Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:04 28.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема За откраднатите карти и лъжите на вивателнови  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 05:29



Когато си взех вивателска карта(още преди официалното им стартиране) едно от нещата, които най много ми хареса е възможността за безплатна смяна на картата при повреда/кражба/изгубване...

Но за нещастие преди 3 дни ми откраднаха телефона и попитах каква е процедурата за да си подменя номера госпожицата ми каза че, да ще ми възстановят картата; да, ще е безплатно; да оставащия кредит също ще ми го прехвърлят; но НЕ - номера немога да си запазя?!$%!!!!
Такава свинщина не бях очаквал. Лично съм питал една от онея каки преди време(един приятел си направи майтап в една дискотека и ми прибрал апарата, та звъннах аз и изрично попитах ще ми дадат ли карта със същия номер тя каза , ДА разбира се)
В книжката по въпроса не пише нищо за кражба, пише обаче:

"Ако PUK кодът се въведе неправилно 10 пъти, SIM картата може да блокира за постоянно. В този случай ще се наложи да закупиш заместваща SIM карта. Заместващата карта се издава срещу такса, която ще ти позволи да запазиш същия номер на мобилния си телефон"

(Всъщност това " SIM картата може да блокира за постоянно" е също доста интересно написано.... не, всъщност това е пълна тъпотия... може... ама може и да не може? Малко по абстрактно погледнато това е завоалирано признание че не са им читави симкартите нещо, та и те самите незнаят дали ще се терминира картата след 10 грешен ПУК или след 69 например )

След това се обадих пак на 123 и питах може ли да се смени карта и тя каза изгубена не може, а за блокиран пук можело, ама утре да съм звъннел в работно време да ми кажат къде да отида?!
Обадих се трети път и третия път ми обясниха че неможело да се запази номера при никакви обстоятелства и това в книжката било ..хм.. "печатна грешка", ебем ви печатните грешки заемащи 7 реда на 4та страница ?! (сигурно мога да си избърша г.з. с въпросния "Пътеводител в предплатената услуга на vivatel")

Интересно ми е утре това безумие до къде ще продължи и какво ли ще ми обяснят пак.
Чудно ми е докога ще отговарят с витиевати обяснения по важни въпроси, и кога на конкретен въпрос ще получа един и същ отговор от който и да е къстъмър съпорт оператор(В деня на старта им петък май беше ми 3ма оператора ми обясниха по 3 начина(коренно различни) как да си спра гласовата поща (в рамките на около час са 3те обаждания, като всеки следващ твърдеше че само неговия е правилния начин?!)

Та това е , ако некой му се е случвало същото нека сподели ...


п.п. Ако някой си е губил телефона/картата ще съм му благодарен, ако ме светне каква е процедурата за възвръщането(доколкото знам следят ИМЕИ на телефона, ама трябва жалба в полицията) дали става изобщо има ли смисъл да се опитва, и дали действат бързо или жалбата отива в кошче за боклук....



Тема Re: За откраднатите карти и лъжите на вивателнови [re: xм]  
Автор cyg (непознат)
Публикувано27.02.06 08:03



При откраднат телефон жалба в полицията. Има шанс да ти го върнат, макар и не 100%. Виж, ако не подадеш жалба, шансът да си върнеш телефона е клонящ към нула.



Тема Re: За откраднатите карти и лъжите на вивателнови [re: xм]  
Автор VANDAL (nepko)
Публикувано27.02.06 10:27



Е*и ги у исландските масони.



Тема Re: За откраднатите карти и лъжите на вивателнови [re: xм]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано27.02.06 10:33



След 3 погрешно въведени PIN кода и 10 погрешно въведени PUK кода, картата блокира и е неизползваема.
Все едно си я загубил, счупил и т.н.
Така е при всички SIM карти. (Причината за ограничението е, че ако няма такова, рано или късно ще успеят да ти го налучкат.)

А това, че не могат да ти възтановят същия номер е поради проблемите с централата.
Тези същите пролеми, поради които не може да минеш от предплатена карта на бизнес план.
Тези същите проблеми, поради които собствените им служители не можаха да прехвърлят на абонаментен план, а им връчиха втори телефон с друга карта.
Тези същите проблеми, поради които няма още абонаментни програми за часни клиенти (нали някой предплатени ще искат да преминат към тях със запазване на номера).

Сега ще се появят няколко отворковци, които ще заобясняват, че Вивател проблеми нямала и виновен бил клиента, че не можел да чете ... те всичко и били написали, па макар и с печатни грешки.
Но тези вече са ни ги разправяли и ние си ги знаем ... (приказки от типа за краля ... и аз бях там и аз приказвах) ... така, че докато не си оправят проблемите, не очаквай да ти възтановят номера.

* * *

Относно телефона - подай жалба в полицията. Има шансове да го намерят, понякога и след доста време.



Тема Re: За откраднатите карти и лъжите на вивателнови [re: viva]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано27.02.06 12:50



Имаш ли представа кога ще бъдат оправени тези проблеми че не ми се иска да сменям номера като мина на бизнес тарифа ако е до 1 месец примерно ще изчакам

-=MaHLaN=-


Тема Re: За откраднатите карти и лъжите на вивателнови [re: Nistel]  
Автор Лyдko (познат)
Публикувано03.03.06 02:33



Не че не може да се направи нещо... просто няма да се направи за да няма злоупотреби и т.н. както се случва с други оператори... Отворковци има навсякъде и винаги има и пердета които си мислят че са супер наясно с всичко, но не може да се разчита на слухове и клюки!!! Това продават, който иска да го копува.

Капиш


Тема Re: За откраднатите карти и лъжите на вивателнови [re: Лyдko]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано03.03.06 10:37



Дм говориш вчера с оператор каза ми че нямало възможност да запазя номера си но може да си избера същия само че вместо 0877 да е 0878 само да не бил златен или сребърен .. е то изобщо има ли такива с предплатени карти

-=MaHLaN=-


Тема Re: За откраднатите карти и лъжите на вивателнови [re: xм]  
АвторEдин (Нерегистриран)
Публикувано03.03.06 17:36



Това е толкова гадно, че чак не можах да го повярвам и се обадих във Вивател да попитам, дали е вярно. Обясниха ми, че при загуба или кражба на сим картата не е възможно да се възстанови същия номер. Разбирам, при Глобул също е така. Само не мога да разбера защо ме излъгаха в началото. Попитах продавачите в 2Ве на ул. Раковски и те ми казаха, че картата се възстановява. Точно това беше причината да мина към Вивател. Предишните четири години точно два пъти си бях сменил глобулския номер поради тази причина

Честно казано, ако знаех, че номерът не се възстановява, щях да преодолея ненавистта си към Мтел и да си взема една Прима. Там поне ти го възстановяват, стига да пазиш първия ваучер за зареждане. И сега какво, при тази масова престъпност и кражби из градския транспорт, ако ми се случи да ми краднат телефончето, губя и номера. После трябва да изпращам есемеси или да се обаждам поне на 200 човека, за да им давам новия си номер. Егати простотията, егати лъжльовците. Най-тържествено се заричам, че ако ми се случи подобно нещо, ще отсвиря Вивател и ще мина към Мтел. Със сигурност обаче няма да купувам вивателски карти на децата!!!!!



Тема Re: За откраднатите карти и лъжите на вивателнови [re: Eдин]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано03.03.06 20:24



Е това няма да е завинаги .. след време тия проблеми ще отпаднат но засега това е положението .. мисля си че съвсем скоро ще трябва да ги отстранят защото ще е голям гаф ако пуснат тарифните планове а неможе да се минава от предплатена на тях ..

-=MaHLaN=-


Тема Re: За откраднатите карти и лъжите на вивателнови [re: Лyдko]  
Авторviva (Нерегистриран)
Публикувано05.03.06 17:34



... просто няма да се направи, за да няма злоупотреби и т.н. както се случва с други оператори...

Не се прави, не заради злоупотребите*, а заради липсата на възможност за употреба (в момента).
Колко дълго ще продължи този "момент", ще разберем като се пуснат часните абонаментни планове и ако се намери пълна възможност за запазване на номера

*Все ще се намират тарикати, които да злоупотребяват, задължение на оператора е да предприеме подходяща защита за клиентите си

Съгласих се с:
Това могат в момента да продават, който иска да го купува.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.