Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:26 09.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Днес реших да стана клиент и на Вивател...  
Автор The Secret Lover (just secret)
Публикувано01.04.06 16:40



Днес реших да стана клиент и на Вивател на тарифен план нон-стоп. Влизам в новия им бизнес център, вътре няма никой. по едно време излиза един капут в костюм от една стаичка и ми се усмихва. Казах си желанието, той ме покани да седна и ми каза че щяло да стане бавно. Викам ОК. 10 мин кълва нещо по клавиатурата като 3 пъти вдига телефона. После взе да ме разпитва: Женен ли съм, деца имам ли, апартамент имам ли, от колко време живея там, банкова сметка имам ли, от колко време я имам, какво работя... по едно време му викам... пич аз съм дошъл да стана абонат на Вивател а не да тегля кредит бе. Ама системата така го искала и ако несъм отговорел нямало да ме одобрят. През цялото време ми говореше едно тихичко което ме напрягаше допълнително. Звучеше силна музика с която трябваше да се надвиквам. пита ме искам ли роуминг. Ми викам що да не искам... нали рекламирате че имате. Звъня някъде си, пита нещо и каза че трябвало да платя на момента 140 лв за роуминга. Викам няма роуминг тогава. Пак звъня някъде, каза че съм се отказал и ми казаха че трябвало пак да пише наново. След 30 мин нерви викам пич давай си ми личната карта и прати много поздрави на Вивател от мен ама наистина много неставате още. Той ме гледа, премигва... и това беше.

Редактирано от The Secret Lover на 01.04.06 16:46.



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: The Secret Lover]  
АвторДpeбeн Tapиkaт (Нерегистриран)
Публикувано01.04.06 16:57



Трябвало е да му кажеш, че няма да си дадеш личните данни, освен лична карта най-много. Колко деца имаш и дали изневеряваш на съпругата си не е негова работа. Пък да видим дали нямаше да ти направи договор.



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: Дpeбeн Tapиkaт]  
Автор The Secret Lover (just secret)
Публикувано01.04.06 17:49



каза ми че трябвало да си изпея фсичко щото иначе нямало да ме одобрят. тогава му казах че съм тук за договор а не за кредит.
засега се отказах тотално от вивател



Тема Малиинови [re: The Secret Lover]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.04.06 18:06



Ти ме заинтригува.
Ще взема да отида да се позаяждам малко на воля.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: The Secret Lover]  
АвторДeдo Йoцo (Нерегистриран)
Публикувано01.04.06 19:14



Стига бе, това е първоаприлска. Мобилните ни оператори може да се ръководят от големи идиоти, но чак до там да стигнат просто не е възможно.

Интересно колко хора се вързаха на първоаприлския майтап.



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: Дeдo Йoцo]  
Автор The Secret Lover (just secret)
Публикувано02.04.06 02:50



нема майтап колега... истина е!



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: The Secret Lover]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано02.04.06 09:42



Е добре е че сам си вярваш ..

-=MaHLaN=-


Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: Nistel]  
Авторxxl (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 09:10



Вярно е за съжаление... Колега стана абонат на Вива в петък 31.03. Издържах 45 минути... Той приключи след по-вече от час...



Тема Прави са!нови [re: xxl]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 12:49



Прави са Вивател.Имам доста познати,които навремето подписваха договори с Мобилтел,Мобиком,Глобул-говориха и хвърляха карти на третия месец,зарязваха Драгони със сметка и ги продаваха за части и отсичат-нека ме съдят ако им се занимава,а така не е редно.Има защо Вивател да се застраховат.Предполагам,всеки от вас познава поне един дългосрочен длъжник на мобилен оператор,който казва-"Няма да платя.Нека ме съдят ако им се занимава,скъпо ми е"Вярно,че мобилноте оператори тогава бяха адски кожодери-сметка под 200 лева при нормално говорене нямаше,ама кой ги е карал да се абонират.Ето,заради такива хора няма да видим телефон-подарък при договор,и от Водафон си го казаха като стъпиха на нашия пазар.Жалко!



Тема Re: Прави са!нови [re: Пaвeл]  
Автор cyg (новак)
Публикувано03.04.06 13:21



Значи мислиш че първите абонати на Вивател са такива с неплатени сметки при Глобул или/и Мтел? Горките Вивател, какво ги чака....



Тема Re: Прави са!нови [re: cyg]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано03.04.06 13:24



А добре не е ли логично да е така?Имаш неплатени сметки при другите два, при тях можеш да ползваш само предплатена услуга.



Тема Re: Прави са!нови [re: VANDAL]  
Автор cyg (новак)
Публикувано03.04.06 15:59



Нередовните платци бързо преминават на предплатени карти. Който се чувства "прекаран" от абонаментна програма и не желае да си плаща надали ще се обвърже пак с договор. Може и да има изключения, но надали тяхното количество е такова, че да оправдае драконовските проверки от страна на Вивател.



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: The Secret Lover]  
Автормaиcтop4eтo (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 16:09



а така ... дано никои не им се варже на глупавата офера ...

Моля, без глупости.

Редактирано от Чo :) на 04.04.06 22:24.



Тема Re: Прави са!нови [re: cyg]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано03.04.06 16:14



Така е.Ама защо да не завлечем още един оператор с 200 кинтаПознавам такива.Дължат сумати пари на мтел и глобул на няколко карти.Една две на тяхно име и още толкова на роднини и приятели



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: The Secret Lover]  
Авторlcooo (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 16:18



I az hodih do vivatel i men taka me durjaha 40 minuti i nakraq mi kazaha da im vnesa 50 leva depozit. Pedali kvo drugo da o4akvame ot BTK. Kak da ne im ... na takiva kompanii.

Моля, без глупости.

Редактирано от Чo :) на 04.04.06 22:27.



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: мaиcтop4eтo]  
Авторlcooo (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 16:21



Smurt za Vivatel i btk. ... Dano da se oblu4at s teq telefoni. Smurt za globalistite.!!!

Моля, без глупости.

Редактирано от Чo :) на 04.04.06 22:26.



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: lcooo]  
Авторlcooo (Нерегистриран)
Публикувано03.04.06 16:22



monopolistite su6to 6te .... skoro 6e mi kipne i 6te vzema da im nareja kabelite na teq ot btk

Моля, без глупости.

Редактирано от Чo :) на 04.04.06 22:30.



Тема Re: Прави са!нови [re: cyg]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано03.04.06 18:57



Нека първо някой регистриран, за който сме се убедили, че пише реални неща да потвърди, че наистина има такива "драконовски проверки от страна на Вивател."
Далече съм от мисълта да се заглеждам в офертите на Вива...няма да ме съблазнят, но държа като ги критикуват да са за реални грешки и пропуски, а не да чета венцехваления и ругатни без никакъв факт

И не мога да повярвам, че нормален търговски субект на пазара ще прилага толкова рестрикции и мъки за дошъл му на крака клиент само защото някой щял да го излъже.
Както и в другите сфери на Бг-пазара те вече са калкулирали в цените риска "нередовни платци"



Тема Re: Прави са!нови [re: Cтepн™]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано03.04.06 20:39



Преди половин месец подписахме бизнес абонамент - единствената информация която ни искаха беше Булстат,ДН,Съдебно решение,МОЛ да присъства или упълномощено лице,Дейност на фирмата .. дори актуално състояние на фирмата и тн неща които другите оператори искат не са ни поискали.

Доколкото знам МТел искат актуално състояние което поне според мен не е тяхна работа .. след два часа ни звъннаха за картите.

Ясно е,че един човек прави тази пропаганда,но не виждам смисъла от нея

-=MaHLaN=-


Тема Re: Прави са!нови [re: Nistel]  
Автор Fireborn (огин)
Публикувано04.04.06 00:50



Вече не го искат актуалното състояние - вадят си от нета

Но иначе няма от къде да знаят, че фирмата е в несъстоятелност примерно... Това го пише в актуалното състояние, не в съдебното решение...



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: lcooo]  
Автор 2be (Бъди мобилен...)
Публикувано04.04.06 01:06



Здравейте,
само да уточня, че депозит се иска на лица който имат задължения към други оператори или други големи институции, а също така и в случайте, когато се иска "РОУМИНГ" или повече от една карта. Депозита се връща в продължение на 3 месеца като се приспада от фактурата или по ваше желание се увеличава кредитния лимит.
Относно личните данни, които са Ви искали колегите те естествено са незадължителни и Вие можете да откажете да ги предоставите като затова естествено няма да Ви бъде поискан депозит, а просто разглеждането на документите ще се позабави.
Последно във мастър дилъра на Вивател - 2Ве времето за получване на карта е не повече от 10 мин, като уважаеми приятели това включва и активацията на картата.
За тези които не вярват нека попитат клиентите ни. Препоръчване магазин 2Ве Дондуков65, бул Витоша и магазини 2Ве Мария Луиза ТЦ и ЦУМ.

Избора е Ваш! Никой досега не е подарявал карти и никой досега не Ви е давал да си избирате номера безплатно и тн. и тн...:)
И все още мисля, че промоцията на 2Ве телефон за 39.00 лв с карта на Вивател е уникална!

2be Любовта е най-хубавия подарък, останалите са при нас....


Тема Re: Прави са!нови [re: Cтepн™]  
Автор cyg (новак)
Публикувано04.04.06 08:10



някой регистриран
Човекът написал темата е регистриран, а дали пише реални неща... 2be също казва че се искат доста документи, макар че според него не били задължителни всичките. Глобул също имаше в началото по-тежки изисквания към абонатите си за роуминг (може все още да е така), а май и с кредитния лимит е по ограничен (или поне беше).
те вече са калкулирали в цените риска "нередовни платци"

Тук сме на едно мнение, страхът от такива абонати е преувеличен, както и твърдението че всички "нередовни" ще хукнат към Вивател.



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: 2be]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано04.04.06 08:35



Приятелю ако не се лъжа глобул дават същия сименс а70 с карта на абонамент за същите пари преди вас.Нали така?Сега ще лажеш ли какво и е уникалното на промоцията



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: 2be]  
Авторxxl (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 08:45



Точно за вашата компания говорих по-нагоре! Така, че ни ми пиши глупости!



Тема алоуу пинокио, що не лаеш на български?!нови [re: lcooo]  
АвторKaлkaнчeтo (Нерегистриран)
Публикувано04.04.06 21:24



А?
три мнения, и трите не можах да ги прочета. Чудя се само тея от 2бе ли се кьорат, или си пишат рекламите ей така без да са те чели. Според мен второто е по-вярно!



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: VANDAL]  
Автор 2be (Бъди мобилен...)
Публикувано05.04.06 01:47



Здравейте,
промоцията на Глобул не важи за всички клиенти (само за абонати на предплатената услуга, които я ползват минимум 3 месеца). И второ разликата в таксата и минутите мисля, че е очевидна. Не е нужно всяко ново нещо да се хули и плюва. Всеки ден виждам много нови доволни клиенти от Вивател, ще бъда безкрайно щастлив ако мога да видя същото и за абонатите на Глобул, защото нашата верига предлага, както услугите на единия така и на другия оператор.
По никакъв начин не казвам, че бързината на сиситемата е уникална... но мисля, че всеки решил да се възползва от услугата може да отдели 10 или 15 минути, в които клиента да получи всички преференции които му се предлагат!

2be Любовта е най-хубавия подарък, останалите са при нас....


Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: 2be]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано05.04.06 08:37



Това че е за бкънект абонати от 3 месеца не го знаех извинявай, но и това не прави промоцията на вивател уникална.Цената е една и съща.А и минутките са различни вярно,но при глобул имаш минути към глобул и бтк.А глобул имат доста повече абонати от вива.Сега примерно ако си взема карта на вива ще мога да ползвам минутите само в мрежата на бтк.А това не е много удобно.На вива имам един приятел, с който не се чувам често.Промоцията на глобул (30+) може да е малко по-скъпа, но би била полезна на много повече хора, имайки предвид по-голямото развитие на мрежата на глобул.До тук само за цените и броя на абонатите.Не говоря за останалите услуги, които имат глобул пред вивател.
А не мислиш ли че е редно като сте представители (2бе) и на двата оператора да ги рекламирате по равно?От твоята уста не съм чул нещо за глобул.Само хвалиш и рекламираш вивател.Как ще обясниш това?



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: 2be]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано05.04.06 11:59



Кажи ми защо на телефон, представен за оригинален, в 2be-Варна на цена от близо 500 лв. в комплекта му липсват книжни инструкции за употреба, а има едно СД, с написано на ръка "ИНСТРУКЦИИ"?
И няма Бг-меню.
И защо цената на този телефон с включена в комплекта 128 МВ памет е по-висока от същия телефон, купен от МТел (в чийто комплект книжката на български е залепена със стикер на производителя и надпис, че е специално за България; а и освен наличието на Бг-меню, то и iTAP-а работи с българския) + 256 МВ памет, купена от друг магазин...в случая точно от 2be?
Нещо грижата за клиента относно оригиналността и нуждите понамирисва.



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: Cтepн™]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано05.04.06 14:25



Какво се чудиш, всички магазини за телефони такива. 99% от телефоните са от неофициален внос и не предназначени за БГ. Само М-тел и глобул продавт уш читави телефони, а и германос се драскат за много лоялни. По телевизията много се говори за контабанда на най разлини стоки, но телефоните остават на заден план. Иман нещо глило в тази работа. Можеби в този бизнес има някой най-отгоре, работещ в сградатат пред хотрл Радисън.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: VANDAL]  
Автор 2be (Бъди мобилен...)
Публикувано05.04.06 22:59



Здравейте,
аз харесвам Глобул и знак за това, е че използвам глобул-ската си карта много повече, отколкото вивател-ската. Искам просто да спомена, че постовете тук са за Вивател:)
Промоцията на Вивател за мен е достатъчно добра за средния клас потребители, които трудно идентифицираха нуждите си при предплатените услуги. Глобул разбира се остава оператор предлагащ голямо разнообразие от много модели на много по-ниски цени и разговори с национални безплатни минути.
Едно въпросче: "останалите услуги"
Кои са тези услуги, които Глобул предлага на абонатитите си , а Вивател не?
Няма пак да изреждам безплатния избор на номер, карта и моментална активация-услуги, които радват всеки клиент!:)

2be Любовта е най-хубавия подарък, останалите са при нас....


Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: 2be]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано06.04.06 08:55



Ти си знаеш приятелю.Просто ти казвам с какво впечатление съм останал.А за услугите.Така.Глубул имат повече:ммс към мтел,смс от интернет,ммс от интернет(плаща се но го има),ммс към албум(безплатно през номер 1717) удобно е ако телефона ти няма ИЧ или БТ или нямаш кабел.Това е начин примерно да си свалиш снимките на ПЦ без да плащаш.Повече роуминг партниори и гпрс (съответно и ммс) в роуминг.Поне според мен по-добър( за сега) роуминг на предплатена.Вярно няма изходящи, но поне има в 280 държави, а не само в 3 като при вивател.Евтини цени за смс (план бкънект смс),семейство и приятели,телефони на лизинг,електрона фактура,електроно плащане,електроно зареждане на бкънект,зареждане на бкънект от друг номер(мисля че беше 0891550),преминаване от предплатена на абонаментна програма със запазване на номера,ваучер от лева(много удобен за хора,които не разполагат с много пари на веднъж,по-голямо покритие и по качествено,информациони услуги и услуги с добавена стойност(смс игри и други),сим карта 2в1,дейта сим за бизнес абонати.Има и други неща но толкова се сетих за сега.Единственото уникално на вивател е тарифата "всеки ден".Незнам какво всички се превъзнасят по новите тарифи.Те са изгодни ако имаш много познати на вивател, а все още никой от нас няма толкова познати на вива ,че да му е на сметка.Основно ще набираме мтел и глобул и пак ще плащаме 30-40 стотинки.Е къде е далаверата??Нито гпрс, нито ммс, нито смс е по евтин от на глобул примерно.Ммс е само 5 ст по-евтин е голяма далавера.Единственото, с което вива може да се гордее е тарифата всеки ден.Нищо друго.Замислете се и ще разберете че е така.Хубаво че ти активират картата на абонамент почти веднага, ама това ли е най-важното



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: VANDAL]  
Автор little_android (androida)
Публикувано06.04.06 13:42



роуминг в 280 държави

Верно е останалото, което казваш но виж с по-горе цитираното не мога да се съглася - не съм убеден че в света има толкова държави а камо ли глобул да има роуминг с тях:)))



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: little_android]  
Автор ohluva (DeeJay)
Публикувано06.04.06 13:55



Искал е да каже: Роуминг с 280 оператора.



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: Julian]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано06.04.06 14:25



Е, да де, ама тука един служител на веригата наскоро ни убеждавше, че техните продукти са по-оригинални и от тези на МТел и Гл.



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: little_android]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано06.04.06 14:39



Грешка моя.130 държави и 280 оператора



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: VANDAL]  
Автор little_android (androida)
Публикувано06.04.06 15:17



разбрах какво си искал да кажеш и затова на края на моя пост сложих ":))"



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: VANDAL]  
Автор mombo ()
Публикувано06.04.06 16:37



GPRS има и на предплатената.
Другите имат ли го?

Айде със здраве!


Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: mombo]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано06.04.06 17:29



Ти за 6 лева на мегабайт можеш ли да го ползваш спокойно,колко ваучера ти трябват за да си свършиш работата?



Тема Re: Днес реших да стана клиент и на Вивател...нови [re: The Secret Lover]  
Автор DTMF (фантом)
Публикувано09.04.06 15:32



Аз пък седмица до две трябва да чакам да ми активират картите които отдавна са в мен.Уж мина първи април...пък още не са активирани



Тема Re: Прави са!нови [re: Cтepн™]  
Автор motek (непознат )
Публикувано09.04.06 17:25



Ами в момента държа един договор наречен " Договор Заявка Форма 1А " :

Раздел 1) Информация за клиента
а )Име/Презиме/Фамилия
б) Обръщение и Пол ?
в) Трудова заетост ?
г) Семейно положение ?
д) Образователна степен ?
е) Притежавам банкова сметка от.......?
И любимото ми - " Таен въпрос и отговор " , напр. - Кой е любимият Ви цвят ?

Раздел 2) Адреси

бла , бла , бла .....

Продължителност на пребиваване на този адрес ?
Имотно състояние ?

Както се казва.........без коментар



Тема Re: Прави са!нови [re: motek]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано09.04.06 17:33



Напротив, има коментар - скандално е.
С изключение на 1а)...другото...МВР2 ли ще стават?
Някой може ли да обясни за какъв им е сем. положение, обръщението?!?!?!, образованието?
Вероятно колкото е по-голямо образованието, толкова и риска от нередовен платец е...така,де, учил за магистър, за доктор, за доцент...вместо да прави пари
Пък и обръщението "доцент ....." или "доктор ......" звучи много по-неплатежоспособно от "Тиква", "Картоф" и т.н.



Тема Re: Прави са!нови [re: Cтepн™]  
Автор VANDAL (еврейски султан)
Публикувано09.04.06 17:37



Обръщението го остави..ама другите работи.Аз не бих сключил договор при такива въпроси.Унизително е.Какво ги е*е дали съм женен или не.Няма да търсят жена ми да плаща сметката....



Тема Re: Прави са!нови [re: Cтepн™]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано09.04.06 20:27



Е все пак по-добре от това да ти направят ксерокопие на личната карта .. всъщност на нея пише повечето от нещата така или иначе ..

-=MaHLaN=-


Тема Re: Прави са!нови [re: Nistel]  
Автор Julian (инженер)
Публикувано09.04.06 21:29



Вивател взеха да си похазват рогата и постъпват непрофесионално. Този договор наистина е скандален.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Прави са!нови [re: Nistel]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано09.04.06 22:21



Знам, че ти е гадно като се каже нещо лошо за вивател, ама я ми кажи от кога на личните карти пише - семейно положение, титла, банкови сметки и подобни?

Welcome to the real world



Тема Re: Прави са!нови [re: Nistel]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.04.06 08:40



Стига сте говорили глупости за това ксерокопиране...ако този, който изисква личната карта има разрешение за работа с лични данни, то проблем няма.
Проблем има, ако ги използва/дава на хора и организации, които нямат такова разрешение.
А Вива най-вероятно има такова разрешение, така че ксерокопирането съкращава време от преписване на данните в личната карта.
Така или иначе трябва да знаят имената, ЕГН, адрес на клиента си; да видят дали картата е негова и валидна.
Но другите неща са скандални...не защото питат за тях, а защото не им влиза в работата дали съм женен, с колко деца и какво образование имам. И на какъв ТД съм. Разбирам защо ги искат банките, но на Вива защо са им.



Тема Re: Прави са!нови [re: Cтepн™]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано10.04.06 09:08



Ами прави сте че не трябва да се искат такива работи.И пак казвам ние когато сключвахме договор ни искаха само най-обикновената информация за фирмата(без актуално състояние което искат МТел).Затова и малко ме съмнява да се иска толкова лична информация и докато не го видя черно на бяло бих си имал едно наум.А и може това да са полета,които се попълват ако искаш да ти активират роуминга веднага без депозит .. а може и да не са.Е изнасянето на част от истината не пречи да се плюе на поразия де - ако това е целта моля ..

Редактирано от Nistel на 10.04.06 09:12.



Тема Re: Прави са!нови [re: Nistel]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано10.04.06 09:16



Добре, де, на кого дават роуминг без депозит - на ергените или на семейните?
На среднистите или на висшистите? Да знае човек с коя си диплома да отиде

И не става дума за плюене, а за недоумение
Недоумение защото това не са данни касаещи търговска сделка, а събиране на статистическа информация и се питаме защо им е. Вероятно след 2 месеца да кажат, че 83% от узрелите и интелигентни българи предпочитат Вивател и това да цъфне по билбордите? ОК, ама дали е така; според изискванията на статистиката ли ще е направено или според думите на ръководителите, че гледат данните от договорите?
Май един БигБрадър ни стига



Тема Re: Прави са!нови [re: Nistel]  
Автор motek (непознат )
Публикувано10.04.06 10:09



1) Ксерокопират и личната карта.
2) Данните не са за включване на роуминг.
3) Ако желаеш , мога да " пейстана " документа в клуба или да се разходиш до някой от офисите и сам да се запознаеш.



Тема Re: Прави са!нови [re: motek]  
Автор Пeтъp_ (познат ;-))
Публикувано16.04.06 15:31



Да, и аз забелязах че искат твърде много данни, случайно чух колежката да пита един от кандидатите за образованието му и ми стана интересно за какво ли им е това. Да не говорим че половината от другите въпроси не би следвало да ги интересуват. Но за тайния въпрос имаше един куриоз наскоро, един си взе карта и след час идва - загубил си картончето с пин кода, та с този таен въпрос му дадоха веднага нужния код.
Забелязвам обаче че има и други фирми които в последно време се опитват да съберат колкото се може повече информация за клиентите си, вероятно имат хора които анализират данните и си правят изводи за политиката на фирмата изобщо и конкретно към отделни клиенти.



Тема Re: Прави са!нови [re: Пeтъp_]  
АвторSAS (Нерегистриран)
Публикувано19.04.06 15:56



...вероятно имат хора които анализират данните и си правят изводи за политиката на фирмата изобщо и конкретно към отделни клиенти...

А добро утро!

Въпросът тука не е дали "имат хора, които анализират...", а дали не отблъскват повече клиенти като изискват толкова много ЛИЧНА информация, отколкото, ако не анализират нещата толкова задълбочено, но и не отблъскват?



Тема Re: Прави са!нови [re: SAS]  
Автор hricava (запознат)
Публикувано25.04.06 13:13



Да данните се анализират и по начина ,който са зададени и написани излиза, че ползват статистическата програма SPSS или нещо от сорта. Тъпото е че не ти обясняват с какви цели ги искат, а директно почват да разпитват,снимат карти, а и готови да късат договори, ако не отговаряш, което си е един вид заплаха, нещото което най много ме възмути! Ако искат тези данни можеше да накарат бъдещите си клиенти да попълнят анкета, ако желаят, но не по този начин! Не че не може да си ги измислиш тези отговори, ама нещо не ми вдъхва доверие да ме разпитва служител на 2be, а отговорността за защита на представените лични данни да носи Вивател.Нали разбирате как се размива отговорността в такива случаи и как някои данни тихомълком може да заминат в неизвестна посока, не че не може да се намерят и по други начини, но това си е вратичка и то голяма Върви доказвай на кого си ги дал и кой злоупотребил!

Редактирано от hricava на 25.04.06 13:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.