Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:01 27.09.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Експеримент с скороста на GPRSнови  
Автор v-city (admin)
Публикувано17.06.06 20:38



И така, имам си мобилно писи асусче, мнооо добро, и една хубава нокийка и едно дейта кабелче да ги свържа, права кво права настройки и пускам нета на писито през джипиареса на вивател с цел установяване на скороста. Бях приятно изненадан :) 11.7 кб/с е макса на доунлоуда, като средно даржеше 10.5 кб/с, а на ъплоада макса бе 4,1 кб/с а средно държеше 2.4 кб/с. Експеримента ми струваше около 6 мб по 5 лв на меги смятайте. 3 мб качих и 3 мб свалих после през фтп който се интересува... Дано информацията да Ви е била полезна, аз съм доволен, ама тия 5 кинта на меги въобще не ми изнасят.... при другите оператори поне има прогресивно намаляване на цената а тука какво имаме...? а и да не говоря че съм на бизнесМАКС абонамент с 50 лв месечна такса и 200 мин към всички оператори включени..




Тема Re: Експеримент с скороста на GPRSнови [re: v-city]  
Автор VANDAL (Групенфюрер)
Публикувано17.06.06 20:58



за 11 кб/сейк направо си на едге,а не на гпрс.писах ти в клуб мтел.щом си на абонаментен план цената пада след няколко мб.Почва от 4.80 и пада.И при трите оператора е така.Само за предплатената на вива е фиксирана независимо от направения трафик.



Тема Re: Експеримент с скороста на GPRSнови [re: v-city]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано17.06.06 23:49



ГПРС-а на вива е по -евтин От този на Мтел. Дори след като Мтел премахнаха първоначалното таксуване което си беше брадва, вече нет от Мтел не ползвам

дъдф



Тема Re: Експеримент с скороста на GPRSнови [re: v-city]  
АвторKaлkaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано17.06.06 23:54



"1.7 кб/с "
смени си кабелчето с USB2. явно е че тая скорост е максималната на стария сериен порт наречен COM



Тема Re: Експеримент с скороста на GPRSнови [re: Kaлkaнчeтo]  
Автор Cпoмeниии (MetalMoto™)
Публикувано18.06.06 00:28



Мале...мале...мале....
Онемях))))
Скоро не беше пръквала бисер с такова великолепно качество!!!



Тема Re: Експеримент с скороста на GPRSнови [re: Kaлkaнчeтo]  
Автор VANDAL (Групенфюрер)
Публикувано18.06.06 09:08



лелелелеееее.айде за протокола ком порта е около 128килобита/сек което е 16килобайта/сек.УСБ1 е около 10 мегабита ,тоест спокойно си върви мегабайт/сек.усб2 е теоретично 480 мегабита и поне половината ги достига.





Тема Re: Експеримент с скороста на GPRSнови [re: Kaлkaнчeтo]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано18.06.06 10:33



Гениално предположение...сама ли се сети?



Тема Re: Експеримент с скороста на GPRSнови [re: v-city]  
Автор JoroH (ВРИД)
Публикувано18.06.06 13:12



Цените на GPRS в България са убийствено високи. По белите държави вече предлагат и оферти за неограничен достъп. В братска Русия се предлагат и десет пъти по-ниски цени. Не мога да разбера - това толкова ли товари мрежата, че да не могат да свалят цените, а пък ние естествено ще увеличим потреблението при ниски цени.
Мисля, че операторът, който пръв трябва да свали цените за GPRS e Vivatel



Тема Re: Експеримент с скороста на GPRSнови [re: JoroH]  
Автор VANDAL (Групенфюрер)
Публикувано18.06.06 13:21



и що вивател?да бяха тръгнали с ниски цени,не тепърва да ги свалят.ти погледни цените в братска македония дето са 5 пъти по-ниски





Тема Re: Експеримент с скороста на GPRSнови [re: VANDAL]  
Автор C_H ()
Публикувано18.06.06 18:02



Kогато ги направиш реални тия 128кбит ела да ми покажеш. И скрийншотове се приемат.

За човека с нокиа -та: вероятно телефоната ти е стар и сигурно затова нямаш друг шанс освен кабел на com port, освен може би инфраред. Но ако имаш определено ще усетиш разлика




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.