв., с ДДС.

Неизразходваните минути/SMS се прехвърлят за следващия месец, като прехвърлените минути/SMS не могат да надвишават броя на минутите/SMS, включени в плана.

В случай на промяна на тарифния план, неизразходваните минути от стария не се прехвърлят.

Цените са валидни от 18 юли 2006г.

Редактирано от Cтaниcлaв! на 12.10.06 14:23.



Тема аз не знам..нови [re: VANDAL]  
Автор Cтaниcлaв! (пешкеш)
Публикувано12.10.06 14:25



някой някъде да дава безплатни минути за без пари



"безплатните" минути са един вид стимул за post paid абонатите.
Тези минути може да ги има, но може и да ги няма.. така, както ги е нямало преди няколко години.

А това че "безплатен" обед няма - да, няма. И двете страни го плащат



Тема Re: аз не знам..нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано12.10.06 20:03



безплатни са,ако имаш абонамет 0 лева и никакви задължения към оператора.всичко друго може да се нарече "стимул","подарък" или каквото и да е,но за мен не е безплатно.



Тема много си упорит..нови [re: VANDAL]  
Автор Cтaниcлaв! (пешкеш)
Публикувано13.10.06 00:02



по гръб не падаш.

Сериозно те питам. На колко години си?

Сега да ти кажа нещо.

Наистина не знам оператор (от тези, които съм използвал тук и в чужбина), който да дава бонус минути, без да си платил нещо.

Какво излиза? Ти искаш да не плащаш нищо и да получиш "безплатни" минути. Въз основа на какво този бонус, Вандал? Или може би ТОЙ, операторът, трябва да разчита, че ти ще потребиш евентуално някаква негова услуга? М? Бих останал много учуден, ако някой оператор пусне оферта да речем от типа на: станете ни абонати, няма да плащате месечен абонамент, пък ние ще ви даваме по 100 мин месечно безплатно. Хаха. Пак нещата са двустранни.

1. Безплатни ще са за теб, ако не говориш извън тези 100 мин.

2. Но ако надвишиш този лимит, ти така или иначе започваш да плащаш на оператора. Било за минути, било за съобщения или нещо друго.


Безплатен обед никога никъде няма. Все някой го плаща. Но я си спомни какво беше едно време. Аз когато ставах абонат на М-Тел платих за първата си СИМ карта... 300 лева

Втората карта вече струваше 180 с ДДС Безплатни минути ли? Бонуси ли? Нъцки... А абонамента си вървеше - било при Мобиком или при М-Тел.

Така че, когато някой ти дава 500 "безплатни" минути за 15 лева, добре е да вземеш един калкулатор и да направиш една елементарна сметка, а именно, че минутата ти по време на тези 500 минути е 0.03 лв., което си е супер оферта както и да го гледаш. Но това е все пак цена, защото ти си на договор, а всеки договор обвързва финансово.

От предплатени услуги не се живее. Това и Вива го разбра. Абонаменти трябва да има - системите трябва да се поддържат, а също и имидж - реклама, фирмени коли, красиви офиси. Това е част от бизнеса днес.

Аз мога да си купя дънки от пазара, но не го правя. Не защото съм сноб. Защото не искам да ги меря в някаква виртуална кабинка, дето зимата ми измръзват частите по тялото. Плащам отгоре още 15 лева, но си взимам прилични дънки от някой магазин, където спокойно мога да си избера освен дънки и нещо друго.

Така че не роптай. Просто приеми, че тези минути са ти бонусни. И си представи, че можеше и тях да нямаш. А тва за нулата лева и никаквите задължения.. повярвай, батка, и в ХАМЕРИКАТА го няма..



Тема Ти малоуууууумен ли си бе?нови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 00:33



Абе какво ми копираш бе, ти малоумен ли си? Къде видя да пише, че има нещо безплатно в този тарифен план?



Тема мдам.. малоумен по рождениенови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Автор Cтaниcлaв! (пешкеш)
Публикувано13.10.06 00:39





Без коментар......

Редактирано от Cтaниcлaв! на 13.10.06 00:43.



Тема Re: много си упорит..нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано13.10.06 08:34



Така че, когато някой ти дава 500 "безплатни" минути за 15 лева, добре е да вземеш един калкулатор и да направиш една елементарна сметка, а именно, че минутата ти по време на тези 500 минути е 0.03 лв., ти сам си отговори.защо си мислиш че не знам,това което си казъл?като писах горе 0лв абонамет ти го дадох като пример,а не че това е възможно или че някога ще стане.това беше пример за нещо наистина безплатно.ето ти сам каза тези 500 мин. излизат по 3 стотинки.добре цената е супер,но къде е безплатното.за това "безплатно" всеки си плаща месечна такса или мин. потребление(лууп примерно) и тн.много се дразня някой като каже "на еди коя тарифа съм с 30 безплатни минути към мтел/глобул и 10.50 такса примерно)и пича си говори само 30минути,защото си вярва че са му безплатни.аз му казвам еми с прима стар 30 минути към мтел ще са ти по-евтини отколкото така,а той вика не тия са безплатни.и това хора вишисти.
за протокола на скоро ставам на 19.



Тема Re: много си упорит..нови [re: VANDAL]  
Автор Cтaниcлaв! (пешкеш)
Публикувано13.10.06 10:03



Младичко си още


Аз пък скоро ставам на 30.

Значи, това, в което исках да те убедя, е че за този абонамент ти получаваш по принцип преференциални цени. Но до тук. Може да се разминеш само с това.

Обаче, напоследък стана тенденция операторите да радват абонатите си с разни закачливи работи като определен брой "безплатни" минути. Точно това се опитвах да обясня, че те реално никога не са безплатни. Плаща ги или едната страна, или другата, а най-често двете. Но след като ти "непредвидено" получаваш 500 мин за нещо, което така или иначе плащаш всеки месец, т.е. тези 15 лева... следователно минутите са ти наистина "гювеч".

Няма нищо. Младостта не е порок. Просто някои неща ще ги разбереш след време.

Успех!



Тема Re: много си упорит..нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано13.10.06 10:11



чакай бе човек

аз кога съм твърдял че са безплатни и че това не е рекламен трик на операторите?



Тема хаханови [re: VANDAL]  
Автор Cтaниcлaв! (пешкеш)
Публикувано13.10.06 10:17



Ти си "буквалист", т.е. човек, който винаги вижда само един-единствен смисъл в дума или израз.

500 безплатни минути за теб означават, ако теб никой не те ангажира с нищо.

Да оставим ВИВАТЕЛ.

Спомни си когато имаше по 75 квтч на някаква много ниска цена или почти безплатни. Е? Те безплатни ли бяха? Реално не. Защото ти не можеш да се вмъкнеш в консумацията на тези 75 квтч. Ти харчиш много повече. Но НЕК си е направила много добре сметката и тя знае, че ти ще покриеш тия "безплатни" квтч със сметката си за горницата над 75 квтч. Разбира се, абонамент тук не плащаш.

При мобилните и друго и ти много добре го знаеш. Не разбираш обаче защо се инатиш и приемаш нещата "буквално" като малко дете.



Тема за човекът с безплатните минутинови [re: Cтaниcлaв!]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано13.10.06 10:17



Ем посочи ми къде са тези 500 безплатни минути. НЕ виждам НИКЪДЕ на картинката, която си посочил да пише, че има нещо безплатно в този абонаментен план освен фактурата вероятно.



Тема Re: хаханови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано13.10.06 11:18



единственото, за което споря е названието "безплатни" на минутите.ти сам каза че човек всичко си плаща по един или друг начин.съгласен съм с всичко,което си написал и не разбирам защо ме убеждаваш в неща, за които и аз мисля че са така.не съм казал че трябва да дават 500 минути без никаква уговорка и ангажимент към тях (бил той договор,месечна такса или нещо друго).наистина безплатно в мрежата на оператора говорят само служителите на самите оператори.защо?еми защото нямат никаква месечна такса на телефона и имат неограничени разговори в цялата мрежа на оператора.пак ти казвам споря за това заради хора,които ме убеждават че имали 30 безплатни минути и такса 10лв или някъде там.и говорили само 30 минути защото били безплатни разбираш ли.и не могат да възприемат че говорейски само 30 минути не им трябва абонаментен план, защото минутата им идва към 35-36 стотинки (на ум го смятам сега да не ме упрекнеш и за сметките) и с прима стар тези 30 мин биха им били по-евтини.друг е въпроса че ако се говори повече след тези 30 мин минутата в мрежата е 15-20 ст,а не продължава да е 34 като при прима стар.и за повече разговори има сметка.абе вишисти....важното е че човека си мисли че са му безплатни.да си ги говори със здраве.проблема е че не той е решил че са безплатни,а някой му е казал така.живи и здрави





Тема Re: хаханови [re: VANDAL]  
Автор Cтaниcлaв! (пешкеш)
Публикувано13.10.06 11:21



Ако погледнеш внимателно screenshot-а дето съм го дал на малкия тарикат, ще видиш, че там не пише БЕЗПЛАТНИ, а включени, което наистина звучи резонно и разумно





Тема Re: хаханови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано13.10.06 11:25



а така е точно.15лв такса и включени в нея 500 мин.така всичко е точно






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.