Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:09 09.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за роуминганови  
Автор little_android (androida)
Публикувано19.01.06 09:58



Първо да уточня че очаквам някакъв отговор от btc-mobile /vivatel/
А сега към въпроса - след като си купих от предплатените ваучери на вивтел се зарадвах много когато прочетох нa web страницата им че имат роуминг договор с MOBILKOM (austria) - това касае служебните ми задължения - да мога да получавам едни смс-и от сървър който е базиран в виена и използват услугите на по-горе споменатия оператор. Да обаче след като пробвах да си пратя смс се оказа, че не се получават на мобилния ми телефон никакви смс-и. Обадих се на 123 и операторката потвърди че вивател има роуминг договор с мобилком (австрия). Аз и казах за случая - че не се получават смс-ите, а тя от самото начало си настояваше дали аз мога да изпращам смс-и до там - за другото вивател нямат отговорност. (което странно). Тъй като мен ме касае аз да мога да получавам смс-и от австрия тя (операторката) ми каза да се обърна към познати в австрия и да разбера как седи въпроса. Е обърнах се и получих отговор който е че МОБИЛКОМ нямат роуминг договор с вивател. Е господа от вивател кажете ми къде е истината - имате или нямате договор с МОБИЛКОМ (австрия)?



Тема Re: Въпрос за роуминганови [re: little_android]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано19.01.06 10:30



Еми сбъркал си оператора.Взимай карта на някой от останалите два и ще получаваш смси без проблем.Нито са ти евтини смс-те от вива към австрия нито има друга далавера.Незнам защо си се спрял на тях.



Тема Re: Въпрос за роуминганови [re: VANDAL]  
Автор little_android (androida)
Публикувано19.01.06 13:52



не си прав - след като пишат че имат роуминг трябва да мога използвам тази услуга. А що се отнася до другото ти предложение то няма голям избор - защото аз към мобилтел не бих минал за нищо на света (освен ако не ми плащат служебно разходите за това) а към глобул (които и ползвам от повече от 4 години) пък нямат роуминг с този австрийски оператор. Единствената възможност при глобул е смс2емейл. ОБаче и тази услуга (при глобул) не е надеждна - точно 1 месец не им работише въпросната услуга



Тема Re: Въпрос за роуминганови [re: little_android]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано19.01.06 14:03



Абе не съм прав ама нали не работи и не ти върши работа?Вива не са се засилили да решават проблема с международните смс-и и ако някой им каже че има проблем те отговарят че е нужно да се говори с чуждия оператор, а не с тях.За смс-те не е задължително да има роуминг.Обади се на 123 (глобул) и ги попитай дали могат да се получават смс от мобилком.Ако не вземи си една прима.



Тема Re: Въпрос за роуминганови [re: VANDAL]  
Автор little_android (androida)
Публикувано19.01.06 14:13



ами нали ти казах че съм абонат на глобул от повече от 4 години - мислиш ли че не съм пробвал това нещо - иначе щях ли да повдигам въпроса и да пиша и на глобул за въпросния проблем. Така че продължавам да очаквам отговор от "техния" човек тук



Тема Re: Въпрос за роуминганови [re: little_android]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано19.01.06 14:24



Sorry , че се намесвам но твоето е " хем сърби - хем боли ".
Нима очакваш " техният човек " да ти каже нещо по-различно от 087/123
Ти си този , който преценява , дали иска да си свърши работата или не . И Vandal много добре ти го е обяснил.



Тема Re: Въпрос за роуминганови [re: little_android]  
Автор VANDAL (перко)
Публикувано19.01.06 14:35



Еми значи остава мтел.



Тема Re: Въпрос за роуминганови [re: little_android]  
Автор btc-mobile/vivatel/ (само ЦСКА)
Публикувано19.01.06 19:50



едно нещо мога да ти обещая,
утре твоя проблем, ще стигне до който и където трябва, и ще ти пусна бележка с отговор защо е възникнал този проблем и кога ще може да си получаваш sms-и те.

Самата услуга роуминг е доста специфична.
Няма да се впускам в подробности.
Надявам се утре да мога да ти отговоря.
Съжалявам за твоя и на други наши клиенти проблеми.
Приятна вечер

Posetete



Тема Re: Въпрос за роуминганови [re: little_android]  
Автор Lightbringer (непознат )
Публикувано19.01.06 19:55



OFF
...много когато прочетох нa web страницата им че имат роуминг договор с MOBILKOM (austria)....( става дума за pre-paid,нали? )
Само да те попитам къде прочете това?



Тема Re: Въпрос за роуминганови [re: Lightbringer]  
Автор Nistel (Red Devil)
Публикувано19.01.06 21:41



Да интересно на сайта пише че има единствено с Гърция и Турция .. я кажете с кои други страни има роуминг неофициално ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.