Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:38 20.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Не искат да ми възстановят сумата!  
Автор Дyпapин Дyпapинoв (аз съм бе!)
Публикувано05.04.06 15:45



Ще ви разкажа една (според мен) невероятна история. В момента съм абонат на Мтел (служебен телефон). На 16.02.2006 ВИВАТЕЛ пусна новата си предплатена тарифа "Всеки ден" и понеже аз водя лични разговори към всички оператори реших да си купя една сим карта за мен, за да си говоря без притеснение на 31 ст. със всички мрежи. Картата купих на 18.02.2006 около обяд от магазин 2ве гр. Пловдив на Джумаята. Всичко по опаковката си беше ОК - запечатана както си трябва. Същия ден я активирах, като веднага изключих гласовата поща и заявих преминаване на тарифа "Всеки ден". Нямах никакви проблеми през целия период, докато я ползвах, няколко пъти се налагаше да звъня на оператор и всеки път бяха много любезни. На 30.03.2006 купих и активирах ваучер от 20 лв. с идеята на другия ден, по течащата промоция, да ми бъде възстановена същата сума в картата.

Както казваше Петко Бочаров "Да, ама не!". Стана 31.03, стана и 01.04 и НИЩО. Обадих се на 01.04 вечерта и обясних проблема. Мадамата каза, че всичко е ОК и би трябвало да ми преведат по картата 20 лв. и ще предаде проблема за другия ден да се задвижи.

Два дена НИЩО. Звъня пак на 123 (на 03.04 вечерта) и този път ми казват, че понеже картата ми е активирана на 03.01.2006 не влизам в промоцията?!?!?!?!?!? Викам, ама как така, та аз съм я купил месец и половина след като съм я активирал според вас? Ами така, на компютъра така излизало. Щели да предадат проблема бла-бла-бла...

Последно - звъня снощи на 123, обяснявам отново за проблема, и пак ми казва мадамата, че съм я активирал картата на 3 януари и дори ми каза с какъв телефон - МОТОРОЛА, а аз през живота си не съм държал в ръце такъв ГСМ?! Днес отидох в 2ве и още като започнах да обяснявам ми казаха, че този проблем съществува и то не е само с мен, а има и други и ще пускат жалба до ВИВАТЕЛ.

Това е, очаквам вашето мнение как е възможно да се получи такова нещо?



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Дyпapин Дyпapинoв]  
Авторlabarum (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 16:11



Хмммм ... да ... За съжаление явно стават и такива неща. Освен да пуснеш и ти жалба, друго не виждам какво можеш да направиш. Според мен ще се разреши положително проблема. Все пак те вероятно държат на доброто си име. Успех!



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Дyпapин Дyпapинoв]  
АвторKaлkaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано05.04.06 20:50



Ами аз само да спомена че съм си купувал карти от 2бе и не е имало такива случки с тях,



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Kaлkaнчeтo]  
Автор 2be (Бъди мобилен...)
Публикувано05.04.06 23:07



Здрасти,
отиди в наш магазин и помоли да ти дадат номера на BackOffice Vivatel.
Оттам проблема ще се разреши доста по-бързо.

Успех!

2bе
Върни стария си телефон-вземи нов... може и адреналинка


Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Kaлkaнчeтo]  
Автор Дyпapин Дyпapинoв (аз съм бе!)
Публикувано06.04.06 13:56



@Калканчето
Аз не обвинявам ни най малко магазин 2ве - просто е факт, че картата купих от там.
@2be
Не знам дали да не изчакам да видя с какво ще помогнат от Вашия магазин по моя въпрос или сам да се занимавам с Вивател?

Редактирано от Дyпapин Дyпapинoв на 06.04.06 13:57.



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Kaлkaнчeтo]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.04.06 14:35



...че съм си купувал карти...

...съм по доволна, днес утре... - пак




Хм, хермафродит??? Или травестит???

Редактирано от Cтepн™ на 06.04.06 14:40.



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Дyпapин Дyпapинoв]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано06.04.06 17:38



Преди няколко дена и аз си купих стартов пакет на вивател. Педи малко я разпечатах и сложих в телефона. Веднага се видя непрочетен SMS, на който пишеше, че картата ми е активирана и има 20лв и е валидна до 5.12.2006. СМС-а е пратен на 03.01.2006г. Обадих се на оператор да питам какво става. окаасе, че картата ми е активирана както твоята на 3.1.2006г. Даже имало регистриран разговор от 16 секунди, но сумата в карата си е 20лв, което е абсурдно. Мацката ми каза да отида в магазина от който съм я купил картата. Ясно е, че проблема е във вивател. Още повече картите са активирани все на една и съща дата. Стартовия пакет е купен от 2бе във Варна.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Julian]  
Автор Дyпapин Дyпapинoв (аз съм бе!)
Публикувано06.04.06 17:45



Ами и аз получих тогава СМС, че е активирана, ама честно казано не погледнах от коя дата е и го изтрих веднага. 20-те лева си бяха на мястото и не заподозрях нищо, мамка му и прасе :-(



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Дyпapин Дyпapинoв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.04.06 18:25



Поправи ме, ако греша, но това с връщането на изговореното не приключи ли?
В смисъл картите са били активирани на 03.01 и промоцията си е течала...който е сложил карта в телефон си е върнал парите, който сега слага...ами има си ги 20-те кинта вътре, нали? 20 - 0 + 0 = 20



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Cтepн™]  
АвторKaлkaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано06.04.06 20:24



Познай! Гадаенето е твоя основна черта, по форумите. А любимо занимание ти е да ги обсъждаш. Дали вечер като спя, си ... и после си ...? Помисли с ... върхо този факт!

Моля, без глупости.

Редактирано от Чo :) на 06.04.06 22:44.



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Kaлkaнчeтo]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано06.04.06 20:26



Пак почваш с глупостите.Мислих си че присъствието на модератор те респектира ама май греша...



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Cтepн™]  
Автор Дyпapин Дyпapинoв (аз съм бе!)
Публикувано07.04.06 09:11



Oнова с връщането на изговореното приключи на 31.12.2005, тук става въпрос за друга промоция - "Удвои парите си" -

точно това е проблема, че аз съм купил и активирал картата между тези 2 дати на промоцията, а те твърдят, че е преди това, и то доста преди това.



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: VANDAL]  
АвторKaлkaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано07.04.06 09:16



я сега и ти хвърли твоя боб. Надявам се че го смени?



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Дyпapин Дyпapинoв]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано07.04.06 11:48



vivatel представя ново предложение за потребителите на предплатени мобилни услуги – „Удвои парите си!”. Промоцията важи за всички нови клиенти на мобилния оператор, които активират предплатената услуга на vivatel от днес – 25 януари до 28 февруари 2006 г. и се състои в това, че стойността на първия активиран от тях ваучер до 30 март 2006 г., ще бъде презареден по техните vivatel сметки на 31 март 2006 г.

Виж какво съм подчертал...ключовата дума е активират ...а от предните ти постове и от поста на Джулиън се разбира, че картите са активирани на 03.01...3 седмици преди периода на тази промоция...т.е. според Вивател не отговаряте на условието "нови клиенти".

Ако това се окаже, че не е грешка из компютрите им и картите са целенасочено активирани преди старта на промоцията...то дотук с "честното и лоялно отношение, без скрити условия и клопки".
Или може би виновен си си ти и е трябвало да изискваш да ти продадат неактивирана вече (в аванс) карта
Точно така бяха виновни и Гл-клиентите, дето повярваха на гръмките реклами за неограничени разговори с един номер..



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Cтepн™]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано07.04.06 12:50



При мене абсура е ясен като бял ден. Хем в картата ми има 20лв, хем е проведен разговор от 16 секунди според вивател. Телефонистката от 123 разбра, че нещо не е както трябва но незнаеше какво да направи. Днеска ще отида до 2бе да видим какво ще ми кажат. Все пак аз не съм много прецакан тъй като нямат да ми връщат пари. Другия абсурд е, че картата е активирана на 3.1. а е валидна до 5. 12. СПоред мен би трябвало да е валидна до 3 или 4 -ти декември. Редно е Вивател да си оправи грешката в компютрите.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Julian]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано07.04.06 19:21



Ходих до 2бе. Съответно без резултата. Нищо неможели да направят. Да съм се обадил пак на 123. Прехвърлят си топката. Ясно, че от 2бе не са виновни за грешката на Вивател. Редно е като си допуснал грешка да си я оправиш. АКо не ме домързи ще отида до комисията за правата на потребителите. Първо пак ще пробвам на 123 какво ще кажат. Аз нищо не губя, но въпроса е принципен. Даже ще им намекна, че ако не ми оправят периода на валидност ще се обърна към комисията за защита на потребителите. Толкова ли е трудно в компютъра да се промени една дата. Хубавото е, че не си запазих касовата бележка.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Дyпapин Дyпapинoв]  
Авторpiny (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 01:20



не искам да обвинявам или оневинявам който и да е било защото е ясно, че има грешка по трасето, но ако не се лъжа на дилърите им се плаща наактивирана карта. това, че опаковта е била, ако е била, цяла нищо не значи



Тема Я звънни пак и питай от каква Моторола?нови [re: Дyпapин Дyпapинoв]  
Автор. (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 10:02



Че май и двамата сте от Варна и проблема може да е в дилъра наистина...Ако е от онези големите тухли, които работят с големия размер карти
Питайте и двамата - стана ми много интересно!



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: piny]  
АвторKaлkaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано08.04.06 10:19



аз пък четох, на опаковката, че била направена в Белгия, и сигурно там ги активирват и след това пращат в България.



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Julian]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.04.06 11:54



За мен по-интересното остава активирането на картата.
Коя ли е причината? Имам няколко предположения и ще се радвам да разбера.
Може да е случайна активация. Може да е с цел рязък скок на "потребителите" (Колкото и да се дъвче какво значи потребител, то общоприета практика е такъв да е активирана и действаща карта). Може умишлено да са активирали карти, които са планирали да дадат на екс-мобикомци и част от тях да са се озовали в търговската мрежа. Може да са авансово активирани, за да се радват потребителите, че веднага след купуване и слагане в апаратите са готови. А може и да си е обикновен тарикътлък, за които споменах в предния пост - нова промоция, за нови клиенти, които обаче не са нови, щото картата е активиране преди старта на промоцията.



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Cтepн™]  
АвторbTk (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 10:34



99,99% залагам на това, че 2be са я активирали първо - за да могат да си взвмат бонуса зщото той е на активирана карта и второ - тогава даваха 2 за 20лв и не се знаеше на 7.01.2006 дали всички тези неактивирани карти няма да станат отново по 20лв едната.
Парите движат голяма част от света.



Тема Re: Я звънни пак и питай от каква Моторола?нови [re: .]  
АвторЛOШИЯ (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 14:51



КАРТИТЕ СЕ АКТИВИРАТ ОТ 2BE ЗА ДА ВЗЕМАТ БОНУСА!ТЕ СА НА АКТИВАЦИЯ А НЕ НА ПРОДАЖБА КАКТО И ПРИ ГЛОБУЛ!



Тема Re: Я звънни пак и питай от каква Моторола?нови [re: ЛOШИЯ]  
АвторЛOШИЯ (Нерегистриран)
Публикувано09.04.06 14:52



КАКТО Е ПРИ ГЛОБУЛ,ПОПРАВКА



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: bTk]  
Автор Дyпapин Дyпapинoв (аз съм бе!)
Публикувано09.04.06 15:48



Добре де, а как се активира запечатана карта?



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Дyпapин Дyпapинoв]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано09.04.06 15:51



От служител на компанията имащ достъп до системата за припейд.



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: VANDAL]  
Автор Дyпapин Дyпapинoв (аз съм бе!)
Публикувано09.04.06 15:55



Активира се от служител на 2ве или от служител на ВИВАТЕЛ?



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Дyпapин Дyпapинoв]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано09.04.06 16:37



Давам предположение.Надали в 2бе имат достъп до дадените компютри, които отговарят за при пейда.Ако е правено нещо 99% съм сигурен че е от вивател( при условие че пакета не е разпечатван).



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: VANDAL]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано09.04.06 16:55



Като са много отворени в понеделник отивам в комисията за защита на потебителите. Ще ми станат само 2бе-та.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Julian]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано09.04.06 17:32



Прав си.Няма значение кой е виновен.И 2бе и вивател претендират да са много лоялни и честни с клиентите си, но вече се вижда че не е така.Който и да е виновен не е редно да ти продават карта активирана по някакъв начин месец по-рано.Имат сметка от това, до колкото съм разбрал по този начин спестяват удвояването на заредния ваучер до 31.03, което не е малка далавера.



Тема Проблема е уреден!нови [re: Дyпapин Дyпapинoв]  
Автор Дyпapин Дyпapинoв (аз съм бе!)
Публикувано10.04.06 18:01



Днес проблема беше разрешен на 100% със съдействието на магазина на 2ве, от който бях закупил пакета за активиране! Преди малко в магазина много любезно ми дадоха нов ваучер за 20 лева, така че за мен въпроса е уреден. Браво на 2ве, не ме разочароваха и ми спестиха много нерви с това, че те придвижиха към Вивател недоразумението и не се наложи аз да губя часове в неравна битка с компютрите ;-)



Тема Re: Проблема е уреден!нови [re: Дyпapин Дyпapинoв]  
Авторнoпe (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 01:30



задаваш ли си въпроса защо ти дадоха ваучер?
@2бе-защо не му каза тел.номер на вашия support office?Ako някой от вашите даде номера на Back Ofiice-a e за убиване!
@Vandal-99% казваш.Ще приведеш ли доказателства?
Човека ви го каза->бонус за АКТИВИРАНА карта!!!
Толкова ли не можете да сметнете 2+2 ???



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Julian]  
Авторнoпe (Нерегистриран)
Публикувано14.04.06 01:32



Какво стана в Комисията ???



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: нoпe]  
Авторmaistora_1 (Нерегистриран)
Публикувано16.04.06 23:41



поне не съм единствен...само че разликата при мен е че аз купих картата от софия...пак от 2бе...сега да видим какво ще се случи по моя случай,защото аз няма да оставя така нещата..
към колегата който пусна тема - изкажи мнение и по моята :





Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: maistora_1]  
Авторivan (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 10:37



а не е ли вероятно да са я активирали декември,да са я изговорили и на 7 януари-отново цяла- и при тебе!



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: ivan]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано17.04.06 11:09



Ако картата не е зареждана с допълнителен ваучер, е елементарно да се провери кога е активирана.

Да попитам имала ли е Вивател промоция "Удвои парите си" след 7-и януари 2006.? И ако да какво е представлявала точно?



Тема Re: Не искат да ми възстановят сумата!нови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано17.04.06 11:31



Тука май са издънката не е на вивател, а на 2бе. Всички сме си купили картите от 2бе, но от различни градове. Иначе ако има още хора презакани от Варна съм съгласен да се съберем и да отидем заедно в комосията за защита на потребителите. Със сигурност ще ни обърнат внимание. Надявам се да си пазите касовите бележки.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Проблема е уреден!нови [re: нoпe]  
Автор Лyдko (познат)
Публикувано22.04.06 06:12



Еми да... мирише на 2бе... имаше на времето едни тухли - ФИЛИПС нещо си, в които се поставяше цялата карта, както в Булфон поставяш фонокарта. Ако е вярно за бонус при активация и също така, че преди 2 сим карти бяха за 20 лв, то има резон да се получи. Пък предполагам, че от 2бе не са знаели за предстоящата промоция на Вивател и са помислили, че с евентуалната активация и последваща продажба ще одарят кьоравото. А и ваучери що са дали на хората после... защо от Вивател не казват да се ходи директно някъде да се вземе ваучера, а инициативата за това е в 2бе. Пък и случката е само с магазини на 2бе. Като заключение според мен изцепката е 2бе...
Аууу как ми се спи!!!

Капиш



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.