Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:56 25.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема ново приложение на Вивател картитенови  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано27.05.06 20:24



Пазарувам днес в един специализиран строителен магазин. Стоките се въвеждат на касата с баркод четец, като множество етикети са налепени на един лист формат А4.

Касиерката използва задната част на опаковката на карта на Вивател слагайки я върху лисчето с бар-кодове така, че да в прозорчето където обикновено се вижда номера на SIM картата да се вижда само едно етикетче и само един баркод. И тогава го чете с четеца.

Да сте забелязали и други странни приложения на Вивателските карти?

ReadOnly: spectator@mail.bg


Тема Re: ново приложение на Вивател картитенови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор VANDAL (Групенфюрер)
Публикувано27.05.06 21:03



Перце за китара



Тема Re: ново приложение на Вивател картитенови [re: VANDAL]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано28.05.06 05:08



То за перче стават всички SIM карти, без разлика на кой оператор са.

ReadOnly: spectator@mail.bg


Тема Re: ново приложение на Вивател картитенови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор baijoro ()
Публикувано29.05.06 22:23



Сим картата каквато и да е идеално става за шпакличка - с ножица можеш да придадеш нужната форма. ПРОБВАНО!

Иде ми да се обеся...
...на някоя по-височка на врата!


Тема Re: ново приложение на Вивател картитенови [re: нaблюдaвaщ]  
АвторKaлkaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 17:58



дали случайно обаче правиш разлика м/у СИМ картата която и намира приложението в телефона или опаковката която имитира кутия от СД та задаваш въпроса така?
сега какво да се прави! Явно пакетираното в Белгия е много по качестврено от колкото картонените опаковки на Глобул - да не забравяме че те първи почнаха с предплатените услуги, или недодяланите опаковки на Мтел които явно нямат прозорец защото номера на картата не се знае до активацията и!



Тема Re: ново приложение на Вивател картитенови [re: Kaлkaнчeтo]  
Автор VANDAL (Групенфюрер)
Публикувано30.05.06 18:34



Защо трябва да се хабят пари за скъпи опаковки?



Тема Re: ново приложение на Вивател картитенови [re: VANDAL]  
Авторkaлkaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано30.05.06 20:27



при това правени в Белгия! В Белгия всичко е по скъпо- едно кафе е евро и петдесет, защото тамошната сервитьорка не взима 150 лв заплата.
Смятай верно колко много пари са хврърлили за тази прескъпа опаковка, и колко малко пари заделя Космоте за тази евтина хартийка...
Следователно за да не са хвърлени парите на празно, е чудесно че опаковката се използва за локализатор на баркодове по етикети на стоки с формат А4. А опаковката на Космоте и за гъз пейпър не става. корава е!



Тема Re: ново приложение на Вивател картитенови [re: kaлkaнчeтo]  
Автор VANDAL (Групенфюрер)
Публикувано30.05.06 21:25



хм данеби опаковката на примата да е за нещо друго?Извинявай ама ти за какво си копуваш стартовия пакет?За да се кефиш на шаренията и опаковката, или да ползваш сим картата.Аз като взема сим картата опаковката стои в чекмеджето и ми е все тая дали е пластмасова,картонена или каквато и да е там.Вярно хубаво е да радва окото,но не е най-важното.Не виждам какво и е на опаковката на бкънекта.Картон вътре книжка с интрукции и сим картата е найлоново пликче.Никакъв проблем няма.Пакета на вивател като е пластмасов какво от това?Хайде сега да пискаме че пластмасата замърсява околната среда,а картона не.Като са хвърлили пари в Белгия какво от това?Това прави ли вивател големите гъзари?Това прави ли услугите им по-добри или по-евтини?И к'во в Белгия е скъпо кафенцето 1,5 евро.Еми в Гърция примерно кафенцето почва от 2 и стига до 4 евро в по-приличните заведения.Казвам го защото глобул е гръцка фирма.Като говориш за вивател я кажи в израел колко е едно кафенце?



Тема Re: ново приложение на Вивател картитенови [re: kaлkaнчeтo]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано31.05.06 08:59



Я ми посочи етикети на стоки с формат А4, освен пакет хартия

Редактирано от Cтepн™ на 31.05.06 09:00.



Тема Re: ново приложение на Вивател картите [re: Cтepн™]  
Автор Дyпapин Дyпapинoв (аз съм бе!)
Публикувано31.05.06 12:11



@Cтepн™
"...като множество етикети са налепени на един лист формат А4."

И аз съм виждал в някои магазини да се прави така за някои стоки, които просто нямат бар-код или се чете трудно от четците - имат си на касата "мостра" от дадения продукт и си го маркират оттам. А тук за "по-лесно" са ги налепили на един лист...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.