Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:25 21.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Край на цените без ДДС  
АвторKлakнaчeтo (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 20:42



Още малко остана до 10.06. 2006г. Дали ще има нови рекламни трикове с тактуването? Например 60/10?





Тема Re: Край на цените без ДДСнови [re: Kлakнaчeтo]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано10.04.06 20:47



Аз викам направо 60/60 или 120/60.К'во че играем на дребно



Тема Re: Край на цените без ДДСнови [re: VANDAL]  
АвторKлakaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 20:49



аз мисля че Космоте ще бъде първи в тази нова игра. А ти кой Номинираш?!
И адски ме кефят мненията ти когато не са офтопици. За съжаление играта с фасула от одавна трябва да я спреш!



Тема Re: Край на цените без ДДСнови [re: Kлakaнчeтo]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано10.04.06 20:52



Каква игра е какво за космоте?Най-малкия проблем е ддс-то.Всеки може да умножи по 1,2.Проблема е в зведичките, кой бонус кога го дават,коя минута към коя мрежа е и тн.А и ако питаш мен проблем отдавна не съществува.Хората се научиха да четат внимателно и вече всички сме свикнали на цени без ддс.Дори сега може повече да се объркваме.
Пп.Хайде не почвай с тоя израз "офтопик" и да не спорим кой какво и как казал и кой и защо започнал.Не си по-добре от мен в това отношение.ти ме провокираш,а аз ти се връзвам.без това повече....



Тема Re: Край на цените без ДДСнови [re: VANDAL]  
АвторKaлkaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано10.04.06 21:04



Не всеки може. Повечето приятелки на майка ми са толкова тъпи, че като седнат да гледат брошурата на Метро, цъкат и охкат и допълнително се чудят, колко ли всъщност струват нещата.



Тема Re: Край на цените без ДДСнови [re: Kaлkaнчeтo]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано10.04.06 21:33



Има калкулатори да смятат.



Тема Re: Край на цените без ДДСнови [re: VANDAL]  
АвторKaлkaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 02:30



не нямат калкулатори. в повечето моменти си носят плетките



Тема Писна ни!нови [re: VANDAL]  
Автор labarum (едряга)
Публикувано11.04.06 09:36



Виж какво Вандалче, уважавам те, но не съм съгласен с теб в този случай. На мен, и на почти целия български народ му/ми писна от смятане. Кръглите цифри като 10, 20, 30, 50, 100 и т.н. вече на сън ги знам колко са + 20%. Обаче гадното е, че цялата работа е с идеята да заблудиш клиента, да му се стори евтино. И защо трябва да обявяват цени без ДДС, след като НИКОЙ в България не може да си купи нещо по тях. Дори и регистрираните по ДДС фирми си го плащат и чак след това евентуално им го връщат. Редно беше най-после да се сложи край на тази масова манипулация, пионери в която бяха Метро и МТел.



Тема Re: Писна ни!нови [re: labarum]  
АвторKaлkaнчe (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 13:05



Именно, ето за това, ще изчакаме 10 май като най-важна дата.
И да можеш да смяташ и да не можеш да смяташ, обявената цена:
"Само за 19 стотинки на минута", подвежда. Защото, не е само за 19 стотинки. Какво ме интересува че Мтел например прибира само 19 стотинки от реалната цена. Ами ако води двойно счетоводсто и крие част от печалбата?



Тема Re: Писна ни!нови [re: labarum]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано11.04.06 14:09



Знам че е грешна практикта с това ддс и не съм против да се маха.Ти сам каза че вечи си начул повечето суми как са с +20%.Идеята ми е че вече сме свикнали и не ни прави впечатление.И да не го махнат няма да падне света.Вече сме се научили да го смятаме и да гледаме дали цената е с или без ддц.



Тема Re: Писна ни!нови [re: VANDAL]  
Автор labarum (едряга)
Публикувано11.04.06 15:50



Прав си, че сме свикнали с това. Днес се сблъсках с проблем именно в тази насока. В сайта на БТК гледах цените на АДСЛ. Именно защото съм свикнал с уловката търсех да видя това цени с ДДС ли са или не. Еми никъде не пишеше. Сега какво - трябва да пиша мейли, да звъня по телефони и да ходя до бизнес.центрове да питам. След 2 месеца вече няма да се налага да питаш. Поне така се надявам :)



Тема Че то вече имаш 240/60нови [re: VANDAL]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.04.06 16:39



Така де плащаш само 60 ама говориш 240 - демек плашащ 240.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Писна ни!нови [re: VANDAL]  
АвторKaлkaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 16:52



виж не знам, защо този път под всички, сезираш само себе си и може би някой 2-3 твои познати. Казах ти, че приятелките на майка ми които са по средна изврадка от тебе, се пулят по брошурата на Метро. Не знам дали не им прави впечатление, но ного често са стигали до извода, че по добре да купят нещо от другите магазини, защото една разпространи мълвата, че когато сметнала ддс-то излизало много по скъпо от Технополис.



Тема Re: Че то вече имаш 240/60нови [re: bira_more]  
Авторkaлkaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 16:54



не не 60/240/1 е тоя нов такт.



Тема На секунда ли е?нови [re: kaлkaнчeтo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано11.04.06 17:04



Е явно съм се объркал.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Че то вече имаш 240/60нови [re: bira_more]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано11.04.06 17:05



Това е промоция и си плащаш 60, а не 240.защото след 240 пак плащаш същата цена за 60.



Тема Re: На секунда ли е?нови [re: bira_more]  
АвторKaлkaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано11.04.06 20:39



е след 240 минута на колко е?



Тема А не не съм съгласеннови [re: VANDAL]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.04.06 12:21



Промоция или не - щом като плащаш еднакви пари за 1 секунда и за 240 - това просто означава както и да го въртиш, че плащаш за 240 секунди за свързване.
Цената за свръзване не е задължително да е същата като цената за след включените секунди - може да е по висока, или по ниска.
Така че имаме цена за свързване и включени секунди - 240.
В началото бяха 15, станаха 30, на доста места вече са 60 а сега отиваме към 240.
А на мен в болшинството случаи ми стигат 15 - 30 секунди.
Мразя да говоря по телефон.
Независимо какъв и на каква тарифа.

Bеer? Mоre?




Тема Де да знам колко е.нови [re: Kaлkaнчeтo]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.04.06 12:22



Нали за това казах че явно съм се объркал.
Не ги ползвам тези карти и не знам.

Bеer? Mоre?




Тема Re: А не не съм съгласеннови [re: bira_more]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано12.04.06 14:56



Май няма да стигнем до едно мнение.Плащаш 60 секунди, защото 60 секунди са 39 стотинки.Имаш 3 минути подарък.Ако говориш 5 минути ще платиш 78 стотинки и тн.Просто имаш 3 минути подарък.Ако минутата струваше 39/4 горе долу 10 стотинки и 5 минути струваха 50ст,а не 78 тогава щеше таксуването да е 240/1



Тема А можем ли да го кажем по следния начиннови [re: VANDAL]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано12.04.06 15:49



Такса за свързване - 39 стотинки. Време включено в таксата за свързване - 4 минути.
Такса за разговор 39 ст. на минута.
Та можем ли да го кажем по този начин или не?
По принцип има винаги поне 2 цени.
Такса за свързване (с включени секунди или минути).
Такса за разговор - на минута с отчитане което може да бъде на секунда, 6 секунди, 1 минута или както дойде.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.