Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:28 20.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема роуминга  
Автор VANDAL (Групенфюрер)
Публикувано12.06.06 20:15



гледам в момента 20.10 часа пак има само турция и сърбия.абе тия пичове ще решат ли най-накрая къде го има тоя роуминг с тая предплатена услуга и къде не.ще се изясни ли имат ли някъде само входящи обяждания и смс-и.как се таксуват?някой беше споменал преди време че е ползвал мрежата на е плюс в германия с предплатена карта.малко да изравнят цените на тоя роуминг като мтел и глобул за тяхните предплатени.две държави с еднакви цени няма.ама то като гледам сега тя държавите са наистина две,а аз искам еднакви цениТарифирането на WAP през GPRS е на 100kB. Минимално таксуване 100kB.
този текст е много хубав ама къде можем в роуминг да го ползваме?на какви цени?кога ще се види един ммс с глобул е мтел?някаква карта на покритие ама истинска.къде има едге и къде не?....



Тема Re: роуминганови [re: VANDAL]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано13.06.06 12:44



Мисля,че това е актуалното състояние



Вече страните са 6 .. предполагам могат да пуснат някой "смарт роуминг" и като на МТел и Глобул за предплатени карти,но то си е смешна работа.

офф---------
Като UMTS мрежата на МТЕЛ - стартираме .. ама само в София .. като оная реклама на сладоледи Делта от зората на прехода

-=MaHLaN=-

Тема Re: роуминганови [re: Nistel]  
Автор VANDAL (Групенфюрер)
Публикувано13.06.06 15:01



Да де така е друго,ама на два линка в страницата пише различни неща.Аз нямам против да пуснат роуминг като глобул навсякъде входящи и смс в двете посоки.Аз лично бих предпочел близките ми да ме търсят така ще стане около два лева минутата,а ако аз се обадя излиза 3-4.Друг е въпроса,че ако не е важно става и смс.Така че роуминга на глобул хич не е за изхвърляне.Мтел имат изходящи в двайсетина държави,а в другите са като глобул.Така е най-добре.
За умтс вярваш ли че някога ще има национално покритие?Защото аз не.В коя европейска държава има такова?Умтс в големите градове и курорти-това е.По-нататък може и по големите пътища,ама след 4-5 години.



Тема Re: роуминганови [re: VANDAL]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано13.06.06 18:51



Ами то като цяло за роуминг ако ползваш карта от твоята страна не е много за предпочитане.Освен ако не е за 1-2 разговора и СМС-а .. иначе по-добре предплатена карта на местния оператор.

За UMTS-а си прав .. след 3-4 години може би .. но това да покрият един град макар и само столицата и да пуснат услугата само и само да са първи изобщо не е правилно.То се вижда и какво е търсенето - почти нулево.

-=MaHLaN=-


Тема Re: роуминганови [re: Nistel]  
Автор VANDAL (Групенфюрер)
Публикувано13.06.06 19:30



знаеш ли колко повече пари трябват за да се изгради на дадена територия умтс покритие спрямо гсм 900?за това не се прави.а за роуминга завивси колко често си в чужбина и какво ти трябва.примерно ако ти е за връзка с познати минута входящ излиза най-много 2 лева.ако си в някоя по-мъничка държавица минута към България с техен припейд няма да е много по-евтино,ако вообще е по-евтино.смс-ите и те да са малко по-евтини,ама като трябва да ти отговорят от БГ и платят по-скъпо за международен смс пак илиза същото.Има и друг момент.Не съм видял държава до сега с толкова евтини стартови пакети като България.Погледни в западна европа най-много да намериш за 10 евро пакет с 5 евро време за разговори.Има и пакети 20 евро с 5 евро за разговори.Като сложиш тази разлика (при положение че не пътуваш често и звъниш само в БГ,а не и в съответната държава) заминала е далаверата





Тема Re: роуминганови [re: Nistel]  
Автор VANDAL (Групенфюрер)
Публикувано14.08.06 15:34



извинявам се че пак отварям тема от преди няколко месеца.на линка който си дал пише че има е гпрс в роуминг (няма обявяни цени) но такъв не съществува в нито една от мрежите,които са в списъка (гърция и турция не съм проверил лично).единствента мрежа в който има гпрс (според индикация на телефона) е т-мобайл австрия.



Тема Re: роуминганови [re: VANDAL]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано14.08.06 20:17



"Тарифирането на WAP през GPRS е на 100kB. Минимално таксуване 100kB."

Единствено това видях свързано с GPRS.Може да е недоглеждане макар,че такова таксуване се използва само за роуминг .. е щом някъде има все пак добре



-=MaHLaN=-

Тема Re: роуминганови [re: Nistel]  
Автор VANDAL (Групенфюрер)
Публикувано14.08.06 21:00



ахъм.за това говоря






Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.