Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:39 25.05.24 
Мобилни оператори
   >> Виваком
*Кратък преглед

Тема Проблем с СМС - докога!?  
АвторStriker (Нерегистриран)
Публикувано27.12.05 12:47



Здравейте. По- долу има 1 тема за проблемите на вивател с получаването на СМС-ите от много чужди оператори. Както и на мен, така и на много хора от 123 ми казаха, че още нямали споразумение, т.е. че другите оператори още "не знаели" за Вивател и тн. Та питам се никой от там не ми каза срок, в който тая компания да се ангажира и да оправи тоя проблем. Ще съм ви мн. благодарен ако някой от вас има информация. Ако не като ми изтекат безплатните минути, ща не ща да се връщам при ония лъжци МТел и Глобул



Тема Re: Проблем с СМС - докога!?нови [re: Striker]  
Автор little_android (androida)
Публикувано27.12.05 12:57



по скоро тия от 123 казват че те имат ангажимент само да доставят смс-ите до съответната страна(оператор). А за обратното - ние да се оправяме както можем. Ей това не го разбирам



Тема Re: Проблем с СМС - докога!?нови [re: Striker]  
Автор red__man (ПИЧ)
Публикувано28.12.05 02:42



Споразумението за размяна на смс,обикновенно се сключва,когато се сключва и споразумението за роуминг,така че дерзай:)

Има само един отбор.........целият червен,той е шампион!!!


Тема Re: Проблем с СМС - докога!?нови [re: Striker]  
Авторzoroto (Нерегистриран)
Публикувано31.12.05 13:41



Това което съм написал по-долу важи за всички оператори така, че въпрос като "Проблем с СМС" е малко некоректно.

Всеки оператор се грижи за СМС-и изпратени от негови абонати до други абонати (били те пак негови или чужди). Така че ако даден СМС изпратен от чужбина до Мтел, Глобул или Вивател недойде то проблема не е в Българския оператор а в оператора чийто клиент е изпращача.
Също ако наш абонат Мтел, Глобул, Вивател е в роуминг и се опита да изпрати СМС до друг абонат не е задължително този СМС да стигне крайната точка. Този СМС трябва да достигне СМС центъра на Мтел, Глобул, Вивател първо и тогава СМС центъра да го изпрати до получателя. А това дали ще стигне първо до СМС центъра и после до крайния получател зависи от много фактори и оператори.


С две думи всичко е въпрос на договор. И това че има споразумение за "глас" не означава автоматично че има и за СМС. За СМС е допълнителен анекс.
Много оператори неискат да има споразумение за СМС, а само за "глас".


А това че Вивател е назад с договорите и споразуменията е нормално за всеки стартиращ оператор. Така че всяко нещо с времето си.

А за най-ядосаните от този факт, ще предложа един пример да помислите над него:

Гошо и Васко са на почивка в Гърция. Гошо е абонат на Глобул, Васко на Вивател. Гошо ромингува в Cosmote, Васко в Q-telecom. Васко праща СМС до Гошо. За да состигне СМС-а до Гошо трябва:
1. Q-telecom да има подписано споразумение с Вивател за SMS
2. Cosmote да има подписано споразумение с Вивател за SMS




Тема Re: Проблем с СМС - докога!?нови [re: zoroto]  
АвторStriker (Нерегистриран)
Публикувано31.12.05 18:14



Ама пич, чакай малко! Тези неща, които си ги написал и са много хубави, само че аз като клиент нали се сещаш колко ме вълнуват?! Имах добрата воля да говоря и с вивател(няколко пъти) и с чуждия оператор. Мисля, че е повече от достатъчно, нали? Или трябва аз да лобирам за СМС споразумение може би?!
Така, че от тук нататък си е работа на вивател. И на моето и на новите клиенти търпение. ПС: аз си върнах старата карта коклкото и да не искам...просто ми трябват смс.



Тема Re: Проблем с СМС - докога!?нови [re: Striker]  
Авторzoroto (Нерегистриран)
Публикувано01.01.06 01:33



Всеки има право на избор. Аз несъм го писал за да убеждавам или разубеждавам някого. Просто това е проблем на всеки стартиращ оператор.

На теб ти трябват СМС-и. Значи поне една година може да не поглеждаш към Вивател. Или ако ти е писнало от другите проверявай сайта на Вивател и ще разбереш кога са сключили споразумение със страната която те интересува най-много за СМС-и.


Живи и здрави през новата 2006.



Тема Re: Проблем с СМС - докога!?нови [re: zoroto]  
АвторStriker (Нерегистриран)
Публикувано01.01.06 19:29



Така е. Яд ме е, че просто нещата са същите като при другите два оператора. Нищо ново. Според мен като 1 нов оператор, целящ да завземе пазарен дял, Вивател отдавна трябваше да са готови с договори, споразумения и тем подобни. Още повече, че пускат първо предплатена услуга, т.е. основоно смс-и. Честита Нова Година на всички!



Тема Re: Проблем с СМС - докога!?нови [re: Striker]  
АвторJorko (Нерегистриран)
Публикувано02.01.06 01:34



На практика нещата не стават даже и при най-доброто желание. Едно е Вивател да иска и да направи възможно изпращане на SMS до всички чужди оператори, друго е да искаш някой голям оператор да се съгласи да обърне внимание на един съвсем нов оператор в една съвсем малка държава да се отвори за SMS към него. Особено ако е голям оператор, който има достатъчно много работа с други големи оператори и такива като Вивател за него са пета глуха.
И това е само за един оператор. Предтави си от 200 колко биха ти обърнали внимание, особено пред Коледа и Нова Година, когато самите те са заети да разширяват своите мрежи и възможности за очакващите лавини от SMS и подобни




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.