Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 27.06.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Toва се казва грижа за клиента.нови  
Автор Nistel (член)
Публикувано08.12.05 11:39



Вчера един приятел си блокира картата на Вивател понеже си беше забравил ПИН кода а картончето също го е изгубил .. дори аз му казах че може вече да прежали картата и да си вземе нова но за мое най-голямо учудване след като той се обади от моя телефон на 123 обясни за проблема и му поискаха 20 цифрения код му активираха пак картата и му казаха всички кодове



Тема Re: Toва се казва грижа за клиента.нови [re: Nistel]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано08.12.05 12:38



Предполагам , че сега си мислиш , че ти или те сте открили топлата вода . Sorry но не сте.



Тема Re: Toва се казва грижа за клиента.нови [re: Nistel]  
Автор Cтepн™ (любопитко)
Публикувано08.12.05 13:18



Ми нормално, при сегашния брой абонати сигурно имат по 1 обждане/седмично.
Да изчакаме да съберат поне 500 000 абонати и да видим дали ще сварват да са толкова любезни

ПП: Мислех да пиша 1 000 000 абонати, но се сетих, че за първия си месец успяха да привлекат с 90% покритие, най-ниски цени, най-любезно обслужване и GPRS и роуминг в предплатените карти само 10 000 клиента (ако наистина "само" 50 от 60-те хиляди са подарените на Мобикомски абонати карти)...и коригирах предположението си на 500 000. Вероятно защото копирам в момента ДВДто на "Пътеводител на галактическия стопаджия" и съм фантасмагорично настроен
Като си спомня що народ си купи Гл-карти веднага след старта им...май няма еуфория от новия оператор в страната...освен в този клуб



Тема Re: Toва се казва грижа за клиента.нови [re: Cтepн™]  
Автор Nistel (член)
Публикувано08.12.05 18:32



Няма или така ви се иска .. а тези мобикомски надали и 10 000 от тях са си активирали картите а явно Вивата засега не спекулира с броя на абонатите си както се уливат да го правят някои ..



Тема Re: Toва се казва грижа за клиента.нови [re: Nistel]  
Автор ssnaiperr (непознат)
Публикувано08.12.05 22:14



аз искам да допълня че и глобул са ми казвали пук кода на картата и то беше скоро

ПП--- и мтел също ти казват пук кода обаче трябва да си пазиш ваучера а за глобул личния код на клиента



Тема Re: Toва се казва грижа за клиента.нови [re: ssnaiperr]  
Автор Nistel (член)
Публикувано09.12.05 02:25



При Вивател трябва да си пазиш само СИМ картата



Тема Re: Toва се казва грижа за клиента.нови [re: Nistel]  
Автор Fireborn (АдвокатНаДявола)
Публикувано09.12.05 12:16



А ако съм я намерил?
Нали за това е тоя ПУК и ПИН - иначе за какво са?
При другите 2 оператора поне искат нещо, за да видят, че ти си я ползвал... А тук...
Не съм съгласен при изгубена карта някой да може да ми прочете телефонният указател и/или смс-ите, щото се е обадил и са му дали ПУК кода...





Тема Re: Toва се казва грижа за клиента.нови [re: Fireborn]  
Автор Nistel (член)
Публикувано09.12.05 13:03



Ами ти ако си я изгубил ще се обадиш и ще съобщиш че си я загубил и ще те питат предполагам за кодовете но ако и тях нямаш какво искаш.И какво като ти прочете някой случаен човек номерата а и кой ще тръгне да ти краде СИМ картата да нямаш номера на Папа-та

по-кофти е ако си изгубиш онова картонче където ти е всичко и се окаже че си клиент на другите 2 оператора .. губиш номера и ПАРИТЕ които са ти вътре ..



Тема Re: Toва се казва грижа за клиента.нови [re: Nistel]  
Автор Fireborn (АдвокатНаДявола)
Публикувано09.12.05 13:25



Въпроса беше принципен...

Нямам номера на Папа-та, но имам на хора, които като прочетеш как съм ги записал - не може да не се изкушиш да звъннеш. А точно това не искам да стане.
А като смс си държа доста неща, тъй като ми е по-лесно да ги чета от там, отколкото да ровя в разни тефтери.
И все пак - ако се дават ей така - защо изобщо са сложени тогава ПИН и ПУК кода?







Тема Хайде пакнови [re: Nistel]  
Автор motek (ommbre)
Публикувано09.12.05 13:31



Няма лошо в това да показваш своите пристрастия . Лошото е , че го правиш , давайки грешна информация . Вече се чудя , дали го правиш нарочно или от нензнание .
Казах ти , че не откриваш топлата вода но ти пак продължаваш

Възтановяването на загубена " Прима " или загубен PUK , става и без " онова картонче "

Уважавай себе си и останалите в клубовете.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.