Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 25.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Калпавите симкарти на Вивател  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано15.08.06 15:00



Ползвам услугите на Вивател и съм горе-долу доволен от обслужването (може и по-добре, де). Обаче трябва да отбележа, че симкартите им са пълен боклук, най-малкото, защото:
1. С вивателските карти батерията държи чувствително по-малко в сравнение с карти на други оператори. Това не се дължи на покритието, понеже аз не се движа в зона със слабо покритие.
2. Картите дават бъгове при някои модели телефони (например Моторола С115)
3. Когато сложа вивателска карта на един мой стар апарат Моторола С 350, при разговор се чува бръмчене, което го няма ако на телефона е симкарта на друг оператор.
Пиша това не за да правя антиреклама на компанията, а с надеждата, че някой техен човек ще прочете и ще си сменят доставчика на симкарти, тъй като с тези карти отблъскват клиентите си, колкото и добро да им е обслужването. Когато съм питал ми обясняват, че били датски, а не китайски и много качествени, но явно на практика не са толкова добри. Другите може да ползват китайска продукция, но по-добре китайски карти, които не създават такива проблеми, отколкото датски, но калпави.



Тема Интереснонови [re: JoroH]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано15.08.06 15:06



аз не съм забелязал подобен проблем. Имам предплатена карта на вивател и доста съм говорил от нея (включително и разговори над 5 мин) - няма ядове. Телефона е SE Z200.

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.


Тема Re: Интереснонови [re: toia_be]  
Автор labarum (едряга)
Публикувано15.08.06 15:18



На мен пък снощи ми се случи нещо интересно: настроих си телефона (Нокия 3510) за ГПРС и се опитах да вляза в началната страница на Вивател. Резултатът: изгасна ми дисплея на телефона и след 2-3 секунди се включи на основен екран. Опитах пак - същото. Влязох в друг сайт - няма проблем. Може и грешката да е в моя телефон, защото чат-пат ми прави разни номера.



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: JoroH]  
Автор Heпoзнaт® (Ставри)
Публикувано15.08.06 18:59



С вивателските карти батерията държи чувствително по-малко в сравнение с карти на други оператори. Това не се дължи на покритието, понеже аз не се движа в зона със слабо покритие.

Това е нов революционен принос в теорията и практиката на джиесемологията.



Редактирано от Heпoзнaт® на 15.08.06 19:00.



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор VANDAL (Групенфюрер)
Публикувано15.08.06 19:31



има такъв феномен, не се смей





Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: VANDAL]  
Автор pegasO7 (:))
Публикувано15.08.06 20:41



Докажи го с факти щом потвърждаваш!



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: pegasO7]  
Автор labarum (едряга)
Публикувано15.08.06 20:44



Аз "потвърждавам", че при мен няма такъв феномен

От 1 месец телефона ми е с Вивателска карта и си държи както с Мтелската.



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: pegasO7]  
Автор VANDAL (Групенфюрер)
Публикувано15.08.06 21:34



еми имам един т630,който с карта на вивател е доста по-бавен понякога.примерно реагира много бавно на отключване на клавиетурата.с карти на другите 2 оператора няма грижи.и не се пали толкова





Тема колега..нови [re: JoroH]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано15.08.06 21:53



Да знаеш аз имам същия проблем.
Много често ми пада батерията. Едва-едва кара по един ден


Да *** и тъпата Моторола, да ***.

Ама при такиви режими за два месеца... Мисля, че проблемът ти е другаде







Тема Re: колега..нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор pegasO7 (:))
Публикувано15.08.06 21:58



А, колега много точно го каза, а пък и аз се чудех защо Самсунг на 2 месеца държи с вивателската ми карта по 2 дни - еми как не - като ухото ми загрява с него.......





Тема Re: колега..нови [re: pegasO7]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано15.08.06 22:13



С Вивател понятие като "здрава батерия" за мен вече не съществува.
Имам една Нокия 6610i, която във времената на М-Тел ме изкарваше по 5 дена, сега след ден и половина увяхва в истинския смисъл на думата.

Моторолата ми кара около ден.

Blackberry-то ден и половина.

Май само един Т68 се справя добре в тия режими - малко над два дена. Той от старата генерация






Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: JoroH]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано15.08.06 23:12



SE k700/750 ,нямам никакви оплаквания от картите





Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: JoroH]  
Авторyyyyy (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 07:45



На крив телефон, картата му пречи!!!!



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: yyyyy]  
Автор VANDAL (Reichsführ)
Публикувано16.08.06 09:01



На тиквеник главата му пречи





Тема Споделям впечатления...нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано16.08.06 09:41



Аз имах Нокиа 3100, зареждам в петък вечер, събота правя 6 часа разговори, събота вечер иска ново зареждане. Т.е. кара 24 часа. Това е в мрежата на О2 Великобритания. Иначе знам, че Моторола С139 държи мнооого време на разговор (или С118 ама няма цветен екран) Моят съвет е вземи си или Нокиа 3100, или Моторола С139 или СЕ к750/дв800
иначе може да видиш и тестове за батерии тук:



Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.

Тема Re: Споделям впечатления...нови [re: toia_be]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано16.08.06 10:00



т.е. горе-долу както са моите впечатления от Ериксоните - най-здравите батерии имат те!






Тема На Моторола С139нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор toia_be (читател)
Публикувано16.08.06 10:13



и дава производителя 11 часа разговори.
Един приятел има, но никога не е говорил много, иначе в изчакване и 4-5 минути на ден - 10 дена кара.

Един човек е тесен за една вселена, една вселена е тясна за един човек.


Тема Re: колега..нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.08.06 10:25



Адаш, ще си изпечеш мозъка, бре



Обаче да стопиш батерията на тела не е кой знае колко уникално...аз за два дена съм топил батерията на хендсфрийто, дето нормално кара месец без презареждане



Тема Re: колега..нови [re: Cтepн™]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано16.08.06 10:43



Тя жената ме бъзика, че когато пътуваме в колата вечер няма нужда да пуска осветлението, за да намери нещо...

Аз светя достатъчно силно






Тема Re: колега..нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.08.06 11:03



Значи ти е дошло време да идеш да се поплацикнеш на морето





Тема Re: колега..нови [re: Cтepн™]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано16.08.06 12:10



хихи..

какъв съвпадък..
утре пътувам с малката за 4-5 дена






Тема Re: колега..нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано16.08.06 12:28



Ми то хубаво, ама що не си взе къща в по-цивилизования край на морето?
Щяхме да обърнем някоя и друга бира с картофки и леферче



Тема Re: колега..нови [re: Cтepн™]  
Автор Cтaниcлaв! (mind hunter)
Публикувано16.08.06 12:53



Че какво му е лошо на Влас и на къщата на брега на морето?


Мене не ми требе цивилизация, я съм си от там




Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: Heпoзнaт®]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано16.08.06 13:41



Ти пък откога и тук започна да пишеш?
Иначе наистина картите на вивател дават повече консумация. И аз съм забелязал, че при разговор бързо се загрява телефона. с нищо не мога да си обясня защо с моторолата се чува бръмчене при разговор от вивателската карта, а с карти на други оператори такова нещо няма. който иска да си направи експеримент, какъвто съм правил вече. Слагам на един стар телефон вивателска карта и измервам колко издържа батерията, като се мери или докато писне, че се е изтощила батерията. После същата процедура се повтаря с друга карта. Аз съм правил този експеримент като по време на експеримента не е провеждан разговор, а покритието е догоре и с двете карти. Разликата в консумацията е близо една трета. Просто наистина картите са калпави. Имам няколко познати с вивател, говорил съм с тях и те потвърждават, че има такова нещо. спомням си и че миналия месец като плащах сметката в ТуБи, едно момче се оплакваше, че нов телефон от промоция на вивател държи само 2 дена и половина и мисля че има връзка.



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: JoroH]  
Автор Пeтъp_ (познат ;-))
Публикувано16.08.06 20:43



Държането на батерията зависи от мрежата на оператора като цяло, и от особеностите и в определен район. От опита ми с трите оператора мога да кажа че с Глобул в Бургас батерията държи най-малко, а с Вивател държи повече, а с Мтел е колкото и с Вивател. А самата карта няма много общо с това. И като цяло за хора които говорят много няма телефон който държи много, познавам човек който изкарва не повече от ден и половина с едно зареждане с какъвто и да е телефон, но той поне си признава че го счупва от говорене.
С някои много евтини или стари телефони наистина има проблеми, но все пак това е съвременна 64к карта. На мен картата ми харесва защото за разлика от по-стари карти на други оператори държи по-дълги имена в телефонния указател.
Бръмчене генерално се чува от мокрени или овлажнени телефони. На споменатия модел бръмчене се чува и ако са свалени екраниращите капачки от платката. А например Nokia 3510i бръмчи с глобулска карта на доста места в Бургас и се оказа че всички телефони от този модел от определена партида се държат по същия начин. Така че това може да е и фабричен дефект.
И накрая да кажа че нямам нищо общо с вивател.





Тема Re: колега..нови [re: Cтaниcлaв!]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано17.08.06 00:22



Значи сме близо, и може да пием по бира някой слънчев ден))



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: JoroH]  
Автор mimosh ()
Публикувано17.08.06 10:08



Нека да кажа и аз някоя блага дума за картите на Вивата

Като имам пропуснато повикване SMS-а се получава по 5 пъти - явно за да са сигурни че ще го прочета съобщението, да не говорим че е същата работа при отказано повикване. Пак получавам SMS пропуснато повикване (5 пъти) все едно че не знам че съм отказал разговор



ПС: Телефон Ericsson T39m

Прекомерната употреба на LINUX води до пристрастяване!

Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: mimosh]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано17.08.06 10:30



е това вече не е от картите

ама все едно един умник ги и правил и двете



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: mimosh]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано17.08.06 11:50



Аз пък имам един стар Сименс S35i за втори тел и той с МТел-ска карта забива средно по веднъж на ден - пише грешка на СИМ картата.С 3 различни МТел-ски карти е ползвам и с трите резултата е идентичен.Помежду съм го ползвал около 1-2 месеца с Вивателска и нито веднъж не е дал такава грешка.Вмомента съм го дал на един приятел с МТелска карта на някакъв бизнес абонамент и пак се оплаква,че забивал



Доста пъти съм го писал това ама нали за СИМ карти е темата - да кажа и аз ..

-=MaHLaN=-

Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: Nistel]  
Автор lndex (непознат )
Публикувано17.08.06 12:37



Аз съм, от първите абонати на Вивател. трябва да ви кажа че нямам никакви проблеми относно симкартата, не съм забелязвала да ми пада бързо батерията, плюс това съм с Никоа 3100. Всичко си работи перфектно. Дори ГПРС връзката е доста добра и е предимств,о че само Вивател го поддържа. А другите искат да им подпишеш 1-годишен договор.





Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: lndex]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано17.08.06 13:11



айде бе





Тема Не мисля, че проблема е в"... Калпавите симкартинови [re: VANDAL]  
АвторTripi (Нерегистриран)
Публикувано17.08.06 14:51



До преди 3 месеца бях на Мтел и 5-дни ми издържаше батерията (Сиеменс М65)
След това Вива и падна на 2-3дни зареждане (само да отбележа, че сгнала у нас е ужасен (в центъра на Сф.) и само в едната стая горе-долу може да се проведе разговор)
Бях на почивка в Бс и за целия престой от 2 седмици съм го зареждал 2 пъти.(не мисля, че съм имал разлика в разговорите)
(зареден последно вечерта преди да тръгна за Бс.)
Мисля,че всеки сам може да си прецени. Дали е от картата или от мрежата.
Но да завърша с това, че си оставам на Вива защото повече говоря за същите пари!



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: mimosh]  
Автор labarum (едряга)
Публикувано17.08.06 17:27



На мен ми изпращаше само по 1 СМС, но и това беше достатъчен повод да разкарам тази услуга.



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: Nistel]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано17.08.06 19:00



Това е брадясало...цялата 35-та серия на Сименс имаше инженерен дефект в СИМ-четеца и наистина забиваха често...аз съм ползвал и C35 i S35 - не чак всеки ден, но досадно често се случваше.
И имаше масови оплаквания. И от двата оператора.

Иначе S35 беше фантастичен телефон за времето си





Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: Cтepн™]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано17.08.06 20:42



Така си е - от време на време ползвам през него CSD през Irda-та на лаптопа,че 6630-ката няма .. а и съм имал 2 и от двата съм много доволен.

Проблема се появи след около 2-3 години ползване всъщност - беше купуван нов май от МТел а другия си го бях взел на старо.

-=MaHLaN=-


Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: Cтepн™]  
Автор VANDAL (Führer-SS)
Публикувано17.08.06 22:17



а стига бе.ползвал съм и ц и м35 с всякакви карти и никога не съм имал проблем





Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: JoroH]  
Авторmisho (Нерегистриран)
Публикувано18.08.06 16:37



i az\ da dobavq. na men siemens SX1 mi izkl. s karta na vivatel. pochnah da si mislq che samiq tel. ne mi e nared. no qvno problema e zaradi kartata, zastoto s globul i mtel nqma problem



Тема Re: Интереснонови [re: labarum]  
Автор [bbourgas] (дзверо)
Публикувано18.08.06 17:37



при мен става така с нокиа 6100



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: misho]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано18.08.06 21:25



Това предполагам, че е вариант на известния бъг с вивателски карти с моторола С 115 . Оправя се като с друг телефон пренастройваш симкартата да не иска пинкод при включване. Интересно е обаче, че това се случва само с карти на Вивател.

Редактирано от JoroH на 18.08.06 21:26.



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: misho]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано19.08.06 08:20



С SX1 О2 Edition е един от хората в групата ни на Вивател - досега не е имал оплакване.

-=MaHLaN=-


Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: Nistel]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано19.08.06 22:25



Че кой го е бил по главата да си купува брандиран телефон)))))



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: Cпoмeниии]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано20.08.06 12:35



Еми с покупките по интернет някой път така става.А и незнам дали знаеш SX1 O2 версията е черна - 1:1 с Макларън едишъна.Тоест много по-добре изглежда от стандартния бял който си е направо грозен.А и мисля,че качествено е разкодиран досега не е имал никакви проблеми с 2 от операторите в БГ - третия не го е ползвал (МТел).А и през кабела си е сложил най-новия фирмуер и хич не му пука О2 ли е или не.

И моята 6630-ка е ТИМ-аджийска но съм 100% сигурен,че и сам знаеш какво означава това



-=MaHLaN=-

Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: Nistel]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано20.08.06 14:27



мдам)) За цвета ясно))
Иначе се майтапех....интересно...как понякога дефект става ефект)))



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: JoroH]  
Автор C_H ()
Публикувано20.08.06 17:47



Имаше такъв случай в който мисля на съюза на учените или подобна организация бяха сменени всичките сим карти. От Вивател обяснили че са фабрично повредени/дефектни и с някой телефони ставали проблеми. Но мисля че проблема е отдавна разрешен.



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: C_H]  
АвторJORO (Нерегистриран)
Публикувано20.08.06 23:51



А пък аз си мислех, че телефона нещо откача!!! С м-тел държеше по 4 дни при доста разговори, а сега го ползвам за втори с Вивателска карта и държи едва по 2 дни с по-малко разговори!!!

Телефона е Samsung D500 и за информация на всички след като прочетох мненията на хората тук сложих отново М-телската карта и вече 2 ден показва 100%!!!!!!



Тема Re: Интереснонови [re: [bbourgas]]  
Автор labarum (едряга)
Публикувано21.08.06 11:10



Мдааа, явно не е случайност, а закономерност.



Тема Re: Интереснонови [re: labarum]  
Автор little_android (androida)
Публикувано07.09.06 16:03



преди време и на мен ми се случи такова нещо с карта на вивател. Апарата е SE K750



Тема Re: Интереснонови [re: little_android]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано08.09.06 00:58



И ккво ти се случи ?Щото ползвам к750 с вивател няколко месеца и нищо особенно не ми се случва





Тема Re: Интереснонови [re: DTMF]  
Автор little_android (androida)
Публикувано08.09.06 17:01



когато съм влизал в страницата на вивател през този апарат - дисплея изведнъж угасва. Доколкото си спомням след това обаче успя да се върне в stand-by позиция.



Тема Re: Интереснонови [re: little_android]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано09.09.06 01:48



Ползвай опера на джава,по-добра е. помня че имаше някаква боза -"вивател браузър" дето май не ставаше за нищо



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: mimosh]  
АвторфaQ (Нерегистриран)
Публикувано24.09.06 13:42



Избери си за нов апарат Siemens C62 и ще имаш същия проблем :)))) Може да ги получиш и по 50 пъти ... или поне докато апарата ти не отговори, че е получил съобщението. Проблема не е в картата :)



Тема Re: Калпавите симкарти на Вивателнови [re: JoroH]  
АвторфaQ (Нерегистриран)
Публикувано24.09.06 13:45



За Моторола С115 има само едно лечение :)) - премахни си изискването за PIN и няма да се рестартира. Същия проблем ще имаш с този апарат и с 64к sim на друг оператор.
А относно проблема с батерията също има лечение освен ако картата ти е не предплатена ...



Тема Re: Интереснонови [re: labarum]  
АвторфaQ (Нерегистриран)
Публикувано24.09.06 13:47



WAP портала им е тромав с прекалено много картинки :) Избери от настройки опростена схема като влезнеш с друг апарат естествено .




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.